NY Rangers – Montreal 5:3 (kon.) | Columbus – Dallas 4:1 (kon.) | Toronto – Vegas 3:1 (kon.)
Detroit – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa Bay – Edmonton 5:2 (kon.) | Ottawa – NJ Devils 7:3 (kon.)
St. Louis – Carolina 4:1 (kon.) | LA Kings – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Minnesota 4:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Detroit Red Wings
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Vancouver Canucks
cz Streda 07.11.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (04:33:16)

3. Gustav Nyquist (DET) 1+0

Hokejisté Detroitu v samostatných nájezdech dokonali obrat a vítězí 3:2. Kromě první třetiny se hrál vyrovnaný duel, kterému remíza i slušela. Vancouver vedl o dvě branky, nakonec ale končí pouze s jedním bodem.

65:00 Dylan LARKIN - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Autorem vítězné branky je DYLAN LARKIN.

3. séria
    1:0
    Detroit vítězí! Howard si dokázal poradit i s nájezdem Horvata, jehož vychytal betonem.

3. séria
    1:0
    Abdelkader se pokoušel prosadit po kličce do forhendu, Markström si ale prostor mezi betony pohlídal.

2. séria
    1:0
    Goldobin střílel z mezikruží pod vyrážečku, Howard ale dokázal zasáhnout a kotouč vyrazit mimo tři tyče.

2. séria
    1:0
    Nyquist se pokoušel prosadit střelou z mezikruží, trefil ovšem Markströma do krku.

1. séria
    1:0
    Pettersson nedokázal dotáhnout kličku do forhendu do zdárného konce, protože mu kotouč utekl.

1. séria
    1:0
    První se rozjel Larkin a byl úspěšný. Před brankářem přibrzdil a střelou pod vyrážečku se nemýlil.

Samostatné nájezdy začínají.

Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, a tak na řadu přichází samostatné nájezdy.

Střely na branku: 30 – 42.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:20
    Larkin našel z levé strany u protější tyčky hokejku Nyquista, který okamžitě nasměroval puk na branku. Markström se rychle přesunul a parádním zákrokem puk chytil do lapačky.

63:30
    Howard zachytil kotouč a pokusil se rychle rozehrát, rozhodčí však přerušili hru. Domácí se hodně zlobí.

62:40
    Vancouver je zatím v prodloužení nebezpečnější, Detroit však drží nad vodou Howard.

61:52
    Zvonilo břevno. Pettersson vystřelil z pravého kruhu a trefil horní tyčku.

61:42
    Larkin se pokusil dostat přes dva hráče, svoji kličku ale nedotáhl do zdárného konce.

61:15
    Oba celky hrají zatím velmi opatrně a nepouštějí se do riskantních akcí.

60:50
    Detroit má kotouč pod kontrolou a kombinuje v útočném pásmu.

60:18
    Horvat se hnedka dostal do úniku, Howarda ale prostřelit nedokázal.

60:01

Detroitu se povedlo ve třetí třetině zásluhou Nyquista vyrovnat a za stavu 2:2 se bude prodlužovat. Kdo získá druhý bod?

Střely na branku: 29 – 38.

60:00

59:05
    Abdelkader se dostal s Glendeningem do přečíslení, střelou z pravého kruhu ale branku těsně minul.

58:31
    Domácí se dostali pod tlak a vyhodili kotouč raději na zakázané uvolnění.

57:50
    Granlundova střela přes hráče skončila v lapačce Howarda. Oba brankáři svým týmům hodně pomáhají.

57:12
    Před brankou Red Wings vznikl po nahození ze strany menší závar, Howard si ale našel kotouč a přerušil hru.

56:40
    Larkin dostal puk do útočného pásma a našel Helma, jehož střela z první skončila v lapačce brankáře Canucks.

56:16
    Nyquist si na vrcholu levého kruhu udělal prostor pro střelu a zaměstnal Markströma, který musel zasahovat.

55:45
    Motte střílel z levého kruhu pouze do Howarda, který udržel puk na svém těle a přerušil hru.

55:17
    Hra je nyní hodně nepřesná. Ani jeden z celků nechce udělat chybu.

