Cardiff – Brighton 2:1 (kon.) | Huddersfield Town – West Ham 1:1 (kon.) | Leicester – Burnley 0:0 (kon.)
Newcastle – Bournemouth 2:1 (kon.) | Southampton – Watford 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Tottenham 0:1 (kon.)
Huddersfield Town
1:1 (1:0)
West Ham United
Sobota 10.11.2018, 16:00 • John Smith's Stadium Huddersfield • Anglická Premier League • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Huddersfield Town – West Ham United

Dvanáste kolo Anglickej Premier League má na programe mnoho zaujímavých stretnutí. My sa bližšie pozrieme na zápas medzi domácim Huddersfieldom a hosťujúcim West Hamom United. Miernym favoritom síce budu zverenci Manuela Pellegriniho, lenže domáci tím by chcel nadviazať na svoj posledný zápas v ktorom po prvý krát v sezóne trimfoval za tri body.

Posledný vzájomný duel oboch celkov sa dátuje na 13.1.2018, keď Hammers vyhrali na pôde súpera v pomere 1:4. Skvelý výkon predviedol hlavne útočník Marko Arnautovič, ktorý by mal byť najväčšou hrozbou aj tentokrát. Rakúšan vstrelil v spomínanom stretnutí jeden gól a pridal aj dve asistencie.

Forma oboch celkov síce nieje v najlepšom rozpoložení, ale napriek tomu sa dá považovať v lepšom svetle tím West Hamu. Ten posledný zápas zvládol, keď na domácom ihrisku zdolal v dráme Burnley pomerom 4:2. Góly vstrelili práve Arnautovič, Chicarito a dvakrát sa presadil aj nová posila Filipe Anderson. Huddersfield taktiež konečne bodoval. V pondelkovom zápase totiž dokázali poraziť Fulham najtesnejším rozdielom.

Ak ide o zranenia, tak Hammers s početnými absenciami. Chýbať bude postupne Carroll, Fernandes, Lanzini, Reid, Sánchez, Wilshere aj Yarmolenko. Huddersfield bez Daniela Williamsa, ktorý má poranené koleno.

Pravdepodné zostavy:
    Lossl – Zanka, Schindler, Kongolo – Hodergjonaj, Mooy, Hogg, Billink, Lowe – Pritchard – Mounie.

Fabianski – Zabaleta, Balbuena, Diop, Creswell – Obiang, Rice – Diangana, Snodgrass, Filipe Anderson – Arnautovič.

Huddersfield Town: Lössl – M. Jörgensen, Schindler, T. Kongolo – Hadergjonaj, Mooy, Hogg (C), Biling, Löwe – Pritchard, Mounié.
    Náhradníci: Hamer – Bacuna, Depoitre, Durm, Kachunga, Mbenza, Smith.

West Ham United: Fabiański – Zabaleta (C), Diop, Balbuena, Cresswell – Rice – Diangana, Snodgrass, Obiang, Anderson – Arnautović.
    Náhradníci: Adrián – Antonio, Fredericks, J. Hernández, Masuaku, Ogbonna, Lucas Pérez..

1

2
    Lowe vyslal do šestnástky nebehpečný center, ale napokon sa do zakončenia nedostal ani jeden zo spoluhráčov.

3
    Aktívnejšie však určite vstúpili do zápasu domáci, ktorí teraz po zásahu Fabianskeho budú zahrávať prvý rohový kop.
    3. Steve Mounié (HUD)

4
    Veľká šanca Huddersfieldu. K hlavičke po rohovom kope sa dostal Mounié, ale jeho pokus famóznym spôsobom zneškodnil Fabianski.

5
    Na opačnej strane to skúšal Filipe Anderson, no jeho technická strela spoza šestnástky bola zblokovaná.

6
    Ďalšia tutovka. Tentoraz sa do nej dostal Marko Arnautovič, ale ten zoči voči nedokázal prekonať gólmnana súpera.

