Inter FS – Dobovec 5:1 (kon.) | Kairat – A&S Pescara 4:1 (kon.) | Vytis Vilnius – Halle-Gooik 2:5 (kon.)
Chrudim – Lida 4:0 (kon.)
AFC Kairat Almaty
4:1 (1:1)
A&S Pescara
cz Streda 14.11.2018, 17:30 • Zimní stadion Chrudim • UEFA Futsal Cup • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Za několik málo okamžiků odstartuje na chrudimském Zimním stadionu úvodní utkání elitní fáze Ligy mistrů, ve kterém se představí dva evropské velkokluby z Kazachstánu a Itálie.

1

00:08
    Pescara právě vstřelila branku!
    Tak to je hodně nečekaný a hlavně hodně rychlý start chrudimské skupiny! První italský útok končí gólem po osmi vteřinách utkání! Murilo připravil pěkným lobem balon pro EDGARA BERTONIHO, jenž z první prostřelil Higuitu – 0:1!
    00:08 BERTONI - 0:1

01:03
    Kairat pochopitelně přichystal odpověď tím, že se usadil na útočné polovině. Branku zkušeného gólmana Mammarelly se mu ale zatím ohrozit nedaří.

02:01
    Centr Mammarelly přes celé hřiště přistál na hlavě kapitána Gabriela Limy, od ní se ale odrazil do zámezí. Hrát tak bude znovu Kairat.

02:45
    Jonhn Lennon se hodně šikovně otáčel v palebné pozici a vystrašil hostující střídačku. Jeho přízemní střela končí na pravé noze Mammarelly.

04:08
    Kazašský favorit zvýšil svůj presink a nutí tím tým z Pescary vytvářet chyby. Efektivita týmu z Alma-Aty ale pokulhává.

04:44
    Dauren Tursagulov se snažil vyrovnat stav, ani jeho střela ze střední vzdálenosti ale k brankáři nedoputovala.

05:10
    Calderolli zkusil najít rozběhnutého spoluhráče, Higuita ale jeho úmysl chytře přečetl a sebral balon do náruče.

06:12
    Pescara zatím hraje hodně kvalitní utkání a drží s favorizovaným Kairatem Almaty krok. Dnešní odpoledne je, jako předkrm večerního duelu Chrudimí s Lidou, velmi vydatné.

07:09
    Čas prvního poločasu směle ubíhá. U míče je častěji Kairat, který poprvé v elitní fázi vysílá brankáře Higuitu na útočnou polovinu.

08:22
    Máme zde úvodní žlutou kartu dnešního duelu. Pěknou kličku Murila nezachytil Orazov, jemuž za zákrok náleží žlutá karta.

08:42
    Také Pescara si užívá chvilku na útočné polovině, její kombinaci ale kazašské mužstvo rychle vytlačilo z výhodné pozice. Vývoj hry se znovu obrací, Mammarella musí být v pozoru.

09:17
    Italský mistr se pokoušel o podobnou akci jako při prvním gólu, na rozdíl od osmé sekundy utkání však tentokrát tak úspěšný nebyl.

09:24
    Hossein Tayebi se šikovně uvolnil na středu hřiště, zakončení již tak přesné a pohledné nebylo.

09:40
    Kairat si hodně zahrává, protože v polovině prvního poločasu má na kontě čtyři akumulované fauly. To Pescara je zatím čistá.

09:59
    Předchozí tvrzení beru zpět, přistrčením se totiž provinil Avenillo.

10:50
    Nástřel Higuity na zadní tyč vypadal hodně nebezpečně, nakonec to ale pro Kairat dopadl hodně špatně. Jesenamanov totiž nastavil u tyčku ruku, kterou dostal balon do branky. Gól pochopitelně neplatí, hříšník dostává žlutou kartu a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů má na kontě pět akumulovaných faulů!

11:34
    Wellington měl na noze druhou branku Italů! Lob po lajně se snažil zakončit z první, jeho pokus se nakonec rozvlnil v síti, pouze však té boční.

13:11
    Tursagulov měl poměrně dostatek času na pravé straně, v nejdůležitější moment si ale balon příliš předkol a ten mu utekl do zámezí. Trenér Kairatu Almaty Kaká není s vývojem pochopitelně vůbec spokojen, a z toho důvodu si bere oddechový čas.

14:00
    Kairat to i nadále zkouší s Higuitou na útočné polovině, zatím je ale silně neúspěšný.

14:49
    Kairat si žádal pokutový kop, u rozhodčích ale neuspěl. Tayebiho střela totiž hodně podezřele zasáhla bránícího hráče, dle rozhodčího se ale u ruku nejednalo.

15:03
    Time out pro Italy.