54:09
    Motte vystihl na modré čáře rozehrávku Red Wings a dostal se do zajímavé střele přes obránce. Howard byl se svojí lapačkou připraven.

53:19
    Vancouver velmi dobře brání a domácí se nedostávají do střeleckých pozic.

51:49
    Pettersson po přejetí modré čáry chtěl nahodit puk na branku, až k ní se ale kotouč nedostal.

51:06
    Domácí družina se pokouší dostat do vedení a v posledních střídáních je aktivnější. Canucks ale zkušeně brání.

50:40
    Cholowski zachytil puk na modré čáře a pohotově vypálil. Markström si puk našel a bezpečně ho zastavil.

49:27
    Larkinova střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:06
    Howard udržel na svém těle střelu Goldobina a přerušil hru.

48:40

48:00
    Detroitu se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, Vancouver bude muset zakládat nový útok.

47:20
    Detroit hraje v oslabení hodně opatrně a hosté se nemohou dostat do potřebného tlaku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

46:40
    Tentokrát je za vysokou hůl vyloučen Mike Green. Vancouver dostane prostor v přesilové hře.

46:18
    Red Wings znovu svého soka dostávají pod tlak a pokouší se dokonat obrat, Vancouver se zatím drží a hrozí z rychlých protiútoků.

44:27
    Obrovská šance Detroitu gól nepřinesla. Larkin z levého kruhu měl při dorážce zcela odkrytou branku, tu ale trestuhodně minul.

44:02
    Hra se v tuto chvíli přelévá ze strany na stranu. Čeká nás zajímavý závěr duelu.

43:31
    Domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

43:05
    Vancouver po ztrátě vedení přidal a začíná být znovu velmi nebezpečný.

42:24
    Schaller se před brankovištěm dostal k teči a nasměroval puk do tyčky, Canucks měli nyní velkou smůlu.
    41:37 Gustav NYQUIST - 2:2

41:37
    Detroit právě vstřelil branku!
    V Detroitu je vyrovnáno. GUSTAV NYQUIST se dostal k dorážce a s pomocí brusle branícího hráče nasměroval puk do branky. Asistence: Jacob de La Rose.

41:03
    Bertuzzi se dopracoval ke střele přes obránce, branku ale těsně minul. Detroit je velmi aktivní.

40:23
    Larkin našel zpoza branky Daleyho, který okamžitě vypálil. Markström se štěstím vyrazil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:32.

Detroit se ve druhé části zlepšil a dokázal se i střelecky prosadit. Hosté však nezůstali pozadu a ještě před gólem Red Wings navýšili své vedení. Po druhé části tak vede Vancouver na ledě Detroitu 2:1.

Střely na branku: 18 – 24.

40:00

38:54
    Skvělá individuální akce Manthy přinesla střelu na branku, se kterou si Markström dokázal poradit. Kotouč vyrazil do rohu.

38:01
    Na druhé straně se ocitl ve skvělé příležitosti Goldobin, z pravé strany ale branku těsně přestřelil.

37:19
    Střela Ehna z pravého kruhu skákala a Markström měl problémy, nakonec ale puk udržel před brankovou čárou.

36:15
    Mantha projel celé útočné pásmo s kotoučem na hokejce, do zakončení se ale nedostal. Jeden z obránců ho šikovně vytlačil k mantinelu.

35:25
    Detroit po vstřelené brance pokračuje v aktivní hře a pokouší se vyrovnat.

34:21
    Green vypálil nebezpečně z levého kruhu a Markström musel vytáhnout do akce svoji lapačku.
    33:43 Justin ABDELKADER - 1:2

33:43
    Domácí přesilovou hru využívají a znovu je to pouze o jednu branku. Larkinovu přihrávku srazil na hůl JUSTINA ABDELKADERA jeden z obránců a americký útočník pohotově vystřelil pod břevno. Bez asistence.

33:26
    Přesilovou hru si nyní zahraje Detroit. Za držení je vyloučen Gaudette.

32:40
    Vancouveru se nedaří usadit v útočném pásmu, domácí hrají velmi aktivně.

32:00
    Domácí se zatím úspěšně brání, kotouč je ve středním pásmu.

