Spišská N. Ves – Prešov 3:4 (po pr.) | Trnava – Osmos Bratislava 1:2 (kon.) | Michalovce – Dubnica 3:2 (kon.)
Martin – Topoľčany 4:1 (kon.)
HK VITAR Martin
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Topoľčany
Piatok 19.10.2018, 18:00 • Martinské hokejové centrum • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Martin si v predchádzajúcom kole poradil doma s Dubnicou nad Váhom hladko 6:2 a po úvodnej štvrtine základnej časti sa jeho hráči nachádzajú na druhom mieste s trojbodovou stratou na lídra z Michaloviec. V tomto poslednom stretnutí sa za domácim presadili Dírer, Langhammer, Zeliska, Poliaček, Barto a Brezniak.

Topoľčany sa v stredu natrápili na ľade Považskej Bystrice nad ktorou zvíťazili 2:3 po predĺžení a momentálne sú na piatej priečke s päťbodovou stratou na Martin. Na ľade súpera sa presadili postupne Laššo, Bečka a v predĺžení Kováčik.

Obaja dnešní súperi už majú úvodné meranie síl v tejto sezóne za sebou. V zápase prvého kola zvíťazil Martin na ľade Topoľčian 1:2. Po góloch Rechtoríka a Markoviča viedli hostia 0:2, za domácich korigoval skóre Šťastný.

HK Martin: Bernát (Cabaník) – Tabaček, Themár – Pacalaj, Burzík – Rusina, Oravec – Rechtorík, Lednický – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Brveník

HC Topoľčany: Halo (Komžík) – Hrudík, Kováčik – Král, Ďurčo – Bystričan, Hruška – Grman, Duran – Kluka, Laššo, Podstavek – Tábi, Uhnák, Dvonč – Pekarčík, Klenko, Bečka – Gergel A., Šťastný, Gergel D.

Rozhodca: Vido – Ševčík, Hanko, Kramár (video).

00:01

00:34
    Laššo po zrážke s Tabačekom zostal ležať na ploche. Drží sa za zápästie.

01:02
    Dvončova nastreľovaná prihrávka na Kluku. Pacalaj ju dokázal zblokovať.

01:45
    Pokrivčák nabíjal Dírerovi, ktorý sa pokúsil o strelu. Máme tu prerušenú hru.

02:14
    Halo si pripisuje zákrok číslo dva po druhej strele Dírera. Tentoraz sa domáci strelec pokúsil puk nadvihnúť.

02:37
    Pekarčík vyskúšal pozornosť Bernáta. Ten si takisto pripísal zákrok.

03:13
    Pred Bečkom zasiahol Themár. Domáca obrana zatiaľ pozorná.

03:54
    Burzík sa ocitol v postavení mimo hry. Vhadzovanie v strednom pásme.

04:14
    Podstavek na kolenách. Podarilo sa mu ešte nájsť Tábiho, ktorý netrafil odkrytú bránku.

04:35
    Pacalaj teraz nedokázal vyhodiť puk. Domáci sú zvieraní hosťujúcimi hráčmi.

05:06
    Kluka za domácou bránkou. Našiel Kováčika, ktorý vracia puk Hrudíkovi.

05:46
    Jurášek sa nedokázal uvoľniť. Zastavený bol ešte na útočnej modrej.

06:23
    Markovič z prvej. Domácim sa po dlhšej prestávke podarilo vyslať strelu na bránku.

06:57
    Poliaček na ľavej strane. Prichádza k nemu Jurášek.

07:44
    Uhnák na Pekarčíka. Themár sa stihol včas vrátiť a vytlačiť ho do rohu.

08:19
    Šťastného pokus vedľa rohu bránky. Domáci stále nemajú puk vo svojej moci.

08:49
    Domáci hráči len poslali puk do útočného pásma. Je to z ich strany zatiaľ veľmi slabý výkon smerom dopredu.

09:33
    Duran na Šťastného. Máme tu okamžité zakončenie.

