Liberec – Sparta 2:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 13:4 (kon.) | Otrokovice – Bohemians 4:3 (po pr.)
Královské Vinohrady – Bulldogs 5:4 (po pr.) | Česká Lípa – Znojmo 8:9 (kon.) | Střešovice – Chodov 3:7 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
3:7 (1:1, 1:2, 1:4)
FAT PIPE Florbal Chodov
cz Nedeľa 18.11.2018, 18:00 • STODOLA Arena Střešovice • Livesport Superliga (CZ) • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den u sledování české Tipsport Superligy! V dnešním 14.kole se představí domácí Tatran Střešovice, které vyzvou v Pražském derby Chodov. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Tatran Střešovice se momentálně nacházejí na šestém místě tabulky. Na svém kontě mají za 13 utkání 23 bodů za šest výher, dvě výhry v prodloužení a prohru v prodloužení. Skóre mají kladné 75:64. Z posledních pěti utkání získali 9 bodů za tři vítězství. Nejproduktivnějším hráčem je s 28 body za osmnáct branek a deset asistencí Marek Beneš.

Chodov se nachází na čtvrtém místě tabulky. Na sém kontě mají za 13 utkání 27 bodů za devět výher. Na svého dnešního soupeře tedy mají náskok čtyř bodů. Skóre mají kladné 93:57. z posledních pěti utkání získali pouze šest bodů za dvě výhry. Nejproduktivnějším hráčem je s 33 body za 25 branek a osm asistencí snajpr Tom Ondrušek.

Posledních pět vzájemných utkání:
    02.10.18 Chodov-Střešovice 3 : 4
    06.01.18 Chodov-Střešovice 7 : 3
    14.11.17 Střešovice-Chodov 6 : 7(6 : 6)
    11.08.17 Chodov-Střešovice 6 : 5
    12.02.17 Střešovice-Chodov 6 : 8

Tatran Teka Střešovice: Mich. Rebro (Fibiger) – Mühlfait, Sládeček, Marek Beneš – Kreysa, Komárek, Jak. Kolísko – Langer, Mochan, Pixa – Piták, Meliš, Gašparík – Váňa, Ullmann, Švéda.

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Maxa, Kašovský, T. Vávra, Podhráský, Doubek, Strnad – Mikeš, Koutný, Vošta – M. Vávra, Řezáč, Koutný – Matejčík, Krbec, Plíhal.

Rozhodčí: Martin Valenta a Michal Žďárský.

00:01

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrál hostující Ondřej Mikeš. Tatran Střešovice oblékly tradiční červené dresy, Chodov bílé.

00:22
    Na začátku utkání drží míček na svých florbalkách hostující hráči, kteří jsou mírným favoritem, nicméně v derby se všechny předpoklady mažou, což tento rok dokázal Tatran, který Chodov porazil 4:3.

01:13
    Mikuláš Komárek vybojoval míček a domácí Tatran může poprvé zakombinovat.

01:32
    Tenhle zápas je pro oba celky na dlouhou dobu poslední, neboť od zítřka se začnou reprezentanti připravovat na blížící se šampionát.

02:23
    Jan Barák musel předvést první výborný zákrok před Tomášem Váňou, který vedle Marka Benše podává obstojné výkony.

03:11
    Úvod utkání je hodně opatrný. Oba celky spíš vyčkávají. V držení balonku jsou spíš modrobílí.

03:38
    Tom Ondrušek byl dobře krytý Langerem a Komárkem. Chodov to musí zkusit od začátku.

04:23
    Jiří Koutný vysoko přestřeluje bránu Michala Rebra, který je neochvějnou jedničkou domácího celku vedeném legendou Milanem Fridrichem.

05:10
    Střešovice opět dobře zapracovali do obrany a obrali chodovské hráče. Hra Tatranu je na velké soupeře zkrátka účinná.

05:44
    Ondřej Mikeš vystřelil táhlou střelou od půlicí čáry, nicméně pokus jde mimo bránu Tatranu.

