Heerenveen – Utrecht 2:3 (kon.) | Amsterdam – Graafschap 8:0 (kon.) | Groningen – Emmen 1:2 (kon.)
Feyenoord – Sittard 0:2 (kon.)
FC Groningen
1:2 (0:0)
FC Emmen
cz Nedeľa 16.12.2018, 14:30 • Hitachi Capital Mobility Stadium (Groningen) • Holandská Eredivisie • 16. kolo

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělního dne a u dalších textových přenosů na počtenou. (16:43:02)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:6.

Dnešní utkání sleduje 21.965 diváků.

Máme tu konec dnešního velmi kvalitního utkání. Z výhry se nakonec raduje nováček z Emmenu, který dokázal zvítězit na hřišti Groningenu. První branku v dnešním utkání dali domácí. Na centr z levé strany si naběhl MIMOUN MAHI a hlavičkou z malého vápna poslal domácí do vedení. Vedení Groningenu netrvalo ani minutu, když si na sklepnutí Bakkera naběhl NICKLAS PEDERSEN a ten vyrovnal. Ve třetí minutě nastavení dali hosté rozhodující branku. Rozehraná standartní situace se ve vápně dostala na hlavu Siekmana ten míč ještě posunul na NICKLASE PEDERSENA, který hlavičkou poslal míč do branky a "rozradostněl" sektor hostujících fanoušků a také trenéra, kterému se jeho střídání povedlo na 1000%.

90+6

90+5
    Emmen hraje daleko od branky Scherpena.

90+4
    Hosté brání vedení a jsou blízko velkému úspěchu.
    90+3. Nicklas PEDERSEN - 1:2

90+3
    Tým Emmen právě vstřelil branku! Šok pro domácí Groningen. Hosté výborně rozehráli standartní situaci. Siekman posunul ve vápně míč ještě na NICKLASE PEDERSENA, který posílá hlavou hosty do vedení.

90+2
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Anco Jansen, přichází Gersom Klok.

90+2
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    Bijl je po žlutém zákroku Zeefuika v péči lékařů.

90
    Žlutou kartu dostává Deyovaisio Zeefuik (FC Groningen).
    90. Ricu Doan (GRO)

90
    Doan měl na noze další domácí branku, ale z hranice vápna přestřeluje.
    88. Nicklas PEDERSEN - 1:1

88
    Tým Emmen právě vstřelil branku! Vedení domácích netrvalo ani minutu. NICKLAS PEDERSEN vyrovnává po sklepnutí Bakkera do rozhozené obrany domácích.
    87. Mimoun MAHI - 1:0

87
    Groningen právě vstřelil branku!
    Domácí se přeci jen dočkali vedoucí branky. Na centr Moreiry Mendese z levé strany si výborně naběhl MIMOUN MAHI a svojí hlavičku z hranice malého vápna umístil přesně do branky.

87
    Scherpen výborně vyběhl proti Mahinovi a míč odkopl do bezpečí.
    86. Ahmad Mendes Moreira (GRO)

86
    Domácí byli blízko branky, Moreira Mendes míč do branky po přihrávce Zeefuika nedostal.

85
    Marinus vybojoval rohový kop.

84
    Další nepřesnost na straně domácích tentokrát od Breija, který hledal na pravé straně Zeefuika.

83
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Alexander Bannink, přichází Wouter Marinus.

81
    Scherpen stáhl ze vzduchu centr směřující do malého vápna. Bannink zůstává ležet a vypadá to, že bude muset střídat.

80
    Chabot nepustil centr Banninka do vápna. Nyní se týmy střídají v držení míče, vidíme spoutu nepřesností.

79
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Django Warmerdam, přichází Ahmad Mendes Moreira.

78
    Nepřesný nákop Handwerkera končí na hostujících kopačkách. Následně Jansen hledal ve vápně Pedersena, míč srazil jeden z domácích na autové vhazování.

77
    Cavlan to udělal výborně a nepustil k míči Handwerkera, vhazuje Emmen.

76
    Pedersen sklepával míč na Jansena, ten byl pokryt a tak se dopředu ženou domácí.

75
    Střídání v týmu FC Emmen: ze hřiště odchází Jafar Arias, přichází Nicklas Pedersen.

74
    Levačka Cavlana byla skrýta za obránci, Padt si sním nakonec poradil.

74
    Také hosté chystají první změnu.

73
    Skákavý pokus Cavlana neměl šanci na ohrožení branky.

72
    Jansen vybojoval rohový kop pro Emmen.

71
    Na domácích je velká snaha po vstřelení branky, hosté zatím brání na jedničku.

69
    Mahi to nyní ve vápně překombinoval a dopředu se ženou hosté. Na zemi zůstal na druhé straně hřiště ležet Siekman a je opět v péči lékařů, je problém s krkem po zákroku Zeefuika na začátku druhého poločasu.

