8:0 (0:0, 5:0, 3:0)
HK Orange 20
Streda 21.11.2018, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Netradične v stredu sa diváci v Nitra aréne môžu tešiť na hokejové predstavenie medzi domácimi Corgoňmi a hosťujúcimi hráčmi z HK Orange 20. V prvom vzájomnom tohtosezónnom stretnutí sa radovali hráči spod Zobora, ktorí zdolali mladíkov z HK Orange 20 presvedčivo 2:6. V poslednom domácom stretnutí Nitra zdolala presvedčivo Miškovec 3:0, kedy si druhé čisté konto v sezóne pripísal brankár Šimboch. Mladíci v poslednom domácom stretnutí nestrelili ani gól a podľahli Košiciam 0:4.
    Či sa podarí Nitre pripísať si do tabuľky ďalšie tri body alebo budeme svedkami prekvapenia sa dozviete aj z nášho textového prenosu.

HK Nitra: Lawson (Šimboch) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, Sloboda, Hvizdoš – Lantoši, Slovák, Blackwater, Scheidl, Kerbashian, Majdan, Buček, Bortňák, Rapáč, Pätoprstý, Čaládi, Hrušík

HK Orange 20: Sklenár (Hlavaj) – Kupec, Golian, Boldižár, Nahálka, Lavička, Švec, Brincko, Dlugoš – Urbánek, Kollár, Fafrák, Lunter, Giertl, Juščák, Havrila, Čenka, Kover, Džugan, Sojka, Minárik

Rozhodca: Konc st., Novák – Konc ml., Valo.

Nitra arénou znie hymna a po nej sa vhodí úvodné buly dnešného stretnutia.

00:01

00:16
    Prvú strelu v stretnutí si pripísal Lantoši z medzikružia. Následne neudržal stabilitu a posunul bránku hostí. Vhadzuje sa v strednom pásme.

01:27
    Za hostí skúšal pozornosť Lawsona strelou spoza obrancu Kövér. Jeho pokus letel tesne nad.

02:55
    Hostia si zahrajú presilovku pri vylúčení Pätoprstého. Domáci útočník nebezpečne narazil na mantinel jedného z mladíkov. Za svoj zákrok navyše inkasoval domáci hráč aj osobný desať minútový trest.

03:59
    Nitra sa dobre bráni a hostia sa nevedia s pukom dostať do útočného pásma.

04:59
    Domáci v plnom počte.

05:12
    Za zákrok na Bučeka si sadá na trestnú lavicu Brincko a presilovku si zahrajú domáci.

06:11
    Mezeiovu strelu od modrej Sklenár bez problémov vyráža.

06:30
    Hostia odpalujú puk až k domácemu brankárovi. Obe mužstvá striedajú počas hry.

06:58
    Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa v strednom pásme.

07:17
    Hostia v plnom počte.

07:20
    Po naskočení Brincka na ľad nastrelil Majdan tyčku.

08:50
    Kollár sa skúšal presadiť v útočnom pásme ale domáca obrana dobre zapracovala a odstavila ho od puku.

10:05
    Pupákovu strelu od modrej vyráža Sklenár iba pred seba, puk následne do stredného pásma poslali obrancovia hostí.

10:34
    Slovákovi sa otvoril priestor na pravej strane s pukom, nakorčuloval si to pred bránku, zvolil blafák na bekend a keď už šiel zakončovať do prázdnej, puk mu odskočil.

11:26
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred brankárom hostí.

13:07
    Nitra v sľubnej príležitosti kedy bud poskakoval po bránkovej čiare, ale domáci ho nedokázali pretlačiť za ležiaceho brankára Sklenára. Rozhodcovia hru prerušili pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Následne menšie sotenie Kerbashiana do Urbáneka zostalo bez vylúčenia a vhadzuje sa v strednom pásme.

14:27
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

15:40
    Hvizdošov pokus vyrazil Sklenár pravým betónom.

17:12
    Nitra je väčšinu času s pukom v útočnom pásme, snaží sa kombinovať ale zatial domáci hráči nevymysleli nič prekvapivé.

17:45
    Po dlhšej dobe sa puku dotkol aj domáci brankár, hra sa neprerušuje a Nitra začína útočnú akciu od vlastnej bránky.

19:36
    Hostia v prečíslení 2 na 1, Kollár namiesto prihrávky Fafrákovi zvolil strelu, ktorú domáci brankár bez problémov zastavil.

20:00

20:01

20:41
    Nitra dala gól!
    Po 41 sekundách druhej tretiny sa Nitra dostáva do vedenia vďaka gólu MAREKA SLOVÁKA. Ten využil skvelú spätnú prihrávku z bránkovej čiary od Lantošiho a strelou z prvej rozjasal domácich divákov. Asistencie: Róbert Lantoši.

21:58
    Nasleduje vhadzovanie pred Sklenárom.

22:39
    Nitra v druhej tretine s viditeľne lepším pohybom je s pukom v útočnom pásme. Ohroziť brankára hostí sa jej však nedarí.

23:21
    Zakázané uvoľnenie hostia.

23:52
    Posunutá bránka hostí a hra je prerušená. Vhadzuje sa pred Sklenárom.

24:06
    Úspešný zákrok si pripisuje aj domáci brankár a hru prerušil.

24:41
    Raisova tvrdá strela od modrej končí v moci brankára hostí a hra je prerušená.

