Montreal – Ottawa 5:2 (kon.) | Florida – Toronto 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.)
Washington – Buffalo 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – LA Kings 4:3 (po pr.) | Columbus – Anaheim 1:2 (po pr.)
Nashville – NJ Devils 2:1 (2:1 po s.n.) | Colorado – Dallas 6:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 5:1 (kon.)
NY Rangers – Vegas 3:4 (po pr.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | St. Louis – Calgary 2:7 (kon.)
Boston – Buffalo 2:4 (kon.)
Florida Panthers
4:3 (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
cz Nedeľa 16.12.2018, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny hokejové milovníky! V noci ze soboty na neděli se odehraje utkání NHL mezi Floridou Panthers a Torontem Maple Leafs. Zatímco hosté jsou druhým nejlepším týmem Východní konference, tak Florida konferenční pořadí momentálně uzavírá.

Toronto Maple Leafs:
    Hokejisté Toronta nasbírali 43 bodů a v tabulce Východní konference jim patří druhé místo za suverénní Tampou. Právě na ledě Blesků Leafs naposledy prohráli 1:4. Předtím zdolali stejným skóre Carolinu. Kanadský celek disponuje obrovskou ofenzivní silou. Ta stojí na hráčích jako Auston Matthews, John Tavares, Mitchell Marner nebo Morgan Rielly.

Florida Panthers:
    Celek z Floridy neprožívá dobrou sezónu. Panteři odehráli 30 zápasů a 28 nasbíraných momentálně znamená dno šestnáctičlenné tabulky Východní konference. Z posledních čtyř zápasů navíc Florida získala jediný bod, naposledy padla 1:5 v Minnesotě.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Hoffman, Barkov (C), Huberdeau (A) – Dadonov, Borgström, Vatrano – Brouwer, McCann, Malgin – Lammikko, Haley, Hawryluk.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Matthews, A. Johnsson – W. Nylander, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, P. Lindholm, Ennis.

Rozhodčí: Rooney, Pochmara – Murray, Racicot.

V BB&T Center stále probíhá předzápasový program. Čekáme na příchod hráčů na led.

Už jsme se dočkali. Zazní hymny Kanady a USA.

00:01

00:03
    Na úvodním buly se sešli Aleksander Barkov a John Tavares. Vyhrál ho hostující centr.

00:43
    Za střílenou přihrávkou Marnera se natahoval Andreas Johnsson. Ten před brankou nedosáhl na puk.

01:25
    Od modré čáry střílel Igor Ožiganov. Luongo jeho pokus vyrazil a poté pokryl i dorážku Kasperiho Kapanena.

01:47
    Na druhé straně kontroval jedovatou ranou obránce Alex Petrovic. Andersen svůj první zákrok zvládl.

02:46
    Na útočný výlet se vydal Michale Matheson. U hrazení mu sebral kotouč Zajcev.

03:19
    Aleksander Barkov pálil z mezikruží, Andersen vykopl kotouč pravým betonem! Poté ještě pálil od modré Keith Yandle, i zde stačil Andersen zasáhnout.

04:20
    Zach Hyman zavezl kotouč před branku a zpětnou bekhendovou přihrávkou hledal své spoluhráče. Dobře se ale vrátil Malgin.

04:50
    Panteři zvyšují svou aktivitu. Na střely už dokonce vedou 5:3.

05:20
    Od modré čáry pálil Ron Hainsey. Jeho rána minula domácí klec.

06:19
    Od modré čáry nahazoval puk na branku Weegar. Puk ale až na Andersena neprošel.

07:47
    Z pravé strany si s pukem nabruslil až na osu hřiště Tyler Ennis. Jeho rána ale byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

08:09
    Andreas Johnsson si našel na pravém kruhu odražený puk. Vystřelil však jen do brusle obránce Pysyka.

08:56
    Od modré čáry to zkusil Alex Petrovic. Andersen puk vyrazil do rohu.

09:27
    Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. Yandle si počkal na z druhé vlny najíždějícího Barkova, který ještě hledal Jonathana Huberdeaua. Ten měl před sebou odkrytou část branky, ale netrefil puk ideálně!

