Orange 20 – Poprad 1:3 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:3 (kon.)
HK Orange 20
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HK Poprad
Utorok 09.10.2018, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

V tretej tretine sme sa dočkali dvoch presných zásahov. Najskôr sa presadili v 56. minúte domáci, keď na 2:1 znížil Giertl, no gólovú bodku za týmto zápasom dal do prázdnej brány Bondra. Hostia sa tak tešia z víťazstva 3:1. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (19:13:28)

59:58
    Poprad dal gól!

Hostia strieľajú tretí gól. V závere mali ešte domáci presilovú hru, kde však prehrali buly v útočnom pásme a DÁVID BONDRA uzavrel skóre tohto zápasu gólom do prázdnej brány.

Asistencia: Salija.

59:48
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Takáč – 2 min., podrazenie).

58:57
    Hostia sú stále usadení v útočnom pásme a domáci sa tak nedostávajú ku hre so šiestimi korčuliarmi.

58:11
    Séria dobrých zakončení hostí, no Sklenár teraz predviedol výborne zákroky a drží tak nádej domáceho celku.

57:31
    Hostia sa však v početnej výhode nevedia dostať do zakončenia a navyše domáci poľahky vyhadzujú puk cez všetky čiary.

57:08
    Prichádza však zbytočný útočný faul domáceho celku, ktorý si tak komplikuje snahu o vyrovnávajúci presný zásah.

56:38
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Havrila – 2 min., podrazenie).

56:31
    Domáci tak nečakane dramatizujú toto stretnutie a my sa môžme tešiť na zaujímavé záverečné minúty tohto duelu.

55:47
    HK Orange 20 dalo gól!

A je znížené. Rýchly protiútok domácich 2 na 1 zakončil OLIVER GIERTL, ktorý už nemal žiadny problém poslať puk do odkrytej brány.

Asistencia: Lunter.

55:27
    Hostia sa teraz usadili v útočnom pásme, kde si však puk posielajú iba popri mantinely.

54:28
    Petran sa ocitol vo výbornej pozícii medzi kruhmi, no jeho strela našla iba pozorného Sklenára, ktorý teraz podržal svoj celok.

53:31
    Pri puku sú hokejisti Popradu, ktorí sa pochopiteľne nikde neponáhľajú a celú akciu budú začínať až z hĺbky vlastného pásma.

52:38
    Nastrelenie domácich zo stredného pásma, ktoré narobilo menšie problémy Vošvrdovi, no pri puku sú hostia.

51:35
    Teraz nastal zmätok pred Sklenárovov bránou, ktorý nevedel kde má puk, no hostia nedokázali využiť túto šancu.

50:57
    Ďalší dobrý Sklenárov zákrok, ktorý si poradil so strelou, ktorá leta spoza kruhov.

50:27
    Bude nasledovať posledných desať minút tohto stretnutia a hostia stále držia dvojgólový náskok.

49:39
    Nasledovala nepresná strela hosťujúcich hokejistov, ktorí sa tak pripravili o útočné pásmo a musia začínať až za svojou bránou.

48:43
    Veľká šanca domáceho celku, no ani z tohto prečíslenia 2 na 1 sa domáci nedočkali presného zásahu.

47:50
    Domáci v plnom počte.

47:38
    Ani hosťom sa nedarí hra v početnej výhode a vypadá to tak, že sa domáci dokážu ubrániť.

46:51
    Abdul sa dobre uvoľnil v útočnom pásme, no jeho zakončenie z ťažkej pozície si nenašlo cestu do sieti.

46:25
    Presilovku si zahrajú aj hostia, no domáci teraz dobre zabojovali v útočnom pásme a nedovoľujú hosťom ohroziť bránu Sklenára.

45:50
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Maňák – 2 min., podrazenie).

45:37
    Domáci sa teraz dokázali usadiť v pásme Popradu, no tam sa nedostali do zakončenia.

44:48
    Hostia v plnom počte.

