Chabarovsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Vladivostok – Red Star Kunlun 2:3 (kon.) | Novosibirsk – HC Slovan sk 1:2 (po pr.)
Barys – Riga 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Nižnekamsk – S.Moskva 4:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Slovan Bratislava
Utorok 09.10.2018, 14:30 • Ľadový palác športu Sibir, Novosibirsk • KHL

Slovan rozhodol o svojom víťazstve až gólom v predĺžení a právom si tak do tabuľky zapíše dva body. Bol lepším tímom ako jeho dnešný hostiteľ, Slovan dlho držal domácich na dištanc od úspechu, až sa napokon podarilo domácim vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. Tam dostal Slovan možnosť hrať presilovú hru a že ju využil. Pomer striel medzi žrde v predĺžení 3:3, belasí sa o dva dni predstavia na ľade v Moskovskej oblasti, kde hráva svoje domáce zápasy Avangard Omsk. Pekný podvečer priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak. (17:02:39)

64:32 Eric Gelinas - 1:2

64:32
    Slovan Bratislava dal gól!
    Taffe viezol puk na hokejke poza bránku a poslal ho dobre postavenému ÉRICOVI GÉLINASOVI, ktorý z pravého kruhu puk poslal pod brvno k vzdialenejšej žrdi a Krasikov bol bez šance. Asistencia: Jeff Taffe.

63:42
    Gélinas vystrelil príklepom, Krasikov puk vyrazil späť do hry, belasí si nerozumeli v prihrávke a sami sa pripravili o útočné pásmo.

63:20
    Oddychový čas hostí, ktorí volia taktiku na záver predĺženia.

63:20
    Za podrazenie dostal dve minúty Kazakov, Slovan bude hrať presilovku.

63:00
    Puk na hokejkách domácich, nikto sa nikam bezhlavo vpred neponáhľa, oba tímy to hrajú na istotu.

61:50
    Loginov pálil v odkrytom priestore z vrcholu ľavého kruhu, Čiliak puk poslal na sieť, domáci sa radovať z výhry nebudú.

60:59
    Lunter nabil Grmanovi na pravý kruh pri brejku hostí dva na jeden, Grman vystrelil, Krasikov puk poslal za svoju bránku.

60:18
    Kazakov vystrelil teraz švihom spoza kruhov, Čiliak v pokľaku puk schoval medzi svojimi betónmi.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Slovan dlho držal nádej na víťazstvo, nepodarilo sa mu to, Kazakov z nultého uhla predsa len poslal puk do siete Čiliaka a tak po krátkej prestávke pôjde zápas do predĺženia. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 7:14, celkom 22:38, ani táto bilancia belasých do víťazného konca neposunula a škoda tých presiloviek.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:43
    Sersen poslal do akcie Červeného, ten potiahol puk na pravý kruh a pekne vystrelil, Krasikov poslal puk späť do hry a tak pôjdeme do predĺženia.

58:49
    Rau to vyskúšal strelou z ľavého kruhu, neúspešne, Krasikov zasahovať nemusel.

58:00
    Miestny hlásateľ ohlásil posledné dve minúty tretej tretiny, toľko času zostáva obom tímom na prípadné strhnutie víťazstva na svoju stranu.

57:07
    Jakovlev to skúsil z ľavého kruhu, Čiliak puk poslal za svoju bránku, Sibir ožil po góle a aj jeho fans ho mohutným skandovaním ženú vpred.
    55:47 Maxim Kazakov - 1:1