Nitra – Košice 5:3 (kon.) | Detva – Trenčín 2:3 (0:1 po s.n.) | Nové Zámky – Poprad 5:6 (po pr.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.) | Zvolen – Budapešť 1:6 (kon.) | Miškovec – B. Bystrica 1:0 (kon.)
MsHK Žilina
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Nedeľa 09.12.2018, 17:00 • Tipsport aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 31.kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov MHK 32 Liptovský Mikuláš. Zápas sa pod Dubňom začne o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline sa stále nedarí podľa predstáv. Vlkom patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 12. miesto so ziskom 29 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Nitre vysoko 9:3 (góly MsHK Jenčík, Húževka, Hvíla). Trénerom tímu je skúsený Peter Mikula, najproduktívnejším Vlkom je Jakub Ručkay, ktorý získal 20 kanadských bodov (8+12).

Liptákom patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže 10.miesto so ziskom 36 bodov. V poslednom doterajšom zápase prehrali v Žiline (keďže ešte stále nie je ukončená rekonštrukcia štadióna v Lipt. Mikuláši) s Novými Zámkami 1:2 (gól MHK 32 Róbert Huna). Trénerom tímu je Anton Tomko, najproduktívnejším hráčom Liptákov je Róbert Huna, ktorý má na svojom konte 21 kanadských bodov (12+9).

Vzájomné zápasy v aktuálnej sezóne sú vyrovnané, Žilina najskôr doma zvíťazila 4:3 a v druhom zápase podľahla Liptákom 2:6.

Zápas sa teda v Žiline začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Dubeň, Žilin, Piegl, Hudec, Jankovič, Bagin, Mendrej, Kučný – Hvila, Húževka, Rud. Huna – Bárta, Surovka, Balej (C) – Jenčík, Rehák, Milý – Ondruš, Hrazdíra, Beránek

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicin (Hollý) – Kuráli, Suchý, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Fereta – Kriška, Rich. Huna, Rób. Huna – Uram, Tamáši, Sukeľ – Števuliak, Piatka, Oško – Uhrík, Lištiak

Rozhodca: Jonák, Müllner – Vyšný, Šefčík.

Oba tímy nám postupne prichádzajú na ľad žilinského zimného štadióna.

00:01

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech domácej Žiliny.

00:36
    Prvá útočná akcia patrila domácim, po však po teči hosťujúceho obrancu končí kus od Kislicinovej bránky.

00:55
    Vzápätí však dobrá akcia hostí, Róbert Huna potiahol puk po ľavej strane, dostal sa až pred Mikoláša a otestoval jeho pozornosť. Žilinský gólman však puk vyrazil vedľa svojej bránky.

01:51
    Vhadzovanie po ľavej ruke Antona Kislicina.

02:10
    Kučný skúsil strelu od modrej čiary, brankár hostí bol pozorný.

02:37
    Ďalšia strela v podaní Vlkov, tentoraz z ľavej strany pálil Emil Bagin, no zaskvela sa lapačka Antona Kislicina!

02:54
    Domáci pokračujú v ofenzíve, strela Nikolaja Žilina bola ale tečovaná na ochrannú sieť nad bránkou hostí z Liptovského Mikuláša.

03:25
    Snaha Liptákov o rýchly prechod do útoku nevyšla, napokon je z toho zakázané uvoľnenie.

03:40
    Obrovská šanca Vlkov, Richard Jenčík dostal ideálny puk z pravej strany, no sám pred Kislicinom ho napálil len do brankára hostí!

04:00
    Vhadzovanie po pravej ruke Maroša Mikoláša.

04:30
    Domáci hokejisti sa snažia hostí napádať už pri rozohrávke v ich obrannom pásme, zatiaľ im však tento štýl hry ovocie nepriniesol.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút dnešného zápasu, Žilina hrá s Liptovským Mikulášom zatiaľ nerozhodne 0:0.

05:32
    Znovu vhadzovanie po pravej ruke Maroša Mikoláša.

06:10
    Filip Surovka nahodil puk na bránku hostí, ten však bol tečovaný a letel príliš vysoko.

06:41
    Hostia sa po dlhšom čase dostali do útočného pásma, Mikoláš ale zasahovať nemusel.

07:02
    Liptáci stiahli puk za svoju bránku a oba tímy striedajú počas hry.

07:29
    Filip Ondruš si na pravej strane urobil priestor, spoza obrancu chcel Kislicina prekvapiť, ale ruský brankár MHK 32 bol znovu pozorný a podržal svoj tím.

08:02
    Hrá sa pomerne v solídnom tempe, zápasu však zatiaľ chýba potrebná šťava v podobe gólu na jednej či druhej strane.