7
    Akrobatickým zakončením to skúšal aktívny Mounié, ale jeho nožničky mierili do priestoru, kde bol pripravený Fabianski.

7
    Tím Huddersfield Town práve strelil gól!
    Tak predsa len sme sa dočkali úvodného gólu v prvej desať minútovke. ALEX PRITCHARD si narazil na hranici šestnástky s Hoggom a jeho následná strela k tyči zapadla do siete – 1:0.
    7. Alex Pritchard (HUD) - 1:0

8
    Rice si pýtal nedovolený zákrok, ale rozhodca tentokrát nepískal.

9
    Huddersfield si prihráva na útočnej polovici a čaká na vhodnú príležitosť pre ďalšie ohrozenie bránky Fabianskeho.

10
    Pritchard síce našiel Billinga, lenže ten bol v momente prihrávky v tesnom ofsajdovom postavení.

12
    Creswell centroval z ľavej strany nebezpečne, lenže jeho pas nedokázal do siete usmerniť Diangana.

13
    Balbuena si neporozumel s Dianganom – autové vhadzovanie domácich.

14
    Lowe sa chcel presadiť na ľavej strane, no jeho prienik dokázal zastaviť vracajúci sa Zabaleta.

15
    Už to mohlo byť o dva góly. Billingov center z ľavej strany trafil brvno a následne aj technológia ukázala, že lopta neprešla celým objemom za bránkovú čiaru.
    15. Philip Biling (HUD)

16
    Pritchard to skúšal aj z priameho kopu, no jeho pokus k tyči chytil pripravený Fabianski.

17
    Žltú kartu dostáva Robert Snodgrass (West Ham United).

18
    Ďalší nedovolený zákrok hostí. Arnautovič si počínal nedovolene vo vzdušnom súboji.

20
    Mooy zrazil k zemi Snodgrassa a do útočného ťaženia sa už chystajú hráči West Hamu.

21
    Lopta teda v moci hostí, ale tí zatiaľ nevedia prísť na spôsob, ako sa dlhšie usadiť na súperovej polovici pred šestnástkou Lossla.

22
    Po jednom zo zákrokov ostal ležať na trávniku Arnautovič a rakúsky útočník bude potrebovať mierne ošetrenie lekárskeho tímu.

23
    Arnautovič je už však spät na trávniku a zdá sa, že bude môcť pokračovať v tomto stretnutí.

24
    Do brejku po strate lopty mierili domáci, ale Pritcharda v rozhodujúcom momente zastavil vracajúci sa Obiang.

25
    Filipe Anderson utiekol defenzíve súpera, ale jeho prihrávku zastavil v poslednom možnom momente perfektným skĺzom Schindler.

26
    Nasledoval aj rohový kop, ale ztoho hráči Hammers nič významné nevymysleli.

27
    Mounié sa dostal za obranu súpera, lenže jeho strela zvnútra šestnástky skončila zákrokom Fabianskeho, ktorý opäť podržal svoj tím.

28
    Hadergjonaj ostal ležať na trávniku po súboji s Andersonom a je otázne či bude môcť domáci obranca pokračovať v tomto zápase.

30
    Po úvodnej pol hodine je teda prekvapivo vo vedení domáci tím Huddersfieldu. Ten sa ujal vedenia v siedmej minúte, keď skóroval Pritchard.

31
    Mounié teraz prihrával nepresne na Hogga a dopredu teda mieri súper.

32
    Po dlhom vhadzovaní Billinga hlavičkoval Mounié, ale jeho pokus nemieril na bránku.

33
    Arnautovič si narazil so Snodgrassom, lenže druhý menovaný už nedkázal prestrčiť v kľúovom momente na rakúskeho útočníka.

34
    Snodgrass bol však faulovaný a nasleduje dobrá možnosť ohroziť bránku Lossla po štandartnej situácií.

35
    Exekútorom bol práve Snodgrass, ale ten to len napálil do dobre postavenej defenzívy Huddersfieldu.

36
    Dokonca prvého polčasu ešte ostáva odohrať desať minút. Budeme teda svedkami ešte nejakého gólu, alebo si budeme musieť počkať do druhej polovice?

