Huesca – Girona 1:1 (kon.) | Villarreal – Valladolid 0:1 (kon.) | Levante – Alavés 2:1 (kon.)
Real Betis – Leganés 1:0 (kon.)
Levante UD
2:1 (2:1)
Deportivo Alavés
Nedeľa 30.09.2018, 18:30 • Estadi Ciutat de València • Španielska LaLiga • 7. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Zápas medzi Levante UD a Deportivo Alavés má jasného favorita. Alavés je s jedenástimi bodmi na čele tabuľky na 4. mieste, naopak domáce Levante sa nachádza po šiestich zápasoch na 18. zostupovom mieste so 4 bodmi. Levante hneď v prvom zápase vyhralo nad Realom Betis 2:0, no od vtedy nepocítili chuť výťazstva. Alavés začal Laligu prehrou proti hviezdnej Barcelone, odvtedy však hostia nevedia, čo je to prehra. Alavés navyše nemá žiadne absencie v zostave a tak sa očakáva jednoznačná výhra v prospech hostí. Všetko sa však dozvieme po 90 minútach.

Levante UD: Olazábal – Cabaco, Postigo, Suárez Pier, Toňo – Rochina, Prcić, Campaña, Morales – Jason, E. Boateng.
    Náhradníci: Aitor Fernández – B. Mayoral, Doukouré, Chema, Simon, Martí, Pedro López.

Deportivo Alavés: Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez, Pina, García, Burgui – Sobrino, Guidetti.
    Náhradníci: Sivera – Vigaray, Calleri, Navarro, Brašanac, Wakaso, Jony..

1

3
    Rochina premrhal obrovskú šancu, loptu pred šestnástkou netrafil ideálne a tá tesne minula ľavú žrď.
    5. Rubén Sobrino (DAL) - 0:1

5
    Tím Alavés práve strelil gól!
    Ibai Gómez odcentroval z ľavej strany na hranici pokutového územia loptu priamo na RUBÉNa SOBRINA, ktorý sa nemýlil a hlavičkou zakončil presne.

7
    Alavés absolútne ovláda hru na ihrisku a domáci sú neustále pod tlakom.

9
    Jason rozohrával z 30 metrov priamy kop, pokúsil sa vystreliť, no lopta míňa ľavú tyčku. Pacheco bude rozohrávať od vlastnej bránky.

12
    Campaňa mal teraz obrovskú šancu, keď pálil spoza šestnástky, skvelá pozícia na gól, to však domáci hráč nevyužil a tesne míňa bránu!

14
    Hrá sa nám celkom slušný futbal a šance vidíme už aj na domácej strane.

16
    Ruben Rochina sa teraz rozhodol pri priamom kope zakončiť a vypálil na bránu hostí, lopta len tesne minula bránku hostí.

19
    Levante dalo gól!
    A máme vyrovnané! Pohotový JASON sa dostal v šestnástke ku centru a podobne ako Sobrino zakončil hlavou. Hrá sa teda znova od nuly.
    19. Jason (LVN) - 1:1

23
    Domáce Levante ožilo.

24
    Domáci momentálne zahrávali rohový kop, prihrávka však skončila pri nohách Maripána, ktorý loptu vykopol do stredu ihriska.

25
    Campaňa teraz z ľavej strany nabehol do malého vápna, vystrelil na Pacheca, ktorý loptu len tesne vyrazil. Domáci budú zahrávať ďalší rohový kop.

26
    Ten však opäť skončil neúspešne.

27
    A máme tu ďalší roh. Levante však rohy zrejme nemá dobre nacvičené, pretože opäť sa to zaobišlo bez vážnejšej šance.

29
    Boateng teraz mohol ísť sám na brankára hostí, no ocitol sa v offside a nádejná príležitosť tak končí.

30
    Domáci už majú na ihrisku prevahu, loptu držia 58% času.
    30. Rubén Rochina (LVN)

31
    Rochina teraz spálil čistú gólovú šancu! Vďaka skvelej nahrávke Campaňu sa ocitol Rochina sám v šestnástke a stačilo len presne kopnúť, trestuhodne však Rochina míňa ľavú žrď.