68
    Domácí si nyní vytvořili tlak, vedou branka z toho není.

67
    Centr Handwerkekra sražen Gronsveldem na rohový kop.

66
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Mateo Cassierra, přichází Michael Breij.

66
    Arias nachytán v ofsajdu, Emmen je nyní aktivnější směrem dopředu.

65
    Cavlan našle přízemní přihrávkou ve vápně Bakkera, jeho střela byla sražena jedním z obránců.

64
    Chacon chtěl rychle rozehrát, domácí mu to nedovolili. Následná střela Jansena byla sražena na rohový kop.

63
    Centr Handwerkera nikoho v zelenobílém nenašel. Domácí chystají první změnu.

62
    Emmen se nyní usadil u vápna Gronigenu, ale také jak na straně domácí se nemohou dostat k ohrožení branky.

61
    Mahi se ocitl na zemi, Kuipers ukazuje ať vstává.

60
    Jansen se snažil něco na hrnaici vápna vymyslet, podporu od spoluhráčů neměl proto o míč následně přichází.

59
    Jansen se dral do vápna, celou situaci musel vyřešil Padt výběhem.

58
    Domácí obléhají vápno Emmenu, ke střele ani k centru to zatím nevede. Následně výborně vyvezl míč Jansen a byl na útočné polovině faulován.

56
    Bannink se snažil v Ariasem něco vymyslet, následně o míč přišli a vhazovat mohou domácí.

55
    Také Gronsveld je jíž na hřišti a vypadá to, že je v pořádku.

54
    Mahi byl nachytán v ofsajdu po přihrávce te Wierika, který je v pořádku.

53
    Rohový kop pro domácí. Tu zahráli domácí špatně, míč se v letu dostal za brankovou čáru.

52
    Ve vápně se hlavami srazili Gronsveld s te Wierikem, rozhodčí ihned přerušuje a volá lékařské týmy obou mužstev.

51
    Rohový kop po zásahu Siekmana.

50
    Loktem si pomohl jeden z domácích a sudí Kuipers to odpískal.

49
    Sražený pokus Cavlana prošel na Padta.

48
    Emmen je v druhým poločase aktivnější. Cavlan vybojoval autové vhazování u vápna domácích.

47
    Scherpen zakládá akci Emmenu.

46
    Siekman byl sestřelen Zeefuikem a již je v péči lékařů.

46

Hráči se nám pomalu vrací zpět na hrací plochu.

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.

V prvním poločasu jsme branku neviděli, hlavně zásluhou hostujícího brankáře Kjella Scherpena, ten svůj tým zachránil nejméně před dvěmi brankami. Na straně Emmenu měl jedinou "kloudnou" střelu v závěru poločasu Cavlan, Padt jeho leevačku vyrazil na rohový kop.

Uvidíme, jestli druhý poločas přinese nějakou branku a nebo se týmy rozejdou nerozhodným výsledkem.

45+1

45
    Zeefuik posílal střílený centr do vápna, hosté zahráli na rohový kop. Centr zamířil na jednoho z domácích, který na malém vápně nedokázal dostat míč do sítě.

44
    Centr se dostal na hlavu Bakkera, hostujíc stoper to nečekal, proto neposlal míč přesněji.

43
    Cavlanova levačka z levé strany protáhla Padta, ten míč vyrazil na rohový kop.

41
    Mahi výborně zabojoval a vybojoval pro Groningen autové vhazování.

39
    Centr Zeefuika ve vápně nšel pouze Bakkera, který míč dostal do bezpečí.

38
    Střela Bannika šla vysoko nad. Padt rozehrává od své branky.

37
    Mahiho zastavuje zdvižený praporek.

36
    Sražený centr hostů poklidu ze vzduchu sebral Padt a zakládá rychlý útok.

35
    Domácí se snaží o branku do poločasu, Scherpen zatím drží Emmen na nerozhodném výsledku.

33
    Zeefuik našel na levé straně Mahiho, který to vyzkoušel "polonůžkami" ty však pořádně netrefil Scherpen mohl být v klidu.

32
    Další pokus domácích končí nepřesnou přihrávkou na Zeefuika na pravou stranu.
    30. Tim Handwerker (GRO)

30
    Výborně nyní Scherpen zasáhl proti levačce Handwerkera ze standartní stuace.

29
    Žlutou kartu dostává Michael Chacon (FC Emmen).