37
    Žltú kartu dostáva Mathias Jörgensen (Huddersfield Town).

38
    Filipe Anderson už mieril do obrovskej šance, ale napokon pískaný ofsajd.

39
    Pritchard bol faulovaný na vlastnej polovici a lopta teda ostáva v moci domáceho celku.

40
    Ďalšie zranenie v tomto polčase. Lowe ostal ležať na trávniku a budeme musieť pravdepodobne po prvý krát striedať.

42
    Striedanie v tíme Huddersfield Town: z ihriska odchádza Chris Löwe, prichádza Erik Durm.

43
    Ošetrovanie domáceho záložníka sa poriadne pretiahlo a preto bude nadstavenie prvého polčasu dlhšou záležitosťou.

45
    Rozhodca teda nadstavuje k prvému polčasu ešte päť minút.

45+1
    Arnautovič našiel Snodgrassa, lenže tomu tentokrát nevyšlo spracovanie.

45+2
    Diangana prišiel o loptu v strede ihriska, takže ďalšia akcia Hammers sa končí neúspechom.

45+3
    Dobrý center Snodgrassa dokázal odvrátiť vracajúci sa Jörgensen na rohový kop.

45+4
    Snodgrass centroval nadvakrát a na jeho smolu sa lopta práve od neho dostala za postrannú čiaru, lopta teda pre súpera.

45+5

Po prvom polčase teda prekvapivo vedie domáci tím. Ten sa ujal vedenia v siedmej minúte, keď pokus Pritchatda zapadol do siete Fabianskeho. Na opačnej strane mal skvelú šancu Arnautovič, ale toho v súboji jeden na jedného vychytal Lössl.

Druhý polčas sa začne približne o 17:05.

46

46
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Grady Diangana, prichádza Javier Hernández.

47
    Mooy našiel v šestnástke Mouniého, ale domáci útočník bol v ofsajdovom postavení.

48
    Jörgensen fauloval v strede poľa striedajúceho Hernandeza a v útočnom ťažení teda môže pokračovať tím Hammers.
    48. Javier Hernández (WHU)

49
    Obrovská možnosť na vyrovnanie. Bol to práve Chicarito Hernandez, ale ten ani nadvakrát nedokázal loptu dostať do siete.

50
    Do pokutového územia centroval Filipe Anderson, lenže jeho pas dokázal odhlavičkovať Schindler.

51
    Následne si Hernandez neporozumel práve s Andersonom a preto sa bude len odkopávať od bránky Lossla.

53
    Hammers síce nastúpili do druhého polčasu aktívnejšie ako súper, lenže vytúžené vyrovnanie zatiaľ neprichádza.

54
    Zabaleta mal dobrú šancu na center, ale ani tentokrát neprichádza zakončenie na bránku súpera.

55
    Veľká šanca na druhý gól domácich, ale zakončenie Pritcharda v hodine dvanástej dokázal znemožniť vracajúci sa Diop.

56
    Filipe Anderson prihrával nepresne na Arnautoviča a dopredu tak môže ísť domáci tím Huddersfieldu.

57
    Pritchard síce padol v strede ihriska, ale rozhodca neposúdil tento zákrok ako nedovolený.

58
    Filipe Anderson sa hádam po prvý krát v zápase dostal do streleckej pozície. Jeho strela z ľavej strany šestnástky však mierila vysoko nad bránku.

60
    Hostia si prihrávajú na vlastnej polovici a čakajú na vhodnú príležitosť pre ohrozenie bránky Lossla.

61
    Kongolo zastavil prenikajúceho Snodgrassa a nasleduje rohový kop jeho tímu.

62
    Následný center Snodgrassa našiel Obianga, ale jeho hlavička minula bránku súpera o pár centimetrov.

63
    Balbuena si skvele počínal v obrannej činnosti tím West Hamu rozohráva ďalšiu útočnú akciu.

64
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Pedro Obiang, prichádza Michail Antonio.

