Vítkovice – Otrokovice 5:3 (kon.) | Sparta – Ostrava 9:2 (kon.) | Pardubice – Bohemians 7:6 (po pr.)
Střešovice – Česká Lípa 11:5 (kon.) | Znojmo – Mladá Boleslav 1:11 (kon.) | Bulldogs – Liberec 3:8 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
11:5 (4:3, 3:2, 4:0)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
cz Piatok 14.12.2018, 19:00 • STODOLA Arena Střešovice • Livesport Superliga (CZ) • 15. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek pátečního večera. Na viděnou. (21:01:54)

V tabulce Tipsport Superligy se Střešovice posunuly na pátou pozici, Česká Lípa je dvanáctá. V dalším utkání se Tatran v neděli představí na palubovce Královských Vinohradů, zatímco Česká Lípa přivítá Ostravu.

Florbalisté Střešovic sice nevstoupili do utkání proti České Lípě ideálně, když prohrávali 1:3, ještě do konce první třetiny ale stihli výsledek otočit a následně již vedení postupně navyšovali. Třetí dvacetiminutovku pak favorizovaný Tatran ovládl jasně 4:0 a celkově se tak raduje z vítězství 11:5.

59:54
    Po faulu hostů měl ještě Langer k dispozici trestné střílení, to ale v závěru duelu neproměnil.

59:30
    Na duel si našlo cestu celkem 122 diváků.

59:00
    Do konce zápasu zbývá poslední minuta.

58:24
    Ponomarev opouští opět bránu, Česká Lípa to znovu zkouší v šesti hráčích.

57:06
    Utkání je rozhodnuto. Tatran pohodlně kombinuje s míčkem na holích a nikam už se nežene.

55:30
    Tatran právě vstřelil branku!
    Hosté zkusili hru bez brankáře, čehož využil v gól do opuštěné svatyně ADAM TLAPÁK. Asistence: Jakub Kolísko.

55:01
    Česká Lípa si necelých pět minut před koncem třetího dějství vybírá oddechový čas.

54:22
    Novotný překonal Rebra, branka ale není pro hru vysokou holí uznána.

53:50
    JAKUB KOLÍSKO zaokrouhluje gólový zisk domácích na deset kousků. Asistence: Adam Tlapák.

52:57
    Tentokrát se do míčku opřel Tichý, ten ale končí až skoro u stropu haly.

50:16
    Prudká rána Slaného končí na Ullmannovi.

49:23
    Z otočky pálil Švéda, desátou branku Střešovic ale nepřidává.

47:42
    Mühlfait našel chytrou přihrávkou Pixu, ten ale zamířil vedle brány.

46:29
    Špatnou rozehrávku Novotného vystihl Kolísko, v následném souboji ale míček zase ztratil.

45:52
    Domácí Rebro se teď blýskl fantastickým zákrokem proti nebezpečné střele Karla.

45:15
    Střešovice vedou zásluhou MIKULÁŠE KOMÁRKA už o čtyři branky a jsou na nejlepší cestě za vítězstvím. Asistence: Filip Langer.

43:51
    Snížit chtěl Slaný, jeho rána ale zamířila nad horní tyč.

43:06
    MAREK PIXA napodobuje hostujícího Jansu a rovněž zaznamenává hattrick! Asistence: Filip Langer.

42:13
    Nebezpečnou akci hostů zastavuje Kolísko.

41:32
    Melišovu střelu se za Ponomarevova záda snažil procedit Tlapák, stav se ale nemění.

40:01

Již ne. Na první branku druhé třetiny se čekalo až do její poloviny, následně se ale oba týmy rozstřílely, a tak bylo nakonec k vidění hned pět přesných zásahů. Lépe si vedly Střešovice, které před poslední třetinou vedou 7:5.

40:00

39:41
    U míčku je Česká Lípa. Zvládnou hosté ještě něco vymyslet?

39:00
    Do konce druhé části hry schází poslední minuta.

38:35
    Na druhé straně pálil Langer, Ponomarev ale mohl zůstat v klidu. Míček letěl vysoko nad.

38:07
    Rebro musel zakročit proti dalekonosné střele z poloviny hrací plochy.

