Humenné – Trnava 3:2 (kon.) | Martin – Skalica 4:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Michalovce 3:5 (kon.)
Topoľčany – Spišská N. Ves 3:2 (0:1 po s.n.) | Osmos Bratislava – Prešov 5:2 (kon.)
HC 19 Humenné
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
HK Gladiators Trnava
Piatok 02.11.2018, 17:30 • Zimný štadión Humenné • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 15. kolo

Humenné si napokon postrážilo najtesnejšiu výhru s Trnavou. Body mu poistili v tretej tretine Vrábeľ a Markuš, v rozpätí minúty. Ondrej Valo vykresal iskierku nádeje v 59. minúte, ale bolo to málo platné. Lúči sa s Vami komentátor Ivan Harčár. Pekný zvyšok piatka, pekný víkend. Dobrú noc a dovidenia. (19:31:41)

59:59
    Body ostanú na východe.

59:35
    Nováčik berie oddychový čas.

59:35
    Autor prvého zápasového gólu Filip Hudec chcel pridať ešte jeden. Nemal ale šťastie.

59:07
    Brána Trnavy zíva prázdnotou. Brucháč už sedí na striedačke.

59:00
    Prebieha posledná minúta tretej časti hry.

58:41
    Je to tu. Hráči v červených dresoch už počúvajú pokyny improvizovaného trénera Čajku.

58:26
    Trnava dala gól!
    Vážení športoví priatelia. V kritickom čase dosiahla Trnava gól, keď ho zaznamenal Ondrej Valo. Trochu divné, že tréneri nezobrali oddychový čas. Snáď sa dostaví neskôr. Každopádne začína svitať na drámu, ktorá je v Humennom pomerne často.

57:49
    "Gladiátori" dobýjajú Sidora, ale nemajú nárok proti poctivej defenzívnej práci nováčika.

56:46
    Humenné hrá v plnom počte.

56:01
    Sergej Babinets dostal krásny pás do jazdy a išiel sám na Brucháča! Rozhýbal ho do strany, ale puk mu v rozhodujúcej chvíli ušiel z čepele!

55:17
    Trnava hrá s piatimi hráčmi.

55:03
    Horúčavu schladilo vylúčenie Marcela Baláža. Hostia budú disponovať osemdesiat sekundovou presilovkou.

54:46
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Baláž – 2 min., držanie).

54:28
    Je horúco v útočnej tretine domácich, ale okrem Buraľovej bomby nič lepšie neprišlo.

54:01
    Ľahká a aj logická akcia Humenného. Babinets clonil, Lenďák nahadzoval, ale zvíťazil Brucháč.

53:22
    Navyše je nútená brániť, keďže Ftáčnik si počínal mimo pravidiel.

53:17
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Ftáčnik – 2 min., hákovanie).

53:01
    Trnava prakticky zadarmo získala pásmo, ale nezvládla buly a už musí šprintovať dozadu.

52:40
    Valo pozoroval Baláža a vystihol vhodný okamih na to, aby ho odzbrojil.

52:16
    Zaznel hvizd rozhodcu. Puk sa stratil z dohľadu. Aspoň sa môže v pokoji striedať.

50:43
    Predošlé súboje pod Vihorlatom ukázali, že s pribúdajúcim časom sa komplikuje zápasový vývoj. Je ešte predčasné hovoriť o jasnom víťazovi aj vzhľadom k tomu, že vyhrávať o dva góly je zradné.

49:41
    Domáci už majú pomoc i prevahu v hľadisku. Trnava sa s týmito skutočnosťami ťažko vyrovnáva a prvotretinový elán ju opúšťa.

49:08
    Hlavným nepriateľom oboch aktérov je hmla. Vyzerá to tu, ako keby bol vonku august.

48:01
    Prosby divákov tak boli vyslyšané a treba veriť, že Humenné už žiadnu drámu nepripustí. Má skvelo našliapnuté k trom bodom.

47:44
    Humenné dáva gól! Početná výhoda netrvala celé dve minúty. Markuš pekne našiel osamoteného Krajňáka, ktorý z jednej poslal puk medzi betóny Petra Brucháča.

47:14
    Pavúk nemal ďaleko ku skórovaniu! Bol bránený, ale dokázal nebezpečne vystreliť!

46:42
    Fanúšikovia si pýtajú ešte jeden. Príde?

46:24
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Valo – 2 min., podrazenie).