10:17
    Markovič sa musel vrátiť dozadu. Momentálne všetci martinskí hráči bránia.

10:53
    Rusina pritlačil Kluku na mantinel. Ukázal sa tam ešte Uhnák, ktorému ale puk po jeho získaní odskočil do rohu.

11:27
    Pekarčík tečoval puk na strešnú konštrukciu. Následne sa tento vrátil späť do hry.

11:55
    Burzík prudkou strelou od modrej len pohladil lapačku brankára. Ten s týmto pokusom nemal najmenší problém.

12:32
    S Grmanom si zahrali aj domáci obrancovia. Bol z toho takmer vlastný gól.

13:15
    Podstavek na Kluku. Výmena strán v podaní hosťujúceho tímu a zakončenie druhého menovaného.

13:43
    Laššo z prvej. Ďalší pokus smerujúci na domácu bránku.

14:24
    Dvonč v súboji s Rusinom. Puk sa dostáva do stredného pásma.

14:56
    Pacalaj sa vracia po odrazený puk. Je však z toho zakázané uvoľnenie na strane hostí.

15:29
    Bečka si trúfol na dvoch brániacich hráčov. Napokon ho zastavuje Dírer.

16:06
    Ďalšie zakázané uvoľnenie na strane Topoľčian. Tentoraz sa oň postaral Halo, ktorý hľadal vpredu Grmana.

16:52
    Domáci získali útočné pásmo. Brveník triafa Durana.

17:15
    Kristián Grman (TOP) inkasuje dve minúty za sekanie.

18:04
    Martin dal gól!
    Využitá presilová hra. Jaroslav Markovič ešte v pásme neuspel, cez Mareka Pacalaja sa ale puk vrátil k JÁNOVI TABAČEKOVI, ktorý prestrelil všetkých aj s brankárom.

18:56
    Brezniak zachytil rozohrávku. Okamžite prihral v blízkosti bránkoviska stojacemu Poliačekovi, ktorý bol blízko ku gólu.

19:44
    V dobrom postavení sa ocitol Král. Prihrávka medzi kruhy ale prišla pomerne neskoro.

20:00

V úvodnej tretine sa dokázali presadiť iba domáci hráči, ktorí zásluhou Tabačeka vedú 1:0. Topoľčany mali v tejto časti hry prevahu, Martin bol však vďaka presilovej hre efektívnejší.

20:01

20:21
    Langhammer s Rudzanom sa postarali o rozruch v úvode tretiny. Vhadovanie sa zopakuje.

20:32
    Andrej Jurášek vybojoval pred bránkou buly. Následne FRANTIŠEK POLIAČEK trafil ponad brankárove rameno.

21:27
    Martin Barto (MAR) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

21:54
    Laššo mohol profitovať z prihrávky Kluku. Bernát sa musel poriadne roztiahnuť aby zabránil gólu.

22:18
    Brveník v úniku. Takmer sa mu podarilo streliť gól v oslabení.

22:54
    Rudzan odpálil puk do bezpečia. Domáci hru v oslabení zvládajú.

23:31
    Barto vracajúci sa z trestnej lavice mohol ísť do úniku. Halo zabránil gólu.

24:14
    Dávid Gergel z otočky. Bernát musel hru prerušiť.

24:55
    Rudzan nabíjal Tabačekovi. Ten netrafil bránku.

25:31
    Ján Tabaček (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

26:17
    Lašša štartujúci proti Paulínymu. Ten mu nedovolil prejsť stredným pásmom.

26:48
    Dírerov pokus o vyhodenie puku. Zatiaľ sa domácim táto snaha nedarí.

27:21
    Grmanova pekne umiestnená strela. Bernát bol pozorný.

27:58
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Vhadzovanie pred brankárom Halom.

28:20
    Klenko ešte dokázal získať na pravej strane puk. Strela prišla z ostrého uhla.

