ZVVZ USK Praha – Castors Braine 82:63 (kon.)
82:63 (24:13, 53:26, 69:44)
Mithra Castors Braine
cz Streda 05.12.2018, 19:00Euroliga - ženy • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítám vás u utkání Euroligy žen, ve kterém dnes proti sobě nastoupí celky ZVVZ USK Praha a Mithra Castors Brain. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 19:00.

Domácí USK hraje přesně tak, jak se před startem Euroligy očekávalo. Hlídá si své druhé místo, které pražskému týmu patří od té doby, co třikrát vyhrál a jednou prohrál, avšak s Jekatěringurgem, jenž je snad největším adeptem na zisk celkového vítězství.
    V české nejvyšší soutěži všechno šlape podle plánu. Favorit na titul v předešlých jedenácti zápasech neprohrál, díky čemuž disponuje již teď docela pohodlným náskokem na čele tabulky.

Posledních pět utkání:

01.12.18 Hradec Králové – USK Praha 65 : 97
    28.11.18 Jekatěrinburg – USK Praha 87 : 59
    25.11.18 USK Praha – Žabiny Brno 105 : 49
    09.11.18 USK Praha – Ostrava 135 : 47
    07.11.18 USK Praha – Bourges 88 : 80

Hostující tým se nachází na sedmém místě ve skupině A a má co dělat, aby vůbec postoupil do play-off. Belgický celek udolal v dramatickém závěru pouze Schio, které šlo do tohoto ročníku nejlepší evropské soutěže v pozici velkého outsidera.
    Braine tolik suverénní v domácí lize není. Sice ji vede, nicméně jen o skóre a ani stoprocentností se chlubit nemůže, neboť nad síly tohoto výběru byl tým Sint-Katelijne-Waver.

10.11.15 Braine – USK Praha 49 : 73

ZVVZ USK Praha: Kat. Elhotová, Kar. Elhotová, Hanušová, Oblaková, Thomasová, Ayayiová, Březinová, Pospíšilová, Rezanová, Romerová, Šípová, Vyoralová

Mithra Castors Braine: Delaereová, Ortizová, Razhevaová, Samuelsenová, Trahan-Davisová, Andersonová, Devliegherová, Grzesinskiová, Hamblinová, Mayombová.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:14
    Alyssa Thomasová si připisuje první dvoubodový pokus v dnešním utkání. (2:0)

00:31
    Na to okamžitě reaguje Hamblinová a srovnává skóre. (2:2)

00:47
    Hanušová se prosazuje za dva body. (4:2)

01:12
    Alyssa Thomasová to zkoušela nadvakrát zpod koše, jenže ani jedenkrát ji to nevyšlo. (4:2)

01:34
    Delaereová zkazila přihrávku a pomohla nastartovat útok domácího týmu. (4:2)

02:15
    Valeriane Ayayiová ve výskoku trefila koš, a dokonce to bylo za tři body! To nevydržely nervy hostujícího trenéra, který si vzal oddechový čas. (7:2)

02:52
    Celeste Trahan-Davisová využila toho, že se nepovedlo hráčkám pražského týmu přejít vpřed a nikým nehlídaná trefila koš. (7:5)

03:25
    Celeste Trahan-Davisová si připsala obranný doskok. Při následném útoku belgického týmu se blýskla parádním blokem Elhotová. (7:5)

03:45
    Hanušová navyšuje střelou za dva body vedení USK. (9:5)

04:17
    Hamblinová proměňuje oba trestné hody. (9:7)

04:35
    Delaereová se dopustila druhé osobní chyby. To se nelíbí trenérovi Braine, který ji vzápětí stáhl ze hřiště. (9:7)

05:01
    Hamblinová se obtočila kolem soupeřky a ukázala, že to budou mít hráčky USKa s ní pod košem dnes opravdu složité. (9:9)

05:25
    Karolína Elhotová proměnila jenom jeden trestný hod ze dvou. (10:9)

05:58
    Ayayiová se netrefila za tři body, avšak nemusí ji to mrzet, neboť poté míč doskočila Thomasová a uklidila ho tam, kam patří. (12:9)

06:40
    Tentokrát to Ayaiyové vyšlo!
    Rád bych dodal, že má hostující tým na svém kontě již pět faulů. (15:11)