46:01
    Humenné dáva gól! Konečne sa napla sieť. Filip Vrábeľ operoval pred bránkoviskom a dočkal sa sladkej odmeny.

44:43
    Mužstvá predvádzajú hluchú pasáž. Puky tancujú, lietajú nezmyselne a odrážajú sa krížom – krážom.

44:26
    Puk doletel na domácu striedačku, resp. ostal stáť na hrane mantinelu.

43:30
    Dnes veľmi nie je potrebná prítomnosť rozhodcov. Minimum sa vylučovalo a ešte menej zneli píšťalky. Hráme už dlho bez prerušenia.

42:33
    Klema je celkom aktívny. Mohol byť tretím menom v listine strelcov.

42:03
    Hudec bol dotieravý, ale ako náhle sa k nemu blížili obrancovia domácich, ihneď sa otočil druhým smerom.

41:26
    Kuriózny moment. Vaško a Valo sa do seba zakliesnili korčuľami. Rozdelil ich jeden z čiarových arbitrov.

40:28
    Plocha ešte nie je vyschnutá dostatočne. Puk sa párkrát zastavil na vode.

40:01

Tretia tretina sa začne o 18:58.

Nováčik dokázal v druhej tretine vyrovnať, o čo sa postaral Baláž. Súčasný stav je ale veľmi veľkým prekvapením. Málokto rátal s dvomi gólmi po štyridsiatich minútach.

40:00

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:54
    Rýchly presun hry. Domáci vyštartovali vo dvojici, presnejšie Šiňanský s Kamenickým. Trnavský gólman odolal.

37:40
    Ondrej Valo ukázal perfektný slalom do pásma ako keby šiel medzi kužele a strela, ktorá smerovala hore, obtrela sa o konštrukciu!

37:25
    Po strele Vrábeľa stratil Brucháč puk z dohľadu.

37:07
    Humenné zamklo mladíkov v obrane.

36:41
    Prišiel obojstranne živší herný prejav.

35:38
    Lenďák využil voľný puk, ktorý sa odrazil od korčule Kohúta. Tvrdá strela si cestu do brány nenašla.

34:33
    Vrábeľ výborne ovláda matematiku a vedel si vypočítať odraz puku. Len škoda, že z následného prieniku za modrú čiaru už nevedel vymyslieť niečo lepšie a účinnejšie.

34:03
    Som zvedavý, kto bude viac gólovo potentný. Brucháč už mohol zo svojej siete loviť druhý puk.

33:28
    Fedorkova otočka končí na tyči trnavskej brány!

33:00
    Humenné dáva gól! Beriem späť, ak som urazil domácich hokejistov. Môj predošlý príspevok zmenil Marcel Baláž. Jednoduchá strela z tesnej blízkosti a začína sa odznovu.

32:19
    Jalovosť Humenného v zakončení je veľká.

31:50
    Nedá sa identifikovať, či úmyslom Hrbáčika bolo strieľať, nahadzovať, alebo prihrávať.

31:16
    Nedal. Skóre sa nemení a brankár Sidor si užíva ovácie domáceho publika.

31:16
    Ševčík bol faulovaný a nasleduje trestné strieľanie!

30:25
    Klema mohol byť rád, že si ho nevšímal hlavný rozhodca. Hosťujúci hráč totiž hokejkou zasiahol tvár domáceho kapitána Vaška.

30:09
    Futbalový oblúčik v podaní hostí do stredného pásma.

29:28
    Ftáčnik sa dostal k puku ako slepé kura k zrnu, no ulakomil sa na prihrávku. Po ľavej strane sa mu ukazoval úplne voľný Ševčík, ale prvý menovaný chcel streliť gól. Prerátal sa.

28:45
    Ševčík otravoval Pavúka, ktorý mal puk na čepeli, ale ustál toto "prenasledovanie".

28:07
    Domáci Juraj Kamenický už nastupuje bez ochranného košíka a hneď sa to odráža na jeho práci s pukom.

27:11
    Michalčin si prebral puk na útočnej modrej čiare, ale k úspešnej realizácii následnej prihrávky medzi kruhy mu chýbalo viac priestoru.

26:33
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

25:55
    Ani v tejto početnej výhode to nevyzerá na prvý gól hostiteľov.

25:46
    Trnava sa oslobodzuje.

25:00
    Dobrá možnosť pre Fedorka z rohu. Brucháč sa stihol premiestniť.

24:33
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Valo – 2 min., hákovanie).