28:56
    Pokrivčák zachytil rozohrávku súpera. Skúsil následne potiahnuť akciu, Hruška ho tlačí do rohu klziska.

29:24
    Král pred Brveníkom. Hostia sa stihli vrátiť a situáciu s prehľadom vyriešiť.

29:57
    Pacalaj na Markoviča, ktorý sa ocitol v postavení mimo hry. Hostia získavajú pásmo.

30:50
    Kováčik teraz horlivo diskutuje s rozhodcami o postavení mimo hry. Nič mu to ale nepomohlo a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

31:22
    Brezniak stiahnutý v súboji. Vylučovať sa nebude.

31:32
    Poliačekova strela po prihrávke od Jurášeka vytlačená na sieť. Vhadzovať sa bude pred hosťujúcou bránkou.

32:15
    Zeliska páliaci spoza Ďurča. Tento pokus mu nevyšiel.

32:29
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Postaral sa oň Král.

33:19
    Zakázané uvoľnenie aj na strane domáceho tímu. Poliaček už márne stíhal puk.

33:56
    Uhnák dostal prihrávku na chrbát. Ťažko sa mu v tejto pozícii následne zakončovalo.

34:40
    Dvonč dostal prihrávku k ľavému kruhu. Svoj únik ale nezakončil.

35:16
    Burzík čakal na prihrávku na modrej. Tá bola o niečo prudšia.

35:54
    Pacalaj nedokázal odpáliť puk pred Klenkom. Jeho pokus však brankár kryl.

36:24
    Langhammer na Markoviča, ktorý skúšal zakončiť popod brankárove betóny. Tento pokus sa mu nezdaril.

36:48
    Poliaček s Jurášekom sa postarali o rozruch pred hosťujúcou bránkou. Halo si musel pomôcť hokejkou.

37:26
    Puk sa vracia na Rusinu. Ten ho posiela na Dírera, ktorý sa ocitá v postavení mimo hry.

37:38
    Pokrivčák z prvej. Halo jeho pokus vytlačil.

38:10
    Dírer na Zelisku. Situáciu zozadu sledoval Pokrivčák.

38:43
    Pred Pokrivčákom odpálil puk do bezpečia Hruška. Nemá ale vpredu spoluhráčov.

39:11
    Milan Hruška (TOP) inkasuje dve minúty za hákovanie.

39:49
    Tabaček vracal puk pred bránku. Pred Paulínym zasiahol Halo a jeho lapačka zatiaľ drží hostí v hre.

40:00

V druhom dejstve sa domácim podarilo rýchlo skórovať. Majú tak bližšie k víťazstvu ako ich súper.

40:01

40:11
    Bystričan nahadzoval puk pred bránku. Podstavek sa k nemu snažil dostať.

40:24
    Dominik Laššo (TOP) inkasuje dve minúty za podrazenie.

41:02
    Tabaček to skúsil počas dvojnásobnej presilovej hry. Král dokázal puk vyhodiť.

41:50
    Dvonč opäť vyhadzuje puk. Hostia sa úspešne bránia.

42:23
    Kluka zahákovaný domácim hráčom. Vylučovať sa nebude.

43:01
    Pri pokuse Adriána Gergela domáci brankár zabrnkal fanúšikom na nervy keď opustil bránku. Hostia toho nevyužili.

43:40
    Hrudík na Šťastného, ktorý mal na hokejke kontaktný gól. Hra sa teraz presúva do rohu klziska.

44:24
    Marek Pacalaj (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.

44:24
    Matúš Rudzan (MAR) inkasuje dve minúty za držanie protihráča.

45:06
    Podstavek triafa iba bočnú sieť. Bernát je bez hokejky.

45:46
    Kováčik na Uhnáka, ktorý tesne minul bránku. Obrovský tlak hostí.

46:15
    Oravec vyhadzuje puk do stredného pásma po neúspešnom pokuse Kováčika. Hostia sa rýchlo vracajú späť.

46:26
    Laššo sa už pozerá na Oravca. Okamžite sú títo dvaja v sebe.

