Havlíčkův Brod – Liberec 2:8 (kon.) | Hradec Králové – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Jihlava – Salzburg 2:4 (kon.)
Přerov – Třinec 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 2:5 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 6:3 (kon.)
Sparta Praha – Pardubice 4:2 (kon.) | Plzeň – Kladno 6:1 (kon.) | Slavia – K. Vary 2:0 (kon.)
Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.)
HC Slavia Praha
2:0 (0:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
cz Sobota 29.09.2018, 16:30 • Zimní stadión Eden • DHL Extraliga juniorů (CZ) • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám všechny hokejové fanoušky, kteří se rozhodli si v sobotu odpoledne dopřát trochu juniorského hokeje. Od 16:30 se totiž na Zimním stadiónu v Edenu střetnou junioři HC Slavia Praha a HC Energie Karlovy Vary.

Oba dva celky působí ve skupině A DHL Extraligy Juniorů. O bod lépe na tom jsou slávisté, kteří jsou s 11 body na předposledním pátém místě tabulky. Karlovy Vary jsou poslední, ale ve vyrovnané skupině je 13 kol před koncem stále dost času posunout se nahoru.

Sešívaní prohráli poslední tři utkání – včera proti Kladnu, Chomutovu a Litvínovu. Karlovy Vary naposledy včera ztratily s Chomutovem, předtím před týdnem porazily v prodloužení Plzeň a nestačili na Kladno.

Posledních pět vzájemných utkání:
    14.09.18 Karlovy Vary – Slavia 3:2 SN
    21.12.17 Karlovy Vary – Slavia 6:2
    07.10.17 Slavia – Karlovy Vary 4:2
    23.02.17 Karlovy Vary – Slavia 7:6 PP
    10.10.16 Slavia – Karlovy Vary 3:4

HC Slavia Praha: Málek (Vecka) – Srdínko, Němeček, Bureš, Zderadička, Antoš, Steinocher, Čapka, Holý – Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Kižlin, Labuzík, Janča, Petrák.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Cankov, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Benda, Doubek, Tureček – Záruba, Prošek, Petrov, Křehlík, Holub (C), Korčmaroš, Křemen, Jílek, Remeš.

Rozhodčí: Petr Lacina – Jiří Svoboda, Miroslav Lhotský..

Oba týmy už za sebou mají rozbruslení a odebraly se do šaten. Do úvodního vhazování zbývá čtvrthodina.

První na led přicházejí domácí hokejisté, z druhé strany následovaní hosty z Varů. Červenobílí budou hrát v bílé variantě, Energie v tmavě zelené.

00:01

00:15
    Slávisté vyhráli buly a nahodili puk do útočného pásma. Karlovy Vary se však rychle osvobodily a přenesly hru na druhou stranu.

00:40
    Labuzík byl rychlejší než hostující obrana a zabránil zakázanému uvolnění. Na puku hrají slávisté.

01:15
    Po zakázaném uvolnění se málem dostal ke střele kapitán hostů Holub, vystřelit ale nedokázal.

01:45
    Sešívaní ztratili puk při rozehrávce a po zmatcích v obraně už už napřahoval Jílek.

02:16
    Na druhé straně se snažil přes obranu Varů propasírovat Petrák, jeho kličky mu však nevyšly.

02:40
    Hraje se zatím nahoru dolů a ani jeden z týmů se nedokáže příliš dlouho udržet na kotouči.

03:10
    To teď mění karlovarští. Záruba vybojoval puk pro od modré střílejícího Klejnu, branku Málka ale minul.

03:40
    První střelecký pokus na straně slávistů zaznamenal Labuzík, zblokovala ho ho obrana. Od modré pak vysílal projektil Steinocher, ohrožení branky ale nepřinesla.

04:45
    Slávisté výborně forčekují a způsobují obraně Varů problémy. Na puku se nicméně rovněž nedokáží udržet.

05:30
    Všetečka výborně odzbrojil karlovarského útočníka a zabránil protiútoku, který se rýsoval po propadnutí dvou jeho kolegů při napadání.

06:09
    Křenek mohl ujet do brejku, prudkou nahrávku Steinochera ale nezpracoval.

07:16
    Nejprve Labuzík tvrdě nastřelil blokujícího Kořána, slávisté si pak tlakem do brankoviště vynutili vhazování před Bednářem.

07:40
    Pozor na to. Labuzík dobře potáhl do strany a nahazoval na karlovarského brankáře. Nakonec z toho ale bude vyloučení.

07:42
    Všetečka byl příliš důrazný při dorážení.

08:01
    A hned přichází obrovská šance! Holub z první dorážel mezi kruhy a nebýt skvělého zákroku Málka i proti následné dorážce, mohli diváci v Edenu vidět první gól.

08:25
    Síly na ledě se vyrovnají, dvě minuty za hákování dostává Bernáth.