06:56
    Opět zdlouhavá kombinace Chodova, která vůbec nikam nevede. Hosté hrají velice podobně jako mistrovská Mladá Boleslav.

07:20
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Mikuláš Komárek – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

07:36
    Úvod přesilové hry se Chodovu moc nepovedl, protože celých dvacet sekund drželi míček domácí hráči.

08:35
    Chodov právě vstřelil branku!
    Nádherná kombinace Chodova! Autorem branky je MAREK MATEJČÍK, který si krásně naběhl před bránu Rebra, kde dostal nezištnou přihrávku od reprezentanta Pražana. Asistence: Martin Pražan.
    08:35 Marek MATEJČÍK - 0:1

08:55
    Ronald Gašparík udělal obrovskou chybu v rozehrávce a jen díky nepřesnému zakončení Marka Vávry to není o dvě branky.

09:24
    Marek Vávra svou zkušeností obral o balonek Martina Mühlfaita. Protiútok ovšem vyhořel na dobře postaveném Slavíkovi.

10:00
    Po prvních deseti minutách vedou hosté 0:1 po nádherné přesilové brance Marka Matějčíka.

10:46
    Tatranu se zatím moc nedaří útočná fáze hry, kde si vůbec nejsou schopni vytvořit nějakou stoprocentní šanci.

11:11
    Tatranu hodně chybí lídr obrany Ondřej Vítovec a zatím to jde v rozehrávce hodně vidět.

11:37
    Šimon Doubek vystřelil z pravého křídla z první, jenže Michal Rebro se dobře přesunul k pravé tyči.

12:16
    Tatran zkouší postupnou kombinaci jako jeho městský rival z Chodova. V tomto kole to není poslední derby, protože zítra se uskuteční derby ostravské mezi FBC a Vítkovicemi.

13:23
    Marek Pixa nedokázal v osobním souboji překonat Dana Kašovského.

13:53
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Michal Podhráský – 2 min., Sekání).

14:04
    Obrovská šance Chodova! Ve svém vlastním oslabení šel Mikeš s Plíhalem dva na jednoho, jenže první jmenovaný nedokázal umístit balonek do odkryté klece.

14:46
    Střešovicím se vůbec nedaří přesilová hra. Chodov nemá problém držet balonek a poté ho odevzdat kolem brány Rebra.

15:39
    Tatran právě vstřelil branku!
    Tatran vytěžil z minima maximum! Autorem branky je FILIP ULLMANN, který za polovinou hřiště táhlou střelou překonal Jana Baráka. Asistence: Marek Beneš.
    15:39 Filip ULLMANN - 1:1

16:13
    Pavel Sládeček dělá hostům velké problémy za brankou Baráka. Nakonec se k zakončení dostal Jonáš Kreysa, jenže jeho pokus blokuje Kašovský.

17:01
    Tatran je po vstřelené brance jak vyměněný a Chodov má velké problémy alespoň udržet balonek.

17:14
    Tom Ondrušek to vzal na sebe a celou individuální akci zakončil táhlou střelou. Rebro nemusel zasahovat.

18:32
    Chodov se ubránil další nebezpečné kombinaci Tatranu. Na hřiště přichází elitní lajna Chodova, která by to měla nabourat.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Tatran kombinuje na své polovině hřiště a nejspíš chce dohrát první třetinu za přívětivého stavu 1:1.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu derby mezi Tatranem a Chodovem, který končí remízou 1:1. Jako první se v 9.minutě prosadil z přesilové hry Matějšík, jenže o sedm minut později využil další přesilovou hru Filip Ullmann. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

Počet střel v první třetině Tatran 7 Chodov 9

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Marek Beneš.

20:58
    První minuta druhé třetiny byla ve znamení velkých chyb obou celků při rozehrávce.

21:12
    Tom Ondrušek se dostal k další střele, jenže tentokrát byla zblokovaná Gašparíkem.