24:18
    Sledujeme súvislú hru, avšak diváci by radi videli aj gólom zaváňajúcu akciu.

23:52
    Škokor dobehol Buraľa, ktorý mal problém s pohybom.

23:18
    Opäť sa k slovu dostávajú ventilátory. Para je mimoriadne hustá a je ťažká viditeľnosť.

22:28
    Michalčin sa neprebil cez Mikeša. Stratil puk a mieri na lavičku.

21:49
    Olša schytal tvrdý hit od Vrábeľa. Ukázal veľavravnú grimasu.

21:11
    Podobný scenár ako v prvej tretine. Prekvapujúco aktívnejší sú Mackovi zverenci.

21:00
    V krátkom slede musel Sidor viackrát zasahovať. Nevyžiadalo si to však gólovú daň.

20:36

20:22
    O chvíľu sa vráti do hry Klein.

20:01

Záver prestávky nám ešte vyplní vystúpenie Katky Kováčovej, krasokorčuliarky z Humenného. Sprevádza ju pieseň od zosnulého Michaela Jacksona – Beat It

Druhá tretina sa začne o 18:14.

Úplne prvá strela v zápase sa hneď premenila na gól. Podarilo sa to Trnave, konkrétne Filipovi Hudecovi. V ďalších minútach to bol humenský boj s Brucháčom, ale ten drží zatiahnutu roletu.

20:00

19:51
    Polminútovú presilovku si domáci prenesú do druhého dejstva.

19:46
    Solomončak spôsobil menší ošiaľ pred bránou hostí, ale Brucháč má všetko pod kontrolou.

19:26
    Tretia početná výhoda pre Humenné, ale ani náznak k zlepšeniu.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:40
    Vylúčeniu Kleina predchádzala šanca Vrábeľa, no podľa môjho úsudku sa ho ani nedotkol.

18:36
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Klein – 2 min., podrazenie).

18:07
    Michalčin sa realizoval strelou od modrej čiary. Brucháč mal menší problém, stratil rovnováhu, ale puk z jeho chráničov nevypadol.

17:50
    Fedorko v páde ešte dokázal predĺžiť puk na rozbehnutého Babinetsa.

17:31
    Znova horela defenzíva domácich! Ftáčnik priletel ako šarkan, ale zastavil ho Dušan Sidor lapačkou!

17:03
    Robustný Klema naznačoval, že narazí ramenom Baláža, no v poslednej chvíli od tohto úmyslu upustil.

16:17
    Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme. Za Humenné nastúpila prvá formácia, za hostí druhá.

15:47
    Na chvíľu sa nasťahovala Trnava do ofenzívy, ale vo väčšine prípadov je to len bezduché korčuľovanie z rohu do rohu. Chýba tomu akási myšlienka.

14:42
    Zaujímavá situácia v obrannej tretine domácich. Celá päťka hostí bola vo vnútri, ale nik sa neodvážil o lepší atak a vynútenie si puku. Iba sa prizerala.

14:28
    Zmeniť stav sa pokúšal aj Ivan Fedorko. Brankár Trnavy stále drží čisté konto.

13:39
    Bekhend Bylinu zastavil betón Brucháča! Korba pre istotu rozpažil!

13:07
    Kamenickému na tvári prekáža košík a je to vidieť. Buraľ mohol z jeho prihrávky možno aj niečo vyťažiť, ale nestalo sa.

12:29
    Na to, že Martin Ondrej nemal dobrý výhľad pred sebou, zaznamenal pekný pokus o prekvapenie hosťujúceho brankára.

12:05
    Domáca tretia lajna ostáva na ľade. Určite dostala za úlohu čo najskôr zariadiť vyrovnanie. Krajňák bol najbližšie.

11:34
    Martin Krajňák ostal zabudnutý a preštrikoval sa do sľubnej príležitosti. Obhodil si Schmidta, ale s jeho strelou nemal Brucháč výraznejší problém.

11:00
    Humenné hrá s piatimi hráčmi.

10:18
    Babinets po šikovnom uvoľnení medzi dvojicou súperových hokejistov nepresnou prihrávkou hľadal Lenďáka.

09:39
    Gleb Bylina výborne číhal na hráčov Trnavy a nechýbalo veľa, aby sa dostal do nájazdu.

09:00
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Kamenický – 2 min., hákovanie).

08:58
    Výkon nováčika sa dosiaľ ukazuje ako keby mal v nohách ešte ten ťažký stredajší zápas v Michalovciach.

