Třebíč – Přerov 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Jihlava 3:6 (kon.)
Litoměřice – Slavia 6:2 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 5:0 (kon.) | Havířov – Prostějov 2:3 (kon.)
Kladno – Kadaň 3:4 (kon.)
AZ Havířov
2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
cz Pondelok 19.11.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance Liga (CZ) • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 25. kola Chance ligy 2018/19 mezi AZ RESIDOMO Havířov a LHK Jestřábi Prostějov. Zápas šestého a sedmého týmu tabulky, navíc tradičních rivalů, slibuje kvalitní a bojovný hokej v němž půjde o důležité body do vyrovnané tabulky Chance ligy.

AZ RESIDOMO Havířov
    Domácí hokejisté mají, oproti původním předpokladům, sezonu rozehránu velmi dobře. 39 získaných bodů je řadí na 6. příčku tabulky, přičemž jen bod ztrácejí na třetí pozici. Na druhou stranu, ve vyrovanané tabulce, mají na devátou Slavii také jen tři body náskok. Po kratší výsledkové krizi v polovině října nastartoval AZ výbornou sérii osmi výher z deseti zápasů. Po reprezentační přestávce vyhráli svěřenci trenérské dvojice Jiří Režnar-Patrik Rimmel na Slavii 3:2p a naposledy ve středu doma porazili Přerov 2:1 rovněž v prodloužení.

Posílený hanácký tým se měl pohybovat v tabulce hodně vysoko a do poloviny října to i platilo. Pak ale přišla série deseti zápasů v nichž Jestřábi brali jen čtyři výhry a to znamenalo pokles v tabulce. Nicméně v posledních čtyřech zápasech vždy bodovali, když dvakrát vyhráli a dvakrát podlehli až v prodloužení nebo na nájezdy. Po reprezentační pauze vyhráli svěřenci trenérů Jiřího Vykoukala a Iva Peštuky 6:2 v Kadani a v sobotu podlehli Kladnu 2:3p.

V prvním letošním vzájemném utkání byli jasně lepší Jestřábi, kteří doma vyhráli 5:0. Kdo bude lepší tentokrát? Uvidíme. Utkání nemá jasného favorita a začíná v 18:00.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Matai, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rutar, Ševěček – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna (C) – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Macuh, Cihlář.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Rašner, Mikliš, Havlík, D. Kolář, J. Zdráhal, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

Rozhodčí: Doležal, Cabák – Poruba, Rožánek.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu, utkání za chvíli začne.

00:01

00:40
    AZeťáci se hned v úvodu usadili v útočném pásmu a vypracovali si i gólovku. Veselého střelu z mezikruží však vyráží Neužil skvělým zákrokem.

00:54
    Icing hostů.

01:47
    Další dvě šance AZetu. Nejprve Pořízek netrefil branku v dobré pozici, ale chvíli poté proti Kotalovi vytáhl další skvělý zákrok Neužil.

02:10
    Na druhé straně prověřil pozornost Bláhy Luňák.

02:36
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ je za svou aktivitu odměněn úvodním gólem zápasu. ONDŘEJ PROCHÁZKA byl při svém dorážkovém střeleckém pokusu dostatečně důrazný a tentokrát už puk dostal za Neužilova záda. Asistence Dominik Cihlář a Rok Macuh.
    02:36 Jakub KOTALA - 1:0

03:48
    Hraje se ve středním pásmu.

04:15
    Chrobočkova střela z levého kruhu míří těsně mimo tyčku hostující branky.

05:01
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Hosté se dostali také do blízkosti havířovské branky a díky nahození Dvořáčka z křídla a dorážce MATOUŠE VENKRBCE je srovnáno. Asistence David Dvořáček a Daniel Kolář.
    05:01 Matouš VENKRBEC - 1:1

05:51
    Buly před Bláhou.

06:20
    Hosté zakládají útok od své branky.

06:48
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., podrážení).

08:05
    Nakonec se dostal ke střele Matai, ale střela byla zblokována a pak puk opustil pásmo hostů.