09:09
    Pozornost Bednáře vyzkoušel při otevřenější hře 4 na 4 Vlček, nastřelil jen vyrážečku karlovarského gólmana. Stejný hráč pak zkoušel zamířit mezi betony o několik sekund později.

09:42
    Slávisté jsou v plném počtu a mají k dispozici 43 sekundovou přesilovou hru 5 na 4.

10:08
    Sešívaní střelbou určitě nešetří. Nejprve dvakrát pálil od modré Holý, Hradil pak mezi kruhy tečoval nabídku Antoše.

10:25
    I karlovarští první oslabení zápasu přečkali.

10:56
    Hra je zastavena kvůli hře vysokou holí. Vhazuje se na modré čáře Energie.

11:33
    Srdínkovo nahození od modré branku minulo, na puku jsou tedy znovu hosté.

12:09
    Karlovarský útok končí nezdarem, Prošek totiž ztratil rovnováhu i kotouč.

13:10
    Vymámit Málka z jeho poklidného postoje teď zkoušela Zárubova lajna, pořádné nebezpečí ale v dalším střídání přinesl až dorážející Petrov. Puk nakonec končí v lapačce Málka.

14:18
    Málek znovu lapačkou sahal po nahození Energie.

14:37
    Všetečka se nádhernou stahovačkou uvolnil přes prvního karlovarského obránce, zastavil ho až Remeš.

15:35
    Němečkova střela po tečích jen těsně netrefila zařízení, puk nakonec po nedorozumění mezi brankářem a obránci přidržel Bednář.

16:19
    Janča nadvakrát tlačil puk na Bednáře, nakonec ho zpacifikovala hostující defenziva.

16:46
    Tandem Hradil – Antoš vytvořil další střeleckou příležitost slávistů, lapačku Bednáře provětral druhý jmenovaný.

17:24
    Křemen si dobře lehl do tvrdé střely Holého, byl to ale ovšem Bednář, jenž musel vytasit svoji výstroj proti pokusu Labuzíka.

17:36
    Holý už už posílal střelu do chumlu před Bednářem, s pukem však o kousíček překročil modrou čáru a čárový tak píská ofsajd.

18:14
    Slávisté přidávají na tempu. Všetečka dvakrát střílel směr brána, nejblíže gólu ale byl na brankovišti dorážející Hasil. Vary se zachraňují vyhozením na zakázané uvolnění.

19:04
    Sešívaní drží puk i na konci první třetiny, vymyslí ještě něco?

19:29
    Kižlin připravil pozici pro před brankou stojícího Petráka, jeho střela ale skončila jenom na plexiskle.

19:45
    V rychlém brejku po pravé straně zahrozil hostující Petrov, na stavu úvodní dvacetiminutovky už ovšem nic nezměnil.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu osmého kola DHL Extraligy Juniorů mezi Slavií a Karlovými Vary. Během první půlky úvodní třetiny se hrál neuspořádaný hokej s ojedinělými šancemi, ale postupně začali diktovat hru sešívaní, kteří si v závěru vytvořili pár velmi dobrých příležitostí.

20:01

20:24
    Je vidět, že trenéři apelovali na větší střelbu. Oba týmy stihly vyslat svoje první střely do první půl minuty.

20:58
    K dobré střele z pravé strany se dostal Hradil, Bednář však stihl včas sklapnout betony.

21:30
    Koncept hry nahoru dolů ale jinak pokračuje relativně stejně.

22:27
    Z pravého kruhu nahazoval puk na branku Kižlin, sešívaní se na chvíli usadili v útočném pásmu.

23:06
    Domácí stále drží, střela Křenka však byla zblokovaná.

23:34
    Karlovarští se nemohou vysvobodit, obětavý pád Křemena do střely Antoše nebezpečí alespoň na chvíli odvrátil.

24:14
    Zatímco hosté střídali, vydali se domácí do rychlého brejku. Na levé straně se uvolnil Bureš, ale ani nadvakrát nepřekonal výborného Bednáře.

24:36
    K tvrdé střele od modré napřáhl jeden z karlovarských obránců, z následného vhazování v útočném pásmu nakonec nic není.

25:29
    Všetečka neprožívá dobré střídání. Nejprve nepřesně nahrál obránci, posléze si špatně zpracoval kotouč ve středním pásmu. Alespoň stihl ještě vystřelit, mířil však mimo.

26:14
    Akce domácích končí ofsajdem. Vhazování u obranného pásma karlovarských.

26:52
    Div že teď Bureš nenamazal napadajícím karlovarským útočníkům. Pozornost Bednáře v následných sekundách prověřili Antoš a Čapka.

27:46
    Křemen se opět obětoval a skočil do střely, jejímž odesílatelem byl Všetečka.

