Třebíč – Přerov 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Jihlava 3:6 (kon.)
Litoměřice – Slavia 6:2 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 5:0 (kon.) | Havířov – Prostějov 2:3 (kon.)
Kladno – Kadaň 3:4 (kon.)
Rytíři Kladno
3:4 (1:0, 0:4, 2:0)
SK Trhači Kadaň
cz Pondelok 19.11.2018, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance Liga (CZ) • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Po třiadvaceti zápasech se Kladno drží na pátém místě s devětatřiceti body a kladnou brankovou bilancí +18 (75:57).

Po reprezentační přestávce vstoupili Rytíři do další části Change ligy porážkou na ledě Přerova, který zvítězil těsným výsledkem 3:2. První prohru v základní hrací době Kladno zaznamenalo ve 23. kole s jihočeským Motorem. Blízko k výhře za tři body mělo Kladno v posledním utkání s Prostějovem. Ten ale dvoubrankovou ztrátu dokázal smazat v poslední třetině a rozhodnout musel až v prodloužení Ladislav Zikmund.

Předposlední místo s šestnácti body patří Kadani. Ta se po pěti vítězstvích odlepila ze dna tabulky.

Hráči Kadaně stihli odehrát po reprezentační pauze dvě utkání. V prvním případě nestačili Trhači na Českobudějovický Motor, který zvítězil sebejistým výsledkem 5:0. Ve druhém utkání Kadaň přivítala prostějovské Jestřáby, jenž zvítězili poměrem 6:2.

Rytíři Kladno: Brízgala (Cikánek) – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava, J. Říha, Kehar, Veber – Zikmund, Vampola, Svedlund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Vildumetz, Š. Bláha, Hajný.

SK Trhači Kadaň: Kuchař (Štěpánek) – Trefný, Novák, J. Holý, Seemann, Popela, Blaha – Šulek, Kůs, Zabloudil – Rezek, Šťovíček, Chlouba – Wágner, Rindoš, Maršoun – J. Müller, Tupý, Homer.

00:01

00:19
    Nepřesnou rozehrávku zachytili v útočné třetině domácí. Vampola kontroluje hru na levém křídle.

00:40
    Po vhazování na pravém buly se natlačil na spodní část Zelingr, který se snažil pálit skrz bránícího Blahu.

01:32
    Rozehrávka Rytířů nenašla svého adresáta a hra je přerušena pro odpískaný icing.

01:43
    Ani Říhova rozehrávka nikoho nenašla a hra se opět vrátí před Brízgalu.

02:08
    Trefný po odzbrojení soupeře chtěl poslat puk podél hrazení na svého spoluhráče, ale jako první si kotouč převzal Kružík.

02:44
    Z pravého křídla to po zavezení hry do útočné třetiny zkusil Wágner, ale Brízgala jeho pokus vyrazil bez větších problémů.

03:51
    Až do ostrého úhlu se dostal i s kotoučem Šulek, který svižnou střelou na bližší tyč prověřil kladenského brankáře.

04:08
    Na druhé straně měl napřaženo k tvrdé střele Hořava, jehož střelu z levého kruhu Kuchař vyrazil.

04:34
    Po objetí branky si udělal prostor Svedlund, jenž z vnitřního oblouku pravého kruhu mířil zápěstím na bližší tyč.

04:58
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šimon Jelínek – 2 min., vysoká hůl).

05:22
    Podél levého hrazení vyrazil do útoku ve vlastním oslabení Kaut, který čekal na přijíždějícího Říhu. Po zblokované přihrávce vyrazil dopředu Šťovíček.

05:48
    Chlouba křižnou přihrávkou našel na středu levého kruhu volného Šťovíčka, který nebezpečně mířil na vzdálenější tyč. Po sražené střele kladenským obráncem přerušil Brízgala hru.

06:21
    Také Kuchař si musí dávat pozor. V rychle založené protiakci se blýskl povedenou střelou Redlich, kterou Kuchař srazil za svou branku.