31:21
    Gól platí a to znamená, že Detroit bude hrát oslabení kvůli zdržování hry.

31:21
    Nyní prověření gólu na videu žádá Jeff Blashill, trenér Detroitu. Bude rovněž úspěšný?
    31:21 Ben HUTTON - 0:2

31:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks se zničehonic dostávají do dvoubrankového vedení. BEN HUTTON nahodil puk od modré čáry na branku a po nešťastné teči DeKeysera se odrazil do branky. Asistence: Erik Gudbranson a Adam Gaudette.

30:45
    Bertuzzi dlouho držel puk v útočném pásmu, ale nedokázal se dostat do ideální pozice pro zakončneí.

29:55
    Megan s Larkinem byli hodně důrazní u brankoviště, kotouč do branky ale dostat nedokázali.

29:26

29:00
    Red Wings se v přesilové hře příliš nedaří, hosté jednoduše dostávají kotouče ze svého pásma.

28:30
    Vancouver dokázal dostat kotouč do středního pásma, domácí musí zakládat nový útok.

28:08
    Larkin vystřelil z levé strany přes obránce, branku ale těsně minul.

27:40
    Frk dostal přihrávku na levý kruh a přišla tvrdá střela, kterou zablokoval jeden z obránců.

27:26
    Detroit si zahraje první přesilovou hru v zápase. Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Gudbranson.

27:10
    Výkon Detroitu se každým střídáním zlepšuje a hosté se musí mít na pozoru. Tentokrát se do zakončení dostali Rasmussen a Green, oba pokusy ale zastavil Markström.

26:00
    Larkin se vrátil do zápasu a okamžitě připravil šanci pro Daleyho, který z levého kruhu minul branku.

25:36
    Frk byl doopravdy v ofsajdovém postavení a branka tedy neplatí.

25:36
    V Detroitu se radují z vyrovnání. Frk obdržel přihrávku do brejku a poradil si skvěle, když tvrdou ránou z pravého kruhu prostřelil Markströma. Hostující trenér však nechává situaci přezkoumat u videa kvůli ofsajdu.

24:24
    Po rychlé akci se o střelu pokusil de La Rose, puk se mu ale při střele postavil a bylo z toho velice nepřesné zakončení.

24:01
    Brankář Detroitu se na začátku druhé třetiny nenudí, nyní vytáhl další skvělý zákrok.

23:48
    Leipsic najel do Howarda a u branky Red Wings pochopitelně vznikla mela, uvidíme, jestli se bude vylučovat.

23:10
    Obraz hry se od konce první třetiny příliš nezměnil. Canucks jsou aktivnějším týmem a Detroitu se příliš nedaří.

22:01
    Detroit se zatím musí obejít bez Dylana Larkina, jehož zranění z první části bude zřejmě vážnější, než se čekalo.

21:30
    Schaller se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce, na Howarda ale nevyzrál.

20:36
    První nebezpečný útok Canucks ve druhé třetině zastavilo postavení mimo hru.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:32.

Vancouver byl v první třetině lepším týmem a zaslouženě se dostal do vedení. Ve 14. minutě se parádní střelou z levého kruhu prosadil Elias Pettersson. Dokáže se Detroit v prostřední části vrátit do zápasu?

Střely na branku: 7 – 17.

20:00

19:30
    Předčasně do kabiny Detroitu zamířil útočník Dylan Larkin, který se nejspíše zranil. To by byla pro domácí obrovská ztráta.

18:36
    Green dostal na vrcholu pravého kruhu hodně prostoru a byla z toho tvrdá střela, kterou Markström se štěstím zneškodnil.

18:00
    Archibald se dostal za obranu Red Wings a po kličce se pokoušel zasunout puk do branky, Howard se ale natáhl a betonem puk vykopl.

17:15
    DeKeyser uvolnil na levém kruhu Frka, který se opřel do kotouče a trefil tyčku. Velká škoda, tohle by domácím rozhodně pomohlo.

16:35
    Detroitu se nedaří dostat do tempa a za svým soupeřem zaostává. Uvidíme, jestli za tohoto stavu třetina skončí, a nebo se bude výsledek ještě měnit.