08:29
    Od hokeja si na chvíľočku oddýchneme, čaká nás prvá reklamná pauza v dnešnom zápase.

09:02
    Oba tímom viazne kombinácia, zatiaľ to pre oko diváka nie je príliš pohľadný zápas.

09:31
    Jakub Sukeľ zakombinoval s Marekom Uramom, na skúseného harcovníka v drese Liptovského Mikuláša si však obrana Žiliny dáva veľký pozor.

09:37
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jankovič – 2 min., držanie).

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav zápasu je 0:0, hostia musia ďalší útok počas presilovej hry zakladať až od vlastnej bránky.

10:42
    Mikulášanom presilová hra zatiaľ nevychádza podľa predstáv, majú problém usadiť sa v útočnom pásme.

11:05
    Žilinčania opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary, následne oba tímy striedajú svoje formácie na ľade.

11:37
    Domáci v plnom počte.

12:02
    Až po skončení presilovej hry sa Liptáci usadili v útočnom pásme, o puk sa však vedú ťažké boje pri pravom mantineli.

12:29
    Liptáci sťahujú znovu puk až za svoju bránku, oba tímy tak majú priestor na výmenu svojich formácii na ľadovej ploche.

13:10
    V týchto momentoch sa hrá pomerne dlho bez prerušenia, zatiaľ však nevidíme vážnejšiu šancu na otvorenie skóre dnešného zápasu.

13:51
    Rudolf Huna sa po pravej strane snažil natlačiť pred Kislicina, obrana hostí má ale svojho bývalého spoluhráča výborne prečítaného.

14:00
    Vhadzovanie po ľavej ruke Antona Kislicina. Okamžite po buly nasledovala strela v podaní Vlkov, brankár hostí bol však pozorný.

14:35
    Jozef Balej to skúsil príklepom po ľade, mieril medzi Kislicinove betóny, ale brankár hostí bol pozorný.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej časti hry, pod Dubňom sme gól stále nevideli.

15:11
    Liptáci na Balejovu strelu odpovedajú dvomi rýchlymi pokusmi za sebou, Mikoláš však bol pozorný.

15:31
    Skóre zápasu sa však už mohlo meniť, pretože pred Mikolášom sa do dobrej streleckej pozície dostal kapitán hostí Martin Kriška. Mikoláš mu však výborne zmenšil strelecký uhol a dobrým zákrokom udržal nulu na svojom konte!

16:11
    Hostia sa v týchto momentoch viac tlačia smerom dopredu, Žilina si akoby vybrala krátky oddychový čas.

16:27
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

17:01
    Prvá útočná akcia počas presilovej hry Žiline nevyšla, navyše Vlci robia chybu v obrane. Richard Huna získal v útočnom pásme puk, švihom ale minul ľavý horný roh Mikolášovej bránky!

17:51
    Mikuláš sa výborne bráni, puk opäť končí za bránkou žilinských vlkov.

18:20
    Oba tímy striedajú svoje formácie na ľade, Žilina už prvú presilovú hru nevyužije.

18:27
    Hostia v plnom počte.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:30
    Domáci sa ešte snažili pred Kislicinom niečo vymyslieť, v prvej tretine však gól zrejme neuvidíme.

20:00

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0. Príliš hokejovej krásy sme dnes zatiaľ nevideli. Nuž, sám som zvedavý čo prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:38.

Oba tímy nám už nastupujú znovu na ľad.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

20:22
    Hostia začali druhú tretinu útočne, zatiaľ však kombinujú za bránkou Maroša Mikoláša.

20:55
    Prvá útočná akcia Vlkov skončila takisto nezdarom, Kislicin nemusel ani zasahovať.

21:42
    Žilina sa dostala do útoku, Michal Bárta sa dostal ku strele z pravej strany, ale Anton Kislicin bol na svojom mieste.

22:21
    Druhá tretina je podstatne živšia ako tretina prvá, Žilina kombinuje v útočnom pásme.

23:01
    Vlci sú stále v útočnom pásme, Kislicin ale nemusel zasahovať, obrana Liptákov zatiaľ funguje výborne.

23:23
    Hostia sa vymanili z defenzívy a okamžite striedajú svoje formácie na ľade.

24:02
    Vlci znovu v útočnom pásme, ale zatiaľ sa mi nedarí strelecky ohroziť Antona Kislicina.

24:31
    Michal Bárta to skúsil samostatne pomedzi dvoch hráčov Liptovského Mikuláša, dostal sa až pred Kislicina, ale brankár hostí si stále drží čisté konto.

25:01
    Druhá tretina má za sebou úvodných 5 minút, domáci budú hrať presilovú hru.

25:13
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Bača – 2 min., podrazenie).