47:11
    Poliaček sa vydal na únik. Zakončoval skôr ako bol pri bránke.

47:46
    Themár na dvakrát neuspel. Halo si pozíciu ustrážil.

48:03
    Zeliska zostal bez puku i bez hokejky. Domáci odchádzajú striedať.

48:16
    Po zrážke s Brveníkom zostáva ležať Hrudík. Bude sa vylučovať.

48:16
    Ivan Brveník (MAR) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

48:33
    Bystričan od modrej. Laššo dorážal.

49:12
    Kluka i Laššo číhajúci pred bránkou. Je to nebezpečné pre domácu bránku.

49:36
    Brezniak a Poliaček v úniku. Takmer z toho bolo prekvapivé zakončenie v oslabení.

50:12
    Themár zachytil rozohrávku Uhnáka. Skúšal poslať dopredu Pokrivčáka.

50:52
    Hosťujúci kapitán teraz konzultuje vhadzovanie v obrannom pásme s rozhodcom. Hostia nie sú príliš spokojní s týmto verdiktom.

51:20
    Matúš Rudzan spoza bránky na Tomáša Rusinu, ktorého strelu od modrej jemne tečoval JAKUB LANGHAMMER.

52:12
    Marek Pacalaj (MAR) inkasuje dve minúty za krosček.

52:48
    Dorážka Uhnáka. Rusina ešte predtým inkasoval prudkou strelou nad členok.

53:01
    Rusinov druhý obetavý zákrok. Tentoraz inkasoval do slabín.

53:17
    Tabaček odstavil Podstaveka od puku. Domácim sa podarilo ho vyhodiť.

53:27
    Topoľčany dali gól!
    Využitá presilová hra. Miloš Bystričan na začiatku akcie. Pokus Juraja Ďurča ešte brankár vyrazil, dorážka do prázdnej bránky v podaní MICHALA KLUKU už končí dnu.

54:12
    Dvonč spoza Oravca. Ten sa ešte puku jemne dotkol hokejkou.

54:52
    Hruška od modrej. Zastavený pokus.

55:08
    Zakázané uvoľnenie zo strany domáceho tímu. Vhadzovať sa bude pred Bernátom.

55:44
    Markovič po prihrávke od Brezniaka vypálil na Hala. Ten jeho pokus vyrazil.

55:51
    Jakub Burzík (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

55:51
    Tabaček teraz kritizuje hlavného rozhodcu za predchádzajúci verdikt. Dlhší čas sa nehrá.

56:19
    Hruška od modrej. Bernát si musel pomôcť betónom.

56:40
    Dírer dokázal vyhodiť puk. Domáci sa oslobodzujú.

56:55
    Ján Tabaček (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

56:55
    Oddychový čas domácich.

57:28
    Hruška na Podstaveka. Zatiaľ sa hostia iba ponúkajú prihrávkami.

57:52
    Posunutá bránka hostí. Hra je prerušená.

57:56
    Kováčik z prvej. Hostia už hrajú power-play.

58:08
    Súboj Pacalaja s Laššom. Rozhodcovia oboch od seba odtŕhajú.

59:00
    JÁN TABAČEK sa po naskočení z trestnej lavice dostáva do gólovej akcie a triafa prázdnu bránku po asistenciách Tomáša Pokrivčáka a Mateja Dírera.

59:30
    Puk na domácich hokejkách. Hráči sa už nikam neponáhľajú.

Martin si poradil s Topoľčanmi 4:1. Góly: 19. Tabaček (Pacalaj, Markovič), 21. Poliaček (Jurášek), 52. Langhammer (Rusina, Rudzan), 59. Tabaček (Pokrivčák, Dírer) – 54. Kluka (Ďurčo, Bystričan).