06:58
    Thomasová se trefuje za dva body. (17:11)

07:22
    Tohle je škoda. Ayaiyová měla k dispozici dva trestné hody, ani jeden z nich však neproměnila. (17:11)

08:30
    Během několika desítek vteřin jsme byli svědky střely za dva body jak na domácí straně, tak na té hostující. (19:13)

08:40
    Thomasová se ve výskoku trefila za dva body. (21:13)

09:10
    Elhotová netrefila střelu za tři body. I tak se domácím podařilo bodovat, protože pod košem stála připravená Rezanová. (23:13)

09:40
    Thomasová proměnila jeden trestný hod. Domácím první čtvrtina vychází velmi dobře. (24:13)

10:00
    První čtvrtina skončila. (24:13)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (24:13)

10:11
    Kateřina Elhotová otevřela bodový účet druhé čtvrtiny. (26:13)

10:30
    Samuelsonovoá to zkusila v posledních vteřinách za tři body. Koš netrefila, ale ten nakonec doskočila její spoluhráčka, která si v jednoduché pozici poradila. (26:15)

10:54
    Kateřina Elhotová si připisuje další body. (28:15)

11:18
    Marija Rezanová proměnila oba trestné hody. (30:15)

11:59
    Alena Hanušová se na levé straně hřiště ocitla nikým nehlídaná, čehož přesnou střelou dokázala využít. (33:15)

12:27
    V druhé čtvrtině si do statistik připíše body také druhé ze sester Elhotových. (35:15)

12:40
    Celeste Trahan-Davisová byla faulována Hanušovou. Následují dva trestné hody. (35:15)

13:15
    Krásná akce domácího týmu byla přeměněna ve dva body Rezanovou. (37:17)

14:04
    Kateřina Elhotová zachytila kombinaci soupeřek a sama si došla pro úspěšnou trefu. (39:17)

14:28
    Devliegherová se k radosti svého fanklubu trefuje za tři body. (41:20)

14:55
    Rezanová dopravila bez větších obtíží míč doprostřed obroučky. (43:20)

15:34
    Kateřina Elhotová si doskočila pro míč a nahrála Romerové, která zakončila celou akci přesnou střelou. (45:20)

15:44
    Celeste Trahan-Davisová si udělala místo a sólovou akci završila získáním dvou bodů. (45:22)

17:07
    Kateřinu Elhotovou napodobila vzápětí Hanušová, a tak je náskok pražského týmu zase o něco vyšší. (49:22)

18:29
    Celeste Trahan-Davisová prohodila kulatý nesmysl skrz obroučku. (49:24)

18:29
    Celeste Trahan-Davisová je snad jedinou hráčkou, která svou kvalitou odpovídá pražskému týmu. To se potvrdilo i teď, když proměnila darovaný trestný hod. (49:25)

19:07
    Thomasová našla Kateřinu Elhotovou, jež si s nabídkou v klidu poradila. (51:25)

19:38
    Razhevaová dala jeden ze dvou trestných hodů a myslím si, že je to tím posledním, co se v prvním poločase stane. (53:26)

Druhá čtvrtina skončila. (53:26)

Druhý poločas začne přibližně v 19:54.

První poločas je u konce! USK Praha dnes naprosto dominuje utkání a ani bych se nedivil, kdyby pojalo zbylou část duelu spíše tréninkově. Hostující hráčky vůbec nestíhají a nenapomáhá jim v předvedeném výkonu ani to, že mají značnou podporu v hledišti.

Začala třetí čtvrtina. (53:26)

20:17
    Samuelsonová se trefuje za dva body. (53:28)

20:26
    Na to odpovídá okamžitě Kateřina Elhotová. (53:28)

20:43
    Třetí čtvrtiny začala ve velkém stylu. Již třetí dvoubodovou trefu během jedné minuty měla na svědomí Thomasová. (57:28)

22:08
    Thomasovou napodobuje vzápětí hostující Ortizová. (59:30)

22:35
    Samuelsonová se znova prosazuje. Vypadá to, že si veškeré své trumfy schovala až na druhou polovinu utkání. (59:32)

23:15
    Na střelu za dva body v podání Thomasové odpovídá Samuelsenová trojkou! (61:35)

23:23
    Delaereová našla v dobré pozici stojící spoluhráčku, která se z této pozice jednoduše nemohla mýlit. (61:37)

