Poprad – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Košice 1:7 (kon.) | Žilina – Zvolen 1:5 (kon.)
Budapešť – Miškovec 4:2 (kon.) | Trenčín – Nové Zámky 0:4 (kon.) | Nitra – Detva 3:2 (po pr.)
MsHK Žilina
1:5 (0:4, 0:1, 1:0)
HKM Zvolen
Piatok 16.11.2018, 17:30 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade podľahla Zvolenu vysoko 1:5 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný víkend. Dočítania priatelia. (19:48:38)

59:45
    Hostia v plnom počte.

59:24
    Tomek však marí sny Vlkov o druhom góle a dobrým zákrokom podržal svoj tím.

59:20
    Žilina ešte v poslednom nápore pred Tomášom Tomekom.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:25
    Richard Jenčík z ľavej strany delovkou minul Tomekovu bránku a Vlci navyše po odraze puku strácajú aj útočné pásmo.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:45
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Pufahl – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

57:45
    Domáci sa snažia ešte v útoku niečo vymyslieť a navyše budú hrať presilovú hru.

57:29
    Tomáš Pastor dostal dobrý puk na modrú čiaru, delovkou však našiel len pripraveného Tomáša Tomeka.

56:50
    Michal Bárta sa šikovne z ľavej strany dostal pred Tomáša Tomeka, ani na dvakrát však nedokázal puk pretlačiť do zvolenskej siete.

56:20
    Petr Obdržálek to skúsil šikovnou strelou z ľavej strany, Maroš Mikoláš bol pozorný a podržal svoj tím.

56:00
    Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

55:51
    Nahodený puk z veľkej diaľky končí v lapačke Tomáša Tomeka.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina stále prehráva so Zvolenom na domácom ľade 1:5.

54:25
    Žilinčania sa ešte snažia niečo smerom dopredu vymyslieť, Lukáš Matejka však v zakončení neuspel.

53:46
    Domáci v plnom počte.

53:03
    Zatiaľ sa však hosťom nedarí vymyslieť vyloženú gólovú akciu, strela od modrej čiary končí vedľa žilinskej bránky.

52:31
    Zvolenčania sú okamžite natlačení v útočnom pásme a kombinujú pred Marošom Mikolášom.

51:46
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Pastor – 2 min., sekanie).

51:41
    Zvolenčania tentoraz roztočili pred Mikolášom poriadny kolotoč, Mikoláš len so šťastím neinkasoval, pretože jednomu zo zvolenských hráčov puk v zakončení skĺzol po čepeli hokejky.

50:55
    Ten si po strele z diaľky pripisuje ďalší úspešný zákrok na svoje konto.

50:48
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

50:01
    Do konca tretej tretiny ostáva menej ako 10 minút, Žilina prehráva na domácom ľade so Zvolenom 1:5.

49:31
    Domácim akoby gól vlial do žíl novú energiu, trošku sa prebrali aj žilinskí fanúšikovia.

48:59
    Žilina dala gól!
    Tak predsa to domácim vyšlo! JAKUB RUČKAY vystrelil z ľavej strany puk skončil v sieti prekvapeného Tomáša Tomeka. Asistencia: Matej Síkela.

47:52
    A takmer sa im to podarilo, pretože Richard Jenčík sa z pravej strany šikovne natlačil pred Tomáša Tomeka, no v zakončení nenamieri presne a minul bránku Zvolena.

47:15
    V týchto momentoch sa hrá prevažne v strede klziska, domáci sa však snažia aspoň o ten jeden gólik.

46:41
    Vhadzovanie po ľavej ruke Maroša Mikoláša.

46:05
    Lenže tí sa dnes už nemusia nikam tlačiť a je to badať aj na ich výkone, hostia už len udržujú stav zápasu a hrajú na istotu.

45:33
    Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka, puk končí v moci hostí a tí idú okamžite dopredu.

45:01
    Máme za sebou 5 minút tretej tretiny a nič podstatné sa nemení – Žilina stále prehráva so Zvolenom 0:5.

44:08
    Domáci sa aspoň opticky snažia o kozmetickú úpravu skóre, ich strely však mieria vedľa Tomekovej bránky a Tomášovi tak dnes reálne "hrozí" čisté konto a platba do tímovej kasy.

43:21
    Tentoraz majú puk na svojich hokejkách hráči Žiliny, delovka Kučného od modrej čiary však opečiatkovala len mantinel za bránkou Tomáša Tomeka.

42:58
    Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Tomeka, puk však do svojej moci berú Zvolenčania.

42:05
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú svoje formácie na ľade počas hry.