10:12
    Zach Hyman si to rozdal s Keithem Yandlem! Vše skončilo přetažením dresu domácího obránce přes hlavu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:12
    Oba hráči dostávají dvě minuty za hrubost. Hyman tam má navíc trest za nedovolené bránění a Panthers si tak zahrají přesilovku.

10:55
    Hosté vyhazují.

11:13
    První polovina přesilovky domácím vůbec nevyšla. Leafs opět vyhodili.

11:44
    A znovu. Panteři dosud v přesilové hře nevystřelili.

12:13
    Teď už je Toronto v plném počtu.

12:48
    Sám na Luonga najížděl William Nylander. Ten šel do forhendové kličky, ale Luongo mu sebral gól skvělým zákrokem lapačkou!
    12:48 Nylander se dostal do samostatného úniku, vychytal ho Luongo.

13:50
    Od modré čáry nahodil puk na branku MacKenzie Weegar. Před brankou ještě hlídkoval Barkov, ovšem Andersen si ve spolupráci s obránci poradil.

14:47
    Po levém křídle zatáhl puk dopředu domácí obránce Mark Pysyk. Jeho bekhendová střela skončila ve výstroji Luonga. Je tu reklamní pauza.

15:21
    Henrik Borgström, jenž hraje svůj první zápas v NHL v této sezóně, dostal přihrávku do jízdy na levé křídlo. Ještě chtěl nahrávat, ale jeho spoluhráč kotouč nezachytil.

16:02
    Zakázané uvolnění Floridy.

16:49
    Od modré čáry střílel Aaron Ekblad. Andersen puk dobře viděl a vyrazil ho.

17:30
    Jared McCann vybojoval puk za brankou Toronta. Akce ale k ničemu nebezpečnému nevedla, McCann totiž nedokázal hrací předmět předat.

18:33
    Domácí první formace se snaží dostat soupeře pod tlak. V obranném pásmu Toronta se hraje, ale scházejí střely.

18:47
    Hostů bylo na ledě šest! Je tu tedy trest pro hráčskou lavici.

18:56
    Hosté se osvobozují.

19:01
    Máme tu už poslední minutu první třetiny.

19:57
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí se prosazují 2,5 sekundy před koncem úvodní třetiny! Ještě si stačili vytvořit před brankou Toronta velký tlak, který vyvrcholil nahrávkou Dadonova na ALEKSANDERA BARKOVA, který u zadní tyčky trefil odkrytou polovinu klece. Asistence: Jevgenij Dadonov a Mike Hoffman.
    19:57 Aleksander BARKOV - 1:0
    19:57 Další pohled na trefu Barkova.

20:00

Už to vypadalo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, ale 2,5 sekundy před koncem zužitkoval přesilovou hru Aleksander Barkov, jenž tak poslal Pantery do vedení. Největší šanci hosté měl asi Nylander, který jel sám na branku Floridy, ale puk po jeho forhendovém blafáku skončil v lapačce brankáře Luonga.

20:08
    Domácí začali druhou třetinu zostra. Ránu Mikea Hoffmana musel likvidovat Luongo.

21:12
    Zakázané uvolnění domácích.

21:45
    Troy Brouwer pálil na branku z pravé strany. Branku ale netrefil.

22:08
    Domácí soupeře zatlačili. Většinu střel ale dokázala zablokovat obrana Maple Leafs.

22:17
    Z pravé strany tvrdě vypálil Auston Matthews. Luongo puk vyrazil levým ramenem do ochranné sítě.

22:52
    Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru.

23:14
    Jayce Hawryluk se dostal k zakončení z dobré pozice. Andersen byl na místě.

23:56
    Z pravého kruhu vystřelil Mike Hoffman. Mířil k bližší tyčce, kde měl Andersen připravenou lapačku.

24:06
    Před brankou se nyní natahoval po puku Barkov. Usměrnit mezi tyče ho nedokázal.

24:36
    Mitchell Marner a Zach Hyman najížděli na jediného obránce. Prvně jmenovaný to řešil střelou z pravého kruhu, která nebyla přesná.