16:06
    Higuita dostal po rohu nabito na pravačku, střela ale zaplula až ke střeše zimního stadionu.

17:04
    Kazaši zatím při hře v power-play na polovině soupeře vůbec nic nevymysleli.

17:52
    Tak pozor! Šestý faul Kairatu a Pescara bude kopat desetimetrový kop! To je velmi slušná šance pro italské mužstvo svému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek.

17:54
    Leandro Cuzzolino neuspěl. Volil prudkou ránu na levou tyč brankáře Higuity, kterého nakonec zachránila až tyčka!

18:00
    A tak je u míče znovu Kairat, který se ze všech sil snaží v posledních dvou minutách první půle vyrovnat.

18:24
    AFC Kairat právě vstřelil branku!
    A daří se mu to velmi rychle! Taian šikovnou přihrávkou našel volného TAYEBIHO, který s notnou dávkou štěstí dostal míč z ostrého úhlu za záda brankáře Mammarelly! Na konci první půle tak začíná od znovu – 1:1!
    18:24 TAYEBI - 1:1

18:59
    A Kairat i nadále pokračuje v pěti na útočné polovině s cílem získat vedení zpět na svoji stranu.

19:16
    Šance přijde po dalším rohovém kopu.

19:25
    Calderolli zachytil rozehrávku Kazachů a hnal se do rychlého přečíslení. V souboji jeden na jednoho volil prudkou střelu, kterou ale Higuita včas vykopl do bezpečí.

20:00

První polovina duelu mezi Kairatem a Pescarou je za námi. Již v osmé vteřině otevřel skóre v Bertoni, Kairat ale silnou převahu při hře s brankářem Higuitou na útočné polovině zužitkoval až minutu před pauzou. Ve druhé půlce tak bude vše otevřené.

Poločas s pořadovým číslem dvě odstartuje zhruba v 18:30.

Oba týmy se již vrátily z kabiny na hrací plochu, druhý poločas začne co nevidět.

20:01

20:29
    A Kazaši se znovu usazují na útočné polovině, Higuitu však zatím ponechávají ve své brance.

20:35
    A velmi rychle přišla i první branková příležitost! Přesně rozehraný roh poslal prudkou střelou na branku Taian, Mammarella neměl šanci na jeho střelu zareagovat a měl opravdu z pekla štěstí, že přízemní pokus prolétl jen kousek vedle jeho branky!

21:04
    Taian pokračuje ve střeleckých hodech! Jeho rána z velké dálky přistála na levé tyči italské branky. Nyní měla Pescara znovu ohromnou porci štěstí. Skóre i nadále zůstává nerozhodné.

21:41
    Hlavní personou první půlky je i nadále Taian, který nyní nedovoleně zastavil Gabriela Limu. A tak má Kairat na svém kontě ve druhé půli první akumulovaný faul.

22:37
    Benevolentní rozhodčí nyní na obou stranách pustili dva ostřejší zákroky, hra plynule pokračuje. A Kairat se snaží. Italská taktika ale zatím přináší své ovoce.

23:40
    Řekl bych, že otázkou dne je, jak dlouho dokáže Pescara odolávat tlaku kazašského týmu. Řada velkých šancí zkraje poločasu ale nyní trochu polevila.

24:29
    Obranný val Pescary si bude moci na malou chvilku odpočinout a případně sám zaútočit. Nyní kombinuje na útočné polovině.

24:49
    Calderollimu v nejdůležitější moment zazlobilo zpracování, i nadále však Italové zůstávají s balonem na útočné polovině.

25:16
    Kazaši se již dobrou minutu nedostali k balonu a jejich tlak z úvodních okamžiků druhé půle se překvapivě zcela rozplynul.

25:48
    Lukaian předvedl směrem dopředu vynikající práci, nakonec vytvořil dobrou pozici pro Avellina, jehož zakončení zamířilo mimo kazašskou klec.

26:30
    Kairat Almaty se na útočné polovině příliš dlouho neudržel, a tak se musí znovu postavit do své obranné formace.

27:15
    Tayebi vzal na levé straně vše na sebe a svůj individuální průnik zakončil ranou po zemi. Mammarella byl včas připraven a jeho pokus zastavil.

27:40
    Penaltu chtěla tak Pescara a myslím si, že po právu! Higuita totiž místo míče zasáhl nohu Gabriela Limy, který tak v pokutovém území spadl. Také v tomto případě sudí pouze zakroutil hlavou.

28:14
    Když už Kairat nemůže, Higuitou si pomůže. A tak jeden z nejlepších brankářů světa míří opět na útočnou polovinu..