32
    Zaútočiť sa snaží aj Alavés, nedarí sa mu však dostať cez šestnástku.

34
    Toňo teraz poslal skvelú nahrávku na Boatenga, ktorý zakončoval, no netrafil bránu. Tak to bola opäť šanca!

36
    Už to vyzeralo, že šanca domácich končí, odrazená lopta sa v šestnástke ale dostala k voľnému TOŇOVI, ktorý prudkou strelou po zemi prekonal Pacheca, ten nemal absolútnu šancu.
    36. Toňo (LVN) - 2:1

38
    Domáci začínajú byť veľmi nebezpečný, otočenie stavu ich nakoplo a na Alavés vyvíjajú neustále veľký tlak.

39
    Prebudilo sa aj domáce publikum. Štadión dnes však vypredaný nie je.

40
    Prvý polčas sa nám blíži ku koncu a domáci vedú, aj napriek tomu, že dnes boli v roly outsidera.

42
    Tempo hry nám mierne pokleslo, hru sprevádzajú viacero nepresností.

43
    Mohlo byť vyrovnané! Guidetti potiahol loptu po ľavej strane, vystrelil z dobrej pozície no lopta míňa tesne pravú žrď.

44
    Boateng inkasoval momentálne veľmi nepríjemného šlapáka. To mohla byť aj karta, ktorú sme ale nevideli.

45
    Nadstavovať sa bude len jedna minúta.

45+1
    Jason teraz šiel až príliš horlivo po lopte za čo je odmenený žltou kartou.

45+2

V prvom polčase sme videli v celku zaujímavý futbal. Už v 5. minúte otvorili skóre hostia, hlavou zakončil Sobrino. V 19. minúte sa však domáci vrátili do hry a podobne ako Sobrino zakončil hlavou aj Jason. V 36. minúte sa zásluhou Toňa dostali domáci dostali do vedenia, a tak prekvapivo po prvom polčase vedú.

46

46
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Rubén Duarte, prichádza Ximo Navarro.

47
    Navarro sa snaží ihneď ukázať, snažil sa vo veľkom vápne nájsť centrom Guidettiho, ten však na loptu nedočiahol.

48
    Jason mohol ísť do obrovskej šance, nestihol však dobehnúť nahrávku Campaňu a situáciu hasí obrana hostí.

49
    Morales dostal teraz skvelú prihrávku do behu, Maripán však predviedol skvelý obranný zákrok a dostáva loptu ďaleko od brány.

51
    Toňo teraz zaviezol loptu blízko brány, snažil sa odcentrovať, no triafa len protihráča, bude sa kopať roh.

52
    Opäť však domáci rohový kop veľmi dobre nezahrali a hra sa presúva do stredu ihriska.

55
    Momentálne domáci kombinujú v strede hracieho poľa, do útoku sa však neženú.

56
    Pina teraz vybojoval priamy kop.

57
    Gómez centroval loptu do pokutového územia, kde stál pripravený Olazábal, ktorý loptu vyboxoval.

58
    Burgui teraz odchádza z ihriska a vyzerá to tak, že dnes skončil. Inkasoval nepríjemný sklz od protihráča a je zrejme zranený.

60
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Jason, prichádza Moses Simon.

61
    Hra je pomerne vyrovnaná, dokazuje to aj štatistika držania lopty, domáci držia loptu 52% času a hostia z Alavésu 48% času.
    61.

62
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Burgui, prichádza Jony.

63
    Burgui predsa len dnes končí a ktovie, či ho uvidíme vôbec v budúcom zápase.

64
    Alavés sa snaží kombinovať, no ku strele zatiaľ nedochádza.

65
    García navyše teraz pri útočení fauloval a hostia sa oberajú o loptu.

66
    Simon teraz poslal dobrý center do šestnástky, neprešiel však cez Aguirregabiriu, ktorý loptu odkopáva, bude to roh.

67
    Boateng vyskočil najvyššie a pokúsil sa zakončiť, jeho hlavička však míňa pravú žrď.

67
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza John Guidetti, prichádza Jonathan Calleri.

