Portugalsko – Poľsko 1:3 (kon.) | Rakúsko – Grécko 1:0 (kon.)
Portugalsko
1:3 (0:3)
Poľsko
cz Utorok 20.11.2018, 18:00 • Municipal de Chaves, Chaves, Portugalsko • Kvalifikácia na ME U21 • Baráž

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:59:50)
    Poláci slaví postup přes favorizované Portugalsko!

Těžko říci, za co sudí nastavoval tolik minut (6), nicméně Poláci náskok ubránili a byť v prvním utkání doma prohráli 0:1, dokázali, díky vyhranému poločasu v dnešní odvetě, vybojovat postup! Na trávníku propuká obrovská radost Poláků, která kontrastuje s velkým zklamáním domácích... Portugalci smutní, dnes začali hrát fotbal až ve druhé půli (kterou vyhráli 1:0), to ale bylo, po prohrané první půli 0:3, pozdě...

90+6

90+4
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kownacki, přichází Swiderski.

90+2
    Další roh pro domácí, ale ani tentokrát domácí branku soupeře neohrozili.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, Poláci stále vedou o dva góly, to je luxusní náskok a již se dá říci, že jsou jistými postupujícími.

89
    Heriberto Tavares poslal hodně nepřesný centr z levé strany, domácí promarnili další roh.

88
    Další roh pro Portugalsko, domácí rozehrají z levé strany.

87
    Snaha Portugalců je již tak trochu zoufalá, domácí posílají pasy do vápna Poláků z každé pozice, většinou ale nepřesně.

86
    Jóźwiak se nyní trochu zbytečně skácel ve vápně Portugalska na trávník, místo toho, aby třeba ještě přihrál, takhle Poláci rychle ztrácí míč.

84
    Kamil Grabara (Polsko) vykopává míč od své branky, toho se ale bleskově chopili domácí.

83
    Kamil Jóźwiak faulován na vlastní polovině a sklidil za to pochvalu od spoluhráčů, Poláci totiž získávají cenné vteřiny.

82
    Ale standardky se domácím v tomto zápase vůbec nedaří, výjimkou nebyl ani tento roh, který Portugalci rozehráli z pravé strany.

81
    Poláci se nyní musí bránit při dalším rohu domácích.

80
    Je před námi posledních zhruba deset minut, Poláci i nadále drží náskok a jsou blízko postupu!

79
    Dziczek rozehrál volný kop, na pravé straně se zkoušel prosadit Michalak, který ale byl v ofsajdu.

78
    Žlutou kartu dostává Patryk Dziczek (Polsko).

77
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Horta, přichází Tavares.

75
    Centr domácích z pravé strany odvrací obránce Polska, ale hosté bleskově míč ztrácejí.
    74. Grabara vychytal Diega Jotu

74
    Rychlý brejk domácích po levé straně zakončil Diogo Jota (Portugalsko) střelou z levé strany, Grabara se opět zaskvěl pohotovým zákrokem.

73
    Domácí rozehráli roh z pravé strany, ale míč odvrací obránce Polska.

72
    Poláci stále sevřeni na své polovině, Portugalsko vybojovalo rohový kop.

70
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gedson Fernandes, přichází Bruno Xadas.

69
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Szymański, přichází Jóźwiak.

68
    Centruje také Diogo Leite (Portugalsko), ten pro změnu z levé strany, ale míč stahuje ze vzduchu gólmana Grabara.

67
    Portugalci opět na polovině soupeře, João Félix nepřesně centruje z pravé strany, ale domácí zůstávají u míče.

66
    Dlouhý výkop Grabary, hlavně co nejdál od vlastní branky.

65
    Další centr míří do vápna Polska, ale tentokrát nenašel správného adresáta.

63
    Poláci ztrácí míč, domácí se rychle formují a budou chtít zaútočit.

62
    Diogo Leite (Portugalsko) nyní skvělým skluzem zastavil průnik soupeře.
    61. Diogo Gonçalves (Portugalsko) měl na noze snížení

61
    Po centru z levé strany si na vzdálenější tyči naběhl Diogo Gonçalves, který střílel z první, ale branku minul.

60
    Hodina hry za námi, Polsko ve druhé půli urputně bránící svůj náskok proti Portugalcům, kteří na hřišti ve druhém poločase jednoznačně dominují.