44:28
    Domáci si teraz nerozumeli pri rozohrávke a dopustili sa zakázaného uvoľnenia, čo znamená, že hostia nazbierajú ďalšie cenné sekundy.

44:03
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú a v pozore sú tak brankári oboch celkov, no skóre sa zatiaľ meniť nebude.

43:19
    Domáci majú teraz ideálnu príležitosť na zníženie stavu, keď budú hrať presilovú hru, no hostia dokázali poslať puk cez všetky čiary.

42:48
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Macík – 2 min., hákovanie).

42:19
    Kozák si teraz na modrej čiare nedal pozor a vystavil tak svoj tím ofsajdovému postaveniu. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

41:57
    Na opačnej strane sa k strele od modrej čiary dostal Brincko, no s týmto zakončením Vošvrda nemal žiaden problémy.

41:25
    Bondra sa dostával do dobrej streleckej pozície, no jeho zakončenie si nenašlo cestu medzi tri žrde.

40:39
    Začala sa nám tak tretia tretina a domáci budú musieť zabrať ak ešte chcú zdramatizovať priebeh tohto stretnutia.

40:01

V druhej tretine sme videli opäť iba jeden presný zásah, keď sa v 34. minúte presadil obranca Salija a zvýšil tak náskok hostí na 2:0.

40:00

39:51
    Záverečná minúta druhého dejstva už nič zaujímavé nepriniesla a tak do šatní môžu ísť najspokojnejší hokejisti Popradu.

38:22
    Opäť útočná snaha hostí, ktorí sa dokázali usadiť v pásme domácich, no tam ich dobre napádajú obrancovia v modrých dresoch.

37:33
    Abdul teraz dobre zabojoval pred bránkoviskom domácich, no Sklenár si dal pozor a skóre sa nemení.

36:29
    Konečne vzruch aj na opačnej strane klziska, keď sa ku strele dostal Nahálka, no jeho zakončenie zblokovali hosťujúci hráči.

35:34
    Bude nasledovať záverečných päť minút tejto tretiny, v ktorej jasne dominujú hokejisti Popradu.

34:38
    Heizer mohol pridať už tretí gól hostí, no po dobrej spätnej prihrávke triafa iba žrď Sklenárovej brány.

33:51
    Hostia tak strieľajú druhý gól a zvyšujú tak svoj náskok. Tento presný zásah však bol iba vyústením ich zvýšenej aktivity v druhej tretine.

33:15

Hostia sa predsa len dočkali. Ich drvivý tlak vyústil do zakončenia ARTURSA SALIJU, ktorý strelou švihom prekonal domáceho brankára Sklenára.

Asistencia: Kozák, Paločko.

32:54
    Hostia teraz doslova zavreli domácich v ich pásme, no ani séria zakončení neprináša druhý presný zásah.

32:04
    Takáč sa dostal do dobrej streleckej pozície z medzikružia, no jeho strele chýbala potrebná presnosť.

31:12
    Boldižár to teraz skúsil individuálnou akciou, no jeho strela z ťažkého uhla nenarobila problémy pozornému Vošvrdovi.

30:54
    Polovica zápasu je už za nami a hokejisti Popradu stále držia najtesnejší náskok.

29:29

28:31
    Poprad sa výborne bráni a navyše sa teraz po ich ofsajdovom postavení bude vhadzovať v strednom pásme, kde získajú ďalšie cenné sekundy.

28:02
    Šanca domáceho celku na vyrovnávajúci presný zásah, keď budú mať k dispozícii presilovú hru. Poprad však dokázal poslať puk von zo svojho pásma.

27:29
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ťavoda – 2 min., podrazenie).

27:03
    Koyš sa z ničoho nič ocitol úplne voľný pred Sklenárom, no jeho forhendová kľučka sa mu nevydarila a nepridáva tak druhý gól tohto zápasu.

26:42

26:34
    Veľké šance na strane hostí, no tú najväčšiu Kozák nedokázal využiť, keď jeho dobrú dorážku dokázal Sklenár vyraziť.

