1
6
2
0

cz Štvrtok 01.11.2018, 13:23 • Centrální kurt, hala Bercy, Paříž (FRA) • ATP Paríž - Rolex Paris Masters (krytý tvrdý povrch) • Osemfinále

Novak Djoković tak postupuje po padesáti minutách do čtvrtfinále! Šestadvacetiletý Damir Džumhur vzdal zápas se světovou dvojkou pro bolesti zad.

Úvod utkání byl ale vyrovnaný. V prvních třech gemech nebyl k vidění ani jeden brejkbol. Následně ale Novak Djoković prolomil soupeřův servis, následně i druhý a první dějství s klidem šampiona dopodával. Za stavu 5:1 pro Srba se Damir Džumhur nechal ošetřovat, po krátkém pauze se však vrátil do zápasu. Nakonec ale ve druhém setu po třetím gemu odstupuje.

Na Novaka Djokoviće čeká ve čtvrtfinále Marin Čilič z Chorvatska. (14:21:29)

Damir Džumhur zápas nedohraje! Po ztraceném servisu ve druhém setu se rozhodl osmifinálový souboj s Novakem Djokovićem vzdát.

1:2
    Damir Džumhur byl proti brejkbolu bez prvního podání. Djoković returnoval hodně agresivně, poté se ale musel také bránit za koncovou lajnou. Rozhodl nedůrazný úder Džumhura, který přivedl Srba k síti, odkud mohl zakončit výměnu i celý gem.

30-40
    První brejkbol je pryč. Džumhur trefil první podání, poté se přesunul k síti, kde si počkal na přesný volej do volného kurtu.

15-40
    Dva brejkboly pro Djokoviće! Damir Džumhur zariskoval na podání, ale Srb byl připraven a po returnu pod nohy zahrál Džumhur do sítě.

15-30
    Djoković se dostává do vedení. Džumhur nebyl dostatečně agresivní a hned na to doplatil.

15-15
    Tentokrát už se hrálo po prvním podání. Djoković dostihl kraťas, poté se dokázal znovu vrátit k základní čáře pro přesný lob, ale na další zkrácení hry už rezignoval.

0-15
    Džumhur musel opakovat první podání hned čtyřikrát. Nakonec ale stejně putuje fiftýn na konto Srba po parádním forhendu po čáře.

1:1
    Djoković srovnává stav druhého setu. Džumhur sice vystihl úmysl srbského tenisty, byl u míčku včas, ale kontraúder už zamířil do autu.

30-40
    Novak Djoković se opět nemohl spolehnout na první podání. Džumhur tentokrát returnoval do kurtu, dokázal držet krok s Djokovićem, ale nakonec obranný úder poslal až za koncovou čáru.

30-30
    Srbův první servis zamířil do těsného autu. Po druhém podání ale Džumhur situace nevyužil a returnoval jen mimo kurt.

30-15
    Djoković se snad poprvé v zápase dostává při svém servisu pod tlak. Nyní se Srb nevypořádal s returnem pod nohy.

15-15
    Novak Djoković si připravil pozici druhým servisem, následně od základní čáry přežil tlak soupeře, který nakonec přetáhl bekhend do autu.

15-0
    Také Novak Djoković se poprvé představí ve druhém setu na podání. Stále ještě světová dvojka rozehrála gem nátlakovou hrou u sítě, ale Džumhur předvedl parádní lob a k němu přidal i kvalitní smeč.

1:0
    Džumhur si na úvod druhé sady drží své podání. Nyní dokázal od základní čáry zatlačit favorizovaného hráče a donutil ho k nepřesnému bekhendu do autu.

40-15
    Damir Džumhur boduje znovu po druhém servisu. Djoković mohl výměnu zakončit forhendem po lajně, ale o metr minul postranní čáru.

30-15
    Džumhurův první servis vyletěl do autu. Po tom druhém bojoval Srb od základní čáry, ale soupeře si tentokrát nepřišel.

15-15
    Nyní už ale boduje také Djoković, který byl od základní lajny o poznání trpělivější.

15-0
    Druhou sadu zahajuje na podání Damir Džumhur. Djoković returnoval pouze lehce do středu kurtu, tím pozval soupeře k síti, odkud Džumhur zakončil výměnu.