59
    Dvojice obránců Polska nyní zablokoval nebezpečnou střelu domácích.

58
    Poláci se nyní nemohou vůbec dostat do blízkosti šestnáctky soupeře, Portugalci rychle odebírají míče.

57
    Kamil Grabara (Polsko) má míč ve své moci a nespěchá s rozehrávkou od vlastní branky.

56
    Žlutou kartu dostává Stephen Eustáquio (Portugalsko).

56
    G. Fernandes faulován na vlastní polovině, míč získává Portugalsko.

55
    Akce domácích končí špatným centrem z pravé strany.

54
    Tlak Portugalska pokračuje, domácí opět na polovině soupeře.

53
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Jagiello, přichází Michalak.
    52. Diogo JOTA - 1:3

52
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    A tlak domácích vyústil v první gól! Po centru z pravé strany se hlavou prosazuje, mezi dvojicí bránících hráčů, DIOGO JOTA.

52
    No, každopádně Portugalci vlétli do druhé půle jako uragán!

51
    Míč končí u J. Pereiry, který rozehrává od své branky.
    50. Dioga Gonçalves (Portugalsko) z přímého kopu ohrozil branku soupeře, Grabara opět výtečný.

50
    Další skvělý zákrok gólmana Grabary (Polsko), který vyráží přímý kop Dioga Gonçalvese.

48
    Bartosz Kapustka fauluje na hranici vlastní šestnáctky, to bude velmi dobrá pozice pro přímý kop, z pohledu Portugalska.
    47. André Horta (Portugalsko) ohrozil branku soupeře

47
    André Horta měl na noze snížení, ale gólman Grabara ho fantasticky vychytal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

Poláci mají za sebou první poločas odvetného utkání, které zvládli na jedničku! Díky třem gólům domácí Portugalce zaskočili a byť v prvním utkání doma prohráli 0:1, kráčí k postupu!

45+2

45
    Je tu poslední minuta prvního poločasu, Portugalci se snaží něco vymyslet na polovině soupeře, ale domácím se prostě nedaří.

44
    João Félix (Portugalsko) centruje z pravé strany, ale míč si ze vzduchu stahuje Grabara.

43
    Statistika držení míče – 54% : 46%.

42
    Žlutou kartu dostává Jorge Fernandes (Portugalsko).

41
    Kamil Grabara (Polsko) vykopává od své branky, míč se ale vzápětí ocitá mimo hřiště.

40
    Žlutou kartu dostává Kapustka (Polsko).

38
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Carvalho, přichází Leão.

38
    Přesto dokázali hosté vybojovat roh, poté, co Diogo Leite zablokoval přihrávku soupeře.

37
    V tuto chvíli sledujeme spíše bitvu ve středu hřiště, Poláci si v poklidu hájí luxusní náskok.

35
    João Félix nyní směřoval pas z levé strany před branku, na malém vápně na něho ale Diogo Jota nedosáhl.

34
    Už se opět hraje, Portugalci se snaží něco vymyslet na polovině soupeře.

32
    Dawid Kownacki zůstává na trávníku, po souboji s domácím Ribeirem a hra je přerušena.

31
    Hra je nyní trochu rozháraná, Polsku patří střed hřiště, domácím se kombinace nedaří.
    30. André Horta (Portugalsko) přestřeluje branku

30
    André Horta (Portugalsko) napřáhl ke střele, vypálil a míč jen těsně letí nad branku Polska!

29
    Polští mladíci i tuto situaci zvládli, míč končí v autu, Pestka vhazuje z levé strany.

29
    Portugalci vybojovali roh, který rozehrají z levé strany.

28
    Gedson Fernandes (Portugalsko) zaváhal při zpracování míče a na polovině soupeře o něj přišel.

27
    Jenže hru domácích zatím hodně sráží množství chyb, špatných přihrávek.

26
    Portugalci se nyní snaží o nějakou odpověď.
    24. Sebastian SZYMAŃSKI - 0:3

24
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je šok pro domácí výběr! Portugalsko znovu chybuje v defenzivě, míč z pravé strany míří za obranu, kam si naběhl SEBASTIAN SZYMAŃSKI a ten dokázal míč dostat do branky. Gólman J. Pereira sice dokázal zasáhnout, ale neudržel míč a ten se dokutálel do branky.