24:54
    ALEXANDER HVIZDOŠ si pripisuje premiérový gól za Nitru po tom čo strela Morrisona od modrej skončila na konštrukcii bránky a domáci útočník poslal puk za dezorientovaného Sklenára. Asistencie: Lukáš Hrušík, Kenny Morrison.

26:09
    Domáci pri chuti, Sklenár skryl puk do svojej moci pred atakujúcim Majdanom. Toho poslala k ľadu dôrazná obrana hostí.

27:50
    Nitra s pukom ako väčšinu tretiny v útočnom pásme, hostia nevedia založiť ani útočnú akciu a teda ani neohrozujú domáceho brankára.

29:27
    Nitra pridáva tretí gól, ktorému predchádzala pekná kombinácia druhého útoku a efektné zakončenie Kerbashiana, ktoré šlo tesne vedľa pravej tyčky. Následne poslal puk spoza bránky na modru čiary Scheidl a MATÚŠ RAIS prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Lane Scheidl.

31:33
    MAREK SLOVÁK strieľa svoj druhý gól v stretnutí po tom, čo útočník hostí Havrila nevyužil sľubnú príležitosť pred Lawsonom, po pravej strane potiahol puk Blackwater a prihral ho na os klziska Slovákovi, ktorý strelou z prvej nedal Sklenárovi šancu. Asistencie: Judd Blackwater.

32:23

32:48
    Ofsajd HK Orange 20 a vhadzuje sa v strednom pásme.

33:17
    Slobodov pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť a po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Sklenárom.

35:00
    Pomier striel v prvej tretine bol 18:5, v druhej sa tento rozdiel rozhodne ešte navýši.

35:17
    Ofsajd Nitra.

36:03
    Bortňákov pokus takmer rozradostil domácich divákov.

37:30
    Nitra s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

38:17
    Posunutá bránka hostí a hra je prerušená.

38:35
    Nitra teraz pekne kombinovala a viacerými strelami ohrozila brankára hostí. Sklenár však teraz predviedol kvalitné zákroky a podržal svoje mužstvo.

38:35
    Havrila si sadol na dve minúty na trestnú lavicu za hákovanie.

39:51
    Mezeiova strela od modrej, závar pred bránkoviskom hostí a puk za bránkovú čiaru dopravil JUDD BLACKWATER a pridal piaty gól domácich v druhej tretine aj v zápase. Asistencie: Branislav Mezei, Branislav Rapáč.

40:00

40:01

40:37

41:02
    Nitra si v úvode tretiny zahrá presilovku.

41:50
    Nitra vužíva presilovú hru vďaka gólu JUDDA BLACKWATERA po tom čo dostal prihrávku od Morrisona na pravú stranu a tvrdou strelou z prvej pod brvno prestrelil brankára hostí. Asistencie: Kenny Morrison.

42:26
    Hostia majú šancu znížiť pri vylúčení Hrušíka za podrazenie.

43:33
    Hostia s pukom v útočnom pásme ale nedokážu ohroziť domáceho brankára.

44:36

45:01

45:23
    Vhadzuje sa pre Lawsonom.

46:03
    Pomer striel v druhej tretine bol 19:4, celkovo 37:10.

46:42
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Lawsonom.

47:56
    Lawson zaváhal za svojou bránkou, k puku sa dostal Kollár ale nevyužil chybu domáceho brankára a nepretlačil puk do odkrytej bránky.

49:01
    Dnešné stretnutie sleduje 972 divákov.

50:59
    Zakázané uvoľnenie HK Orange 20.

51:58
    Hostia boli nedôrazní v obrannom pásme, k puku sa dostal LANE SCHEIDL a pridáva ďalší gól domácich. Asistencie: Kale Kerbashian.

52:31
    Závar pred bránkou hostí a prerušenie hry. Vhadzuje sa pred Sklenárom.

53:08
    Čaládiho strelu zastavil Sklenár efektným semaforom.

54:54
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia a ohrozenia oboch brankárov.

56:01
    Korím dostal puk na pravú stranu cez celé klzisko, vystrelil tvrdo po ľade a Sklenár jeho pokus vyrazil betónom rovno na hokejku SAMUELA BUČEKA a ten už nemal problém prekonať odkrytú bránku. Asistencie: Karol Korím.

56:49
    Vhadzuje sa pred Lawsonom.

58:07
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

58:24
    Sklenár si pripisuje jeden z posledných úspešných zákrokov a hru prerušuje.

59:54
    V závere ešte menšia potýčka medzi Čaládim a Boldižárom.

59:54
    Domáci hráč inkasoval trest za hrubosť.

59:54
    Aj hráč hostí inkasoval dve minúty za hrubosť.

Najlepším hráčom hostí je vyhlásený Andrej Kollár, za domácich Matúš Rais. Nitra zdolala HK Orange 20 presvedčivo 8:0 a do tabuľky si pripisuje 3 body. (20:16:13)

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 21. Slovák (Lantoši), 25. Hvizdoš (Morrison, Hrušík), 30. Rais (Scheidl), 32. Slovák (Blackwater), 40. Blackwater (Rapáč, Mezei), 42. Blackwater (Morrison), 52. Scheidl (Kerbashian), 57. Buček (Korím)

Rozhodca: Konc st., Novák – Konc ml., Valo