Nantes – KP Tany Brno 93:84 (po pr.)
Nantes Reze Basket
93:84 (14:15, 36:28, 52:54, 70:70 - 80:80)
KP Tany Brno
cz Streda 12.12.2018, 20:00 • Salle Sportive Metropolitaine, Nantes (FRA) • Europohár - ženy • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný středeční večer. Basketbalistky KP Brno dnes čeká v rámci skupinové fáze Eurocupu poslední vystoupení, když se pokusí zaskočit favorizovaný francouzský tým Nantes Reze Basket.

Brňanky mají po pěti odehraných zápasech na kontě jen jedno vítězství a jsou v tabulce skupiny G poslední. Nantes má o jednu výhru více a je třetí. Pokud chce Brno postoupit, musí dnes zvítězit vysokým rozdílem a zároveň doufat, aby nikdo z konkurentů nepřidal v ostatních skupinách třetí úspěch.

Českého zástupce v soutěži trápí v posledních dnech marodka, také proto klub čerstvě angažoval slovenskou pivotku Sabínu Oroszovou.

V prvním letošním vzájemném duelu se v Brně radovaly basketbalistky francouzského celku, které vyhrály suverénně 84:58.

Nantes Reze Basket: Djaldi-Tabdiová, Medenouová, Stejskalová, Suarezová, Wallaceová, Garnierová, Fofanaová, Forestierová, Lengletová, Michaudová

KP Brno: Beránková, Laparisová Gillová, Mainclová, Stará, Sujanová, Dudáčková, Kopecká, Oroszová, Suarazaiteová, Sládková. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:16
    Skóre dnešního utkání otevírá Aneta Mainclová. (0:2)

00:48
    Laparisová Gillová proměňuje po faulu oba trestné hody. Brno začalo dobře. (0:4)

00:57
    Ana Suarezová svůj nájezd na koš proměňuje. (2:4)

01:15
    Wallaceová získala míč a založila akci, na jejímž konci byla srovnávající Medenouová. (4:4)

02:05
    Domácí celek otáčí třetím košem v řadě skóre. Podruhé v utkání se prosazuje Suarezová. (6:4)

02:53
    Na obou stranách jsme nyní viděli pokusy o koše z tříbodových vzdáleností, stav se ale nemění. (6:4)

02:59
    Stává se tak až nyní, když se opět vyznamenala aktivní Suarezová. (8:4)

03:19
    Na straně Brna reaguje stejnou mincí Laparisová Gillová. (8:6)

03:36
    Ana Suarezová je zatím k nezastavení a zaznamenává už svůj osmý bod. (10:6)

04:29
    Sérii nepřesností na obou stranách ukončila úspěšnou trojkou Stará. (10:9)

04:47
    Nantes si vyžádalo oddechový čas. (10:9)

06:35
    Další pasáž bez přesných zakončení. Skóruje až nyní Sládková, která proměnila oba trestné hody. Brno vede. (10:11)

07:05
    Další dva body přidává z povedené akce Suarazaiteová. (10:13)

07:30
    Fofanaová nejprve neuspěla, balon ale doskočila Medenouová, která už si napodruhé věděla rady. (12:13)

08:10
    Z výskoku vrací domácím vedení Wallaceová. (14:13)

08:25
    Sujanová měla k dispozici dva trestné hody, přičemž proměnila až ten druhý. Ve Francii je srovnáno. (14:14)

09:31
    V krátkém sledu hned tři střelecké pokusy neproměnily domácí basketbalistky. (14:14)

09:53
    Kopecká měla v závěru čtvrtiny dva trestné hody, z toho druhého poslala Brno do vedení. (14:15)

10:00
    První čtvrtina skončila. (14:15)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (14:15)

10:20
    Wallaceová zahajuje druhou část hry trojkou. (17:15)

11:16
    Poté, co v útoku neuspěla Sládková, přidává další body francouzského celku Medenouová. (19:15)

11:53
    Tak to je nepříjemné. Brno totálně nezachytilo úvod čtvrtiny a po další trojce Michaudové rázem prohrává o sedm bodů. (22:15)

11:58
    Hostující tým se snaží uklidnit oddechovým časem. (22:15)

13:36
    Po přihrávce Suarezové navyšuje Michaudová další trojkou náskok Nantes už na deset bodů! (25:15)

13:54
    Wallaceová ještě více navyšuje rozdíl ve skóre ze značky trestných hodů. (27:15)

14:52
    Stará vybídla k zakončení Sujanovou, která snižuje. (27:17)

