Barys – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – Red Star Kunlun 2:1 (3:0 po s.n.)
Kazaň – Čerepovec 4:2 (kon.) | Omsk – Ufa 1:0 (kon.) | D. Moskva – Chabarovsk 3:2 (po pr.)
Soči – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | S.Moskva – Riga 3:2 (2:1 po s.n.)
Dynamo Moskva
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Amur Chabarovsk
cz Pondelok 03.12.2018, 17:30 • Megasport Arena • KHL

Československá stopa v utkání
    Michal Jordán – 4 střely na branku, čas na ledě 28:13
    Tomáš Zohorna – 1+1, 4 střely na branku, 2 hity, čas na ledě 17:55 (22:30:40)

Dynamu se nakonec daří získat druhý bod. Celkově jsme viděli dobrý hokej, kdy domácí byli lepším týmem, ale svými chybami přišli o vedení a nakonec museli druhý bod vydolovat až v prodloužení. Chabarovsk začal hrát až od své první branky, kdy vyrovnal hru a dokázal být nebezpečný před brankou.

62:54 Juuso HIETANEN - 3:2

62:54
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A jak je to najednou jednoduché, JUUSO HIETANEN zkrátka vystřelil z pravé strany a jen stačilo zamířit přesně pod horní tyčku a Dynamo nakonec bere plusový bod. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Vadim Šipačov.

62:30
    Dynamo je v prodloužení aktivnější, ale nedaří se jim pořádně ohrozit nyní branku soupeře. Dmitrij Kagarlickij se hnal za dlouhým pukem, ale nedokázal jej dobruslit.

61:30
    Amur prohrál souboj v rohu kluziště a soupeř se dostal do rychlého brejku. Murygin kryje.

60:53
    V pásmu soupeře nyní strašil Dmitrij Kagarlickij, po jeho nepřesném zakončení se dostal ke střele Vadim Šipačov, ale ani on nedokázal přesně zacílit.

60:01

Střely na branku po třetí třetině: 14:10.

Konec třetí třetiny, ve které Dynamo doplatilo na své zbytečné vyloučení a Amur dokázal vyrovnat stav zápasu. Následně mělo Dynamo ještě dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázalo využít a tak trochu si svým způsobem prohospodařilo dvou brankový náskok. Nyní bude o plusový bod bojovat v prodloužení, případně v dovednostní soutěži.

60:00

59:13
    Nakonec se ještě dostává ke střele, ale Bočarov kryje.

58:58
    Amur drží puk v obranném pásmu a nikam se nežene.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu a pravděpodobně se dočkáme prodloužení, případně samostatných nájezdů.

56:18
    Pokud Dynamo v dnešním zápase prohraje, tak si může sypat popel na hlavu, neboť prohospodařilo dvou brankové vedení a nyní nevyužil dvě přesilové hry v krátké době za sebou.

55:51
    ...a i nadále probíhalo odstřelování branky, ale poslední pokus byl sražen a Amur opět dokázal ubránit oslabení.

55:27
    Vadim Šipačov střílel z pravé strany, ale minul branku, Dynamo stále na puku...

54:53
    Přesně po uplynutí poloviny oslabení se Amuru daří vyhodit puk.

54:24
    Dmitrij Kagarlickij, po něm Vadim Šipačov, ale ani jeden nedokázal dostat puk do branky. Nyní je Amur pod tlakem.

54:00
    Amur si ke konci zápasu zahrává a opět se musí bránit. Dynamo má další šanci na opravu skóre.

53:54
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., podrážení).

53:06
    Amur se dokázal ubránit a opět byl Alexejev ve velké šanci a ani nyní nedává. Na druhé straně rychlý útočný výpad, Murigyn nepouští puk za svá záda.

52:06
    Druhá polovina přesilovky se domácím příliš nedaří a nyní se hosté dobře brání a vyhazují další puk ze svého obranného pásma.

51:29
    Zalončení Alexejeva a dnes mu opravdu není souzeno. Opět dokázal Gočarov udržet puk mezi svými betony.

50:54
    Dynamo se ihned v úvodu usadilo v pásmu a po střele Nikulina puk proletěl jen kolem levé tyče.

50:34
    Arťom Volkov vyhodil puk mimo ledovou plochu a nyní má Dynamo velkou šanci na vstřelení branky.

50:12
    Opět se domácí hráč hnal za zakončením, ale nyní neměl potřebnou rychlost a puk mu utíká pryč.