08:20
    Icing Havířova.

08:48

09:05
    Puk na havířovských hokejkách, ale ve vlastním pásmu.

09:14

09:30
    Divíšek hledal z poza branky na zakončení číhajícího Nouzu, ale ten byl porytý obráncem.

09:56

10:10
    Procházka si vybruslil od mantinelu do mezikruží a prudce vystřeli, ale Neužil byl opět na místě.

10:41
    Rehuš tečuje Semanovu střelu těsně vedle tyčky.

11:04
    Rychlý proiútok Jestřábů přináší jejich druhý gól. MAREK RAČUK se dostal po krásné přihrávce do úniku a prudkým zakončením překonal z blízka Bláhu. Asistence Lukáš Žálčík a Jan Zdráhal.
    11:04 Marek RAČUK - 1:2

12:02
    Na druhé straně Haasovo zakončení bylo sraženo až do ochranné sítě.

12:30
    AZ se usadil v útočném pásmu, ale do velké šance se nedostal.

13:50
    Ani rychlý kontr hostů tentokrát nevedl z úspěšnému zakončení.

14:02
    Macuh dostal přihrávku do mezikruží, ale byl pokryt obráncem a tak se k zokončení vůbec nedostal.

14:16
    Na druhé straně číhal na přihrávku na modré Žálčík, dostal ji a prudkou střelou z levého křídla zamířil nad havířovskou branku.

14:50
    Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale už domácí puk vyváží.

15:05
    Byl to Pořízek, kdo puk vyvezl a zkusil i zakončení, ale neuspěl.

15:49
    Z dalšího náporu už se ale havířovští radují. JAN MARUNA dostal přihrávku z poza branky a rychlou střelou z první někudy propálil Neužila a dostal tak puk do prostějovské branky. Asistence Marek Haas.
    15:49 Jan MARUNA - 2:2

16:35
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

17:41
    Buly před Neužilem.

18:01
    Hostující gólman raději ukryl pod lapačkou nahozený puk před dotírajícím Gřešem.

18:18
    Marunova střela z levé strany mířila mimo.

18:36
    Skvělý zákrok Bláhy, který teď vychtal Dvořáčka v samostatném úniku.

19:15
    AZ se usadil v útočném pásmu, ale do zakončení se neprotlačil, zato hosté po rychlém kontru pálili velmi nebezpečně díky Žálčíkovi.

19:25

19:42
    Závar před prostějovskou brankou, nakonec Neužil s pomocí jednoho obránce vše ustál.

20:00

Máme za sebou první třetinu v níž měli více puk na hokejce o něco více domácí, ale hosté byli zase nebezpečnější v zakončení. Takže stav 2:2 je asi spravedlivý.

Uvidíme, co přinese druhá třetina, která cca v 18:50.

20:28
    Prostějovský Karpov se protáhl po pravém křídle a zakončoval bekendem těsně mimo.

21:30
    Račuk v situaci 2 na 1 našel obránce Krejčíka, který poslal puk před poloodkrytou brankou nad!

22:05
    Icing AZetu.

22:24
    Hosté mají poskytnutou výhodu a usadili se v útočném pásmu.

22:33
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Pořízek – 2 min., vysoká hůl).

22:53
    Prostějov zakládá útočnou akci ve svém pásmu.

23:24
    Kotala vystihl hostující rozehrávku, vzápětí se ale dostal do ofsajdu.

23:40
    AZ se zatím dobře brání.

24:00
    Opět je puk až za Neužilovou brankou.

24:30
    Žálčíkova bomba mimo byla jedinou střelou Jestřábů v přesilovce.

24:33

24:50
    Domácí mohli jít vzápětí 4 na 2, ale nakonec z toho nic moc, až na střelu z dálky, nebylo.

25:30
    Hosté usazeni v útočném pásmu, do zakončení je ale domácí nepouští.

26:05
    Seman našlápl na pravěm křídle a prověřil Neužila.

26:30
    Veselý střílel z velkého úhlu do poloodkryté klece, ale nepropálil obránce.