06:46
    Další přihrávka přes celou šíři útočné třetiny. Adresát Chlouba ale netrefil puk podle svých představ.

07:45
    Na vrcholu mezikruží se napřáhl k tvrdé ráně Vildumetz, ale Kuchař vyjetím zmenšil střelecký úhel.

08:44
    Kladno teď propadlo ve středním pásmu a rychlý protiútok Trhačů musel zastavovat pozorný Brízgala.

09:47
    Kubík po rychlém dojetí kotouče zpoza branky našel před pravou tyčí postaveného Jelínka, který z první nastřelil pouze výstroj Kuchaře!

10:38
    U střídaček se zmocnil puku Kaut, kterému se podařilo natlačit až do předbrankového prostoru. Přes těsnou obranu ale útočník Kladna nedokázal vystřelit.

11:56
    Poslední minuty přidalo Kladno na pohybu a hra se přesunula spíše na polovinu hostující Kadaně.

12:22
    Zikmund nic nevymýšlel a po aktivním napadání si vyšlápl z pravého rohu přímo před branku, odkud jeho zakončení dokázal pokrýt Kuchař.

12:52
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají jednobrankového vedení. Vampola si otočkou za brankou soupeře udělal prostor pro přihrávku, kterou poslal na střed levého kruhu. Tam si sjel ke střele připravený PETR HOŘAVA, jenž tvrdou ranou dostal puk až do sítě. Asistence: Petr Vampola a Linus Anders Svedlund.
    12:52 Petr HOŘAVA - 1:0

14:38
    Nashovo nahození propadlo až na kadaňského brankáře, který puk vyrazil na pravou tyč, kde se hnal za dorážkou Redlich.

15:07
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matěj Zabloudil – 2 min., hákování).

15:20
    Domácí zkusili rychlou kombinaci na Kubíka, který byl postaven před levou tyčí. Tento prostor si obrana Kadaně dobře pohlídala a po zachycení kotouče vyhodil hru Šťovíček.

16:28
    Po křižném pasu už mohl pálit z mezikruží Kaut, ale ten nechal puk projet až na pravý kruh, kde se odhodlal ke střele Vildumetz.

17:05
    S končícím trestem posílá puk přes všechny čáry Chlouba.

17:35
    Kubík po najetí na hranici brankoviště hledal zadovkou spoluhráče z útoku, ale hra skončila za brankou Kuchaře.

18:36
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., hákování).

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:09
    Po střele Nováka zůstal puk hratelný před brankou, ale domácí jej rychle poslali do bezpečné vzdálenosti.

19:42
    Po dobrém napadání rozehrávky to zkusil individuálně Zajíc, ale ten obranu nepřekonal.

20:00

První třetina začala opatrně na obou stranách. V první přesilové hře si Kadaň vypracovala řadu příležitostí, ale ty Brízgala dokázal zlikvidovat. O první branku se postaral ve třinácté minutě Petr Hořava, kterému na střed levého kruhu poslal pas Petr Vampola.

20:01

20:19
    Hosté vůbec na nic nečekají a ve zkrácené přesilovce spěchají do útočné třetiny.

20:44
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Pár vteřin po vypršení trestu hosté vyrovnávají. Kůs z pravé strany našel postaveného MARTINA ŠŤOVÍČKA, který z vnitřního kraje levého kruhu prostřelil Brízgalu. Asistence: Jaroslav Kůs.
    20:44 Martin ŠŤOVÍČEK - 1:1

21:33
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., nedovolené bránění).

21:45
    Zajícův pokus o vyhození zastavil na modré Chlouba. Kadaň drží pásmo.

22:50
    Přesilová pětka Kadaně je stále nastěhovaná v útočné třetině, kde odstřeluje kladenskou branku téměř z každé pozice.

23:02
    Po vyražené střele mohl dorážet do odkryté branky Chlouba, ale ten ze slibné pozice branku minul.

24:26
    Kaut na levém křídle neměl kudy, a tak v rychlosti prověřil Kuchaře, který jeho střelu od hrazení vytěsnil.