49:21
    A další únik Dynama dva proti jednomu, Andrej Alexejev přihrál na Alexejeva, který taky mířil mezi betony, ale Gočarov připraven. Velká příležitost domácích, aby si vrátili vedení na svou stranu.

47:07
    Domácí zvyšují svůj tlak a nyní mají opět puk pod svou kontrolou a snaží si vrátit své vedení zpět.

46:00
    No, nutno říci, že Dynamo si za vyrovnání může tak trochu samo. Ve druhé třetině měli pasáž hry, kdy hráli dost laxně a nyní zbytečné vyloučení a najednou mají obě mužstva k bodům stejně daleko.
    45:16 Danil FAJZULLIN - 2:2

45:16
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Amur využívá až pátou přesilovku. Gorškov vystřelil z levé strany a poslal puk na vzdálenější tyč, od které se odrazil na brankovou čáru, ale pohotový DANIL FAJZULLIN dokázal doklepnout puk za brankovou čáru a na stadionu Dynama máme najednou vyrovnaný stav. Asistence: Alexandr Gorškov a Tomáš Zohorna.

44:43
    Avšak zatím má více práce Bočarov, který nyní musel krýt pokus z pravé strany a Dynamo první půl minuty oslabení zvládlo skvěle.

44:13
    Dmitrij Višněvskij podrazil soupeře a je celkově pátým hráčem Dynama na trestné lavici.

43:31
    Denis Kuzmin dostal tvrdý hit za svou brankou od Moisejeva a nakonec odjíždí po svých na střídačku.

42:43
    Další dobrý únik Dynama. Andrej Alexejev nakonec nezvolil přihrávku na svého spoluhráče a zkusil zakončit mezi betony Bočarova, který je zaklapl včas!

41:55
    Ilja Kruglov se rozjel do volného prostoru a zakončoval z levé strany. Ale netrefil vzdálenější pravou tyčku a puk jde mimo.

41:17
    Začala nám závěrečná perioda, ve které se budou hosté snažit o vyrovnání a tím pádem o zisk nějakých bodů v dnešním zápase.

40:01

Střely na branku po druhé třetině: 8:16!

Druhá třetina přinesla zpočátku aktivní hru domácích, kteří navýšili vedení svou další brankou. Posléze se hra často kouskovala a závěr třetiny byl doslova nekonečný. Tenhle styl hry lépe vyhovoval hostům, kteří z toho vytěžili kontaktní branku, kterou dal český krajan a to Tomáš Zohorna!

40:00

39:48
    Dmitrij Moisejev ujel, ale Murygina nepřekonal a ten kryje jeho nájezd!

39:27
    Nyní Vadim Šipačov střílel, ale Murygin kryje.

39:08
    Dynamo má puk v držení, ale na Murygina zatím mířila jedna pořádnější střela.

37:51
    První vyloučení na straně Chabarovsku. Na trestné lavici sedí Jegor Žuravljov za držení.
    36:51 Tomáš ZOHORNA - 2:1

36:51
    Laxnost Dynama v posledních minutách je stojí inkasovanou branku, kdy Kirill Rasskazov poslal puk mezi brusle protihráče na pravou stranu, kde si sjel TOMÁŠ ZOHORNA a ten prostřeluj Bočarova v jeho brance. Asistence: Kirill Rasskazov a Dmitrij Vorobjov.

36:44
    Chabaravsku však tohle přerušování poměrně vyhovuje, neboť je v této době lepším týmem a opět vyzkoušel pozornost domácího gólmana.

36:12
    Závěr druhé periody se nám hodně vleče a stále je k vidění neustálé přerušování hry. Nyní pro zakázané uvolnění Dynama.

35:41
    Bočarov nyní musel zasahovat proti střele Kirilla Rasskazova, který si výborně najel na střed kluziště a po přihrávce od Zohorny vyzkoušel pozornost brankáře Dynama!

34:31
    Nyní se nám často přerušuje a hra se kouskuje. Ani jedno mužstvo se tím pádem nemůže dostat více do tempa a nesledujeme zrovna pěknou pasáž hry.

34:24
    Igor Ruděnkov se dostal do zakončení z pravé strany, ale tahle střela byla spíše tréninkového charakteru pro brankáře Dynama.

32:23
    Chabarovsk se sice nyní zdržoval v útočném pásmu soupeře, ale Gorbačova vůbec nedokázal ohrozit.