25:19
    Kasperi Kapanen byl po odehrání kotouče dohrán Brouwerem a zůstává ležet na ledě. Už za ním míří lékař.

25:19
    Kapanen odkulhal do útrob arény. Vylučovat se podle všeho nebude.

25:45
    Alex Petrovic zaútočil po levém křídle. Jeho střelu vyrazil v rozkleku Andersen.

26:14
    Od modré střílel Nikita Zajcev. Jeho pokus zastavil obránce Weegar.

26:20
    Hosté následně zahráli na icing.

26:27
    Po Luongově zákroku následuje reklamní přestávka.

27:06
    Kasperi Kapanen je v pořádku a tak se vrátil na led. Teď ale zahákoval Mathesona a svůj tým tak oslabuje.

27:50
    Domácí přesilovku rozehráli nadějně. Jevgenij Dadonov teď zblízka nezasunul puk za ležícího Andersena!

28:03
    Domácí využívají podruhé v zápase přesilovou hru a zvyšují skóre na 2:0! Aleksander Barkov ještě ve velké šanci neuspěl, ale o chvíli později se dostal k puku JONATHAN HUBERDEAU, jenž levého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek Andersenovy branky. Asistence: Keith Yandle a Mike Hoffman.
    28:03 Jonathan HUBERDEAU - 2:0

29:40
    Vyhlášená ofenziva Toronta bude muset zvýšit obrátky. Dvougólové manko už je k tomu dostatečným důvodem.

30:15
    Z levé strany střílel nepříjemně Henrik Borgström. Andersen měl asi zakrytý výhled, ale na poslední chvíli zasáhl.

30:51
    Střelu Pära Lindholma ukryl ve výstroji Luongo. Ten na nic nečekal a rovnou rozehrál.

31:42
    Domácí vedou ve druhé části na střely 11:3. To jasně dokumentuje jejich chuť do hry.

31:56
    Pokus Gardinera od modré pokryl Luongo. Každopádně se bude vylučovat na domácí straně.

31:56
    MacKenzie Weegar dostává trest na 2+2 minuty za krosček! Rozhodčí mu k tomu navíc přidali i desítku za řeči.

32:09
    Aleksander Barkov jel v oslabení sám na branku Toronta. Jeho bekhendovou kličku ale Andersen pokryl!

33:12
    Domácí zatím odolávají tlaku soupeře a stále drží dvoubrankový náskok.

33:34
    Z pravé strany to zkoušel Nazem Kadri. Puk skončil na masce Luonga. Hraje se ale dál.

34:50
    Domácí vyhazují. Z jejich oslabení schází něco málo přes minutu.

35:20
    Juho Lammikko v oslabení dokonce vystřelil na Andersena, který byl připraven.

35:47
    Další dobrou příležitost měl v oslabení Denis Malgin. Andersen jeho střelu vyrazil do ochranné sítě. Diváci tleskají, Florida hrála dlouhé oslabení výborně.

35:57
    Domácí jsou již v plném počtu.

37:01
    Prudký bekhend Johna Tavarese vyrazil Luongo. Ten je zatím bezchybný.

37:10
    Dvě minuty za hákování dostává Mike Hoffman. Uvidíme přesilovku Toronta.

37:21
    Domácí hned vyhazují.

37:45
    Opět letí puk až k hostující brance. Toronto je v přesilovkách zatím bezradné.

38:21
    Z pravé strany to zkoušel William Nylander. Luongo předvedl jistý zákrok.

38:29
    Domácí opět vyhazují.

38:50
    Rána Jakea Gardinera byla zablokována. Domácí brání opravdu dobře.

39:03
    Poslední minuta druhé třetiny. Hosté zahráli v závěru přesilovky na icing a dokumentovali tak svou bezradnost.

39:11

39:20
    Ron Hainsey z levé strany útočného pásma netrefil domácí klec.

39:53
    Po nahození Hainseyho si ještě hosté vytvořili před Luongem závar, ale domácí brankář byl pevný v rozkleku!