68
    Tréner hostí sa snaží niečo vymyslieť a tak posiela novú silu do útoku, uvidíme, či bude Calleri dobrá voľba a dokáže vyrovnať.

69
    Levante sa snažilo zaútočiť, Simon sa pokúsil oklamať obrancu, zasekol si loptu a vystrelil, trafil však len brániaceho protihráča a akcia domácich tak končí.

70
    Cabaco teraz ukazuje na ihrisku menšie divadlo po tom, čo sa mierne stretol s Callerim, z opakovaných záberov však vidíme, že toto faul nebol ani náhodou.

72
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Erick Cabaco, prichádza Chema.

73
    Levante sa snaží zaútočiť a zvýšiť svoje vedenie, no obrana hostí funguje skvelo.

74
    Horšie je to však s Alavésom v útoku a vyrovnanie je v nedohľadne.

75
    Žltú kartu dostáva Sanjin Prcić (Levante UD).

76
    Alavés kombinuje na vlastnej polovici.

77
    Začína sa nám hrať tvrdo a pekný futbal z prvého polčasu už nevidíme.

78
    Obrovská šanca hostí! Calleri sa dostal v obrovskej blízkosti k bráne ku hlavičkovaniu, no jeho strela mierila tesne nad. Mohlo byť vyrovnané!

80
    Čas sa nám kráti a Alavésu sa stále nedarí v koncovke.

81
    Žltú kartu dostáva Rubén Rochina (Levante UD).

82
    Garciá teraz pálil z uhla v šestnástke, bránu však netrafil.

83
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Rubén Rochina, prichádza Cheick Doukouré.

84
    Boatemg sa vrhol do obrovskej šance, zastavuje ho však offside.

85
    Dnešné stretnutie sleduje 20 239 divákov.

86
    Žltú kartu dostáva Rubén Sobrino (Deportivo Alavés).

89
    Alavés sa stále snaží predrať ku bráne Olazábala, no neúspešne.

90+1
    Rozhodca nadstavuje päť minút.

90+2
    Campaňa sa pokúsil zaútočiť, vystrelil spoza šestnástky, no lopta nesmerovala do priestoru medzi troma žrďami.

90+3
    Alavés vybojoval rohový kop.

90+4
    Goméz vybojoval priamy kop zo skvelej pozície!

90+4
    Žltú kartu dostáva José Campaña (Levante UD).

90+5
    Čakáme zrejme na záverečnú akciu zápasu, ktorá môže rozhodnúť o tom, či dnes domáci získajú plný počet bodov, alebo len jeden.

90+6
    Loptu Sobrino trestuhodne prekopol vysoko nad bránu a je rozhodnuté.

90+6

Domáci to nakoniec zvládli a získavajú v tomto zápase plný počet bodov. O všetkom sa rozhodlo už v prvom polčase, keď Toňo v 36. minúte otočil stav stretnutia. V druhom polčase sme už toľko gólov ani pekný futbal nevideli a tak zápas skončil 2:1. Ďakujem, že ste nás sledovali a prajem príjemný zvyšok týždňa. Dovidenia. (20:27:49)

Ján Vojtaššák

Góly: 19. Jason, 36. Toňo – 5. Sobrino

Karty:   45+1. Jason (LVN), 75. Prcić (LVN), 81. Rochina (LVN), 90+4. Campaña (LVN) – 86. Sobrino (DAL)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:8. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 22:19.
    Levante UD: Olazábal – Cabaco (72. Chema), Postigo, Suárez Pier, Toňo – Rochina (83. Doukouré), Prcić, Campaña, Morales – Jason (60. Simon), E. Boateng.

Deportivo Alavés: Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Maripán, R. Duarte (46. Navarro) – I. Gómez, Pina, García, Burgui (62. Jony) – Sobrino, Guidetti (67. Calleri).
    Náhradníci: Sivera – Vigaray, Calleri, Navarro, Brašanac, Wakaso, Jony.

Rozhodca: Melero – Torre, Martínez

Diváci: 20 239