Red Star Kunlun – Soči 3:0 (kon.) | Ufa – Dinamo Minsk 6:1 (kon.) | Jaroslavľ – Barys 5:3 (kon.)
HC Slovan – Omsk sk 1:4 (kon.)
Kunlun
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HK Soči
cz Nedeľa 25.11.2018, 08:00 • Feiyang Ice Skating Center (Shanghai) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Oba celky se již v letošní sezóně jednou utkali a tehdy se Soči na svém ledě radovalo z výhry 2:1 po prodloužení.

Československá stopa v utkání
    V týmu Soči nefiguruje nikdo.

V týmu Kunlun hrají následující hráči:
    Ondřej Vitásek – 1+5
    Tomáš Mertl – 3+4

HK Soči
    Soči se drží na šestém místě s celkovým počtem 33 bodů. Po sérii dobrých výsledků, kdy třikrát vyhráli, z toho dvakrát až po prodloužení a po nájezdech. V minulém zápase však prohráli, když nestačili na, vedoucí celek Západní konference, CSKA Moskvu (0:2).

Red Star Kunlun
    Kunlun se momentálně nachází na deváté pozici s 28 body a jen bod mu chybí na Nižněkamsk, který okupuje poslední osmou říčku, která znamená postup do play off. Kunlun po dvou předchozích výhrách nedokázal bodovat v minulém zápase, kdy prohrál se Spartakem Moskva.
    Nejproduktivnějším hráčem Red Staru je Kanaďan T. Beck, který již dal 9 branek a připsal si 10 asistencí, což činí dohromady 19 kanadských bodů.

Red Star Kunlun: Lazušin (Brust) – V. Lajunen, Viklund, Parlett, Järvinen, Bartulis, Bartley, Jüe – Sundström, Wolski (A), Palola – Savinainen, Fontain, Mertl – Kane, Latta, Yip (C) – Jaw, Lundh.

HK Soči: Kočetkov (Šikin) – Ščitov (A), Rykov, Jokipakka, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Auvitu, Zborovskij – Bočarov, O'Dell (A), R. Rosén – Tomilin, Starkov, Šmeljov (C) – Točickij, Kapustin, Polunin – Rachimullin, Beljajev, Kaletnik – Altybarmakjan.

Rozhodčí: P. Ovčinikov, I. Fatejev – A. Sysujev, K. Gordenko.

00:01

00:42
    První útočnou akci provedli domácí, ale Šikin nemusel nikterak zvláště zasahovat.

01:34
    I na druhé straně už byl prověřen Lazušin, který chytá střelu ze střední vzdálenosti.

02:40
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Zach Jüe – 2 min., faul kolenem).

03:23
    Domácí se pohybují před brankou, kde si přihrávají...následovala tvrdá střela, kterou Lazušin má ve své výstroji.

03:46
    Po vyhraném buly se Kunlunu daří vyhodit puk z vlastní třetiny a zatím oslabení zvládají poměrně dobře.

04:23
    Yohann Auvitu a jeho střela namířila jen do soupeře a Soči nejspíše svou první přesilovku nevyužije.

04:53
    Je to tak, Kunlun je již v plném počtu, ale stále se musí bránit ve svém obranném pásmu..

06:01
    Riskantní rozehrávka ve středním pásmu, ale nakonec to hostujícímu celku vyšlo.

06:46
    Nahození od modré čáry bylo zachyceno ještě před Lazušinem a obléhání branky Kunlunu nyní nevedlo k zakončení ze strany hostujícího celku.

07:22
    Zakončit se nepodařilo ani domácím na druhé straně a sledujeme spíše opatrnou hru, ve které je i hodně nepřesností.

08:26
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brayden Jaw – 2 min., sekání).

09:13
    Soči taktéž druhou přesilovku nezačíná nejlépe...

09:35
    Po minutě přesilové hry jsme neviděli žádnou střelu a soupeř se opět dokázal osvobodit vyhozením puku přes všechny čáry.

10:45
    Hosté nevyužívají ani druhou šanci ke skórování.

10:53
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    CORY KANE dostal dobrou přihrávku před branku, kde ihned z první zakončoval, puk byl tečován obráncem a snesl se nad brankáře, který na něj lapačkou nedosáhl a obloučkem zapadl do branky. Asistence: Michael Latta a Brandon Yip.
    10:53 Cory KANE - 1:0

12:07
    Hosté stále mají více puk a nyní mají větší důvod být více nebezpeční před brankou Kunlunu, který vede o jednu branku.

13:07
    Ale jejich útočná snaha většinou končí v útočném pásmu soupeře podél mantinelu a Lazušin nemá v posledních minutách příliš práce.

13:43
    Náznak útoku na druhé straně, kdy nakonec střela z levé strany byla úspěšně blokována.

14:37
    V první třetině rozhodně nesledujeme nikterak útočnou hru, oba celky se střídají v držení puku, aniž by si vytvářeli zajímavé útočné akce. Většinou jde o nahození, které nebývá nebezpečné.

15:22
    Nyní se uvolnil Cory Kane, ale Šikin dokázal podržet puk u své levé tyčky. Kane tedy nedává svou druhou branku v dnešním utkání.

