Košice – B. Bystrica 1:3 (kon.) | Zvolen – Poprad 3:4 (kon.) | Žilina – Trenčín 1:0 (1:0 po s.n.)
Miškovec – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.) | Detva – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Budapešť – Nitra 2:8 (kon.)
DVTK Miškovec
2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Nedeľa 28.10.2018, 17:30 • Ice rink DVTK (Miškovec) • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 17. kola Tipsport ligy. Dnes sa proti sebe postavia hokejisti maďarského DVTK Miškovec, ktorí budú hostiť Liptovský Mikuláš. V prvom vzájomnom meraní síl týchto dvoch celkov sa zrodila výhra DVTK 1:3. Hráči Liptovského Mikuláša síce išli do vedenia vďaka Róbertovi Hunovi, no dva presné zásahy Zigu Panceho a jeden Balázsa Somogyiho rozhodli o výhre Miškovcu.

Tabuľkovo sú na tom aj tak lepšie hráči slovenského družstva. Liptov sa totižto momentálne nachádza na 8. mieste, kde má pred nepostupujúcim 11. miestom náskok 6 bodov. Práve na o skóre horšom 12. mieste sa nachádzajú hráči domáceho tímu. Liptovský Mikuláš vďačí tabuľkovému poskoku najmä trom posledným duelom, kde boli vždy úspešní. Konkrétne si to odniesla Detva, Slovensko U20 a MAC Ujbuda. DVTK v poslednom zápase taktiež vyhral, no Detvu zdolali len po predĺžení.

Najlepšie bodujúcim hráčom je János Vas, ktorý svojich 16 bodov rozdelili do pomeru 3:13. Za ním je hneď duo spoluhráčov – Ziga Pance (8:7) a Rasmus Kulmala (5:10). Najúspešnejším Liptovčanom je Róbert Huna, ktorý dal zatiaľ 6 gólov, k nim pridal 5 asistencií.

Stávkové kancelárie favorizujú domáci celok, na ktorý sa hodnota hýbe okolo číslo 1,9. Na hostí je to približne o 1 viac. Hokej je však jeden z najnevyspytateľnejších športov, a preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

DVTK Miškovec: Adorján (Vay) – Crawford, Slovák, Szirányi, Vojtkó, Láda, Milam – Miskolczi, Galanisz, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Harrison – Ritó, Hajós, Vincze

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Bátory) – Nádašdi, Mezovský, Fereta, Horváth, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Kriška, Huna Ri., Huna Ró. – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkila, Tamáši, Piatka – Lištiak, Uhrík, Števuliak

Rozhodca: Vladimír Snášel, Ondrej Kalina – Martin Smrek, Ľudovít Šoltés – Štefan Bačo.

00:01

00:20
    Do prvej črtajúcej príležitosti sa dostali hráči hosťujúceho tímu, no priameho ohrozenie bránky z toho nebolo.

00:54
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Marek Uram – 2 min., sekanie).

01:49
    Liptovskému Mikulášu sa darí výborne vyhadzovať puk a svojmu súperovi zatiaľ v presilovej hre nič nedovolili.

02:54
    Marek Uram je už na ľadovej ploche, a tak je počet mužov vyrovnaný.

04:08
    Puk zatiaľ lieta zo strany na stranu, no k výraznejšiemu ohrozeniu bránky stále nedošlo.

05:01
    Prvých 5 minút bolo pomerne plynulých, keď sa prerušilo len kvôli vylúčeniu.

05:59
    Bratia Hunovci spôsobili nepríjemnosti pred bránkou Miškovcu, no z gólu sa tešiť zatiaľ nebudú.

07:10
    Puk aktuálne držia domáci hokejisti, no vo vlastnom pásme.

07:55
    Hra je prerušená pre ofsajd Liptovského Mikuláša. Opakovaný záber potvrdzuje čiarového rozhodcu.

08:22
    Ofsajd aj na opačnej strane, a tak je hra prenesená opäť do stredného pásma.

08:45
    Adorján rieši všetko na istotu, a tak sa hra presunie po jeho ľavej ruke.

09:30
    Trma vrma pred bránkou Liptovského Mikuláša. Všetko však vyriešil brankár Kislitsyn.

10:00
    Polovička prvej tretiny je už minulosťou a my stále čakáme na nebezpečnejšiu šancu.

10:38
    Galanisz teraz nepríjemne zakončil, no pripraveného Kislitsyna napálil len do tela.

12:13
    DVTK Miškovec mohol ísť do vedenia. Pred voľným Somogyim v hodine dvanástej zasiahol Kurali.

12:58
    Nepríjemné napádanie Miškovčanov rieši Kislitsyn na istotu.

13:30
    Sukeľ zblokoval strelu Slováka, a tak priame ohrozenie bránky Liptovského Mikulášu neprišlo.

14:24
    Píska sa postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, a tak sa hra presúva do stredného pásma.

15:46
    Puk momentálne lieta zo strany na stranu, no brankári môžu byť v pokoji.

16:24
    Sukeľ bol teraz príliš rýchly čo neuniklo pozornému očku čiarového rozhodcu. Ofsajd.

16:51
    Ukázalo sa, že strela Loiseaua bola ešte tečovaná Harrisonom, ktorý však hral s vysokou hokejkou, a preto gól jednoznačne platiť nemôže.
    16:51 Harrison (MIS), Loiseau (MIS)

18:20
    Z tvrdého stretu pri mantineli vyšli lepšie hokejisti domáceho celku.

19:07
    Ofsajd na strane DVTK. Následne hráči Liptovského Mikuláša vyhrali buly.

20:00

Prvá tretina je úspešne za nami. Boli sme svedkami minimum prerušení, bohužiaľ aj minimum šancí. Najväčšia bola gólová, no len na chvíľku. Videorozhodca potom gól neuznal, a tak sa do prostrednej časti dnešného zápasu pôjde za nerozhodného stavu.

20:01

20:31
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Gól strelil PATRIK OŠKO, ku ktorému sa síce šťastne, no predsa odrazila zblokovaná strela. Tú následne bez problémov posiela do odkrytej siete. Asistencie: Marek Uram, Jakub Sukeľ.
    20:31 OŠKO - 0:1

21:42
    Strelený gól pridal na aktivite oboch mužstiev, najmä na tej domácej.

22:49
    Jasný ofsajd bude mať za následok vhadzovanie v strednom pásme.

22:59
    Gól strelil RICHARD HUNA, ktorý dokázal prepáliť všetko čo mu stálo v ceste, a tak posiela svoj tím už do dvojgólového vedenia. Asistencia: Róbert Huna.

24:48
    János Vas nepríjemne zakončil z veľkého uhlu, no hosťujúceho brankára to neprekvapilo.

26:00
    Aktuálne hrajú Miškovčania za vlastnou bránkou. Vôbec nevyzerajú, že sa ženú dopredu.

27:08
    Obrovská šanca domáceho tímu, ktorú však trestuhodne Szirányi zahodil.

28:45
    Lištiak napriahol spoza brániaceho hráča, no dobre pripravený Adorján jeho strelu vyráža.

29:15
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Balázs Somogyi.

29:29
    Nádašdi s nepríjemnou strelou od modrej. Pripravený Adorján však dobre zasahuje.

29:51
    K strele sa dostal aj Kriška, no ani ten nenašiel recept na domáceho brankára.

30:25
    Smerom dopredu sa vydali aj hráči domáceho tímu, ktorí si okrem nebezpečných situácií, cenných sekúnd dokázali vybojovať aj vylúčenie súpera.

30:40
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mikka Heikkila – 2 min., krosček).

31:12
    K strele z uhlu sa dostal Uhrík, ktorý však triafa len brankára.

31:25
    Somogyi vybehol z trestnej lavice a okamžite zakončoval z nebezpečnej pozície. Obetavo sa však do strely hodil Mezovský a strelu zrazil do bezpečia.

32:20
    Hostia momentálne získavajú cenné sekundy, a tak je ich oslabenie čoskoro pri konci.

33:06
    Tamáši pekne korčuľoval po ľavom krídle, no Szirányi ho perfektne od puku odstavil.

33:14
    Z väčšej vzdialenosti pálil Galanisz, no triafa len presne do Kislitsyna.

33:57
    Zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu. Hra bude presunutá po ľavej ruke brankára Adorjána.

34:52
    Hra sa začala pomerne kúskovať, čo hrá jednoznačne do kariet hosťom.

35:32
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Patrik Števuliak.

36:33
    Ziga Pance pálil, no ani jeden z jeho spoluhráčov nedokázal puk prepasírovať za chrbát dnes dobre chytajúceho Kislitsyna.

36:56
    Ani druhý gól DVTK nebude platiť. Dôvodom je zlé striedanie.

36:56
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Ziga Pance.

37:47
    Razom majú presilovú hru práve hráči Liptovského Mikulášu.

39:01
    Hostia si v presilovej hre nedokázali vybojovať nebezpečnejšiu príležitosť, a tak sa stav nemení.

39:23
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Jameson Milam – 2 min., sekanie).

40:00

Prostredná tretina bola výrazne aktívnejšia ako tá prvá. Liptovskému Mikulášu sa podarilo streliť dva góly. DVTK opäť strelilo gól zásluhou Loiseaua, no ani tentokrát neplatil. Do záverečnej tretiny sa teda máme rozhodne na čo tešiť.

40:01

40:40
    Hostia si zatiaľ v tretej tretine nevybojovali väčšiu príležitosť aj napriek presilovej hre.

42:01
    Počet mužov je síce už vyrovnaný, no hráči z Liptova sú aj tak o niečo aktívnejší.

43:10
    Domáci hokejisti sa natlačili do súperovej tretiny, kde sa snažia niečo spraviť s výsledkom.

43:59
    Po prihrávke rukou Miskolcziho sa hra presunie von z tretiny Liptovského Mikuláša.

44:32
    Gól strelil JAKUB SUKEĽ, ktorý najprv výborne vybojoval loptu, následne prihral Marekovi Uramovi, no ten mu následne nezištne prihral naspäť pred prázdnu bránku. Asistencia: Marek Uram.
    44:32 SUKEĽ - 0:3

45:21
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Nemec – 2 min., držanie).

46:05
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Jameson Milam – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

47:00
    Tempo je pri hre 4 na 4 veľmi vysoké, pretože je na ľadovej ploche viac miesta.

48:23
    Vylúčenia oboch tímov už skončili. Ani jednému z tímov sa tak nepodarilo využiť neúplné presilové hry.

48:56
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Ryan Harrison – 2 min.).

49:21
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Martin Kriška – 2 min., nedovolené bránenie).

50:43
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Michal Uhrík – 2 min., držanie).

51:20
    Ziga Pance mohol streliť kontaktný gól, no ani on ešte nenašiel recept na Kislitsyna.

52:17
    Kriška zostal ležať na ľadovej ploche a zasahovať budú musieť aj lekári.

52:20
    Našťastie hosťujúci hráč odkráčal po svojom, no spolu s lekárskym tímom smeroval hneď do útrob štadiónu.

53:38
    Piatka dobre podržal puk za súperovou bránkou, kde dokázal aj nahrať, no nepresne.

54:22
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Roland Hajós – 2 min.).

55:04
    Zakázané uvoľnenie Liptákov bude znamenať vhadzovanie pred ich bránkou.

56:13
    Gól strelil ANDREJ LIŠTIAK, ktorý využil chybu v obrane domáceho tímu a po vyrazenej strele svojho spoluhráča bez problémov doráža puk do bránky. Asistencie: Róbert Huna, Richard Huna
    56:13 LIŠTIAK - 0:4

57:19
    Miškovec dal gól!
    Gól strelil RYAN HARRISON. Toho našiel výborne Jameson Milam a prvý menovaný krásne pomedzi betóny koriguje stav zápasu. Asistencia: Jameson Milam.
    57:19 HARRISON - 1:4

57:43
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Jameson Milam – 2 min., držanie).

58:15
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Nemec – 2 min.).

58:33
    Gól strelil ZIGA PANCE, ktorý nebránený zakončil krásnu akciu svojho tímu. Asistencie: Bence Szirányi, János Vas
    58:33 PANCE - 2:4

59:01
    Domáci hrajú už bez brankára, a tak budú záverečné sekundy ešte zaujímavé.

Hráči Liptovského Mikulášu viedli už 0:4, no do posledných sekúnd to bola dráma. Nechali si totižto streliť v krátkom časovom slede 2 góly, a preto domáci hráči vystrkovali rožky. Napokon si však ubránili zaslúžené 3 body. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (19:53:20)

Matúš Macháč

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 58. Harrison (Milam), 59. Pance (Szirányi, Vas) – 21. Oško (Uram, Sukeľ), 23. Huna (Huna), 45. Sukeľ (Uram), 57. Lištiak (Huna, Huna)