Škótsko – Izrael 3:2 (kon.) | Srbsko – Litva 4:1 (kon.) | Čierna Hora – Rumunsko 0:1 (kon.)
Škótsko
3:2 (2:1)
Izrael
cz Utorok 20.11.2018, 20:45 • Hampden Park, Glasgow • Liga národov UEFA - Liga C • Skupina 1

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:44:52)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:12.

Tabulka

1. Skotsko 9 bodů, skóre 10:4
    2. Izrael 6 bodů, skóre 6:5
    3. Albánie 3 body, skóre 1:8

Je konec. Skotsko dnes zvítězilo 3:2 a postupuje tak do Ligy B, zatímco Izrael si zahraje Ligu C také příští sezónu.
    V 64. minutě zkompletoval Forrest hattrick, když zakončil uvnitř vápna k pravé tyči. V 75. minutě ještě zdramatizoval utkání skvělou ránou k levé tyči Zahavi. Poté už ale branka nepřišla, i když měl v 88. minutě velkou šanci izraelec Hemed.

90+4
    Hostující útočník se ocitl v ofsajdovém postavení a je konec!

90+4
    Ovšem centr nebyl dobrý a domácím se podařilo odkopnout míč.

90+4
    Domácí se provinili faulem na své polovině a tohle je snad poslední šance hostů a dopředu jde také brankář Izraele!

90+3
    Po nákopu ale skončil míč jen v zámezí a Izrael tak má autové vhazování na své polovině.

90+3
    A další faul ze strany hostů ve středu hrací plochy.

90+3
    Ben Harush se dopustil nedovoleného zákroku a tlak Izraele se na chvíli pozastaví.

90+2
    Posléze přišel nákop, ale míč opět jen odkopli míč domácí, až k brankáři na druhé straně.

90+2
    Následně chtěli hosté sehrát signál, ale ten se nepovedl a Skotové odkopli míč.

90+2
    McGregor šel ven z brány a Izrael získal rohový kop z pravé strany.

90+1
    Izrael už je natlačen u šestnáctky soupeře a svírá domácího soupeře.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Skotsko se snaží zdržovat a samozřejmě i následující autové vhazování bude chvíli trvat.

89
    Phillips se provinil faulem ve středu hřiště a uviděl žlutou kartu.
    88. Skvělý zákrok McGregora!

88
    Tak tohle byl infarktový okamžik pro domácí, jelikož se po skvělém nákopu dostal do zakončení z voleje Hemed, ale McGregor skvělým zákrokem podržel svůj tým!

87
    Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Fletcher, přichází McTominay.

86
    Phillips byl zfaulován ve středu hrací plochy a Ben Harush uviděl žlutou kartu.

85
    Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Tawatha, přichází Hemed.

85
    Fletcher si nepohlídal ofsajdové postavení a šance Skotska je u konce.

84
    Opět jsou u balónu hosté, ale Zahavi si nezpracoval pas na pravou stranu.

83
    A opět nedovolený zákrok, tentokrát to byl Fletcher.

82
    Následně se Skotové dostali na polovinu soupeře, ale tam se po chvíli dopustili jen faulu.

81
    Hosté drží míč na své polovině hrací plochy a postupnou kombinací se tlačí dopředu.

80
    Následně získalo Skotsko autové vhazování, se kterým rozhodně spěchat nebude.

79
    Izrael je opět u balónu a vstřelená branka jej hodně nakopla.

78
    Fraser se nyní dostal do šance, ale jeho rána zpoza vápna letěla nad hostující svatyní.

76
    Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Christie, přichází Shinnie.
    Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Armstrong, přichází Phillips.
    75. Eran ZAHAVI - 3:2

75
    Izrael právě vstřelil branku!
    No pozor, jelikož Izrael dává kontaktní gól a nyní mu stačí jedna branka k postupu! ERAN ZAHAVI dostal skvělou přihrávku z poloviny hřiště na hranici vápna, odkud posléze vypálil přesně k levé tyči a nedal brankáři McGregorovi šanci. Asistence: Natcho.

73
    Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Peretz, přichází Saba.

72
    Hosté si chtěli vymodlit penaltu, ale nakonec z toho bude pouze rohový kop.

71
    Ovšem tento centr skončil pouze na rukavicích Harushe, který vyboxoval míč.

70
    Nyní přišel další faul ze strany hostů a Skotsko tak má volný kop.

68
    Izrael se nemůže dostat do hry a přichází jen další nepřesný centr.

67
    Skotsko opět drží balón na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

66
    Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Taha, přichází Cohen.
    64. James FORREST - 3:1

64
    Skotsko právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení a jsou blízko k postupu! Fraser se dostal z levé strany až do vápna, kde posunul míč na JAMESE FORRESTA, který se dostal přes obránce a posléze zakončil bezpečně k pravé tyči a zkompletoval tak hattrick! Asistence: Fraser.