29
    V zápětí vybojoval další rohový kop Bannink. Míč do ve vápně vyboxoval Padt.

28
    Rohový kop pro Emmen.
    27. Glenn Bijl (EMM)

27
    Střílený centr Jansena se odrazil na vápno k nohám nabíhajícího Bijle, ten svůj pokus zamířil vysoko nad branku.

26
    Nákop na Gronsvelda byl do ofsajdu, hostující obránce se diví, ale rozhodčí mají jasný názor.

25
    Cavlan byl faulován a hosté si mohou chvilku oddychnout.
    24. Mimoun Mahi (GRO)

24
    Výborná šance Gronigenu. Scherpen se vyznamenal proti zakončení Mahiho.

23
    Domácí se dožadovali odpískání ruky Cavlana, rozhodčí Kuipers ukazuje, že to ruka nebyla.

22
    Warmerdam byl faulován Bijlem. Po následné rozehrávce měl plném ruce práce ve vápně Scherpen.

21
    Domácí mají více míč na kopačkách, sráží je však nepřesná kombinace a předfinální fáze.

20
    Další nákop na Zeefuika, tentokrát od kapitána te Wierika i tentokrát to bylo příliš dlouhé.

19
    Hosté měli dobrou šanci dát úvodní branku. Levačka Cavlana uvnitř vápna na branku nesměřovala.

18
    Mahi dostával přihrávku "do ulice", míč byl však příliš dlouhý a tak si pro něj došel Scherpen.

16
    Handwerker přenesl míč na druhou stranu pro Zeefuika, na něj byl míč příliš dlouhý, vhazovat mohou hosté.

15
    Doan se výborně dostal ve vápně k míči, ale zradilo ho zpracování.

14
    Centr Handwerkera a po zásahu Ariase mají domácí rohový kop.

13
    Doan se dožadoval odpískání faulu, rozhodčí Kuuipers byl jiného názoru. Následně již další zákrok na Doana písknul a domácí mají zajímavou standartní situaci.

12
    Domácí aktivita je pořád silnější a silnější, ohrožení branky z toho zatím není, protože Emmen zatím výborně brání.

11
    Mahi si nepohlídal své postavení a byl mu odpískán ofsajd.

10
    Nákop na Ariase končí zvednutým praporkem. Domácí mohou opět kombinovat a přiblížit se k brance Scherpena.

9
    Cassierra nedokázal míč podržet a hosté mohou vyrazit do brejku.

8
    Střílený centr Zeefuika do vápna neprošel. Domácí de přesto drží u vápna Emmenu.

7
    První střela na branku v podání Warmerdama nemohla Scherpena překvapit.

6
    Cavlan hledal centrem ve vápně Bannika, ale ten byl pokryt a tak domácí celou situaci vyřešili.

5
    Doan to myslel chytře, ale míč moc podkopl a ten skončil, až za brankovou čarou.

4
    Zatím je hra opatrná z obou stran, bez vážnější situací.

3
    Mahi zabojoval a vybojoval pro svůj tým u vápna autové vhazování.

2
    Doan byl zastaven nedovoleně Siekmanem. Domácí se tak mohou dostat na útočnou polovinu.

1
    Scherpen založil první útok hostů.

1
    Úvodní výkop měli hosté.

1

Před utkáním se drží minuta ticha.

Domácí dnes nastoupí v zelenobílých a hosté v černých dresech.

FC Groningen: Padt – Zeefuik, te Wierik (C), Chabot, Handwerker – Doan, Memišević, Reis, Warmerdam – Cassierra, Mahi.
    Náhradníci: Begois, Hoekstra – Kramer, Antuna, Mendes Moreira, Absalem, Breij, Freriks, Van de Looi, van Kaam.

FC Emmen: Scherpen – Gronsveld, Veendorp, N. Bakker, Siekman – Cavlan, Bannink, Chacon, Bijl – Arias, Jansen (C).
    Náhradníci: Telgenkamp, van der Vlag – Klok, Marinus, Ben Moussa, Pedersen, Niemeijer, Suliman, Slagveer, De Vos.

Rozhodčí: Kuipers B. – van Roekel S., Zeinstra E..

Vzájemné zápasy

2018 Groningen – Emmen 0:1 (přátelské utkání)
    2017 Groningen – Emmen 4:3 (přátelské utkání)

Emmen

Emmen jako nováček soutěže se po 15. kolech nachází na 16 místě z 18. Emmen si zatím připsal bilanci 3-5-7 při skóre 17:33. Nejlepším střelcem týmu je nizozemský útočník Anco Jansen se 4 brankami. Na venkovních hřištích si FC Emmen připsal ze 7 zápasů bilanci 2-2-3 při skóre 7:17. Emmen vypadl ve 4. kole poháru na domácím hřišti nestačil na ODIN ´59.

Absence: záložník Rob Deiman (poranění kolena)

Groningen

Groningen se po 15. kolech nachází na 14 místě z 18. Mužstvo si zatím připsalo bilanci 4-2-9 při skóre 17:26. Nejlepším střelcem týmu je japonský záložník Ritsu Doan se 4 brankami. Na domácím hřišti si Groningen připsal ze 7 zápasů bilanci 2-1-4 při skóre 10:10. Groningen se neprobojoval v domácím poháru do osmifinále, když nestačil na druholigové Twente Enschede na domácím hřišti 0:2.

Absence: Nikdo

Příjemné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 16. kola Nizozemské Eredivisie mezi týmy FC Groningen vs. FC Emmen. Výkop je stanoven na 14:30 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.