21:46
    Ronald Gašparík opět předvedl dobrý obranný zákrok a díky němu může Tatran zaútočit.

22:19
    Nádherná rána Komárka! Autorem branky je MIKULÁŠ KOMÁREK, který převzal míček od Langera a parádní střelou do levé šibenice nedal Barákovi žádnou šanci. Tatran jde poprvé v utkání do vedení. Asistence: Filip Langer.
    22:19 Mikuláš KOMÁREK - 2:1

22:57
    Střešovice nadále hrají lepší florbal a potvrzují, že proti velkým týmům jim to jde znamenitě.

23:22
    Jonáš Kreysa přihrál na druhou stranu na kapitána Ullmanna, jenže díky skákajícímu míčku nedokázal kvalitně vystřelit.

24:19
    Martin Pražan se prohnal po pravém křídle a jen díky ztrojené situaci nedokázal vystřelit na Rebra.

25:01
    Druhá třetina se hraje ve velkém tempu. Příprava na MS je to velice dobrá pro Pražana, Beneše, Langera, Ondruška a Krbce.

26:31
    Po standartce z půlky vymetl Slavik pavučiny okolo časomíry která se nachází vysoko nad brankou...

26:41
    Obrovská šance domácích! Gašparík s Langerem krásně vyvezli balonek na Marka Pixu, jenže ten v tutové šanci míjí bránu Baráka.

27:05
    Tatran dobře napadal a přidělal Chodovu velké starosti. Daniel Kašovský bude muset rozehrát od začátku.

27:32
    Milan Meliš si v obraně poradil s Matějčíkem. Odražený míček schramstl Michal Rebro, který ihned rozehrává na Martina Mühlfaita.

28:42
    Dalibor Švéda vyvezl balonek přes celé hřiště. V dobré pozici vystřelil, jenže rána více ohrozila podavače míčků než Baráka.

29:17
    Chodov drží balonek na své polovině hřiště a snaží se otupit aktivitu Tatranu, který zatím hraje velice dobře.

30:00
    Po polovině utkání stále vede domácí Tatran Střešovice 2:1 a zatím je lepším celkem.

30:23
    Martin Pražan je ale fantastický. Tentokrát na něm vyhořel Mikuláš Komárek, který před tímto řízným obráncem neměl nárok.

30:52
    Ondřej Vošta vystřelil z první, jenže jeho pokus blokuje Ronald Gašparík.

31:57
    Opět hluchá minuta, kdy hosté pouze drželi balonek a občas si mezi sebou přihráli.

32:18
    Ihned jak Tatran získal balonek tak spěchal do rychlého brejku. Když brejk nevyšel, tak se opět dobře stáhli a čekají na další chybu Chodovu.

33:02
    Hosté srovnávají krok! Autorem branky je ONDŘEJ MIKEŠ, který zužitkoval parádní přihrávky od Krbce a poté v samostatném úniku neměl problém překonat sedícího Rebra. Asistence: Mikuláš Krbec.
    33:02 Ondřej MIKEŠ - 2:2

34:13
    Tak to je velká nepříjemnost! Na zemi leží Michal Podhráský, který se při otočce zranil. Vypadá to na vyvrtnutý kotník.

34:30
    Hra je v posledních sekundách hodně rozkouskovaná díky častým faulům či výhozům balonku mimo hřiště.

35:08
    Daniel Maxa získal za svou brankou balonek a dobře rozehrál i přes velké napadání Tatranu.

35:32
    Chodovu se ovšem útok moc nepovedl. Na řadě je domácí Tatran, který je neustále povzbuzován skvělými fanoušky.

36:28
    Milan Meliš se provinil útočným faulem. Tatran zbytečně přichází o balonek.

36:38
    Autorem branky je TOM ONDRUŠEK, který se konečně prosazuje po dobré přihrávce Marka Vávry. Chodov jde podruhé v tomto utkání do vedení.Asistence: Marek Vávra.
    36:38 Tom ONDRUŠEK - 2:3

37:02
    V laufu jsou tentokrát hostující hráči, kteří díky dvěma brankám otáčejí průběh utkání a Tatran bude muset opět máknout.