31:21
    Dmitrij Kagarlickij se rozjel do pásma a ihned směřoval puk na branku, spíše šlo o takové poloviční nahození, ale nakonec nemusel Murygin zasahovat a obrana srazila dané nahození, chcete-li pokus o střelu.

30:03
    Polovina zápasu je pryč a Dynamo si stráží své dvou brankové vedení bez větších problémů.

29:27
    Andrej Alexejev je zpět na ledě a pokračujeme v plném počtu.

28:50
    Oba kohouti si nyní snaží vychladnout hlavy na trestné lavici a pokračuje přesilovka Amuru pět na čtyři.

28:20
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Igor Ruděnkov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Igumnov – 2 min., hrubost).

28:20
    Skrumáž před Bočarovem, který má puk někde pod sebou a následně se do sebe pustili dva hráči.

27:52
    Amuru se podařilo vyhrát buly a nyní kombinuje v pásmu soupeře...uvidíme nějakou pořádnější šanci Amuru?

27:27
    Dynamo půjde potřetí v zápase do čtyř. Nyní si na dvě minuty půjde sednout Andrej Alexejev za hákování.

26:07
    Dobrá pobídka před branku, ale hráč Amuru byl dobře strážen a obrana Dynama mu nedovolila jakékoliv zakončení.

25:30
    Vladislav Ušenin se snažil ihned po buly vyslat puk na branku, ale jeho pokus byl ihned blokován.

24:40
    Brankář Dynama zatím nemusel pořádně zasahovat v průběhu druhé třetiny.

23:36
    Ilja Nikulin z první vystřelil od modré a před brankou se snažil tečovat jeho spoluhráč, puk nakonec míří nad branku.

23:07
    Moskva pohodlně kontroluje hru a má utkání pod svou kontrolou.

22:00
    S pěknou střelou ze středu hřiště přišel Ivan Muranov, který vyslal tvrdou ránu švihem, ale Murygin vyrazil jeho pokus.
    21:25 Jevgenij MOZER - 2:0

21:25
    Dynamo se prosazuje podruhé v zápase a to při signalizované výhodě, kdy hráli v šesti hráčích v poli. Základem byla tvrdá střela od modré, kterou vyslal Andrej An. Mironov, Murygin pouze vyrazil puk před sebe, kde byl připravený JEVGENIJ MOZER a ten zavěsil puk do branky. Asistence: Andrej An. Mironov a Juuso Hietanen.

20:49
    Vadim Šipačov byl za brankou Amuru, ale nepodařilo se mu přes obránce přihrát.

20:01

Střely na branku po první třetině: 11:14.

První třetina přinesla pouze jednu branku a to v síti Chabarovsku. Ten hrál vyrovnanou hru. Avšak od inkasované branky už byli lepší domácí, kteří měli takové poloviční příležitosti k další brance. Amur měl během první třetiny dvě přesilové hry, ze kterých si toho moc nevytvořil a nedokázal dát branku.

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:35

18:15
    Až nyní přišla dobrá šance a přihrávka před branku, kde zakončoval hráč hostů a ten dokázal se otočit a zakončit, avšak Bočarov předvedl důležitý zákrok!

17:35
    Půlka přesilovky Chabarovsku je pryč a ti se zatím nedostali k žádné střele.

17:13
    Igor Makarov mohl vyhodit puk, ale při kličce upadl na led a Amur drží pásmo!

16:35
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., podrážení).

16:24
    Následně se Dmitrij Kagarlickij opět dostával do zakončení, avšak tentokrát šel puk mimo. Dynamo bylo nyní blízko ke své další brance, neboť obrana Amuru byla rozhozená.

15:50
    Dmitrij Kagarlickij si opět najížděl nebezpečně před Murygina a ještě se snažil přihrát před branku, ale obrana Chabarovsku dokázala nakonec pokrýt puk.

14:49
    Alexandr Kuzněcov téměř využil zaváhání domácího hráče, který zazmatkoval za svou brankou při zpracovávání puku, ale na poslední chvíli mu byl puk sebrán a nestačil zakončit zpoza branky.

13:41
    Z rychlého přechodu do útoku střílel Nikulin, který trefuje přímo brankáře Murygina.

13:23
    Snad poprvé od inkasované branky se hosté dostali před Bočarova, který měl najednou plné ruce práce. Ale udržel puk před sebou.