41:14

41:05
    Pekná kombinačná akcia Vlkov, Emil Bagin však prihrávkou od ľavej tyče Tomekovej bránky nenašiel spoluhráča.

40:52
    Žilinčania síce hrajú presilovú hru, ale zatiaľ sa im nedarí strelecky ohroziť Tomáša Tomeka.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:01

Po druhej tretine prehráva Žilina na domácom ľade so Zvolenom už 0:5. Tretia tretina sa začne približne o 19:19.

40:00

39:52
    Rudolf Huna sa z ľavej strany šikovne natlačil pred Tomáša Tomeka, zvolenský brankár bol však úspešný a podržal svoj tím.

39:14
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Obdržálek – 2 min., podrazenie).

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:02
    Vhadzovanie v strednom pásme, s následnou strelou Žilinčanov si Tomáš Tomek bez väčších problémov poradil.

37:36
    Zápas sa už skutočne len a len dohráva, fanúšikovia si miestami aj zapískajú, dnes to Vlkom jednoducho nejde.

36:52
    Lenže útočná akcia im nevyšla podľa predstáv, dopredu sa tak znovu dostávajú hokejisti Zvolena.

36:05
    O puk sa bojuje za bránkou Maroša Mikoláša, získali ho do svojej moci Vlci a snažia sa ísť dopredu.

35:25
    Nasleduje reklamná prestávka.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Zvolen stále vedie v Žiline rozdielom piatich gólov.

34:05
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, už to však nie je veľmi napínavý alebo zaujímavý zápas.

33:39

33:05
    Domáci znovu kombinujú v útočnom pásme.

32:41
    Jakub Ručkay však len podčiarkol dnešnú mizériu Vlkov, pretože pri pokuse o blafák mu ušiel puk z čepele hokejky a Tomáš Tomek tak vôbec nemusel zasahovať.

32:41
    Jakub Ručkay v presilovej hre unikol obrane Zvolena, lenže nestihol zakončiť, pretože bol faulovaný a po páde skončil aj s Tomášom Tomekom vo zvolenskej bránke. Bude to trestné strieľanie!

32:20
    Domáci už sú v útočnom pásme a kombinujú pred Tomášom Tomekom.

31:39
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kytnár – 2 min., nedovolené bránenie).

31:20
    Nuž, ťažko už komentovať dnešný zápas, pretože domácim sa vôbec nedarí a Zvolenčania už v podstate zápas len dohrávajú a dávajú si pozor na prípadné zranenie.

30:37
    Zvolenčania hrajú vo veľkej pohode, tri strely Žiliny v krátkom slede za sebou zblokovala obrana HKM.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina prehráva so Zvolenom 0:5.

29:27
    Hrá sa stále v pomerne solídnom tempe, ale o osude zápasu je už rozhodnuté a podľa toho to aj na ľade vyzerá.

28:52
    Dnes je to však v podaní Žiliny veľmi nesmelý, priam až ustráchaný výkon bez nápadu, emócie a bojovnosti.

28:02
    Kapitán Vlkov Jozef Balej prišiel v strednom pásme o puk, trojica Zvolenčanov sa dostala do úniku, kombinácia im však nevyšla podľa predstáv a Maroš Mikoláš napokon nemusel ani zasahovať.

27:49

27:27
    Znovu výborný zákrok žilinského brankára, ktorý je zatiaľ jediným svetlým zjavom na výkone Vlkov.

26:41
    Výbornú strelu Michala Chovana z medzikružia Maroš Mikoláš reflexívne lapačkou vyrazil nad svoju bránku.

26:25
    Zvolen znovu v útočnom pásme, Rytieri si robia z Mikoláša doslova strelnicu.

25:49
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Podešva – 2 min., hákovanie).

25:42
    Skrumáž pred Tomášom Tomekom, ani jeden z domácich hokejistov však nedokázal puk pretlačil za brankára Zvolena.

25:16
    Pekná akcia hostí pri prečíslení 3 na 1, Patrik Halama však pri ľavej tyči nemieril presne.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina prehráva so Zvolenom už 0:5.

24:26
    Ďalšia strela hostí, tentoraz od modrej čiary, bola zblokovaná žilinskou obranou.

23:57
    Ružička sa šikovne spoza bránky natlačil pred Maroša Mikoláša, ktorý však bol pozorný a dokázal puk zastaviť v ceste do siete.

23:36
    Tomáš Tomek teraz musel zasahovať dvakrát v krátkom slede za sebou, brankár HKM si však stále drží čisté konto.