24:51
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Vít Seemann – 2 min., podrážení).

25:08
    Svedlund si na modré říkal o přihrávku ke střele, ale po těžkém zpracování už neměl dostatek času k nahození.

26:01
    Obranná čtyřka Trhačů úspěšně vyhazuje až za branku domácích.

26:29
    Z druhé vlny se přiřítil mezi kruhy Machač, který rychlým zakončením přestřelil branku.

26:40
    Ze středu modré se vytvořila ulička pro střelu Nashe, jehož pokus skončil ve výstroji Kuchaře.

27:15
    Říhovu střelu se z pravé strany pokusil tečovat před brankou projíždějící Machač, ale Kuchař zasáhl svou vyrážečkou.

27:30
    Domácí se zapomněli v útočném pásmu a do protiútoku se přes pravé křídlo vydal Rindoš. Ten po naznačené střele přihrál na levou stranu FRANTIŠKU WÁGNEROVI, který pohotově poslal puk na bližší tyč. Asistence: Josef Rindoš.
    27:30 František WÁGNER - 1:2

29:30
    Svedlund našel skvělou přihrávkou přijíždějícího Zajíce, který hru stáhl až do ostrého úhlu, odkud rychlým pasem vyzval k zakončení Zikmunda na hranici brankoviště. Puk přes brankoviště ale pouze prošel na Vampolu, jehož pokus zastavil Kuchař.

31:18
    Střílenou přihrávku poslal Kehar vedle levé tyče, kde puk tečoval Jelínek.

31:28
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Petr Maršoun – 2 min., podrážení).

32:06
    Kladenští inkasují ve vlastním oslabení! Šťovíček poslal na steč Popelu, který rychlou kličkou poslal puk před levou tyč, kde jej doklepl za Brízgalova záda ROMAN CHLOUBA. Asistence: Lukáš Popela a Martin Šťovíček.
    32:06 Roman CHLOUBA - 1:3

33:28

34:17
    Po souboji v pravém rohu se uvolnilo držadlo plexiskla. Hra bude na kratší dobu přerušena.

34:49
    Oprava není potřeba a hra pokračuje v útočném pásmu. Zelingr zpoza branky zkusil poslat puk před branku.

35:15
    Druhá třetina je pro domácí Rytíře utrpením. ROMAN CHLOUBA individuálně prošel přes tři hráče ve středním pásmu a po rychlém přejetí skrz hranici brankoviště překonal Brízgalu. Bez asistence.
    35:15 Roman CHLOUBA - 1:4

37:49
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Šťovíček – 2 min., podrážení).

37:58
    Pokus o vyhození domácí ještě udrželi v útočné třetině, ale krátce nato se Chloubovi podařilo vyvést hru ven.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:15
    Kadaň se opět osvobozuje dlouhým vyhozením.

39:37
    Vampola dostal přihrávku na pravý kruh, odkud bez váhání pohotově pálil. Kuchař opět zasahuje.

40:00

Trhači ve druhé části čtyřmi góly deklasovali domácí Kladno, které do závěrečné dvacetiminutovky nastoupí s tříbrankovou ztrátou.

40:01

40:30
    Vampola po objetí branky poslal puk na bližší tyč, kde se pokusil procedit kotouč Kubík.

40:47
    Sražený puk se dostal mezi kruhy k Machači, který to zkusil z otočky. Následný protiútok vzal na sebe přes levé křídlo Chlouba, který vyprášil Brízgalovu lapačku.

42:22
    Chybná rozehrávka přistála na čepeli Maršouna, který hledal spoluhráče mezi kruhy. Puk prošel až na modrou, odkud vyráží do útoku Rytíři.

43:48
    Snažení domácích Kadaň odvrací bez větších problémů. Hra se přelévá ze strany na stranu.

44:26
    Kuchař rozehrál po mantinelu přímo na Jelínka, který se s pukem nemazal a okamžitě jej poslal úspěšně do odkryté branky. Roli brankáře si nyní vyzkoušel také Trefný, který holí kotouč zastavil.