12:52
    Vitalij Menšikov posílal puk zpět na modrou, ale jeho spoluhráč nestačil zachytiti puk a ten utíká do středního pásma.

12:29
    Až nyní Makarov udělal menší rozruch před brankou Chabarovsku, ale chybělo mu pár centimetrů k lepšímu zakončení.

11:55
    Domácí operují v pásmu Dynama, ale nedokáží vyslat žádnou nebezpečnou střelu na brankáře Amuru.

10:35
    Dynamu úvodní branka evidentně pomohla a nyní má více puk pod svou kontrolou, ale nedostává se k bezprostřednímu ohrožení branky.
    08:18 Vadim ŠIPAČOV - 1:0

08:18
    Máme tu první změnu ve skóre! Dmitrij Kagarlickij dobře vybojoval puk na levé straně, vyměnil si jej s Alexejev a následně dokázal přesným pasem přihrát k pravé tyči, kde stál osamocený VADIM ŠIPAČOV a ten zametl puk do branky. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Andrej Alexejev.

06:58
    Bočarov měl nyní co dělat, nebezpečně se před ním objevil nahozený puk, naštěstí pro něj, nebyl nikdo v blízkosti jeho branky k případné dorážce.

06:19
    Dmitrij Moisejev chtěl založit útok, ale neměl komu přihrát a jen odevzdal puk soupeři.

05:50
    A po něm došlo hbité zakončení od modré čáry, které Murygin vyrazil do ochranné sítě.

05:27
    Rychlý útok domácích, ale přihrávka na rozjetého Muranova neprošla a Amur se dostává do útoku.

04:29
    Zakázané uvolnění Dynama a vhazovat se bude před Bočarovem.

04:03

03:50
    A ihned na druhé straně zakončení, které šlo také mimo branku Gočarova.

03:25
    Ale nepřesná rozehrávka a domácí se dostali do protiútoku, ale střela Kagarlického šla nad branku.

03:01
    Dynamo se dokázala osvobodit. Amur rozjíždí další útok.

02:35
    Amur se usídlil ihned v útočné třetině a snaží se ohrozit Bočarova v brance.

02:03
    První vyloučení na straně Dynama, Igumnov vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

00:43
    Jako první se do pásma dostali hosté, ale neohrozili domácího brankáře.

00:01

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin (C), Volkov, Mironov, Hietanen, Koivisto, Menšikov, D. Višněvskij, Pepeljajev – Kagarlickij, Alexejev, Šipačov (A) – Brjukvin, I. Makarov, Igumnov – V. Kuljomin (A), Moisejev, Mozer – Kruglov, Jefremov, Muranov.

Amur Chabarovsk: Murygin (Langhamer) – Alexandrov, D. Vorobjov, Kuzmin, Korjagin, Žuravljov, Jordán, Šviděnko, Aťušov (C) – A. Kuzněcov, Popugajev, Železkov – Dědunov, Vj. Ušenin (A), A. Lazarev – Vl. Ušenin, T. Zohorna (A), Rasskazov – Ruděnkov, Fajzullin, Pjanov – Gorškov..

Dynamo má nyní slušnou formu, díky které vybojovalo již čtyři vítězství v řadě za sebou. V minulém kole si poradili s Nižnij Novgorodem, kterého zdolali po výsledku 3:2. Rozhodujícím faktorem v utkání byla třetí třetina, kdy Dynamo využilo dvě přesilové hry a tím si vybojovali další dva body do tabulky. Dynamo se po jedno zápasovém venkovním tripu vrací do své haly, kde je čeká poměrně lehčí soupeř, ale také hodně nevyzpytatelný.

Nejproduktivnější hráči
    V. Šipačov – 9+25
    D. Kagarlickij – 13+19
    I. Nikulin – 7+10

Chabaravsk okupuje předposlední příčku a ani tato sezóna se pro ně nevyvíjí zrovna nejlépe. Po svých čtyřech domácích zápasech dokázali vydolovat čtyři body. Avšak všechny duely končily hodně těsnými výsledky a Chabarovsku chybělo jen trochu štěstí. Amuru se na venkovních kluzištích vůbec nedaří a je nejhorším týmem ve své Východní konferenci. V 17 zápasech dokázal jen třikrát bodovat za dva body a dvakrát uhrál bod za remízu. Dnes, to proti dobře hrajícímu Dynamu, bude mít na nějaký zisk bodů hodně těžké.