63
    Skotsko nikde nespěchá a nyní získalo autové vhazování na své polovině hrací plochy.

61
    Hosté se snažili dostat ke střele, ale získali alespoň rohový kop.

60
    Hodina hry je u konce a Skotsko stále hájí vedení 2:1, které jej posune o ligu výš.

58
    Ovšem s následným centrem si poradil Harush a vyboxoval míč.

57
    Skotsko nyní získalo volný kop z pravé strany a bude se tak snažit zvýšit náskok.

55
    V Glasgow silně prší, ale domácím to moc nevadí, jelikož za momentálního stavu postupují do Ligy B.

53
    Skotové nyní získali rohový kop z levé strany, který bude zahrávat Fraser.

52
    Taha podrazil protihráče, když se Skotsko dostalo do protiútoku a uviděl žlutou kartu.

51
    Zahavi byl zfaulován a u balónu tak bude opět Izrael.

50
    Izrael sice drží balón na své polovině, ale nemůže se dostat dopředu do něčeho vážnějšího.

49
    Skotsko sice poslala míč z levé strany do vápna, ale tam jej chytil brankář Harush.

48
    Dasa to zkoušel z dálky, ovšem jeho rána letěla hodně nad.

47
    Domácí získali míč při útoku Izraele, ale krátce na to o něj opět přišli.

Fauly: 3:6

První poločas je u konce a k vidění byly velké zvraty. Do zápasu vstoupilo Skotsko aktivně, ale v 9. minutě šli do vedení hosté, když parádně vypálil Kayal. Následně to ale byly velké tlaky Skotska a ve 34. minutě srovnal Forrest. Ve 43. minutě si připsal Forrest druhou branku a otočil tak stav utkání.

45+2

45+1
    Skotsko drží balón na své polovině a nyní se musí o vstřelení gólu snažit Izrael.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
    43. James FORREST - 2:1

43
    Domácí otáčejí vývoj utkání a za momentálního stavu postupují! Domácí hráč vyhrál hlavičkový souboj ve středu hrací plochy a vyslal tak dopředu Christieho, který poslal skvělý lob do vápna, kde se nacházel JAMES FORREST a ten zakončil k levé tyči! Připisuje si tak už čtvrtý gól za dva zápasy. Asistence: Christie.

41
    Útok Izraele se moc nepovedl a míč tak skončil pouze v zámezí za skotskou svatyní.

40
    McGregor C. sejmul Dabbura a uviděl tak kartu žluté barvy.

39
    Ovšem po rozehrávce hosté vyhnali soupeře na jeho polovinu a domácí tak musí začít novou akci od svého gólmana.

38
    Dabbur se posléze provinil faulem, ale rozhodčí mu zatím žlutou kartu neukázal. Skotsko tak má volný kop a je ve velkém tlaku.

37
    Skotové dál drží míč na svých kopačkách a snaží se dostat k další střele a otočit utkání ve svůj prospěch.

36
    Nyní hosté získali volný kop, ale ten nakonec nic velkého nepřinesl.
    34. James FORREST - 1:1

34
    Domácí sevřeli soupeře a srovnávají na 1:1! Nejprve své štěstí zkoušel Armstrong, ovšem jeho rána byla zblokována, ale míč se dostal přímo na nohu JAMESE FORRESTA, který poblíž pokutového puntíku vypálil k levé tyči!

32
    Poté měli Skotové opět roh, ale ten skončil jen v moci brankáře Harushe a Izrael se posléze dostal do rychlého útoku, který nic nepřinesl.

31
    Forrest se tentokrát dostal do zakončení, ale to bylo i nyní zblokováno a Izrael se velmi dobře brání.

30
    Tento roh z nohy Frasera už letěl do vápna, kde se skotský hráč také dostal ke hlavičce, ale tu zblokoval hostující hráč.

29
    Fraser se postará o rohový kop z levé strany. Ten následně domácí rozehráli nakrátko, ale následný pokus o centr byl zblokován a je z toho opět roh.

28
    Poté se Christie snažil dostat do vápna, což se mu také povedlo, ale jeho následná přihrávka byla zblokována a skončila jen v moci gólmana Harushe.

27
    Po centru z levé strany se zkoušel opřít do míče z voleje Forrest, ale balón netrefil zrovna dobře.

26
    Následně domácí sice dostali centr do vápna, ale ten odhlavičkoval hostující stoper.

25
    Skotové zvyšují svůj presink a momentálně mají autové vhazování na polovině soupeře.

24
    Fraser se provinil faulem u šestnáctky soupeře a místo rohového kopu je to pouze volný kop pro Izrael.

23
    Následný roh nebyl nijak nebezpečný a Izrael po chvíli získal autové vhazování.
    22. Harush předvedl skvělý zákrok.

22
    Domácí hráč vyslal skvělou střelu z dálky, ale tu dokázal vyrazit brankář Harush na rohový kop!

21
    Následný roh ale nic velkého nepřinesl a Skotsko tak má autové vhazování.

20
    Ani tentokrát se domácímu hráči nepovedlo projít přes obranu Izraele a hosté šli do rychlého protiútoku, ovšem centr Tawathy odehrál do zámezí Robertson a následuje rohový kop.