25:43
    Opäť dobrá defenzívna činnosť mladíkov a hokejisti Popradu budú musieť začínať akciu až spoza vlastnej brány.

25:23
    Hostia majú k dispozícii ďalšiu presilovú hru, no domáci celok dokázal puk poslať cez všetky čiary.

24:42
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Švec – 2 min., sekanie).

24:04
    Na opačnej strane sa do dobrej pozície dostal Slávik, no Vošvrda teraz podržal svoj celok a skóre sa nemení.

23:29
    Petran to skúsil tvrdou strelou od modrej čiary, no Sklenár na toto zakončenie videl a bezproblémov chytá.

22:32
    Dobre napádanie domáceho celku v pásme Popradu, no obrancovia hostí si s touto situáciou dokázali poradiť.

22:08
    Opäť aktívni domáci, no tentokrát strela švihom skončila iba v lapačke pozorného Vošvrdu.

21:23
    Havrila dostal fantastickú prihrávku pred bránkovisko, kde však strelou z prvej trafil iba betóny Vošvrdu.

20:26
    Kollár si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, no jeho zakončenie z ťažkého uhla nemalo šancu na úspech.

20:13

20:01

V prvej tretine sme sa dočkali iba jedného presného zásahu, o ktorý sa postarala hosťujúci Brejčák. V samom závere ešte hostia pridali aj druhý gól, no video-rozhodca ho neuznal, pretože už padol po časovom limite.

20:00

19:21
    Domáci celok sa zatiaľ dobre bráni, pričom sa teraz Urbánek dostal aj do zakončenia, no Vošvrda sa nenechal prekvapiť.

18:31
    Hostia majú k dispozícii ďalšiu presilovku a okamžite to od modrej čiary vyskúšal Abdul, no jeho strela končí v lapačke Sklenára.

18:13
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Maňák – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

17:38
    Pri puku sú v týchto momentoch hokejisti Popradu, ktorí sa však nikde neponáhľajú a akciu začínajú až z vlastného pásma.

16:37
    Rýchly protiútok domáceho celku, no v súboji 2 na 2 sa nedokázali dostať do streleckej pozície.

15:51
    Domáci sa tak ujímajú vedenia, no domáci sa okamžite snažia o gólovú odpoveď. Vošvrda si však so zakončením od modrej čiary dokázal poradiť.

14:42

Hostia idú do vedenia. DANIEL BREJČÁK je prvým strelcom tohto zápasu, keď hostia hostia využili svoju zvýšenú aktivitu na prvý gól.

Asistencia: Paukovček.

14:20
    Bondra teraz neuspel v tvrdom súboji pri mantinely, no následne sa dostal do dobrej pozície, no domáci ho dobre napádali a nedovolili mu skórovať.

13:37
    Juščák sa ocitol úplne osamotený pred Vošvrdom, no jeho bekhendové zakončenie si nenašlo cestu do siete.

13:28
    Vošvrda sa teraz radšej rozhodol prerušiť hru a oba celky tak môžu prestriedať.

12:55
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domáceho celku a vhadzovať sa tak bude po ľavici Sklenára.

12:11
    Havrila mohol otvoriť skóre tohto zápasu, no v dobrej pozícii si nedokázal poradiť lepšie a míňa tak bránu.

11:33
    Kollár sa na opačnej strane klziska snažil presadiť individuálne, no proti presile hokejistov Popradu nemal šancu.

11:12
    Bondra sa dostal do zakončenia spoza kruhov, no jeho strela príklepom nenarobila problémy pozornému Sklenárovi.

10:37
    Domáci celok sa teraz dokázal ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak preťahuje naspäť pred Sklenára.

10:08

09:21
    Havrila výborne vyviezol puk až do pásma Popradu, kde sa ešte aj dostal do zakončenia, ktorým však neprekonal Vošvrdu.

08:27
    Prvá presilová hra aj pre hostí a okamžite sa do obrovskej šance dostal Macík, ktorý však z jasnej pozície nedokázal skórovať.