Vyjadrenia po zápase:

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Topoľčany): "Vedeli sme, čo nás v tomto zápase čaká. Detailne sme si preštudovali video zo zápasu medzi Martinom a Dubnicou. V úvodnej tretine sa nám pomerne darilo, škoda však vylúčenia v závere počas ktorého sme inkasovali. Mohli sme udržať bezgólový stav do druhého dejstva, odchádzať do šatní za nerozhodného stavu. V druhom dejstve sme inkasovali rýchly gól hneď po buly, dvojgólový rozdiel sa následne ťažko doháňa. Na jednej strane som sklamaný z prehry, na druhej strane som rád, že sme ukázali, že hokej hrať vieme a prispeli sme k výbornému zápasu. Diváci museli byť spokojní. Po zápase som hráčom prízvukoval, že rozdiel medzi dobrými a zlými mužstvami, respektíve medzi víťazmi a porazenými je v detailoch. Tie rozhodovali o inkasovaných góloch, ktoré sme možno nemuseli dostať. Naopak, mohli sme streliť gól z niektorých príležitostí, ktoré sme mali. Možnosť na to sme mali aj v prípade dvoch presilových hier o dvoch hráčov, ktoré sme nevyužili. To je veľký hriech v hokeji a následne sme inkasovali gól na 3:0, čo sme tiež mohli riešiť jednoduchým lobom von z pásma. Žiaľ, stále sú hráči, ktorí to hrajú po svojom, nevedia hrať jednoducho na čo doplácame všetci. V tomto nás Martin predčil, v tom, že si na svoju príležitosť počkal a vedel ju využiť. Majú skúsenejších, organizovanejších hráčov. Podali sme bojovný, sympatický výkon, ktorý ale na body nestačil. Na druhej strane som ale rád, že sme zanechali dobrý dojem a máme sa od čoho odraziť."

Radovan Somík (asistent trénera HK Martin): "Bol to asi najťažší zápas, ktorý sme doma odohrali. Musím mužstvu poďakovať za bojovnosť a prístup od začiatku do konca. Zápas bol vyrovnaný, pomohol nám gól v závere tretiny, najmä z pohľadu psychiky. Rovnako tak nás psychicky povzbudil i gól v úvode druhej tretiny. Povzbudilo nás to do ďalších minút, tretiu tretinu sme si ale sami skomplikovali početnými vylúčeniami. Klobúk dolu ale pred hráčmi, ktorí dokázali fantasticky zvládnuť oslabenia. Rovnako tak pred gólmanom, ktorý nás v rozhodujúcich chvíľach podržal. Určite tu je veľká spokojnosť s výsledkom, so zápasom pri ktorom si diváci prišli na svoje. Veľká vďaka fanúšikom za podporu, je radosť hrať v takejto atmosfére."

Albín Podstavek (útočník HC Topoľčany): "Zápas v ktorom rozhodovali detaily. Na konci prvej tretiny sme dostali zbytočný gól v oslabení. Povedali sme si, že to musíme v úvode druhej tretiny udržať, stačilo však 30 sekúnd a inkasovali sme druhý. Nehovorím, že sa po tomto góle zápas zlomil, boli to však dôležité momenty z pohľadu domácich hráčov. Hru sme museli otvoriť, domácim stačilo hrať pozorne v obrane. Dnes nám to vôbec nepadalo, výsledok je z tohto pohľadu zaslúžený. Pred bránkou nám chýbal najmä dôraz, možno i šťastie, dorážka pred bránkou, raz dokonca zachránila domácich žŕdka. Tím, ktorý ale nestrelí gól počas presilovej hry 5 proti 3 si nezaslúži vyhrať. Rovnako ako v tomto, i v prvom meraní síl rozhodovali maličkosti. Martin bol pred nami o krok vpred, hral disciplinovane, my sme nedokázali ani v rozhodujúcich momentoch vyhodiť puk. Tu je tenká hranica medzi úspechom a neúspech. Žiaľ, dnes sme to vzali za nesprávny koniec. V Martine hrám vždy rád, má tu veľmi veľa priateľov. Sú tu jedni z najlepších fanúšikov vôbec, ak nie najlepší v súťaži. Každému hráčovi sa hrá pred takouto kulisou lepšie, motivuje ho to k lepším výkonom. Škoda len, že sme dnes nevyhrali alebo aspoň nezískali bod. Ideme ale ďalej, je sa od čoho odraziť. V stretnutí sme mali aj dobré fázy, na tie si treba spomenúť už pri najbližšom zápase s Michalovcami. Stretnutie si určite ešte raz pozrieme na videu a budeme sa snažiť vyvarovať sa práve zlých momentov."