26:45
    Na druhé straně unikl domácí obraně Račuk, ale Bláha jej v leže vychytal.

27:17
    Gřeš dostal nabito z poza branky do mezikruží, kotouč se otřel o Neužilovo rameno a skončil v ochranné síti.

27:25
    Haas se dostal k dorážce na brankovišti, Neužil skvěle zachránil.

27:28
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., podrážení).

28:20
    AZ dlouho kombinoval v útočném pásmu až vzal střelu na sebe kapitán Maruna. Neužil pozorný a chytá.

28:35
    Bořutova bomba od modré zaduněla na Neužilově betonu a pak se odrazila ven z brankoviště.

28:50

29:28

30:05
    Chrobočkova bomba z pravého křídla těsně minula šibenici hostující branky.

30:30

31:02
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ale bez větších šancí. Přerušení přišlo poté, co Neužil pokryl Procházkovo nahození.

31:20
    Maruna se dostal k dorážce 4 metry před bránou, ale přestřelil.

32:28
    Veselý se šikovně, mezi oběma beky, prosmýkával do zakončení, nakonec mu ale kotouč utekl.

32:58
    Dvě bomby hostujících obránců teď zaduněly na mantinelu za Bláhovou brankou.

33:33

34:05
    Hostům se nyní ani nadvakrát nepodařilo vniknout do útočného pásma.

34:18
    Račuk zase číhal "za bukem" na modré na přihrávku. Dostal ji, natlačil se do zakončení, ale Bláha kotouč vyrazil.

35:20
    Prokeš se prosmýkl přes bránícího protihráče a poslal prudkou střelu z levého kruhu těsně mimo.

35:58
    Rehuš na druhé straně trefuje boční síťku prostějovské branky.

36:40
    Gřeš vnikl s pukem do útočného pásma, ale protože neviděl prostor na střelu ani na přihrávku, zase s ním prostor opustil.

37:20
    Jestřábi na návštěvě v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

37:45
    Na druhé straně kombinace Maruny s Bednářem také nevedla k ohrožení Neužilovy branky.

38:15
    Buly na prostějovské modré čáře.

38:31
    Bláha zalehává kotouč, který k němu doklouzal po Prokešově ztečované a zblokované střele.

38:40
    Hosté už zvedali ruce, po Račukově zakončení do poloodkryté branky, nad hlavy, ale Bláha famózním zákrokem kotouč udržel před brankovou čárou.

38:52

39:28
    Bořuta vyvezl puk od vlastní branky až do útočné třetiny a prudkou střelou prověřil pozornost Neužila.

40:00

Druhá třetina, i přes několik šancí na obou stranách, branku neřinesla a tak je skóre stále nerozhodné a rozhodnutí tak musí přinést až třetí dějství.

40:55
    Na začátku třetí třetiny je aktivnější Havířov, jeho útočné snažení vyvrcholilo prudkou střelou Bednáře z levého kruhu, Neužil byl pozorný.

41:45
    Račuk se po otočce na levém kruhu dostal ke střele, kterou Bláha s přehledem vyrazil, ale na dorážku Žálčíka by už asi neměl šanci. Jenže hostující útočník netrefil skákající kotouč!

42:10
    Icing Azetu.

42:48
    Puk na havířovských hokejkách, ale bez výraznější šance.

43:28
    To na druhé straně Matysova prudká křížná střela z pravého kruhu donutila Bláhu k těžkému zákroku vyrážečkou.

44:15
    Macuh nahrával v situaci 2 na 1 Veselému, tomu kotouč přeskočil čepel.

44:30
    Chrobočkova bomba od modré končí u Neužila.

45:15
    Teď se nám to tady rozstřílelo, a to na obou stranách. Gólmani ale své týmy drží.

45:38
    Další famozní Bláhův zákrok alá Hašek. Vykopnutým betonem v leže zabránil jistému gólu po střele Starého!

46:05
    Hosté jsou teď v tlaku, ale do zakončení se nedostávají.

