Havlíčkův Brod – Liberec 2:8 (kon.) | Hradec Králové – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Jihlava – Salzburg 2:4 (kon.)
Přerov – Třinec 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 2:5 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 6:3 (kon.)
Sparta Praha – Pardubice 4:2 (kon.) | Plzeň – Kladno 6:1 (kon.) | Slavia – K. Vary 2:0 (kon.)
Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:4 (0:1, 1:2, 1:1 - N 0:0 - 1:0)
EC Red Bull Salzburg
cz Sobota 29.09.2018, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů (CZ) • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu DHL extraligy juniorů, ve kterém bude mít v tabulce poslední HC Dukla Jihlava, která získala doposud sedm bodů, dalšího těžkého soupeře. Doma totiž přivítá EC RedBull Salzburg, jenž je v tabulce na druhém místě s 18 body. Utkání začíná na Horáckém zimním stadionu přesně ve 12 hodin.

HC Dukla Jihlava: Javůrek (Maláč) – Piskač, Křišta, Marek, Smolko, Trávník, Zvěřina, Rašín – Brož, Vala, Zadražil, Hrbatý, Krajíček, Menšík, Adam, Čermák, Juda, Pigl, Barák

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Vogt, Myklucha, Polegoško, Lindner, Maier, Harnisch, Peterka

Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Roupec.

00:01

00:35
    Již po 35 sekundách hry zde máme dva tresty za hrubost. Za domácí jde ven Miroslav Juda, od hostí si půjde sednout Josef Eham.

Na vyloučení: 1-1.

02:35
    Oba týmy hrají v plném počtu hráčů.

04:26
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Tohle si Dukla Jihlava nepřála, proti silnému soupeři rychle inkasovat. Salzburg se totiž už v polovině páté minuty dostává do vedení, když se prosazuje podruhé v sezoně OSKAR MAIER. Asistence: Constantin Vogt.

10:00
    Jsme v polovině první třetiny a další góly zatím stále nepřicházejí. Dukla hraje s rakouským týmem poměrně vyrovnanou partii.

16:29
    Jihlava bude hrát první přesilovku v utkání. Dvě minuty za háček dostává Filip Varejcka.

Na vyloučení: 1-2.

18:16
    Je tu 13 sekund dlouhá přesilovka domácích pět na tři, jelikož Luis Lindner jde ven za podrážení.

Na vyloučení: 1-3.

18:29
    Varejcka je na place a hosté hrají ve čtyřech. A pokud Jihlava nepromění přesilovou hru, budou hrát ve čtyřech do konce první třetiny.

20:00

V první třetině jsme viděli pouze jednu branku, kterou v polovině páté minuty vstřelil Oskar Meier. Další již nepadla, byť měla Dukla v závěru třetiny dvě přesilové hry.

Další třetina začne přibližně v 12:45.

20:01

20:13
    Za tři sekundy skončí oslabení hostí a poté bude hrát Salzburg přesilovku, protože ven jde nyní Daniel Piskač za podrážení.

Na vyloučení: 2-3.

20:16
    Hosté jsou v pěti, Jihlava dvě přesilovky nevyužila.

21:38
    Zato RedBull dokázal první přesilovou hru využít po minutě a čtvrt. Úspěšným střelcem je německý hokejista FILIP VAREJCKA. Asistence: Luis Lindner, Kilian Zündel.

23:57
    Dalším hráčem, který usedá na trestnou lavici, je John Jason Peterka z týmu hostí. Jde si odsedět trest hráčské lavice, Salzburg totiž hrál v šesti.

Na vyloučení: 2-4.

25:57
    Hosté hrají v pěti.

26:46
    Další šance pro Jihlavu. Maximilian Menner jde ven za podrážení.

Na vyloučení: 2-5.

27:07
    Jenže Vítězslav Brož si při přesilovce pomohl držením hole a síly na ledě se srovnávají.

Na vyloučení: 3-5.

28:23
    Při hře čtyř proti čtyřem jdou hosté do přesilovky čtyři na tři, protože Tomáš Vala se dopustil podrážení. Poté bude hrát Salzburg krátkou přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 4-5.

28:46
    Hosté jsou v pěti a začíná jejich 23 sekund dlouhá přesilovka pět na tři.

29:07
    Brož je na ledě a Dukla je ve čtyřech.

30:21
    Varejcka tentokrát zapisuje přesnou asistenci, když nahrává na gól VLADISLAVU POLEGOŠKOVI. Jihlava se tak sice ubránila oslabení pět na tři, ale dvě sekundy před Valovým návratem inkasuje třetí gól. Asistence: Filip Varejcka.