15:30
    Po krátké komerční přestávce vyhráli domácí buly a donutili Šikina k dalšímu důležitému zákroku a ten nepouští puk za svá záda.

16:40
    Olli Palola vystřelil z větší vzdálenosti a puk nadělal menší problémy brankáři, který jej nedokázal udržet ve své výstroji a hrací předmět končí za brankou.

17:18
    Snaha hostů vytvořit rozruch u branky, ale nakonec se domácí dokázali rychle osvobodit a už míří do útoku.

17:50
    Hostující celek se však velmi rychle vrací před branku Lazušina, který nyní chytá nahození z levé strany do své lapačky.

18:17
    Závěr první třetiny se nám dohrává v poklidnějším tempu, tak jako ostatně téměř celá úvodní třetina.

18:55
    Domácí operovali v pásmu soupeře, ale k vážnějšímu ohrožení brankového prostoru se nedostávají.

19:52
    Domácí ještě přece jen stačili udělat rozruch před brankou Soči a nakonec Šikin drží puk po střele Wolskeho.

20:00

První třetina nám nabídla jednu branku v podání domácího celku. Jinak jsem mohli vidět vyrovnanou hru bez větších útočných nebezpečných akcí. Hostí jsou zatím za očekáváním a ani dvě přesilovky v úvodu zápasu jim nepřinesli branku. Uvidíme, zda se nám hra změní s nástupem druhé třetiny.

Střely na branku po první třetině: 11:14!

20:01

20:42
    Oba celky se dostaly úspěšně do pásma svého soupeře, ale bez zakončení na branku.

21:42
    Taktéž se nám hraje v komornější atmosféře a mnoho diváků si na dnešní zápas cestu nenašlo.

22:23
    Po sražené střele do ochranné sítě se nám po delší době přerušuje hra.

22:59
    Vyloučení v týmu HK Soči (Yohann Auvitu – 2 min., hákování).

23:12
    A na světě je třetí přesilovka domácích, uvidíme, jestli s ní naloží o něco lépe, než s dvěma předchozími.

23:40
    Nadějná střela, puk končí mimo a první vážnější situace v rámci této přesilové hře.

24:30
    Domácí přece jen využívají přesilovku a to po povedené střele VILLEHO LAJUNENA, který vystřelil ze středu kluziště a puk zapadl za brankáře Šikina. Asistence: Johan Sundström a Justin Fontain.

25:41
    Hostím se zatím příliš nedaří a nemají se vůbec čeho chytit, aby se vyburcovali k lepšímu výkonu. Jejich soupeř je zatím lepší.

26:38
    Eric O'Dell se snažil prosadit, ale proti třem bránícím hráčům neměl příliš mnoho šanci. Nakonec si však hosté vybojovali svou první přesilovou hru!

26:46
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun ( Alexandr Lazušin – 2 min., podrážení).

27:08
    Hostům se nedaří ani přesilová hra, naopak se domácí hráč dostal do úniku, ale dobrý zákrok Šikina nyní stále drží naděje hostujícího celku.

27:58
    Soči se usadilo v pásmu a následovala dobrá střela z pravé strany, která byla blokována a nakonec se Kunlun osvobozuje.

29:00
    Hosté v přesilové hře toho příliš neukázali a po ní následoval závar před Šikinem, který drží puk někde pod svým tělem.

29:37
    Šikin si i nadále musí dávat velký pozor, protože soupeř vyhrál buly a operuje před jeho brankovištěm.

31:02
    Hosté měli nyní velký problém se dostat do pásma a pouze puk pro tečovali, aniž by se za nahozením někdo z hostí vydal.

31:57
    Ztráta puku ve středním pásmu a ani z tohoto nebude žádná povedená akce hostujícího celku, který snad hraje hůře, než v první třetině.

33:09
    Nyní se dostali ke střele od modré čáry, kterou Lazušin jen vyrazil, následovala další střela, která byla sražená do ochranné sítě.

33:53
    Opět se hostující celek dostal jen k zavezení kotouče k brance a víc nic z jejich strany. Jejich výkon by se dal přirovnat k dorosteneckému zápasu.

35:04
    Joonas Järvinen střílí od modré čáry, Šikin jen vyrazil před sebe.

35:18
    Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., vysoká hůl).

35:42
    Kunlun se ihned usadil před brankou soupeře a čekáme, jestli se jim podaří vymyslet nějakou nebezpečnou situaci před Šikinem.

36:30
    Po nepřesné střele se puk odráží od zadního mantinelu a míří až do středního pásma. Kunlun má sice puk pod svou kontrolou, ale šance si nevytváří.

37:24
    Soči ustálo oslabení a nyní se může opět snažit o kontaktní branku, která by je určitě nakopla k lepšímu výkonu.

37:56
    Vzápětí se jim daří vyslat zakončení na Lazušina, který puk do středu jeho branky v pohodě chytá.

38:46
    Závěr zápasu se nám opět dohrává v pásmu Soči.