29:08
    Také druhá branka kazašského týmu se řadí do kategorie šťastných! Tursagulov vystřelil na Mammarellu opravdu z nulového úhlu, balon prolétl Mammarellovi mezi nohama a BIRŽAN ORAZOV již neměl problém doklepnout míč do prázdné branky – 2:1!
    29:08 ORAZOV - 2:1

29:48
    Kairat je znovu na třech faulech, Pescara vyhlašuje útok za vyrovnáním.

30:03
    A mohla se ho dočkat velmi rychle! Před Higuitou totiž vznikl velký závar, hráči kazašského týmu ale vleže dokázali střely Italů včas zablokovat.

30:42
    Sulejmenov dostal nabito z rohu na volej, míč ale při jeho zakončení překročil postranní čáru.

31:12
    Hrubé chyby v italské defenzívě! Lennon s Edsonem postupovali prakticky ve dvou sami na brankáře, obrovskou šanci ale nezužitkovali! První jmenovaní totiž svého spoluhráče vyhnal ze střeleckého úhlu, a tak jsme se ani kloudného zakončení nedočkali.

31:20
    Favorit duelu znovu přitopil pod kotlem a znovu se napevno usazuje na útočné polovině.

32:40
    Gabriel Lima měl uháněl z levé strany vstříc kazašské brance, jeho zakončení ale Higuita přečetl a vyrazil do bezpečí!

33:36
    Nyní však Gabriel Lima nadělal vrásky své střídačce, nepřesnou přihrávkou totiž namazal Tayebimu. Jeho problém však rychle uhasil Calderolli.

34:14
    Čas do konce utkání se poměrně nebezpečně přiblížil, Pescara si začíná říkat o vyrovnání.

34:28
    Kapitán italského mistra se mohl radovat, proti Gabrielu Limovi ale stál Biržan Orazov, jenž jeho lob vykopl až z brankové čáry!

35:18
    Rozběhla se poslední pětiminutovka, Kairat kombinuje na útočné polovině.

35:32
    Taian je zatím asi nejvýraznější hráč Kairatu, který měl na noze třetí branku. Místo střely volil ještě nabídku na spoluhráče a branku minul.

36:19
    Pescara bude hrát v posledních minutách bez brankáře!

36:26
    Vyrovnání se nekoná, přesně naopak. První zakončení Pescary lapil do náruče brankář HIGUITA, který milimetrovým výkopem dokázal trefi přesně prázdnou branku soupeře – 3:1!
    36:26 HIGUITA - 3:1

36:55
    Střela Wellingtona z pravé strany mířila těsně nad břevno.

37:22
    Kairat brání velmi zodpovědně a svého soupeře k nebezpečnějšímu zatím nepouští.

37:33
    Ani Kairat ale nezaostává a reaguje taktéž hrou s brankářem na útočné polovině. Konec utkání se ale blíží mílovými kroky.

38:00
    Pěknou kombinaci mohl na zadní tyči doklepnout De Oliveira, Higuita ale skočil k tyči a fantastickým zákrokem udržel dvoubrankové vedení!

38:14
    A je definitivně hotovo! BIRŽAN ORAZOV se dostal k míči na polovině hřiště a ranou do odkryté branky trefil přesně – 4:1!
    38:14 ORAZOV - 4:1

38:40
    Ani nyní se Pescara své naděje nevzdává a pokouší se v pěti proti čtyřem o vyrovnání.

39:03
    Odstartovala nám poslední minuta zápasu, míč stále na obranné polovině kazašského šampiona.

39:55
    Přes Pescarou je ještě jeden rohový kop. Kairat získá po první utkání velmi výhodnou pozici.

Úvodní zápas elitní fáze Ligy mistrů je za námi a, ač hodně senzačně začal, nakonec přinesl poměrně jasné rozuzlení. Pescara vedení neudržela a po čtyřech inkasovaných gólech odchází z duelu poražena.

Program v Chrudimi, ale nekončí, ba naopak. Za nějakých 50 minut odstartuje úvodní utkání pro českého mistra, který vyzve tým LSM Lida! (19:10:28)

Petr Dejnožka

Góly: 19. Tayebi (Taian), 30. Orazov (Tursagulov), 37. Higuita, 39. Orazov (Favero) – 1. Bertoni (Murilo)

Karty:   9. Orazov (KAI)

AFC Kairat Almaty: Higuita (Dudu) – Taian, Favero, Tursagulov, Nurgožin – Žamankulov, Edson, Sulejmenov, Lennon, Tayebo, Orazov, Jesenamanov
    A&S Pescara: Mammarella (Fiuza, Miraglia) – Gabriel Lima, Murilo, De Oliveira, Bertoni – Ercolessi, Cuzzolino, Calderolli, Lukaian, Coco, Avellino, Jonas Pinto

Rozhodca: Kovács, Farkas (oba Maďarsko) – Kadykov (Rusko)