36:32
    Rozhodčí nyní museli řešit menší strkanici mezi Novotným a Švédou.
    35:33 Radek KRAJCIGR - 7:5

35:33
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které přetavil v gól RADEK KRAJCIGR. Asistence: Daniel Štěrba.

34:12
    Přihrávku Slaného zachytil Kreysa, Ponomarev ale neměl s následným zakončením problém.

32:04
    Na góly se ve druhém dějství dlouho čekalo, teď se však s nimi roztrhl pomyslný pytel. Tříbrankové vedení vrací domácím JONÁŠ KREYSA. Asistence: Martin Mühlfait.
    31:43 Jaromír EKL - 6:4

31:43
    Spolupráce JAROMÍRA EKLA s Jansou opět zafungovala, tentokrát se však poprvé prosadil prvně jmenovaný. Asistence: Dominik Jansa.
    30:58 Jakub KOLÍSKO - 6:3

30:58
    Aktivita domácích přináší další ovoce. Tentokrát se do střeleckých statistik zapsal JAKUB KOLÍSKO. Asistence: Adam Tlapák.

29:20
    Nejprve zahodil slušnou šanci Merlíček, domácí tým záhy z protiútoku trestá. Převahu Střešovic korunuje pátým gólem FILIP LANGER. Asistence: Mikuláš Komárek.

28:53
    Meliš neseřídil mířidla ideálně, míček končí vysoko nad břevnem.

28:21
    Po delší době zasahuje Rebro. Po přestřelce v úvodní části zatím na první gól druhé třetiny stále čekáme.

27:45
    Akci Pastora utnul Švéda.

26:44
    Z dálky zkoušel štěstí i Sádlo, jeden z hráčů České Lípy ale jeho pokus zablokoval.

26:12
    Tatran nyní na palubovce dominuje. Další střelu vyslal na hostující svatyni Pixa, balonek ale končí jen v boční síti.

24:42
    Ponomarev předvedl další dobrý zákrok, nyní vychytal Kreysu.

22:51
    Tentokrát se do míčku opřel Pixa, ani on ale s výsledkem nepohnul.

22:11
    Na druhé straně se sám před brankou zjevil Tlapák, Ponomarev, jenž o přestávce vystřídal Dvořáka, ale jeho pokus chytá.

21:08
    Nahození Tichého neprošlo přes Sládečka. Česká Lípa začala aktivně.

20:17
    Hned zkraje druhé periody měl po přihrávce Nováka velkou šanci Ekl, mezi tři tyče ale nezakončil.

20:01

Česká Lípa vstoupila do utkání aktivně, když zásluhou hattricku Jansy vedla ve 12. minutě 3:1, Střešovice ale zvládly ještě před přestávkou třemi góly stav otočit, a tak vede favorit po dvaceti minutách 4:3.

20:00

19:00
    Do konce úvodního dějství zbývá poslední minuta.
    18:45 Marek PIXA - 4:3

18:45
    Domácí dokonce před první sirénou strhávají vedení na svou stranu! Individuální akci zakončuje MAREK PIXA. Bez asistence.

18:25
    Střešovice jsou vyrovnáním nabuzeny, aktuálně jsou na palubovce aktivnějším týmem. Hosté vyčkávají na vlastní půlce.
    17:33 Milan MELIŠ - 3:3

17:33
    Domácí zvládají ještě před přestávkou srovnat krok! Langer přihrál nikým nehlídanému MILANU MELIŠOVI a ten už si s míčkem věděl rady. Asistence: Filip Langer.

16:17
    Slavík je při chuti, tentokrát ale mířil úplně mimo.
    15:09 Jakub SLAVÍK - 2:3

15:09
    Teď už se ale Střešovice radují. JAKUB SLAVÍK trefil prostor pod Dvořákovou rukou. Asistence: Dalibor Švéda.

14:40
    Zajímavý pokus Sládečka zblokoval Kněžour.

13:36
    Langer obdržel přihrávku od Meliše, poté ale vypálil vedle brány.

12:52
    Hosté měli k dispozici zajímavou standardku, Rebro ale zasahovat nemusel.
    11:54 Dominik JANSA - 1:3

11:54
    Další akce České Lípy už ale končí třetím gólem! Ekl tentokrát nahrával a vybídl DOMINIKA JANSU ke zkompletování hattricku! Asistence: Jaromír Ekl.