65
    Po chybe Diopa lopta prepadla až na Mouniého, ale jeho zakončenie nebolo dostatočne razantné.

66
    Arnautovič hľadal prihrávkou Hernandeza, ale toho opäť nepustil zakončovať dobre hrajúci Schindler.

67
    Následne chcel Creswell prehadzovať na Arnautoviča, no ten sa tentokrát k lopte nedostal.

68
    Antonio sa previnil útočným faulom, takže lopta po dlhšom časovom úseku na kopačkách hráčov Huddersfieldu.

69
    Fabianski musel zasahovať a opäť to bola strela aktívneho Prithcharda. Ten to skúšal z hranice šestnástky, lenže hosťujúci gólman bol pozorný.

70
    Dvadsať minút dokonca zápasu. Dokáže teda West Ham vyrovnať, alebo sa bude domáci tím tešiť z druhého víťazstva v rade?

71
    Antonio si narazil s Arnautovičom, ale jeho pokus následne letel vysoko nad bránku.

72
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Pablo Zabaleta, prichádza Ryan Fredericks.

73
    West Ham United dal gól!
    Pätnásť minút pred záverečným hvizdom je vyrovnané. Po nepremenenej možnosti Antonia a Arnautoviča sa totiž dostal k lopte FILIPE ANDERSON, ten z prvej napálil do hornej časti bránky a je vyrovnané.
    73. Felipe Anderson (WHU) - 1:1

74
    Huddersfield chcel okamžite odpovedať, ale center Hadergjonaj chytil Fabianski.

75
    Domáci mali ešte výhodu rohového kopu, ale ten neznamenal žiadne nebezpečenstvo pre bránku Hammers.

77
    Billing sa nedostal cez Ricea a dopredu mieri hosťujúci tím.

78
    Arnautovič sa dostal k lopte na ľavej strane, ale jeho pas nenašiel žiadneho zo spoluhráčov.

78
    Striedanie v tíme Huddersfield Town: z ihriska odchádza Alex Pritchard, prichádza Isaac Mbenza.

79
    West Ham to tentoraz skúsil po pravej strane, lenže center Fredericksa bol zrazený na roh.

80
    K zakončeniu sa dostal Diop, lenže jeho hlavičku dokázal z takmer bránkovej čiary odvrátiť Mooy.

81
    Dokonca zápasu ostáva ešte desať minút. Dočkáme sa teda víťazného gólu na jednej, či druhej strane?

82
    Durm vypálil z dvadsiatich metrov, ale jeho tvrdý pokus mieril tesne vedľa tyče.

83
    Kongolo sa dostal do nebezpečnej pozície, ale napokon bol domáci obranca v postavení mimo hry.

85
    Nákop Creswella mieril na Arnautoviča, ale ten sa k lopte nedostal. V útočnom ťažení teda pokračuje domáci Huddersfield.

86
    Centrovať sa snažil Mooy, no jeho pas dokázala jednoducho odvrátiť defenzíva West Hamu.

87
    Anderson mohol do jasnej šance poslať Arnautoviča, lenže jeho prihrávka bola nepresná.

88
    Striedanie v tíme Huddersfield Town: z ihriska odchádza Steve Mounié, prichádza Laurent Depoitre.

89
    Snodgrass sa previnil útočným faulom a lopta teda pre domácich.

90
    Rozhodca pridáva k dnešnému zápasu ešte tri nadstavené minútky.

90+1
    Arnautovič našiel Hernandeza, ale toho okamžite dokázal obrať o loptu skvele brániaci Schindler.

90+2
    Na opačnej strane to skúšal Billing, lenže jeho pokus mieril vedľa bránky.

90+3

Zápas Huddersfieldu a West Hamu teda skončil nerozhodne. Na gól Pritcharda zo siedmej minúty totiž dokázal reagovať v druhej polovici Felipe Anderson a stav sa už dokonca stretnutia nezmenil.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (17:57:42)