15:05
    Další dva body domácího celku zaznamenává Michaudová. (29:17)

15:39
    Oroszová nejprve neproměnila oba trestné hody, Brno ale zaznamenalo útočný doskok, po němž se míč dostal opět ke slovenské pivotce. A ta své předchozí zaváhání napravila trojkou! (29:20)

16:00
    Na druhé straně se prosazuje Fofanaová. (31:20)

16:16
    Stará za dva body. (31:22)

16:44
    Michaela Stará tentokrát v roli nahrávačky. Následně z výskoku mířila přesně Oroszová. (31:24)

18:04
    Výborně! Domácí tým se nyní v zakončení trápí, čehož využívá k dalšímu snížení Mainclová. (31:26)

18:08
    Nantes si bere oddechový čas. (31:26)

19:02
    Po delší době o sobě dává střelecky vědět Suarezová. A to rovnou trojkou. (34:26)

19:13
    Na protější straně palubovky boduje Stará. (34:28)

19:53
    Suarezová proměňuje oba trestné hody. (36:28)

19:59
    S poločasovou sirénou ještě zkoušela štěstí z větší dálky Michaudová, stav už se ale nemění. (36:28)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (36:28)

Brno prohrává s francouzskými favoritkami po dvaceti minutách 36:28 a vidina postupu do další fáze se mu vzdaluje.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (36:28)

20:08
    První úspěšnou střelkyní druhé půle je Edita Sujanová. (36:30)

20:58
    Po nahrávce Michaudové míří přesně Wallaceová. (38:30)

21:20
    Sujanová se v krátkém sledu trefuje podruhé. (38:32)

22:12
    Michaela Stará dává trojku a rozdíl ve skóre rázem činí pouhé tři body! (38:35)

23:23
    Kopecká z větší dálky nedává, balon ale doskočila Sujanová. (38:37)

24:09
    Sládková posílá dalším úspěšným košem Brno do vedení! (38:39)

24:09
    Andrea Sládková byla navíc při zakončení faulována, a tak měla možnost ještě skórovat ze značky trestného hodu. (38:40)

24:27
    Na 40:40 srovnává Wallaceová. Ve Francii je zaděláno na drama. (40:40)

25:09
    Těsný náskok vrací Nantes Medenouová. (42:40)

25:21
    V přestřelce pokračuje Sládková. (42:42)

26:01
    Nová brněnská posila Oroszová míří za tři body! (42:45)

26:29
    Michaudová ji vzápětí napodobuje, a tak máme opět srovnáno. (45:45)

26:42
    Laparisová Gillová těží z dobré přihrávky Kopecké. (45:47)

27:30
    Sujanová proměňuje oba trestné hody! (45:49)

27:47
    Medenouová na to šla jako přes kopírák. I ona trefuje oba pokusy. (47:49)

28:02
    Laparisová Gillová z tříbodové vzdálenosti neuspěla, možnost napravit její zaváhání však dostala přesná Suarazaiteová. (47:52)

28:55
    Třetí čtvrtina se hraje ve slušném tempu. Další trojkou se prezentuje domácí Wallaceová. (50:52)

29:18
    Po koši Laparisové Gillové odskakují Brňanky na rozdíl čtyř bodů. (50:54)

29:42
    Wallaceová dává oba trestné hody. (52:54)

29:50
    Kopecká zkoušela štěstí z větší dálky, koš z toho ale není. (52:54)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (52:54)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (52:54)

30:16
    Wallaceová krátce po rozehrání čtvrtého dějství srovnává. (54:54)

31:02
    Po koši Sujanové Brno opět o chlup vede. (54:56)

31:18
    Své první dnešní body zapisuje do statistik Djaldi-Tabdiová. (56:56)

32:06
    Sledujeme opravdu velkou přetahovanou. Dva body k dobru přidává na konto Brna Suarazaiteová. (56:58)

33:41
    Oroszová předala míč Sujanové a ta zaokrouhluje bodový zisk Brna na šedesát. (56:60)

34:01
    Nantes si necelých šest minut před koncem čtvrté části hry bere time-out. (56:60)

34:34
    Fofanaová snižuje. (58:60)

34:56
    Laparisová Gillová je ale v posledních minutách při chuti. (58:62)

35:22
    Podruhé v řadě se prosazuje Fofanaová a drží domácí ve hře. (60:62)

36:13
    Kopecká dává tři body! Zahrála sice dvojku, byla však faulovaná, a tak posléze přidala bonusový bodík ze značky trestného hodu. (60:65)