22:52
    Nuž, žilinskí fanúšikovia by už zrejme uvítali aj koniec zápasu, po prvej tretine ich pomerne dosť opustilo už i tak osirelé tribúny štadióna.

22:08
    Zvolen dal gól!
    Nuž a prvý gól inkasuje už aj Maroš Mikoláš. Hostia udreli krátko po skončení oslabenia, pretože z ideálnej pozície na vrchu kruhov sa do puku oprel nikým nebránený MILAN KYTNÁR a mieril presne. Asistencia: Michal Chovan.

22:01

20:52
    Domáci prvý útok zakombinoval v útočnom pásme, strela Jozefa Baleja však bola zblokovaná obranou Zvolena.

20:01
    Striedanie v tíme MsHK Žilina: z ihriska odchádza Fučík, prichádza Mikoláš.

20:01
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Šišovský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

20:01

V bránke Žiliny príde k striedaniu, pretože Maroš Mikoláš sa už rozcvičuje a zrejme tak v druhej tretine nahradí Tomáša Fučíka.

Po prvej tretine prehráva Žilina na domácom ľade so Zvolenom 0:4. Druhá tretina sa začne približne o 18:25.

20:00

19:37
    Nuž, útok Zvolenčanov dnes učí Žilinčanov v efektivite, Zuzin urobil kus výbornej práce v útočnom pásme, natlačil sa spoza bránky pred Fučíka no neuspel. Následne však už MICHAL CHOVAN mieril presne a zvýšil vedenie Zvolena na 0:4. Asistencia: Peter Zuzin.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:42
    Zápas má stále vcelku solídne tempo, ale domáci sú vývojom prvej tretiny zjavne zaskočení.

18:15
    Domáci stiahli puk za svoju bránku a oba tímy tak majú čas na striedanie svojich formácií na ľade.

17:46

17:01
    Domáci sa v presilovej hre dostali do tlaku, Tomáš Tomek je však stále pozorný a drží si čisté konto.

16:32
    Strela domácich z ľavého kruhu končí na pozornom Tomášovi Tomekovi.

16:00
    Lukáš Handlovský sa šikovne predral cez žilinskú obrancu, ľavý betón Tomáša Fučíka však bol pripravený.

15:46
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Halama Marco – 2 min., hákovanie).

15:14

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Žilina prehráva so Zvolenom 0:3.

14:36
    Hostia sú stále v útočnom pásme pred Tomášom Fučíkom.

14:01
    Zvolen navyše naďalej pokračuje v presilovej hre pri vylúčení Reného Piegla.

13:42
    Rytieri spod Pustého hradu využívajú presilovku o dvoch hráčov, pretože Michael Vandas nahodil puk na bránku Žiliny a teč RASTISLAVA ŠPIRKA skončil v sieti. Asistencia: Michael Vandas.

13:30
    Zvolen hrá presilovku o dvoch hráčov a točí Vlkov vo vlastnom pásme.

13:18

13:14
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Piegl – 2 min., podrazenie).

13:14
    Skončil sa osobný trest domácemu útočníkovi Richardovi Jenčíkovi.

12:52
    Domáci tentoraz dobre zapracovali za vlastnou bránkou, získali puk a môžu ísť dopredu.

12:11
    Zvolenčania bojujú v útočnom pásme, po strele hostí od modrej čiary musel zasahovať Tomáš Fučík.

11:43
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Bárta – 2 min., krosček).

11:18
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Halama Patrik – 2 min., držanie).

10:54
    Domáci Vlci úpenlivo bojujú o puk pri ľavom mantineli v útočnom pásme, navyše budú hrať presilovú hru.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva sa Zvolenom už 0:2.

09:39
    Lenže Vlci teraz predviedli katastrofálne nedorozumenie vo vlastnej obrane, keď si puk dvaja hráči nedokázali spracovať, ten sa následne odrazil priamo na hokejku PETRA ZUZINA a ten už ho bez problémov z medzikružia upratal za chrbát smutného Tomáša Fučíka. Bez asistencií.

09:14
    Žilina opticky vyrovnala hru, zatiaľ si však pred Tomášom Tomekom vyloženú gólovú šancu nevypracovala.

08:41
    Žilinčania zakombinovali v útočnom pásme, Jakubovi Ručkayovi však puk ušiel na modrej čiare a domáci sa tak sami vytláčajú do stredného pásma.

08:03
    Po buly pred Tomekom nasledovala strela domácich od modrej čiary, bývalý miláčik žilinských tribún však predviedol výborný zákrok a podržal svoj tím.

07:58
    Zvolenčania sú znovu v útočnom pásme, tentoraz však domáci hokejisti vybojovali puk pri pravom mantineli a poslali ho von z obranného pásma.