37:37
    Hra se čím dál tím více přiostřuje. Rozhodčí Valenta a Žďárský jsou si toho vědomi a hlídají každý souboj s vlekou pečlivostí.

38:41
    Marek Vávra obehrál jednoho z domácích obránců. Na pravém křídle se odhodlal ke střele, jenže Rebro podržel svůj celek.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Ronald Gašparík je nejspíš naposledy napomínán rozhodčími. Příště si půjde sednout na trestnou lavici.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu mezi Tatranem a Chodovem, který končí výhrou hostů 1:2. Celkově Chodov vede 2:3 a je o krok blíž vítězství. Jako první se v 23.minutě prosadil Komárek, jenže poté se prosadil Mikeš s Ondruškem a domácí Tatran je opět na tahu. Uvidíme, co nám přinese poslední perioda.

Střely na branku v 3 třetině Tatran 6 Chodov 8

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Ondřej Mikeš.

40:15
    Tatran vstoupil do poslední periody velice aktivně. Uvidíme, jestli udrží nastolené tempo.

41:27
    Do velké šance se dostal domácí Mikuláš Komárek, jenže jeho střela z první z osy hřiště těsně míjí Barákovu bránu.

41:51
    K další střele se dostal dnes téměř neviditelný Marek Beneš, jenže Barák neměl se střelou z velkého úhlu problém.

42:21
    Tatran kombinuje na své polovině hřiště a hledá volné mezírky v obraně Chodova, který už nikam nepospíchá.

43:14
    Střešovice lehce přišly o balonek díky nepovedené přihrávce Jonáše Kreysy.

43:40
    Šimon Doubek nebezpečně střílel z poloviny hřiště. Rebro nemusel zasahovat, protože střelu zblokoval Jakub Kolísko.

44:50
    Hra se po dvou úvodních minutách hodně uklidnila, což je v zájmu Chodova, který si to zkušeně uvědomuje.

45:07
    Tatran postupně vysunuje napadání, jenže to už není tak účinné jako v první polovině utkání.

45:55
    Marek Beneš zatápěl Doubkovi, který ovšem vše zvládl a navíc dokázal vyvést míček až na útočnou polovinu.

46:35
    Chodov šel do přečíslení tři na dva. To se nelíbilo Rebrovi, který vytasil další dobrý zákrok.

47:44
    Hosté v posledních minutách vůbec nepouští Tatran k míčku. Domácí hráči se musejí spolehnout opět na smrticí brejky.

48:04
    Pěkná kombinace Chodova na jeden dotek skončila u Kreysy, který dobře stál na ose hřiště.

48:48
    Mikuláš Krbec se dostal do obrovské šance, jenže jeho průnik zastavil Michal Rebro dalším skvělým zásahem.

49:41
    Blíží se nám posledních deset minut řádné hrací doby a Chodov ve velice vyrovnaném souboji drží jednobrankové vedení.

50:12
    Martin Pražan vystřelil od půlící čáry, nicméně jeho rána jde těsně vedle pravé tyče Rebrovy brány.

51:38
    Chodovští florbalisté opět pomalu kombinují na své polovině hřiště. Zbývá jim už necelých osm minut.

51:55
    Langerova rána z první jde mimo povolené území. Martin Pražan jde opět na hřiště. V tomto utkání se bude blížit hranici půlhodiny na hřišti.

52:24
    Daniel Kašovský krásně vyvezl balonek do útoku, který zakončil Ondřej Vošta. Jeho pokus jde pouze do levé nohy Rebra.

53:45
    Autorem branky je TOM ONDRUŠEK, který opět zužitkoval parádní přihrávky Marka Vávry. Střelec Chodova střílí svou dnešní druhou branku a výraznou měrou otáčí průběh utkání. Asistence: Marek Vávra.
    53:45 Tom ONDRUŠEK - 2:4

54:02
    Chodov září sebevědomím a je velice blízko velice cenným třem bodům.