40:00

Hokejisté Floridy začali druhou třetinu velice aktivně a ve 29. minutě navíc podruhé v zápase využili přesilovku, v níž se prosadil Jonathan Huberdeau. To Leafs si dnes početními výhodami zatím moc nepomáhají, když nedokázali využít ani čtyři minuty převahy o jednoho hráče – navíc v této situaci domácího brankáře téměř ani neohrozili. V poslední dvacetiminutovce bude muset Toronto hodně přidat.

40:31
    John Tavares si najel před branku, kam také přišla přihrávka. Luongo ale stačil zareagovat a proti hostujícímu kanonýrovi se přesunul!

41:11
    Maple Leafs vstoupili do třetí části aktivně. Zatím se hraje hlavně v obranném pásmu Floridy.

41:46
    Mitchell Marner podrazil Dadonova a domácí tak budou hrát přesilovku. Dnes už dvě využili.

42:55
    Od modré čáry střílel Michael Matheson. Puk byl ztečován mimo.

43:27
    Borgström teď přišel o kotouč a Kapanen Toronto osvobozuje.

43:47
    Hosté jsou již kompletní.

44:05
    Za podražení je vyloučen domácí debutant Jayce Hawryluk. Šance pro Toronto na snížení.

44:25
    Domácím se podařilo vyhodit.

45:08
    Nabídku Marnera tečoval před brankou John Tavares. Puk se ale odrazil vedle branky.

45:24
    Nyní domácí vyhazují.

45:44
    Z pravého kruhu střílel WIlliam Nylander. Branku netrefil a puk se následně odrazil mimo hrací plochu.

45:56
    Kotouč opět letí až k brance Toronta.

46:06
    Panthers jsou již v plném počtu.

46:51
    Kasperi Kapanen si rovnal mezi kruhy puk na střelu. Frank Vatrano ho ale odzbrojil.

47:08
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Andersena.

47:21
    Po přihrávce Nylandera střílel od modré Jake Gardiner. Luongo vyráží.

47:38
    Z pravé strany se řítil směrem na branku hostí Aleksander Barkov. Andersen zakročil lapačkou a tak je tu čas pro reklamní přestávku.

47:49
    Patrick Marleau vyzkoušel Luonga z ostrého úhlu. Ten byl pozorný.

49:07
    Čas utíká a hosté se stále nemohou prosadit. Florida hájí vedení 2:0.

49:16
    Domácí v postavení mimo hru.

49:36
    Od modré čáry střílel Mark Pysyk. Andersen měl odkrytý výhled a svým zákrokem přerušil hru.

50:02
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Luongem.

50:24
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Od modré čáry střílel Jake Gardiner a letící kotouč tečoval mimo Luongův dosah JOHN TAVARES – 2:1. Asistence: Jake Gardiner a Morgan Rielly.
    50:24 John TAVARES - 2:1

51:10
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Dá se očekávat, že zbytek zápasu bude ještě dramatický.

51:28
    Kotouč zavážel do útočného pásma Marner. Aaron Ekblad mu ho ale vypíchl.

51:40
    Rozehrávka Gardinera byla nepřesná. Hosté se tedy dopustili icingu.

51:49
    Do střely Henrika Borgströma vložil hůl Zajcev. Vhazuje se v obranném pásmu Toronta.

52:17
    Hned dvakrát střílel na Luonga Kasperi Kapanen. Poprvé branku minul, podruhé zakročil domácí gólman.

52:42
    Puk se odrazil mezi kruhy, kde byl zcela volný Ron Heinsey. Ten mířil pod břevno, ale Roberto Luongo švihl lapačkou a schoval do ní puk!

53:15
    Ožiganov nahazoval z rohu puk před branku. Tam ho netrefil Matthews.

53:20
    Následuje domácí vyhození na zakázané uvolnění. Nápor Toronta sílí.

53:25
    Rielly ranou od modré sestřelil bránícího McCanna. Nadále se hraje v obranném pásmu Floridy.

54:04
    Domácí teď vyhodili tak šikovně, že se nepíská icing a tak mohli vystřídat. To bylo vítané, protože zase byli pod tlakem.