36:39
    Fofanaová je v závěru utkání hodně platnou hráčkou domácího týmu. Nyní přidala další dva body. (62:65)

36:41
    Vzápětí se rodí ještě jeden bod z trestného hodu. (63:65)

36:54
    Brno si vybírá oddechový čas. (63:65)

37:01
    Wallaceová vybojovala míč a poté akci sama zakončila. Je opět srovnáno! (65:65)

37:12
    Parádní odpověď Kopecké! Konto Brna narůstá o tři body! (65:68)

38:33
    Z časomíry bylo opět trochu ukrojeno a Brno si bere další čas na poradu. (65:68)

39:08
    Wallaceová našla Medenouovou a ta snižuje na rozdíl jediného bodu. Můžeme se těšit na taktický závěr. (67:68)

39:44
    Domácí tým nedokázal zakončit během čtyřiadvacetisekundového limitu. Brno má velkou možnost rozhodnout! (67:68)

39:44
    A basketbalistky českého celku se nejprve během oddechového času poradí, jak na to. (67:68)

39:44
    Michaela Stará zachovala chladnou hlavu a po nedovoleném zákroku Wallaceové proměnila oba trestné hody. (67:70)

39:51
    Wallaceová posílá důležitou trojkou utkání do prodloužení. (70:70)

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (70:70)

40:01
    Začalo prodloužení. (70:70)

40:09
    Hned zkraje prodloužení se prosazuje Suarezová. (72:70)

40:25
    S rychlou odpovědí přispěchala Laparisová Gillová. (72:72)

41:21
    Edita Sujanová posílá Brno do vedení! Teď jen aby hostům vydrželo... (72:74)

41:42
    Suarezová trestá faul Kopecké a po dvou úspěšných trestných hodech srovnává krok. (74:74)

42:46
    Ve výskoku přesně zamířila Medenouová, tentokrát má blíže k vítězství Nantes. (76:74)

43:25
    A akcie francouzského celku po dalších dvou bodech Wallaceové ještě více stouply. (78:74)

43:39
    Po brněnském oddechovém času se prosazuje Laparisová Gillová. (78:76)

44:18
    Stará byla při zahrávání trestných hodů stoprocentní! (78:78)

44:37
    Suarezová upravuje na 80:78. Na tahu je Brno... (80:78)

44:56
    Kopecká pouhé čtyři vteřiny před koncem prodloužení srovnává! Nantes si bere oddechový čas. (80:80)

45:00
    První prodloužení skončilo. (80:80)

45:01
    Začalo druhé prodloužení. (80:80)

46:49
    Rozhodne o vítězi zápasu druhé prodloužení? Po opatrném začátku zaznamenává první body Suarezová. (82:80)

47:32
    Kopecká skóruje po přihrávce Staré. (82:82)

47:46
    Suarezová přidává koš s faulem. Možná rozhodující okamžik tohoto střetnutí. (85:82)

48:17
    Djaldi-Tabdiová proměňuje jeden trestný hod ze dvou. (86:82)

48:39
    To Laparisová Gillová si smlsla na obou pokusech. (86:84)

48:49
    Stejskalová vrací Nantes čtyřbodový náskok. Tohle už bude mít Brno velmi těžké. (88:84)

48:55
    Brno si bere oddechový čas. (88:84)

49:27
    Je to jasné. Suarezová rozhoduje trojkou o vítězství Nantes. (91:84)

49:55
    Michaela Stejskalová ještě v závěru proměňuje oba trestné hody a upravuje na konečných 93:84 pro celek z Francie. (93:84)

Konec zápasu. (93:84)

Basketbalistky Brna prohrály po tuhé bitvě na palubovce favorizovaného Nantes 93:84 až po druhém prodloužení a v tabulce skupiny G tak končí s jedinou výhrou poslední.

Nejlepší brněnskou střelkyní dnes byla se sedmnácti body Edita Sujanová, o bod méně pak zaznamenala Jasmine Laparisová Gillová. Na straně Nantes se nejvíce dařilo Wallaceové, která se blýskla 25 body.

Z basketbalu je to pro dnešek vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme dobrou noc. (22:32:47)

Filip Lefenda

KP Tany Brno: Beránková, Laparisová Gillová, Mainclová, Stará, Sujanová, Dudáčková, Kopecká, Oroszová, Suarazaiteová, Sládková
    Štvrtiny: 14:15, 22:13, 16:26, 18:16 - 10:10, 13:4