15:09
    Howard si připsal na své konto další zákrok. Detroit od inkasovaného gólu nestíhá a je pod tlakem.

14:15
    Leipsic nahodil od modré čáry kotouč na Howarda a ten musel zasahovat. Hosté pokračují v aktivní hře.
    13:39 Elias PETTERSSON - 0:1

13:39
    Hosté se dostávají do vedení. ELIAS PETTERSSON po přejetí modré čáry napřáhl na levém kruhu a dělovou ránou prostřelil Howarda. Výtečná střela! Asistence: Loui Eriksson a Nikolaj Goldobin.

13:17
    Na druhé straně po rychlé akci zakončoval Eriksson, z mezikruží ale trefil pouze lapačku pozorného Howarda.

13:10
    Detroit se dokázal vymanit z tlaku a chvíli se držel v útočném pásmu, žádná nebezpečná střela na branku ale nepřišla.

10:53
    Obrovská šance pro Megana gólem neskončila. Útočník Detroitu dostal puk před brankoviště, střelou po ledě ale trefil pouze beton Markströma.

10:16

09:45
    Canucks mají v přesilové hře silný tlak, obrana Red Wings ale úspěšně odolává.

09:04
    Pettersson dostal na pravý kruh parádní přihrávku a mohl střílet do prázdné klece, kotouč mu ale v poslední moment přeskočil hůl.

08:16
    DeKeyser je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Vancouver si zahraje přesilovou hru.

07:00
    Obrovský tlak Canucks úvodní branku nepřinesl. Zapříčinil se o to i Howard, který si připsal dva těžké zákroky.

06:16
    Howard přikryl nahozený kotouč a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

05:38
    Po chybné rozehrávce Markströma vznikla u branky Canucks skrumáž, kterou však dokázali hosté přečkat.

05:13
    Eriksen ujel domácí obraně a uháněl si to sám na Howarda, ten svůj tým podržel a střelu švédského útočníka vyrazil.

04:44
    Detroit v posledních střídáních přidal na aktivitě a pokouší se častěji střílet.

03:02
    Nyquist vystřelil z pravého kruhu a donutil Markströma k zákroku. Ten se příliš namáhat nemusel, kotouč mu letěl přímo do hrudi.

02:12
    Howard musel zastavit nahození Del Zotta ze středního pásma a nakonec i přerušil hru.

01:33
    Larkin se společně s Manthou dostal do útočného pásma a zabrzdil na pravém kruhu, kličku obránci ale nedotáhl do úspěšného konce.

00:45
    Gudbranson od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku, skóre se ale nemění. Puk zastavil jeden z obránců.

00:01

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Daley, Jensen, DeKeyser, Cholowski, Kronwall (A) – Mantha, D. Larkin (A), Helm – Rasmussen, J. de La Rose, Nyquist – Abdelkader (A), Glendening, Bertuzzi – Frk, Megan, Witkowski.

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – Gudbranson (A), B. Hutton, Stecher, Del Zotto (A), Ch. Tanev, D. Pouliot – Virtanen, Horvat (A), Schaller – Leipsic, Pettersson, Goldobin – Eriksson, M. Granlund, Roussel – D. Archibald, Gaudette, Motte.

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Racicot, Miller.

Kanadský celek je příjemným překvapením. Canucks se nachází v Pacifické divizi na druhé příčce a podávají skvělé výkony. Hlavní hvězdou týmu je zatím mladíček Elias Pettersson, kterému se velmi daří a pomalu míří za Calder Trophy.

Red Wings v minulém zápase nestačili na Edmonton a přišli o sérii tří vyhraných zápasů v řadě. Ve Východní konferenci je Detroit stále na předposledním místě a bude to mít velice složité, aby se dostal výš.

Přeji krásnou hokejovou noc! V Detroitu se od půl druhé rozehraje zápas mezi místními Red Wings a kanadským Vancouverem. Kdo dokáže v tomto zápase uspět?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 34. Abdelkader, 42. Nyquist (J. de La Rose), rozh. náj. D. Larkin – 14. Pettersson (Eriksson, Goldobin), 32. B. Hutton (Gudbranson, Gaudette)