54:48

54:57
    Do střely Morgana Riellyho z pravého kruhu obětavě padl Petrovic. Vyrovnání visí ve vzduchu.

55:30
    Auston Matthews vypálil z vrcholu levého kruhu, Luongo si připsal další zákrok.

56:11
    Volej Zajceva skončil nad brankou Floridy.

56:21
    Hostům to tam prostě spadnout muselo, ten tlak byl obrovský! Vyrovnání nakonec zařídil MITCHELL MARNER, který se dostal k puku u modré čáry, potáhl si ho dopředu, obešel i bránícího hráče a střelou k bližší tyčce překonal Luonga. Asistence: Nazem Kadri a Nikita Zajcev.
    56:21 Mitchell MARNER - 2:2

56:48
    Domácí si berou zpět ztracené vedení! Panteři získali puk díky dobrému forčekinku u pravého mantinelu. K němu se dostal Troy Brouwer, jenž uvolnil ALEKSANDERA BARKOVA a ten se z mezikruží nemýlil. Asistence: Troy Brouwer a Denis Malgin.
    56:48 Aleksander BARKOV - 3:2

58:21
    Neskutečné! Hosté opět vyrovnávají! Zase se o to postaral MITCHELL MARNER, který vypálil z pravého kruhu a puk zapadl do vzdálenější šibenice. Luongo asi nic neviděl. Asistence: Morgan Rielly a Jake Gardiner.
    58:21 Mitchell MARNER - 3:3

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny.

59:48
    Puk je ve středním pásmu. Zdá se, že uvidíme prodloužení.

59:59
    Barkov ještě na levém kruhu netrefil ideálně puk. Andersen tak nemusel zasahovat.

60:00

Toronto si ve třetí třetině vytvořilo obrovský tlak, z něhož vytěžilo i vyrovnání. Nejprve snížil John Tavares a na 2:2 srovnal v 57. minutě Mitchell Marner. Domácím ještě bleskově vrátil vedení Aleksander Barkov, ovšem Mitchell Marner pak zaúřadoval ještě jednou.

60:01

60:27
    V prodloužení zahrozil jako první John Tavares, který to zkoušel na Luonga bekhendem. Domácí brankář má puk pod lapačkou.

61:11
    Po přihrávce Nylandera pálil z první Auston Matthews. Ten branku netrefil.

62:19
    Domácí potřebovali vystřídat a tak poslali puk až k Luongovi. Ten měl na rozehrávku čas a Florida tak skutečně stačila poslat na led čerstvé síly.

62:57
    Marnerovu nabídku netrefil na vzdálenější tyčce John Tavares!

63:24
    Hrdinou zápasu se stává ALEKSANDER BARKOV! Toho v přečíslení 2 na 1 uvolnil Huberdeau a domácí kapitán překonal Andersena po bekhendové kličce. Barkov tak završil svůj první hattrick kariéry v NHL. Asistence: Jonathan Huberdeau.
    63:24 Aleksander BARKOV - 4:3

Hokejisté Floridy vítězí nad Torontem 4:3 v prodloužení. Hosté dokázali v infarktovém závěru nejprve stáhnout dvoubrankové manko, ale Floridu ještě jednou přiblížil k výhře Aleksander Barkov. V čase 58:21 ale poslal zápas svým druhým gólem do prodloužení Mitchell Marner. Hrdinou duelu se ovšem stal kapitán Panterů Aleksander Barkov, jenž v čase 63:24 rozhodl a připsal si první hattrick své kariéry v NHL.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:32 (10:8, 14:10, 8:14)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 20. Barkov (Dadonov, Hoffman), 29. Huberdeau (Yandle, Hoffman), 57. Barkov (Brouwer, Malgin), 64. Barkov (Huberdeau) – 51. Tavares (Gardiner, Rielly), 57. Marner (Kadri, N. Zajcev), 59. Marner (Rielly, Gardiner)

Rozhodca: Rooney, Pochmara – Murray, Racicot

Diváci: 14177