25:39
    Domáci hokejisti sa vlastnou chybou pripravili o útočné pásmo, musia tak znovu zakladať útok takmer od vlastnej bránky.

26:21
    Liptáci sa výborne bránia a posielajú puk cez všetky čiary až ku Marošovi Mikolášovi.

26:45
    Puk je znovu v strednom pásme, Vlkom sa nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

27:13

27:32
    Marek Uram po ľavej strane potiahol puk do útočného pásme, našiel na vrchu kruhov Jakuba Sukeľa. Ten sa oprel do strely, lenže puk ešte pred bránkou Vlkov tečoval jeho spoluhráč nad Mikolášovu bránku.

28:04
    Hostia sú v týchto momentoch mierne aktívnejší a viac sa tlačia dopredu.

28:49
    Tretí útok Žiliny sa snažil presadiť v útočnom pásme, Jenčík s Milým si však nerozumeli.

29:07

29:39
    Vlci opäť kombinujú v útočnom pásme, cesta ku Kislicinovej bránke je však zatiaľ akoby zakliata.

29:46
    Na ľade ostáva ležať jeden z hráčov hostí, už k nemu smeruje aj lekár.

29:46
    Ide o Richarda Hunu, ktorý za pomoci spoluhráčov mieri na striedačku svojho tímu.

30:01
    Máme za sebou polovicu dnešného zápasu, stav v Žiline je stále 0:0.

30:37
    Žilina dala gól!
    Pekná útočná akcia Vlkov, Hvila našiel prihrávkou Petra Húževku, ktorý ešte Kislicina neprekonal, no k puku sa dostal skúsený RUDOLF HUNA, ktorý s pukom obišiel Kislicina a zakončil do prázdnej bránky. Asistencie: Peter Húževka, Lukáš Hvila.

31:12
    Domáci sa nadýchli k tlaku, zatiaľ však Kislicin po góle nemusel zasahovať.

31:55
    Hostia sa po inkasovanom góle snažili v útočnom pásme niečo vymyslieť, kombinácia im však nevyšla podľa predstáv a Maroš Mikoláš rovnako ako je náprotivok nemusel zasahovať.

32:45
    Filip Ondruš sa s pukom dostal do útočného pásma, strelou švihom však len vyprášil výstroj Antona Kislicina.

33:15
    Veľká šanca Žiliny, skúsený Peter Húževka sa z ľavej strany dostal až pred Kislicina, skúsil blafák, ale ruský brankár v službách Liptákov sa nenechal prekabátiť.

33:41
    Žilinčania sa nadýchli k tlaku, kombinujú v útočnom pásme, ale obrana MHK 32 je zatiaľ kompaktná.

34:36
    Ďalšia veľká možnosť Žiliny, Jenčík z ľavej strany našiel prihrávkou Juraja Milého, ktorý však z dobrej pozície namieril len do Antona Kislicina.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Liptovským Mikulášom 1:0.

35:46
    Patrik Števuliak to skúsil strelou z ľavej strany, na Maroša Mikoláša ale v tomto momente recept nenašiel.

36:18
    Výborná pozícia pre hosťujúceho Andreja Lištiaka z ľavej strany, ten však strelou švihom prestrelil bránku domáceho tímu.

37:50
    V obrannom pásme Žiliny ostal ležať jeden z domácich hráčov, napokon však sám zamieril na striedačku svojho tímu a bude teda zrejme v poriadku.

38:10
    Vhadzovanie po pravej ruke Antona Kislicina.

38:51
    Hostia sa v závere druhej tretiny snažia o vyrovnanie, lenže zatiaľ sa im nepodarilo strelecky ohroziť bránku Žiliny.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:21
    Chyba v obrane Žiliny, k puku sa dostal Andrej Lištiak, lenže jeho strelu švihom zblokoval obranca Vlkov.

39:37
    Patrik Števuliak operoval na pravej strane v útočnom pásme, následne však zápästím namierol len do hrude Maroša Mikoláša.

40:00

Po druhej tretine vedie Žilina nad Liptovským Mikulášom 1:0, keď v 31. minúte otvoril skóre zápasu skúsený útočník Rudolf Huna. Tretia tretina sa začne približne o 18:41.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hostí z Liptovského Mikuláša.

40:45
    Hostia sa snažia dostať kombinačne dopredu, problémy však mali už vo vlastnom obrannom pásme.

41:23
    Hostia sa snažia viac tlačiť smerom dopredu, zatiaľ sa im to však nedarí podľa ich predstáv.

41:50

42:33
    Liptáci sa v tomto momente dokázali usadiť v útočnom pásme, kombinujú, ale zatiaľ strelou Mikoláša neohrozili.

43:21
    Za pukom vyštartoval žilinský David Hrazdíra, hostia však jeho zámer veľmi dobre prečítali a včas získali puk do svojej moci.

