Nitra – Košice 5:3 (kon.) | Detva – Trenčín 2:3 (0:1 po s.n.) | Nové Zámky – Poprad 5:6 (po pr.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.) | Zvolen – Budapešť 1:6 (kon.) | Miškovec – B. Bystrica 1:0 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
5:6 (1:0, 2:1, 2:4 - 0:1)
HK Poprad
Nedeľa 09.12.2018, 16:00 • Baluška, Kova - Synek, Konc ml. - Beniač • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo
    61:41 Lukáš PAUKOVČEK - 5:6

Zdroj: huste.tv

61:41
    Poprad dal gól!
    Dokonalý obrat! LUKÁŠ PAUKOVČEK zakončuje celý duel dokonalým blafákom do forhendu. Natiahol Košarišťana, ten puk nezachytil a Paukovček po vyrovnaní pridáva extra bod na konto Popradu!

Asistencie: Joona Erving, Martin Belluš.
    59:18 Lukáš PAUKOVČEK - 5:5

59:18
    LUKÁŠ PAUKOVČEK znovu dorovnáva! Sám vyhral buly, premiestnil sa pred bránu a po nahodení od Patrika Svitanu dorazil puk do siete! Famózny duel.

Asistencie: Patrik Svitana, Dávid Bondra.
    58:35 Tomáš URBAN - 5:4

58:35
    HC Nové Zámky dali gól!
    Čo sa to len v Nových Zámkoch deje? Patrik Svitana ľahkovážne pustil puk vo vlastnej tretine puk na čepeľ TOMÁŠA URBANA. Urban šiel sám na Vošvrdu, ktorému nedal čas na reakciu. Koncovka medzi betóny, máme tu autora hattricku!
    57:30 Arturs SALIJA - 4:4

57:30
    Pozrime sa na to! Vyhraté buly Paukovčeka, posunutý puk na Svitanu. Ten si počkal na pohyb spoluhráča. Puk smeroval na ARTURSA SALIJU, ktorý zo zvýhodnenej pozície vyrovnáva na 4:4. Hostia hrali bez brankára.

Asistencie: Patrik Svitana, Lukáš Paukovček.

56:53
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Adam Zbořil – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Mlynarovič – 2 min., hrubosť).
    56:53 Martin BELLUŠ - 4:3

56:53
    Salija nahodil puk pred bránu, tečoval ho asi ešte Zbořil. Odrazený puk sa dostal k nechránenému MARTINOVI BELLUŠOVI a ten ho nemal problém doklepnúť do prázdnej brány!

Asistencie: Samuel Mlynarovič, Arturs Salija.
    55:36 Svitana (POP), Zbořil (NZM)

55:36
    Toto bolo tesné! Puk smeroval do okolia prázdnej brány, Svitana ale nedovolil Zbořilovi ho dnu doraziť!

55:20
    Tomáš Vošvrda zamieril na hráčku lavicu, Poprad hrá so šiestimi mužmi!
    52:54 Branislav FÁBRY - 4:2

52:54
    BRANISLAV FÁBRY na druhý raz dostáva puk za Vošvrdu! Ani trojica popradských hráčov Fábryho neodstavila od druhej dorážky. Minimálna vzdialenosť, svoju vinu na góle má aj Vošvrda.

Asistencia: Martin Jakúbek.
    51:16 Radoslav MACÍK - 3:2

51:16
    RADOSLAV MACÍK vypichol puk rozohrávajúcemu Slobodovi, nestihol ho zastaviť už ani Andersons. Zakončenie švihom, Košarišťan nemal nárok na reakciu.

51:03
    Avizované vylúčenie Mareka Zagrapana sa stáva realitou. Domáci podržali puk, čím sa o pár sekúnd priblížili k triumfu. Dve minúty pre Zagrapana za podrazenie.

48:13
    Vošvrdovi pomohla aj horná žŕdka, mohlo byť rozhodnuté.

45:04
    Mathieu Tomas Henderson sekol Saliju v útočnom pásme a sú z toho dve minúty. Samozrejme sa to nepáči domácim priaznivcom. Poprad sa môže dostať späť do zápasu.
    40:45 Zbořil (NZM), Vošvrda (POP)

40:45
    Adam Zbořil zahodil obrovskú možnosť na gólovú bodku! Palubná pozícia spomedzi kruhov, Tomáš Vošvrda akrobatickým zákrokom domáceho útočníka znegoval!
    37:26 Jurík (NZM)

37:26
    Jurík ani teraz nedoklepol bekhendom puk do polodkrytej brány, toto môže domácich výrazne mrzieť!
    37:11 Jurík (NZM)

37:11
    Ján Ťavoda zamieril na tresnú lavicu za sekanie, dve minúty. Predtým ešte Jurík nezamieril puk do brány, čo mohla byť už definitíva.
    37:01 Bondra (POP), Košarišťan (NZM)

37:01
    Bola tu kontra Bondru po chybe Andersonsa! Hosťujúci útočník šiel sám na Košarišťana, avšak v stopercentnej šanci pálil iba do výstroja domáceho ochrancu svätyne!
    35:15 Patrik ROGOŇ - 3:1

35:15
    PATRIK ROGOŇ navyšuje vedenie domácich už na dva góly! Pred Vošvrdom ešte prekorčuľoval ďalší z novozámockých hráčov, hosťujúci gólman na strelu do horného rohu brány nemal jednoducho nárok!