07:57
    Takmer z ničoho sa dostávali "gladiátori" do nebezpečnej šance. Sidor zasahovať nemusel.

07:45
    Okrem úvodného gólu mladíci zo západu veľmi toho neukázali.

07:40
    Aj Kohút naskočil do hry a hostia hrajú v plnom počte.

07:17
    Trnava hrá so štyrmi hráčmi.

06:48
    Lenďák mohol strieľať, ale dal prednosť prihrávke na Fedorka.

06:15
    Pekná biliardová akcia Humenného. Puk šiel po osi Baláž – Ondrej – Buraľ, ktorý strelou z jednej vyprášil Brucháčove betóny.

05:48
    Buly však domáci prehrali, hostia puk odpálili a posielajú na ľad čerstvú formáciu.

05:40
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Kohút – 2 min., nedovolené bránenie).

05:38
    Trnava pôjde do troch.

05:17
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Schmidt – 2 min., krosček).

05:09
    Dušan Sidor vykorčuľoval z brány. Prichádza vylúčenie Trnavčana.

04:40
    Babinets si nabehol na presne mierenú prihrávku, ale ani sa nestihol otočiť a bol bez puku.

04:02
    Solídne tempo od prvého buly. Škoda, že hmla kazí dojem.

03:22
    Karta sa trochu obracia. Hostia teraz robia vietor v útoku, no niečo konkrétnejšie a vážnejšie nevymysleli.

03:00
    Hrbáčik nahodil puk na Sidora a odišiel striedať.

02:17
    Trnavu vedúci gól skôr brzdí, než štartuje. Humenné je viac pred jej bránou.

01:55
    Filip Vrábeľ nebol ďaleko od prekonania Brucháča! Ten zabránil čepeľou svojej hokejky!

00:42
    Pod vplyvom hmly sa zatiaľ lepšie darí hosťom. Ondrej Valo si prebral puk na červenej čiare, prešiel s ním bez obmedzenia do pásma a rýchlou prihrávkou našiel Hudeca, ktorý vôbec z prvej strely zápasu otvára skóre.

00:05
    Nad ľadovou plochou sa tvorí veľký opar a uvidíme, či to ovplyvní priebeh duelu.

00:01

Opäť je hlavným rozhodcom Peter Korba, ktorý minulý týždeň dal o sebe vedieť.

Humenné v stredu odohralo výborné zemplínske derby a vlastnými chybami sa obralo o senzačnú výhru na ľade aktuálneho majstra. Zverenci Milana Staša ešte v 22.minúte vyhrávali 5:1, no v 50.minúte to bolo 6:6 a nakoniec nezvládli predĺženie! Opäť sa potvrdilo, že ani štvorgólové vedenie v hokeji pravdepodobne nič neznamená. Šancu na reparát majú doma, keď hostia Trnavu. Majú jej čo oplácať, keď vo 4.kole v slovenskom Ríme prehrali 4:6.

Na východ republiky pricestuje mladý trnavský káder. Ten už mnoho rokov tvoria študenti alebo hráči, ktorí popri hokeji pracujú. Niekoľkokrát sa v tomto klube spomínala určitá vízia, ktorá by tamojší najrýchlejší kolektívny šport podvihla, avšak doteraz ostalo len pri sľuboch. Od mája tohto roka velí klubu žena. Adriána Hosťovecká chce svoje skúsenosti posunúť ďalej a zameriava sa hlavne na mladých hokejistov, o ktorých bude v budúcnosti záujem v popredných tímoch. Z hľadiska kvality i prvého vzájomného zápasu budú domáci jednoznačným favoritom, čo by mali potvrdiť ziskom všetkých bodov. Netreba ale zabúdať, že Trnava predovšetkým vonku je veľmi nevyspytateľná.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Ivan Harčár

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 33. Baláž (Solomončak, Bylina), 47. Vrábeľ (Markuš, Michalčin), 48. Krajňák (Markuš) – 1. Hudec (Valo), 59. Valo (Olša)

HC 19 Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Lenďák, Krempaský, Michalčin, Mačkovič – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Krajňák, Vrábeľ, Markuš – Kamenický, Majerník, Šiňanský.
    HK Gladiators Trnava: Kutej – Schmidt, Klein, Kohút, Kormúth, Kuna, Mikeš, Housa – Ševčík, Hrbáčik, Szalay – Olša, Valo, Hudec – Klema – Škokor, Lindeman, Ftáčnik.

Rozhodca: Korba – Riš, Ordzovenský.