54:25
    Mikuláš Komárek se individuální akcí snažil ukličkovat dva obránce, jenže až tak geniální domácí útočník není.

54:42
    Tak to byla neuvěřitelná akce hostů! Autorem branky je TOM ONDRUŠEK, který zužitkoval parádní přihrávky Vávry a poté vykoupal Rebra na 2:5. Asistence: Marek Vávra .
    54:42 Tom ONDRUŠEK - 2:5

54:54
    Autorem branky je MIKULÁŠ KRBEC, který střílí do prázdné po další skvělé přihrávce, tentokrát od Matějčíka. Asistence: Marek Matejčík.
    54:54 Mikuláš KRBEC - 2:6

54:54
    Oddechový čas pro domácí.

55:10
    Tatran v posledních minutách totálně odpadl a Chodov toho náležitě využil. O vítězi je již rozhodnuto.

56:02
    Tatran to hrdinně zkouší v šesti hráčích v poli.

56:33
    Autorem branky je TOM ONDRUŠEK, který střelou do prázdné brány střílí svou čtvrtou branku v dnešním utkání. Asistence: Ondřej Mikeš.
    56:33 Tom ONDRUŠEK - 2:7

57:03
    Tatran to nadále zkouší, jenže Chodov jim už nedaruje ani střelu na bránu.

57:21
    Marek Beneš střílel z velkého úhlu. Jan Barák v pohodě vyráží do rohu mantinelu. Tatran je nadále u míčku.

58:33
    Utkání se spíš dohrává. Chodov se už nikam nežene a Tatran už radši neodvolává brankáře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a celého utkání.

59:08
    Oddechový čas pro hosty. Trenér hostů Podhráský chce ještě něco nakreslit svým svěřencům.

59:28
    Chodov precizním napadáním nedává Tatranu žádnou střeleckou příležitost. Týmy si užijí poslední půlminutky před repre pauzou.

59:57
    Autorem branky je FILIP LANGER, který neskutečnou pumelicí snižuje na konečných 3:7. Asistence: Milan Meliš.
    59:57 Filip LANGER - 3:7

Sledovali jsme utkání mezi Tatranem Střešovice a Chodovem, který končí jasnou výhrou hostů 3:7, i když zápas byl velice vyrovnaný a rozhodla až poslední desetiminutovka, kdy zazářil Tom Ondrušek, který celkově vstřelil čtyři branky a je jasnou hvězdou večera. Po tomto utkání bude mít celá liga vlekou pauzu, protože na začátku prosince se uskuteční domácí Mistrovství světa. Chodov je v neúplné tabulce na třetím místě, přeskočit je můžou v zítřejším utkání Vítkovice. Tatran přezimuje na šestém místě.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:59:20)

Ondřej Klos

Góly a asistencie: 16. Ullmann (Marek Beneš), 23. Komárek (Langer), 60. Langer (Meliš) – 9. Matejčík (Pražan), 34. Mikeš (Krbec), 37. Ondrušek (M. Vávra), 54. Ondrušek (M. Vávra), 55. Ondrušek (M. Vávra), 55. Krbec (Matejčík), 57. Ondrušek (Mikeš)

PSN Tatran Střešovice: Mich. Rebro (Fibiger) – Mühlfait, Sládeček, Marek Beneš – Kreysa, Komárek, Jak. Kolísko – Langer, Mochan, Pixa – Piták, Meliš, Gašparík – Váňa, Ullmann, Švéda.
    FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Maxa, Kašovský, T. Vávra, Podhráský, Doubek, Strnad – Mikeš, Koutný, Vošta – M. Vávra, Řezáč, Koutný – Matejčík, Krbec, Plíhal – Ondrušek.

Rozhodca: Martin Valenta a Michal Žďárský