08:08
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Giertl – 2 min., sekanie).

07:33
    Dlhá pasáž zápasu, v ktorej sa takmer vôbec neprerušuje, no tomuto zápasu zatiaľ chýbajú vyložené príležitosti.

06:44
    Veľa nepresností na oboch stranách a oba celky sa len veľmi ťažko dostávajú do streleckých pozícií.

05:37
    Prvá päťminútovka tohto stretnutia nepriniesla presný zásah, hoci domáci mali k dispozícii presilovku 5 na 3 .

04:38
    Hostia sa teraz dokázali usadiť na dlhší čas v útočnom pásme, no k zakončeniu sa nedostali.

03:02
    Hostia dokázali prežiť tieto oslabenia a okamžite vyrazili do útoku, kde preverili pozornosť Sklenára.

02:42
    Domáci však nevyužili túto možnosť, no ešte stále majú k dispozícii početnú prevahu o jedného hráča.

01:54
    Havrila to skúsil strelou švihom, no jeho zakončenie spoza kruhov skončilo iba v lapačke pozorného Vošvrda.

01:32
    Obrovská príležitosť pre domáci celok, ktorý bude mať k dispozícii dlhú presilovú hru 5 na 3.

01:02
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Paukovček – 2 min., podrazenie).

00:42
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bondra – 2 min., podrazenie).

00:31
    Prvý zákrok tohto stretnutia si pripisuje domáci Sklenár, ktorý poľahky zlikvidoval zakončenie od modrej čiary.

00:01

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

HK Orange 20: Ovečka (Sklenár) – Štefanka, Nahálka, Golian, Švec, Romaňák, Boldižár, Brincko, Maňák – Slávik, Kollár, Fafrák – Havrila, Urbánek, Köver – Svitana, Čenka, Zahradník – Lunter, Giertl, Juščák

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Bondra – Abdul, Zagrapan, Koyš – Paločko, Heizer, Macík

Rozhodca: Adamec, Novák – Frimmel, Valo – Beniač (video).

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 10. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia HK Orange 20 a HK Poprad. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 17:00.

HK Orange 20:
    Naši mladíci v najvyššej súťaži odohrali 9 stretnutí, v ktorých však nedokázali získať ani bod. V minulom kole doma privítali Banskú Bystricu, no museli sa zmieriť s prehrou v pomere 3:1. Najproduktívnejším hráčom tohto celku je Fafrak, ktorý dokázal v doterajšom priebehu sezóny nazbierať 8 kanadských bodov za 6 gólov a 2 asistencie.

HK Poprad:
    Hostia dokázali v 10 stretnutiach tejto sezóny nazbierať 19 bodov za 7 výhier a 3 prehry pri skóre 25:18. To im aktuálne stačí na 5. pozíciu v tabuľke. V minulom kole na domácom ľade privítali Liptovský Mikuláš, ktorý dokázali zdolať 2:0. Najproduktívnejším hráčom Popradu je Svitana s 11 bodmi za 5 gólov a 6 asistencií. Z piatich stretnutí na ľade súperov dokázali vyhrať iba v dvoch a v tomto duely sa určite budú snažiť vylepšiť túto nepriaznivú bilanciu.

Jednoznačným favoritom sú hokejisti Popradu, ktorí nepomýšľajú na nič iné ako zisk troch bodov, preto si tento duel nenechajte ujsť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 56. Giertl (Lunter) – 15. Brejčák (Paukovček), 34. Salija (Kozák, Paločko), 60. Bondra (Salija)

HK Orange 20: Sklenár(Ovečka ) – Štefanka, Nahálka, Golian, Švec, Romaňák, Boldižár, Brincko, Maňák – Slávik, Kollár, Fafrák – Havrila, Urbánek, Köver – Svitana, Čenka, Zahradník – Lunter, Giertl, Juščák

Rozhodca: Adamec, Novák – Frimmel, Valo – Beniač (video)