23
    Po pravé straně nyní uniká João Félix, kterého Poláci nedokáží zastavit, domácí útočník zakončil z pravé strany, ale míč poslal na horní síť.

22
    Poláci rozehráli z pravé strany, na bližší tyči ale odvrací bránící hráč Portugalska.

21
    Diog Leite (Portugalsko) musel odvracet přihrávku soupeře na roh, Polsko bude rozehrávat z pravé strany.

20
    Prvních dvacet minut za námi, sledujeme velmi dobrý a rychlý fotbal.
    18. João Félix (Portugalsko) těsně míjí branku Polska

18
    Na ofsajdové hranici si João Félix parádně zpracoval míč a vypálil, ale branku Polska minul.

17
    Další útok Portugalců, centr z pravé strany končí v rukavicích Grabary.

16
    Rychlý brejk domácích skončil nepřesnou přihrávkou, míč má soupeř.

15
    Nepřesný centr míří do vápna Portugalska, které se v pohodě ubránilo.

14
    Nyní také Poláci získávají výhodu volného kopu na polovině soupeře.

13
    Míč přilétl z pravé strany do vápna Poláků, kde ale obránce dokázal míč odehrát do bezpečí.

12
    Bielikovi (Polsko) odpískán faul na vlastní polovině, standardka pro Portugalce.

11
    Portugalcům utíká míč, nyní budou domácí pod obrovským tlakem.

10
    Až teprve za stavu 0:2 se „probudili“ domácí příznivci, kteří nyní ženou portugalský výběr dopředu.
    8. Dawid KOWNACKI - 0:2

8
    Další nepohlídaná hlavička v podání domácích! Po centru z pravé strany hlavičkuje ve vápně Portugalců DAWID KOWNACKI a posílá míč k tyči, gólman Pereira bez šance zareagovat.

7
    Grabara (Polsko) má míč ve svých rukavicích a bude moci rozehrát od své branky.
    6. Krystian BIELIK - 0:1

6
    A je to gól! Hosté rozehráli z levé strany rohový kop, na který si vyskočil ve vápně KRYSTIAN BIELIK, jenž hlavou poslal míč nechytatelně do branky.

5
    A po zákroku Dioga Gonçalvese získávají roh hosté.

5
    Domácí se ubránili a sami nyní mohou zaútočit.

4
    První rohový kop v zápase vybojovali Portugalci, rozehrávat budou z pravé strany.

3
    Polsko kombinuje u půlící čáry, Portugalcům se daří zachytávat přihrávky soupeře.

2
    První útočnou akci měli Portugalci, ale přihrávku z levé strany zastavil obránce domácího mužstva.

1

Utkání začne za malý okamžik.

Oba týmy právě nastupují na trávník.

Portugalsko: J. Pereira – Gonçalves, J. Fernandes, Leite, Ribeiro – Horta, Eustaquio, G. Fernandes – Félix, Carvalho, Jota (C)
    Náhradníci: D. Costa – P. Pereira, P. Rodrigues, Leão, Xadas, Tavares, Lage

Polsko: Grabara – Gumny, Wieteska, Bielik, Pestka – Kapustka, Jagiello, Dziczek, Żurkowski, Szymański – Kownacki (C)
    Náhradníci: Loska – Piotrowski, Bartocz, Swiderski, Tomczyk, Jóźwiak, Michalak

Rozhodčí: Massa – Tomolini, Alassio (vš. ITA).

Odveta mezi Portugalskem a Polskem začíná v 18:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Čeká nás zajímavý duel a myslím si, že se máme na co těšit, tak si nenechte tento duel ujít.

Úvodní zápas

První barážový duel se hrál samozřejmě v Polsku. Zápas to byl velmi vyrovnaný a nakonec ho rozhodla jedna jediná branka. Ve 30. minutě se prosadil Jota a Portugalsko nakonec vyhrálo 1:0. Je tedy jasné, že Portugalci mají postup mnohem blíže, ale barážové odvety jsou nevyzpytatelné a dopadnout to ještě může jakkoliv.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se rozhodne o dalším postupujícím na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, protože na programu je odveta mezi Portugalskem a Polskem. Blíže na šampionát má Portugalsko, který vyhrálo v Polsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.