11:50
    Ekl utekl domácí obraně, vedení hostů ale nenavyšuje.

10:14
    Švéda poslal k zemi Krajcigra, vylučovat se ale nebude.

09:40
    Na domácích holích je zkraje utkání až příliš velké množství nepřesností.

07:52
    Váňa oslovil před českolipskou brankou Tlapáka, ten ale srovnání odmítl.

07:05
    Domácí favorit má zatím velké problémy s aktivně napadajícím soupeřem.

05:55
    Vyrovnat mohl na druhé straně Langer, ztroskotal ale na dobře bránícím Novotném.

05:01
    DOMINIK JANSA střílí v krátkém sledu druhou branku a Česká Lípa tak jeho zásluhou otáčí skóre! Asistence: Tomáš Kadlec.

04:01
    Nahození Slaného brankou nekončí. Dopředu mohou jít domácí.

02:47
    Další rána DOMINIKA JANSY už končí vyrovnávacím gólem. Asistence: Jaromír Ekl.

02:02
    Úvod utkání se nese v aktivním duchu, zásluhou obou celků se hraje florbal nahoru dolů.

01:22
    To na druhé straně se Střešovice prosazují! Ze skvělé nahrávky Komárka těžil přesně střílející MAREK PIXA. Asistence: Mikuláš Komárek.

00:26
    O první střelecký pokus se postaral z větší dálky Dominik Jansa, hostující útočník ale střelecký účet večera neotvírá.

00:01

Tatran Teka Střešovice: Fibiger (Mich. Rebro) – Tlapák, Mühlfait, Sádlo, Sládeček – Kreysa, Komárek, Slavík – Jak. Kolísko, Mochan, Pixa – Piták, Meliš, Švéda – Váňa, Ullmann, Langer.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev) – Mlejnek, Tichý, Slaný, Pastor, Štěrba, Kadlec – Dzierža, Karel, Merlíček – Jansa, Novotný, Kněžour – Jirsa, Krajcigr, Ekl.

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč.

Oba soupeři se letos již jednou střetli. Na konci září se před domácím publikem radovala Česká Lípa, která vyhrála 10:7. Uvidíme podobně ofenzivní florbal také tentokrát? Sledujte náš textový přenos.

Česká Lípa má o deset bodů méně a figuruje tak až na jedenácté pozici. Před reprezentační pauzou prohráli Severočeši tři zápasy v řadě, přičemž ten poslední se Znojmem byl ve znamení dramatické přestřelky. Hosté tehdy vyhráli 9:8.

Střešovice získaly za čtrnáct odehraných utkání 23 bodů. V pořadí nejvyšší soutěže patří florbalistům Tatranu aktuálně šestá pozice. Naposledy prohrály Střešovice 18. listopadu na domácí palubovce s Chodovem 3:7.

Příjemný páteční večer. Po reprezentační přestávce je na programu 15. kolo florbalové Tipsport Superligy, které proti sobě mimo jiné svede i celky Tatran Teka Střešovice a FBC 4CLEAN Česká Lípa. Favorita je nutno hledat na domácí straně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Filip Lefenda

Góly a asistencie: 2. Pixa (Komárek), 16. Slavík (Švéda), 18. Meliš (Langer), 19. Pixa, 30. Langer (Komárek), 31. Jak. Kolísko (Tlapák), 33. Kreysa (Mühlfait), 44. Pixa (Langer), 46. Komárek (Langer), 54. Jak. Kolísko (Tlapák), 56. Tlapák (Jak. Kolísko) – 3. Jansa (Ekl), 6. Jansa (Kadlec), 12. Jansa (Ekl), 32. Ekl (Jansa), 36. Krajcigr (Štěrba)

PSN Tatran Střešovice: Fibiger (Mich. Rebro) – Tlapák, Mühlfait, Sádlo, Sládeček – Kreysa, Komárek, Slavík – Jak. Kolísko, Mochan, Pixa – Piták, Meliš, Švéda – Váňa, Ullmann, Langer.

Rozhodca: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč