Calgary – Washington 3:4 (1:2 po s.n.) | Toronto – Winnipeg 3:2 (kon.) | Columbus – Buffalo 5:4 (po pr.)
Boston – Montreal 0:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 7:3 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:2 (kon.)
Arizona – Tampa Bay 7:1 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:5 (kon.) | LA Kings – NY Rangers 4:3 (kon.)
Detroit – Dallas 4:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 1:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:2 (po pr.)
Vancouver Canucks
0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Pittsburgh Penguins
cz Nedeľa 28.10.2018, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

40:40
    Přesilová hra Penguins se odkládá, protože Kris Letang dostal po faulu ve středním pásmu dvě minuty za podržení. Dvě minuty se bude hrát ve hře 4 na 4.

40:20
    Antoine Roussel fauloval v obranném pásmu a dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Penguins budou hrát v početní převaze čtyři minuty.

37:59
    Bo Horvat v obranném pásmu přidržel u hrazení Bryana Rusta a byl vyloučen na dvě minuty za držení.

33:45
    Jevgenij Malkin v pravém kruhu útočného pásma bojoval o puk, jenže ho ztratil a poté podrazil Brendana Leipsica. Třetí přesilová hra domácího Vancouveru.
    20:12 Roussel zápasnickým chvatem poslal k ledu Crosbyho

20:12
    Antoine Roussel v rohu obranného pásma po odpískání chytl kolem krku zezadu Sidneyho Crosbyho a svalil ho k ledu. Následovaly dvě minuty za nesportovní chování.

10:48
    Michael Del Zotto byl v levém kruhu útočného pásma faulován v souboji dvou obránců Jamiem Oleksiakem, který vyfasoval dvě minuty za držení. Penguins jdou znovu do čtyř a po krátké reklamní přestávce budou čelit druhé přesilové hře Canucks.

01:44
    Casey DeSmith sice holí výborně vypíchl puk Eliasovi Petterssonovi, jenže ho fauloval a dostal dvě minuty za podražení. Vancouver si zahraje první přesilovou hru. Trest odpyká útočník Jake Guentzel.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 26. Kessel (Määttä, Malkin), 37. Crosby (Simon, Guentzel), 55. Malkin (Sprong), 56. Malkin (Kessel, Hagelin), 58. Crosby (Oleksiak, Guentzel)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto (A), Biega, D. Pouliot, Stecher – Leipsic, Horvat (A), Eriksson – Goldobin, Pettersson, Boeser – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Schaller, M. Granlund, Motte.
    Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, Ruhwedel, Määttä, Oleksiak – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheahan, Cullen, Hörnqvist – Simon, D. Grant, Sprong.

Rozhodca: Ian Walsh, Kyle Rehman. Čároví: Steve Barton, Travis Gawryletz

Diváci: 17537