40:00

Druhá třetina nám nabídla taktéž jednu branku v podání domácích a to bylo tak vše, co jsme mohli vidět. Soči působí zcela ospalým dojmem a nemůže dostat svého soupeře pod sebemenší tlak. Kunlun taktéž nehraje bůh ví co, ale jejich hra jim momentálně na trápícího soupeře stačí.

40:01

40:47
    Ihned v úvodu třetí třetiny měli domácí dvě dobré příležitosti ke své třetí brance v utkání. Šikin nyní podržel svůj tým.

41:57
    Ani začátek závěrečné periody se hostujícímu celku nedaří a jejich matný výkon pokračuje i nadále.

42:27
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., krosček).

43:00
    Další přesilovka pro hosty, která je může nakopnout k lepší hře, ale zatím se to nejeví jako reálná možnost.

43:28
    Minuta uběhla a Soči se nedostalo do žádné extrémní šance.

43:42
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2 min., hrubost).

43:50
    Nyní mají ještě větší šanci a to přesilovku proti třem hráčům!

44:10
    Ale ani tohle nevedlo k výraznému ohrožení branky, ke konci dvojnásobné přesilovky přišla střela, kterou ukryl Lazušin ve své lapačce.

44:56
    Nyní pokračuje klasická přesilovka, kdy Soči je sice v pásmu soupeře, ale spíše se hraje podél mantinelů.

45:52
    Hosté zkrátka nemají svůj den a ani jejich další příležitost zůstává nevyužita.

47:06
    Jeden z hráčů hostí si objel branku, ale zakončit se mu již nepodařilo.

47:26
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Oskars Bartulis – 2 min., vražení na hrazení).

47:40
    Kunlun i v oslabení nyní dokázal zaměstnat Šikina v jeho brance a bude se vhazovat před jeho brankou.

48:18
    Střela, kterou Lazušin vyráží...následně opět zasahuje a hra je přerušena.

49:05
    Ke konci další přesilovky se hosté dostali do pásma, ale mají velké problémy si vůbec vytvořit nějakou vážnou situaci v před brankovém prostoru.

50:52
    Kunlun se víceméně v závěrečné periodě jen brání, ale proti neškodnému útoku Soči, je jejich bránění jedna radost.

51:00
    Zakončení hostí, ale opět to byla jedna ze střel, s kterou Lazušin neměl žádné problémy.

51:26
    Po jedné ze střel je hra přerušena a Šikin dostal puk do ruky a je nyní ošetřován.

51:36
    Šikin bude v pořádku a můžeme pokračovat v nezáživné hře.

52:30
    Arťom Tomilin a Michael Latta se dostali do pěstního souboje za brankou Kunlunu a když už nic, tak aspoň menší bitku můžeme pozorovat.

52:33
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Michael Latta – 2 min., hrubost).

53:12
    Hosté to zkouší bez brankáře a nyní hrají v šesti hráčích v poli.

53:50
    Zatím se jim však nedaří dostat do nějakého většího tlaku.

54:33
    Ne, vůbec jim to dnes nejde a po dalším vyhození je Kunlun v plném počtu.

56:09
    Soči sice hraje v pásmu soupeře, avšak vůbec neohrožují domácího brankáře, navíc bude nyní hrát oslabení a na jejich bodový zisk v tomto zápase už to vypadá tuze špatně.

56:16
    Vyloučení v týmu HK Soči (Robert Rosén – 2 min., sekání).

57:29
    Kunlun se již nikterak nesnaží docílit další branky a spíše se snaží hrát v klidu a dohrát tento zápas bez problémů.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu.

58:51
    Soči ve svém obranném pásmu a mají poslední minutu k nějakému zázraku. Nyní podruhé v zápase odvolali brankáře, ale to už je dost pozdě.

59:23
    Tak a je konec! Domácí nakonec ještě přidávají branku do prázdné branky. Autorem branky je YIP BRANDON. Bez asistence.
    59:23 Brandon YIP - 3:0

Kunlun hladce vítězí 3:0 a jejich soupeř dnes neodehrál nejlepší utkání a spíše to bylo jedno velké trápení. Kunlun v závěrečné části hry kontroloval hru a i přes mnohá vyloučení dokázal neinkasovat a Alexandr Lazušin si může připsat po dnešním zápase čisté konto.

Tomáš Mertl (Kunlun) – nepřipsal si žádný bod, jeho průměrný čas na ledě byl 13:45.
    Ondřej Vitásek (Kunlun) – v dnešním zápase nenastoupil. (10:21:03)

Adam Dořák

Góly a asistencie: 11. Kane (Latta, Yip), 25. V. Lajunen (Sundström, Fontain), 60. Yip

HK Soči: Kočetkov (Šikin) – Ščitov (A), Rykov, Jokipakka, J. Alexandrov, Vorobjev, Auvitu, Zborovskij – Bočarov, O'Dell (A), R. Rosén – Tomilin, Starkov, Šmeľov (C) – Točickij, Kapustin, Polunin – Rachimullin, Beľajev, Kaletnik – Altybarmakjan.

Rozhodca: P. Ovčinikov, I. Fatejev – A. Sysujev, K. Gordenko