18
    Hostující hráč Peretz se sice snažil dostat k míči, ale dopustil se pouze faulu.

16
    Skotové už jsou na polovině hostů a snaží se odcentrovat, ovšem to se jim zatím nedaří.

14
    Fraser utrpěl lehké zranění a Skotsko má autové vhazování.

12
    Izrael má nyní k dispozici autové vhazování na polovině soupeře.

11
    Skotsko chce odpovědět, ale zatím pouze drží míč na polovině soupeře.
    9. Biram KAYAL - 0:1

9
    Tak to je fantastický gól a naprosto snový začátek pro hosty! K míči se totiž dostal BIRAM KAYAL, který se chvíli rozmýšlel se střelou, ale nakonec vyslal excelentní ránu z dvaceti metrů, která zapadla k pravé tyči! Asistence: Zahavi.

7
    Izrael se snažil dostat do vápna soupeře, ale nakonec z toho nic nebylo.

5
    Posléze ovšem přišel faul právě ze strany hostů a Skotsko bude u balónu.

4
    Izrael uklidnil hru, která byla od začátku utkání velice rychlá a jde vidět, že Skotsko chce brzy vstřelit tak potřebný gól.

3
    Následný roh hostů ovšem nic velkého nepřinesl a dopředu tak může jít opět Skotsko, které potřebuje vstřelit gól.

2
    Posléze se dopředu podíval Izrael, který získal rohový kop z levé strany.

1
    Skotsko se hned od začátku utkání snažilo dostat ke střele, ale ta nic nepřinesla.

1

Skotsko: McGregor A. – Paterson, Bates, McKenna, Robertson (C) – McGregor C., Armstrong – Forrest, Christie, Fraser – Fletcher
    Náhradníci: Bain, MacDonald – Fleck, Hendry, Mackay-Steven, McBurnie, McTominay, Phillips, Russell, Shinnie

Izrael: Harush – Yeini, Taha, Ben Harush – Dasa, Tawatha – Peretz, Natcho (C), Kayal – Dabbur, Zahavi
    Náhradníci: Amos, Haimov – Biton, Cohen, Glazer, Habashi, Hemed, Micha, Saba, Sahar, Solomon, Tzedek

Rozhodčí: Tobias Welz – Rafael Foltyn, Markus Häcker (vš. GER).

Izrael:

Izrael má pro dnešní utkání lepší výchozí pozici, jelikož je díky vzájemnému zápasu na první příčce, ovšem pokud dnes prohraje, tak spadne na druhou příčku. Izraeli dnes stačí uhrát remízu, aby si zajistil postup do Ligy B, kde se bude moct možná utkat s Českou republikou. Nejlepšími, ale také jedinými střelci jsou s jednou brankou Hemed, Peretz a Saba.

Skotsko:

Skotové mají stejný počet bodů jako jeho dnešní soupeř a dokonce lepší skóre, ovšem v prvním vzájemném zápase prohráli na půdu Izraele 1:2 a mají tak zatím horší vzájemný zápas. Skotsko dnes musí jakkoliv vyhrát, jinak skončí na druhé nepostupové příčce. Nejlepším střelcem je se dvěma góly Forrest.

Tabulka skupiny 1 Liga C

1. Izrael 6 bodů, skóre 4:2
    2. Skotsko 6 bodů, skóre 7:2

V posledním kole skupiny 1 Ligy C tady máme velice zajímavý zápas mezi týmy Skotsko a Izrael. V prvním vzájemném utkání této skupiny se hrálo na Sammy Ofer Stadium v Haifě. Ve 25. minutě poslal hosty do vedení z penalty Mulgrew a Skotsko tak vyhrálo první půli 1:0. V 52. minutě ovšem srovnal Peretz a v 75. minutě si dal hostující Tierney vlastní gól. Izrael tak otočil zápas a nakonec vyhrál 2:1. Dnes se ovšem bude hrát v Hampden Parku v Glasgow. Tento stadion nabídne kapacitu pro 52 000 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Tobias Welz a jeho asistenti Rafael Foltyn a Markus Häcker (vš. GER). Úvodní výkop je naplánován na 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Michal Raška

Góly: 34. Forrest, 43. Forrest (Christie), 64. Forrest (Fraser) – 9. Kayal (Zahavi), 75. Zahavi (Natcho)

Karty:   40. McGregor C. (SCO), 89. Phillips (SCO) – 52. Taha (ISR), 86. Ben Harush (ISR)

Škótsko: McGregor A. – Paterson, Bates, McKenna, Robertson (C) – McGregor C., Armstrong (76. Phillips) – Forrest, Christie (76. Shinnie), Fraser – Fletcher (87. McTominay)

Izrael: Harush – Yeini, Taha (67. Cohen), Ben Harush – Dasa, Tawatha (85. Hemed) – Peretz (73. Saba), Natcho (C), Kayal – Dabbur, Zahavi

Rozhodca: Tobias Welz – Rafael Foltyn, Markus Häcker (vš. GER)