46:22
    Kubík se v blízkosti branky pokusil najít Kehara, ale hosté si s touto kombinací poradili.

46:54
    Pětka Trhačů se teď stáhla až k hranici brankoviště a přihrávku nato dostal mezi kruhy Svedlund. Ten se vší silou snažil prostřelit val těl před sebou.

47:44
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Lukáš Popela – 2 min., nedovolené bránění).

48:18
    Po přihrávce na pravý kruh pálil tvrdě Říha, ale Kuchař je dnes při zákrocích opravdu sebejistý.

49:13
    Kadaň opět vyhazuje a fanoušci se ozývají pískotem.

49:44

50:04
    Do útoku mohl přejít Šťovíček, ale kvůli vyčerpání z bráněného oslabení pouze posunul hru za branku Kladna.

51:19
    Nahození od modré protečoval Zikmund přímo do brankoviště, kde měl před sebou zcela odkrytou bránu Hajný! Kotouč ho však zasáhl do bruslí a odrazil ze skrz šíři brankoviště do levého rohu.

52:06
    Wágner se pokusil natlačit přes bránícího hráče, ale obránce Kladna jej k zakončení nepustil.

52:49
    Hosté se zapomněli u střídaček a inkasují. Kaut z pravé strany našel mezi kruhy najíždějícího TOMÁŠE REDLICHA, který po zpracování vyčistil levou spojnici. Asistence: Tomáš Kaut.
    52:49 Tomáš REDLICH - 2:4

53:44
    Hořavovu střelu od modré ze své výstroje Kuchař nepustil. Hajný se marně snažil vyšťourat puk.

54:15
    Kadaň se soustředí pouze na obranu. To by se Trhačům nemuselo vyplatit.

54:40
    Novák ustál osobní souboj a v pádu poslal puk ven z obranné třetiny. Po icingu se hra vrátí před Kuchaře.

55:40
    Rytíři mají problém s přechodem středního pásma. Kadaň odolává velmi dobře.

56:18
    Hajný se dostal k puku na pravém kruhu, ale trefil pouze Popelu před sebou.

56:46
    Do Vampolovi přihrávky zpoza branky dobře zasáhl Kůs, který za pomocí spoluhráče dostal puk ven do střední třetiny.

58:01
    Oddechový čas pro Rytíři Kladno.

Dnešní utkání sleduje 1538 diváků.

58:05
    Ihned po buly pálil od modré Říha, jehož tvrdou střelu zachytil Kuchař.

58:12
    Nash nabil Říhovi který pálil k levé tyči! Vražený puk Kuchařem se snažil dorazit za položeného brankáře Vampola.

58:12
    Kladno ponechává prázdnou branku.

58:52
    Tak minutu a osm vteřin před koncem tu máme drama! Po přihrávce na střed modré čáry se opřel do střely BRENDON NASH, jehož střelu zastavila až rozvlněná síť za Kuchařovými zády. Asistence: Jiří Říhá a Tomáš Kaut.
    58:52 Brendon NASH - 3:4

59:11
    Před branku si sjížděl z pravého křídla Redlich, který ale vysoký puk nedokázal trefit.

59:44
    Říhovu střelu zastavil Kuchař špičkou betonu! Vampola poslal puk z pravé strany do brankového prostoru, kde jej ale nikdo netrefil.

Vyhrocený závěr utkání nakonec kadaňští Trhači dotáhli do vítězného konce a ukončili sérii tří porážek v řadě. (20:22:51)

Lukáš Ureš

Góly a asistencie: 13. P. Hořava (Vampola, Svedlund), 53. Redlich (T. Kaut), 59. Nash (J. Říha, T. Kaut) – 21. Šťovíček (Kůs), 28. Wágner (Rindoš), 33. Chlouba (Popela, Šťovíček), 36. Chlouba

Rozhodca: Čech, Micka – Kreuzer, Polonyi