24:31
    Celeste Trahan-Davisová faulovala a dala soupeřkám k dispozici dva trestné hody. Ty se pokoušela proměnit Rezanová, avšak neúspěšně. (61:37)

24:47
    Trestné hody jsou něčím, co by pražské hráčky opravdu měly trénovat častěji. Teď na nich pohořela Thomasová. (61:37)

25:48
    Čekání na bodovou trefu ukončuje svou střelou Samuelsonová. (61:39)

25:49
    Oddechový čas pro domácí. (61:39)

25:54
    Po střele Kateřiny Elhotové získala míč Hamblinová. Ta nastartovala útok svého týmu, který zakončovala nepřesně Delaereová. (61:39)

26:41
    Antonia Delaereová se zpod koše prosadila a zase o něco snížila ztrátu. (61:41)

27:20
    Alyssa Tomasová prošla obranou soupeřek a zkušeně zakončila. (63:41)

27:29
    Grzesinskiová proměnila jeden trestný hod ze dvou. (63:42)

27:50
    Thomasová vyslala na steč Rezanovou, a té se podařilo poslat míč skrz obroučku. (65:42)

27:55
    Hamblinová nejspíš něco od Pražaček pochytila, i ona totiž kazí oba trestné hody. (65:42)

28:23
    Samuelsenová minula svůj pokus za tři body. (65:42)

28:52
    Abych byl upřímný, tak začátek třetí čtvrtiny sliboval pohlednější obraz hry, než který vidíme nyní. (65:42)

29:00
    Oddechový čas pro hosty. (65:42)

29:40
    Celeste Trahan-Davisová proměňuje rychlou akci svého týmu. (65:44)

29:56
    Prosadila se i Thomasová, která tak definitivně završila brankový účet ve třetí třetině. (69:44)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (69:44)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (69:44)

30:47
    Celeste Trahan-Davisová se uvolnila a z bezprostřední blízkosti koše zakončila. (69:46)

30:47
    Ta byla při střelbě faulována, a tak měla k dispozici trestný hod, který bezpečně proměnila. (69:47)

31:29
    Rezanová byla při střelbě faulována, tak bude mít možnost navýšit vedení USK. (69:47)

31:29
    Oddechový čas pro hosty. (71:47)

31:45
    Romerová dostala krásnou přihrávku od Thomasové, a taky že si na následné střele dala záležet. (73:47)

32:24
    Thomasová se uvolnila i přes to, že byla v jeden čas bráněna třemi hráčky francouzského týmu. (75:47)

32:25
    Oddechový čas pro hosty. (75:47)

32:59
    Pokud se nepletu, tak se teď Mayombová prosadila úplně poprvé v dnešním utkání. (75:49)

33:12
    Thomasová si připisuje další trefený koš. Pro úplnost, byl to pro ni již třiadvacátý bod v utkání. (77:49)

35:06
    Mayombová to zkusila za tři body a vyšlo ji to! (77:52)

35:58
    Podobně to zkusila i Renata Březinová, která byla taktéž úspěšná.
    Té se podařilo bodovat i pár momentů předtím, avšak "pouze" za dva body. (82:52)

36:08
    Razhevaová si připisuje do statistik střelu za dva body. (82:54)

36:44
    Po delší době dala o sobě vědět Hamblinová, která v závěru utkání kosmeticky upravila skóre. (82:56)

38:04
    Celeste Trahan-Davisová zachytila přihrávku a vyslala do úniku svou spoluhráčku, která potrestala Pražanky za jejich chybu. (82:58)

38:48
    Mayombová využila menší koncentrace hráček USK a prosadila se za tři body. (82:61)

39:53
    Poslední akci utkání měla na svědomí Celeste Trahan-Davisová, jež tímto způsobem podtrhla svůj dnešní povedený výkon. (82:63)

Konec zápasu. (82:63)

Je dobojováno! Pražský celek si od první čtvrtiny hlídal výsledek utkání a nic na tom nezměnilo i to, že v druhém poločase značně polevil. Domácí se tedy posunuly na první místo, avšak bylo by naivní si myslet, že Jekatěrinburg neporazí Bourges.

Nejlepší hráčkou utkání byla bezpochyby Alyssa Thomasová, která si připsala třiadvacet bodů a pět asistencí.

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:58:56)