Asistencia: Filip Dundáček.
    34:01 Tomáš URBAN - 2:1

34:01
    Zodpovednosť na seba vzal TOMÁŠ URBAN a urobil dobre! Center prvej formácie pálil z osi ihriska pomedzi betóny Vošvrdu, ten ich nestihol včas zaklapnúť! Puk končí v sieti.
    34:01 Arturs Salija (POP)

34:01
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Arturs Salija – trestné strieľanie, sekanie).

34:01
    Je nariadené trestné strieľanie po avizovanom faule Salija!

31:39
    Famózna akcia Popradu! Mlynarovič v útočnej tretine na seba naviazal troch protihráčov, čím domácim unikol z pozornosti Bondra. Ten už dostal prihrávku, no ťažko povedať, či Bondra minul bránu, alebo sme videli svetový zákrok Košarišťana!

29:11
    Radomír Heizer hral so zdvihnutou hokejkou, sú z toho dve minúty na trestnej lavici.

27:23
    Ani Takáč, ani Svitana neprekonávajú Andreja Košarišťana. Domáci gólman s dvomi výbornými zákrokmi v priebehu desiatich sekúnd!

26:21
    Patrik Svitana z vrchu pravého kruhu strieľal tesne nad ľad k tyčke, Košarišťan krásne vymrštil betón a zamedzil aj dorážke!

25:44
    Výborné striedanie štvrtého útoku hostí. Popradčania držali puk za zadným mantinelom protivníka, až sa zrazu pískalo. Na lavicu hanby mieri za držanie Samuel Hein.
    23:19 Radoslav MACÍK - 1:1

23:19
    Rovnako ako domáci, tak i hostia skórujú po dlhej prihrávke. Belluš spracoval puk na modrej, posunul ho doprava. Tam už bol RADOSLAV MACÍK, ktorý prudkou prízemnou strelou k vzdialenejšej tyčke vyrovnáva na 1:1!

Asistencia: Martin Belluš.
    19:21 Tomáš URBAN - 1:0

19:21
    Jednoduchá akcia slávi úspech. Patrick Anthony Kudla vyslal dlhú prihrávku od vlastnej brány až na modrú, kde operoval TOMÁŠ URBAN. Ten sa odpútal od Karalahtiho a sám zoči-voči Vošvrdovi zavesil pod hornú žŕdku. Presilovka využitá.

Asistencia: Patrick Anthony Kudla.

18:34
    Vzápätí strela spomedzi kruhov, hostia môžu byť radi, že puk minul bránu!

17:59
    Zbytočné napadnutie Artursa Saliju na Andersonsa. Mohlo sa pískať aj vrazenie na mantinel, avšak obranca z prvej formácie už mieri na tresnú lavicu za napadnutie – dve minúty.

17:14
    Belluš v brejku taktiež premrhal možnosť na prihrávku, zasekol si radšej protihráča a potom pálil nad rameno aj žŕdku Košarišťanovej brány.

11:38
    Závar prvej formácie Popradu doplnenej o Václava. Puk sa odrážal okolo Košarišťana, ten ho vykopával naozaj dôsledne. Obrancovia mu príliš nepomohli.

07:39
    Sloboda si to zrovnával na stranu, aby napokon vypálil spoza hráča. Vošvrda puk vyrazil len späť do hry a mal šťastie, že nedošlo ku dorážke.

06:24
    Peter Kundrik v poslednej chvíli sekol po rukavici hráča súpera, čím mu znemožnil zakončenie do polodkrytej brány. Jasné dve minúty.

05:16
    Richard Ondrušek sa pekne natlačil na ľavú stranu cez os ihriska a krížnou strelou donútil Voštvrdu k zákroku!

02:15
    Prekvapivé skoré vylúčenie. Na trestnú lavicu mieri Tomáš Urban za hákovanie. Dve minúty.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 20. Urban (Kudla), 35. Urban (t.s.), 36. Rogoň (Dundáček), 53. Fábry (Jakúbek), 59. Urban – 24. Macík (Belluš), 52. Macík, 57. Belluš (Mlynarovič, Salija), 58. Salija (Svitana, Paukovček), 60. Paukovček (Svitana, Bondra), 62. Paukovček (Erving, Belluš)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Sloboda, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jurík – Jakúbek, Fábry, Nejezchleb – Henderson, Ondrušek, Slávik
    HK Poprad: Vošvrda (Nechvatal) – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš – Václav, Heizer, Kundrik

Rozhodca: ZŠ Nové Zámky