Ján Tabaček (obranca HK Martin): "Dnes to bol náročný zápas, súper hral vôbec veľmi škaredý hokej. Vystreľovali puky, skúšali dlhé nahodenia, takéto situácie sa veľmi ťažko bránia. Našťastie sme vyhodené puky vždy získali a nepriaznivú situáciu otočili vo svoj prospech. Nebol to možno až taký pekný hokej pre divákov, ani pre nás. Pre súpera je však účelný, prináša výsledky a my sa mu musíme len prispôsobiť čo sa nám aj podarilo a zápas sme zvládli. Kombinačnou hrou sa pri takom tíme ako sú Topoľčany nedá presadiť, vtedy je možné si len počkať na súperove zaváhania. Dnes to našťastie všetko dobre dopadlo, Braňo (Bernát) nás v rozhodujúcich chvíľach podržal a čo je najdôležitejšie, zvládli sme všetky oslabenia o dvoch hráčov. Pri poslednom góle som sa musel poďakovať spoluhráčom, nebol to iba Tomášov (Pokrivčákov) gól, hlavne Maťov (Dírerov), ktorý zblokoval strelu súpera, prihral Tomášovi a na mne už iba bolo to, aby som trafil prázdnu bránku. V stretnutí sme videli i to, že rozhodca reagoval na trénera hostí, skúsili sme to preto aj my. Možno stretnutie vyzeralo emotívnejšie, všetko ale bolo pod kontrolou. Účelom bolo dosiahnuť povolenie zo strany rozhodcu v prípade oboch tímov. Na úvodný gól sezóny som čakal dlhšie, bolo tam niekoľko príležitostí aj v predchádzajúcich dueloch. Dnes keď som odchádzal z domu, našiel som si u syna na tabuli nálepku tatino dá gól a ja zajtra. Jednoducho som gól musel dať, prinieslo mi to šťastie. Herne možno niektoré predchádzajúce zápasy neboli dobré, nečakali sme ale až taký dobrý vstup. Verejnosť mala po veľmi dobrej príprave vysoké očakávania, mužstvo sa ale stále ešte zohráva. Máme tu hráčov, ktorí prešli z juniorského do seniorského hokeja a majú minimum skúseností. Pred súťažou sme si preto hovorili, že ak budeme do štvrtého miesta, bude to skvelé. Bodaj by to ale takto pokračovalo ďalej a bolo ešte lepšie. Pozitívom je aj to, že sa vieme vzájomne zastúpiť. Vypadol nám napríklad brankár, plnohodnotne ho nahradil druhý. V každom stretnutí, či jeho časti zároveň dokáže zabrať iná päťka. Keď sa nedarí napríklad prvej, zastúpi ju druhá, tretia, dokonca boli stretnutia, v ktorých bola najlepšia štvrtá v ktorej sú mladí chalani." (22:08:25)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Daniel Modrovský

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 19. Tabaček (Pacalaj, Markovič), 21. Poliaček (Jurášek), 52. Langhammer (Rusina, Rudzan), 59. Tabaček (Pokrivčák, Dírer) – 54. Kluka (Ďurčo, Bystričan)

HK VITAR Martin: Bernát (Cabaník) – Tabaček, Themár – Pacalaj, Burzík – Rusina, Oravec – Rechtorík, Lednický – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Brveník

Rozhodca: Vido – Ševčík, Hanko, Kramár (video)