44:07
    Tentoraz sú v útoku Žilinčania, o puk sa však veľa bojuje, kombinácie tak viaznu na oboch stranách.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Liptovským Mikulášom 1:0.

45:18
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Výborná akcia hostí, Uram spoza bránky doslova naservíroval puk nabiehajúcemu MÁRIOVI KURÁLIMU, ktorý z prvej prestrelil Maroša Mikoláša. Asistencie: Marek Uram, Maroš Piatka.

45:55
    Začíname teda prakticky od začiatku s tým rozdielom, že do konca riadneho hracieho času už veľa minút neostáva. Zdá sa, že dnes rozhodne o víťazovi zápasu jediný gól.

46:33
    Hosťom gól dodal potrebnú energiu do žíl, tí sa v týchto momentoch snažia nasťahovať pred Maroša Mikoláša.

47:24
    Vhadzovanie po pravej ruke žilinského gólmana.

48:02
    Michal Bárta s pukom obkorčuľoval celé útočné pásmo, doslova však nemal komu zo spoluhráčov prihrať.

48:49
    Tak toto je doslova šok pre domáci tím, pretože hostia idú zásluhou RICHARDA HUNU do vedenia! Asistencia: Róbert Huna.

49:08
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nádašdi – 2 min., nedovolené bránenie).

49:36
    Žilina má ideálnu šancu na vyrovnanie, Vlci sa však zatiaľ nedokážu usadiť v útočnom pásme a na ich hokejky sa vkráda nervozita.

49:59
    Obrovská šanca hostí! Po chybe obrany sa na Mikoláša rútil osamotený Jakub Sukeľ, ktorý skúsil blafák do ľavej strany, lenže žilinský brankár predviedol bravúrny rozkľak a skvele podržal svoj tím!

50:04
    Oddychový čas domácich.

50:04
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Sukeľ – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:23
    Žilina v tlaku, strelu Reného Piegla z dobrej pozície však Kislicin bez väčších problémov kryje.

50:50
    Domáci znovu obliehajú bránku hostí, po ďalšej strele od modrej čiary je ale v permanencii skvelý Anton Kislicin.

51:08
    Hostia so štyrmi hráčmi.

51:30
    Piegl delovkou opečiatkoval mantinel za bránkou hostí.

51:52
    Vlci znovu pred Kislicinom.

52:01
    Ruský brankár v službách Liptákov ale znovu dobrým zákrokom podržal svoj tím.

52:04

52:36
    Od modrej čiary to skúsil tentoraz ruský obranca Žiliny Nikolaj Žilin. Kislicin jeho strelu vyrazil a navyše bolo odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

53:09
    Žiline sa kráti čas na prípadne vyrovnanie, domáci musia vrhnúť všetky sily do útoku.

53:41
    Žilinčania sa snažia dostať do útočného pásma, hostia ale výborne bránia vlastnú modrú čiaru.

54:09
    Jozef Balej bojoval o puk pri pravom mantineli, hostia ho napokon dokázali vyhodiť. Je to však zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa teda bude pred Antonom Kislicinom.

54:39
    Lenže Žilinčanom sa v týchto momentoch vôbec nedarí.

55:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút, Žilina prehráva doma s Liptovským Mikulášom 1:2.

55:05
    Do šance sa mohol dostať domáci Rudolf Huna, lenže nemal potrebnú rýchlosť. Následne však delovkou minul bránku hostí Lukáš Hvila.

55:32

56:01
    Strela domácich od modrej čiary skončila na zadnom mantineli, následne sa ešte Húževka spoza bránky snažil prekvapiť Kislicina, no ten bol pozorný.

56:31
    Znovu šanca pre domácich, Richard Jenčík ale z pravej strany recept na brankára hostí nenašiel.

57:21
    Žilina bojuje ako sa len dá, aspoň na remízu to však dnes asi stačiť nebude.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:37
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, ale je to marné, je to marné, je to marné.

58:55
    Žilina hrá power-play, Maroš Mikoláš už je na striedačke!

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:40
    Žilina je v pásme, ale dnes to už na zisk bodu nedotiahne.

S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade podľahla Liptovskému Mikulášu 1:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (19:16:16)

Dávid Švec

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 31. Huna Rudolf (Húževka, Hvíla) – 46. Kuráli (Uram, Piatka), 49. Huna Richard (Huna Róbert)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicin (Hollý) – Kuráli, Suchý, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Fereta – Kriška (C), Rich. Huna, Rób. Huna – Uram, Tamáši, Sukeľ – Števuliak, Piatka, Oško – Uhrík, Lištiak

Rozhodca: Jonák, Müllner – Vyšný, Šefčík