07:05
    Hrá sa pomerne dosť rýchlo a dosť dlho bez prerušenia, oba tímy tak menia svoje formácie na ľade počas hry.

06:12
    Dominik Rehák zachytil rozohrávku hostí pred Tomášom Tomekom, hľadal prihrávkou Juraja Milého, no obrana HKM už bola pripravená a útočníkovi Žiliny zmarila črtajúcu sa šancu.

05:39
    Hostia sa dostali pred Fučíka, z ľavej strany hľadal prihrávkou spoluhráča Patrik Lušňák, no puk nedokázal nikto v bielom drese Zvolena zasiahnuť.

05:16

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina na domácom ľade zatiaľ prehráva so Zvolenom zásluhou Vandasa 0:1.

04:38
    Znovu sa hrá pred Tomášom Fučíkom, ale český brankár v službách Žiliny je v týchto momentoch pozorný.

03:55
    Žilinčania sa predsa len dostali do útočného pásma, zatiaľ ale pred Tomekom nič zaujímavé nevymysleli.

03:12
    Žilinčania sa stále nedokážu dostať z vlastného obranného pásma, Zvolen robí Vlkom vysokým napádaním problém pri rozohrávke.

02:37

02:22
    Puk znovu končí za bránkou Zvolenčana Tomáša Tomeka.

01:55
    Domáci získali puk v obrannom pásme a vyviezli ho až ku Tomášovi Tomekovi, získavajú tak cenné sekundy vo vlastnom oslabení.

01:26
    Zvolen hrá presilovku výborne, zatiaľ je však Fučík pozorný.

00:55
    Zvolenčania sú okamžite v útočnom pásme, Tomáš Fučík si po strele od modrej čiary pripisuje prvý úspešný zákrok v žilinskom drese.

00:37
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jenčík – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

00:17
    Tak toto je úvod ako hrom v podaní Zvolena, Tomáš Fučík sa ešte nedotkol puku a Žilina už prehráva 0:1. Strelcom gólu je MICHAEL VANDAS. Asistencia: Rastislav Špirko.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hostí zo Zvolena.

00:01

Dnes máme v žilinskom drese dve premiéry, a síce v drese Vlkov nastúpia po prvý raz brankár Tomáš Fučík a obranca Marek Hudec.

Oba tímy máme na ľade, o malú chvíľu začíname.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HKM Zvolen. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina sa borí so zraneniami hráčov a aktuálne jej v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže patrí dvanáste miesto so ziskom 23 bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci podľahli Košiciam v Steel aréne 3:1 (gól MsHK Jenčík). Trénerom tímu je Pavel Paukovček, kapitánom skúsený Jozef Balej. Najproduktívnejším hráčom Lukáš Hvíla, ktorý má na svojom konte 16 kanadských bodov (8+8). Zoznam zranených hráčov Žiliny je pomerne dlhý: Hvíla, Beránek, Ondruš, Mendrej, Piegl. Po zraneniach sa v zápase v Košiciach vrátili Balej, Jankovič a Rehák.

Zvolenu sa zatiaľ sezóna darí podľa očakávaní. Rytieri spod Pustého hradu okupujú prvé miesto tabuľky so ziskom 53 bodov. V poslednom doterajšom zápase porazili na domácom ľade Nitru 6:4 (góly HKM Chovan, Zuzin, Drgoň, Kytnár, Obdržálek, Handlovský). Trénerom tímu je Andrej Podkonický, najproduktívnejším Rytierom je Michal Chovan, ktorý má na svojom konte úctyhodných 34 kanadských bodov (9+25).

Zápas sa v Žiline začína o 17:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 49. Ručkay Jakub (Sikela) – 1. Vandas (Špirko), 10. Zuzin, 14. Špirko (Vandas), 20. Chovan Michal (Zuzin), 23. Kytnár (Chovan Michal)

MsHK Žilina: Fučík (21.Mikoláš) – Kučný, Piegl, Jankovič, Bagin, Pastor, Matejka, Dubeň, Hudec – Bárta, Podešva, Balej – Jenčík, Surovka, Huna – Ručkay J., Húževka, Sikela – Milý, Rehák, Hrazdíra
    HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Pufahl, Ružička, Zeleňák, Drgoň, Ulrych, Poyhonen, Halama – Vandas, Špirko, Handlovský – Šišovký, Lušňák, Obdržálek – Zuzin, Kytnár, Chovan – Halama P., Halama M., Petráš

Rozhodca: Stano, Hoppe – Výleta, Tvrdoň