31:27
    Dukla právě vstřelila branku!
    Už je to znovu jen o dvě branky. PATRIK ČERMÁK dlouho čekal, než se mu podaří dát první gól v sezoně, ale nyní přetíná střelecké trápení a třeba opět najde kanonýrskou formu. Bez asistence.

36:03
    Druhá třetina je orámována vyloučeními. Nyní jde ven Christian Obu za hákování.

Na vyloučení: 4-6.

38:03
    Ale ani tuto přesilovku Dukla nevyužila.

40:00

Ve druhé třetině využil Salzburg hned svojí první přesilovou hru, když se prosadil Filip Varejcka. V polovině zápasu vedli hosté již o tři branky po další přesilovkové trefě, kterou zařídil Vladislav Polegoško. Domácí na ní ale dokázali rychle reagovat, když na rozdíl dvou branek 1:3 snížil svým prvním gólem v sezoně Patrik Čermák.

Další třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

44:30
    Dvě minuty také pro domácího hráče – Filip Křišta odchází na trestnou lavici za držení.

Na vyloučení: 5-6.

45:58
    Síly na ledě se srovnají. Ven totiž jde i Kilian Zündel za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 5-7.

46:02
    Tak to bylo velmi rychlé. Jihlava se prosazuje při hře čtyři na čtyři, když hned po vyhraném Judově buly skóruje VÍTĚZSLAV BROŽ a domácí jsou tak stále v zápasu! Asistence: Miroslav Juda.

46:30
    Jihlava je v plném počtu a začíná její přesilová hra.

46:50
    Pozor! Domácí jdou do přesilové hry pět na tři, která bude trvat minutu a osm sekund. To je velká šance pro Duklu na vyrovnání stavu! Vyloučen je Oskar Maier, střelec prvního gólu, na dvě minuty za podrážení.

Na vyloučení: 5-8.

47:58
    Jenže hosté již hrají ve čtyřech hráčích.

48:50
    Velkou šanci na srovnání Dukla nevyužila, Salzburg je v plném počtu.

51:28
    Ba co víc, nyní si hosté zahrají přesilovku a mají šanci opět domácím uskočit. Dvě minuty jde odsedět Jan Trávník za podrážení, což je dnes častý trest.

Na vyloučení: 6-8.

52:09
    Třetí trest za podrážení v řadě, tentokrát pro Johna Jasona Peterku, takže přesilovka Salzburgu trvala jen 41 sekund.

Na vyloučení: 6-9.

53:28
    Domácí jsou v pěti a budou hrát 41 sekund dlouhou přesilovku pět na čtyři.

54:09
    Salzburg hraje v pěti hráčích na ledě.

56:34
    Zdá se, že o třech bodech je rozhodnuto. Jihlava sice stáhla zápas na rozdíl jedné branky, ale po gólu LUISE LINDNERA vedou hosté zase o dvě trefy a do konce zápasu už zbývá jen tři a půl minuty. Asistence: Oskar Maier, Constantin Vogt.

Jihlavští hokejisté ve 47. minutě dokázali zdramatizovat zápas, když zásluhou Vítězslava Brože snížili na 2:3, ale poté se jim stalo osudným nevyužívání přesilových her. Salzburg tak zápas dotáhl k vítěznému konci a tři a půl minuty před koncem upravil Luis Lindner na konečných 2:4. Nyní jdeme do prodloužení.

60:01

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

65:00
    Konec prodloužení.

V prodloužení nakonec nepadla ani jedna branka, proto se o extra bodu navíc rozhodne v nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Autorem vítězné branky je PATRIK ČERMÁK.

Jihlavští hokejisté doma proti Salzburgu prohráli v sezoně i podruhé. V tomto utkání prohrávali již 0:3, a i když se jim podařilo snížit na 2:3, zápas do vyrovnání nedotáhli, naopak soupeř v závěru uskočil na 2:4. Podobně jako v minulém utkání ale získává Dukla bod v nastavení. Prodloužení nerozhodlo, ale na nájezdy byla lepší Jihlava díky Patriku Čermákovi – 1:0.

S konstatováním, že EC RedBull Salzburg si z Jihlavy odváží tři body, když s ním Dukla prohrála 2:4 a následně vyhrála 1:0 na nájezdy, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:22:00)

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 32. Čermák, 47. Brož (Juda), rozh. náj. Čermák – 5. Maier (Vogt), 22. Varejcka (Lindner, Zündel), 31. Polegoško (Varejcka), 57. Lindner (Maier, Vogt)

Rozhodca: Pokorný – Rampír, Roupec