46:37
    Nepřesná rozehra AZetu vede k jeho icingu.

47:05
    Veselý se protáhl s pukem středem hostující obrany a vyzval k zakončení na levém křídle najíždějícího Macuha. Ten si položil Neužila, ale pak trefil jen tyč!

47:57
    Gřeš se v leže u levé Neužilovy tyče tlačil do zakončení, ale byl zavalen obráncem. Hra přerušena.

48:13

48:41
    Bláha v leže lapačkou přikryl nahozený kotouč.

49:10
    Dvě gólovky během chvilky teď zazdili domácí hráči. Nejprve Procházka z poza obránce mířil mimo a pak Matai z úhlu přestřelil poloodkrytou branku.

50:20
    Na druhé straně Karpov z mezikruží míří střelou švihem také mimo.

51:02
    Havířovští výborně brání útočnou modrou.

51:10
    Seman vystihl rozehrávku hostů, ale své sólo nedotáhl do úspěšného konce.

51:35
    Na druhé straně parádní zákrok Bláhy vyrážečkou proti Nouzovi!

51:36
    Oddechový čas pro hosty.

52:34
    Dlouhou pasáž bez zakončení ukončil dalekonosný pokus Bažanta do Bláhovy lapačky.

Dnešní utkání sleduje 1.193 diváků.

53:36
    Rehuš zkoušel pozornost Neužila od mantinelu, hra přerušena.

54:16
    Ke Gřešovi se dostlal puk z poza branky, ale Neužil jeho pokus vyráží.

54:29
    Chroboček zůstal ležet za havířovskou brankou po tvrdém souboji. Hra přerušena.

Už ale havířovský obránce míří sám na střídačku.

55:01
    Ofsajd hostů.

55:16
    Hosté jdou necelých pět minut před koncem třetí třetiny znavu do vedení. MATOUŠ VENKRBEC nahodil puk z pravé strany před havířovskou branku, kde si jej jeden z obránců srazil do branky. Asistence David Dvořáček a Jan Zdráhal.
    55:16 Matouš VENKRBEC - 2:3

56:12
    AZ se tlačí do útoku, do otevřené obrany se vydala dvojice Jestřábů – pálil Nouza, jehož střelu ale parádním zákrokem Bláha vyráží.

57:05
    Ofsajd AZetu.

57:41
    AZ rozvíjí útočnou akci od své branky.

57:57
    Gřeš se prokličkoval do šance, ale sám před Neužilem, i díky faulu Havlíka, neuspěl.

57:57
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., sekání).

58:10

58:35
    AZ kombinuje v útočném pásmu.

59:00
    Bláha opouští svou branku, AZ hraje 6 na 4.

59:15
    Procházkovo zakončení Neužil chytá.

59:15
    Domácí si berou oddechový čas.

59:35
    Po střele Bednáře od modré zůstal kotouč na hranici hostujícího brankoviště, ale žádný domácí hráč se k dorážce nedostal.

59:45
    Puk letí z prostějovského pásma těsně mimo havířovskou branku, tohle už ale hostům asi vadit nebude.

59:58
    Poslední střelu zápasu stihl vyslat Maruna, Neužil ji ale schoval do lapačky. Hosté jsou v plném počtu.

Ve třetí třetině rozhodl o výhře Jestřábů 3:2 hodně šťastný gól Venkrbce 5 minut před koncem, a hosté si tak odvážejí z Havířova všechny tři body.

Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, napočtenou u dalších přenosů. (20:16:25)

Tomáš Vlček

Góly a asistencie: 3. O. Procházka (Cihlář, Macuh), 16. Maruna (Haas) – 6. Venkrbec (Dvořáček, D. Kolář), 12. Račuk (Žálčík, J. Zdráhal), 56. Venkrbec (Dvořáček, J. Zdráhal)

AZ Havířov: Bláha (Matoušek) – Matai, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rutar, Ševěček – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna (C) – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Macuh, Cihlář.

Rozhodca: Doležal, Cabák – Poruba, Rožánek

Diváci: 1.193