28:08
    Výborná akce Zderadičky! Stahovačkou si poradil s dvěma obránci Varů, před gólem do prázdné branky ho zastavil až faul.

28:08
    Faulujícím hráčem byl Remeš, nyní si půjde odpykat dvouminutový trest za sekání.

29:03
    Kižlin dobře vybruslil na středu kluziště, jeho pokus ovšem karlovarská obrana zblokovala do ochranné sítě.

29:26
    Slávistům tahle přesilovka nejde, Energie se zatím brání na výbornou.

30:21
    Steinocher nahodil puk na Bednáře, který přerušuje hru.

30:57
    Sešívaní obsadili útočné pásmo, Holý ale v rohu ztratil puk a hrají karlovarští.

32:03
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté otevírají skóre! Janča se výborně natlačil do brankoviště, nahrnul puk na Bednáře a na druhé tyči přijíždějící MARTIN PETRÁK posílá domácí do vedení.

33:04
    A sešívaní pokračují. Po střelách od modré a chumlu před brankou čekala na Křenka prázdná branka, Bednář se však fantasticky vrátil a chytil jasný gól slávistů.

33:46
    Vary se dostaly do protiútoku, nedokázaly si však přesně přihrát. Havrda ale fauloval a hosté budou hrát přesilovku.

34:17
    Obrovské šance na obou stranách! Prošek se nejdříve výborně uvolnil a jen Málkův pozorný zákrok zabránil gólu, na druhé straně ujížděli slávisté ve dvou proti jednomu, ale Bednář Zderadičkovu solidní příležitost vyrazil.

35:05
    Opět to vypadlo na šanci pro sešívané, Hradil ale bruslařský a fyzický souboj proti obránci Varů nevyhrál.

35:46
    Sešívaní hrají v pěti, dramatické oslabení přečkali.

36:20
    Karlovy Vary určitě zvýšily aktivitu, demonstrovala to i střela, kterou vyslal Kořán. Stejný hráč pálil i po následném buly, znovu však narazil na Málka.

36:40
    Konec druhé třetiny patří herně spíše karlovarským, kteří se nyní na dobrou půlminutu usadili v útočném pásmu.

37:47
    Kořán už pomýšlel na další střelu, zastavil ho ale ofsajd.

38:02
    Petrov opět zkoušel ohrozit Málka, puk však skončil vysoko v ochranné síti.

38:06
    Remeč s Cankovem zatápěli obraně sešívaných, která jejich souhru přerušila až faulem.

38:22
    Sednout si půjde Zderadička.

38:50
    Bernáth pálil od modré a po Křehlíkově teči se kotouč jen těsně odrazil mimo tři tyče!

39:24
    Petrov se snažil po levém křídle dostat do útočného pásma, ale byl dost nevybíravým způsobem zastaven slávistickým útočníkem.

40:00

Dalších 20 minut uběhlo jak voda a máme tu znovu přestávku. Po čtyřiceti minutách můžou šťastněji odcházet slávističtí hráči, kteří díky trefě Martina Petráka z 33. minuty vedou 1:0. V závěru prostřední periody je ovšem několikrát podržel brankář Málek, který musel čelit zvýšenému tlaku hostí.

40:01

40:15
    Slávisté se na začátku třetí třetiny ještě brání, je to však Hradil, který zaznamenal první střelu periody, byť nepřesnou.

40:44
    Sešívaní vyhodili na zakázané uvolnění, vhazuje se před Málkem.

41:11
    Domácí ztratili puk při rozehrávce, čehož se snažili využít Záruba s Petrovem, jehož střela ale Málka nijak neohrozila.

41:50
    Karlovarští se udrželi v útočném pásmu další téměř minutu, jsou to ovšem oni, kdo faulují.

42:01
    Záruba si půjde sednout na dvě minuty za podrážení.

42:37
    Největšího obětavce zápasu už máme nyní – Křemen prokázal odvahu i tvrdost a poněkolikaté se znovu vrhl do střely. A že Zderadička umí vypálit!

43:15
    Slávisté drží pásmo, v jejich aktivitě ovšem chybí střelba.

43:37
    Střeleckou nemohoucnost nakonec prolomil Zderadička, ale napálil – ano, vy už to víte – Křemena.

44:01
    Křemen i jeho spoluhráči první oslabení třetí třetiny ubránili, už hrají v pěti.

44:36
    Havrda se z ničeho nic zjevil volný mezi kruhy, Bednář si však s jeho první střelou i dorážkou poradil.

45:40
    Holub sebral puk kapitánovi sešívaných Všetečkovi, z levé strany nakonec tvrdě vypálil Křehlík.

46:15
    Karlovarští se na půl minuty usadili v útoku, na víc než ostřelování od modré se ale nezmohli.

46:43
    Další namazání od slávistické obrany. Nechtěným adresátem byl tentokrát Kořán, který ale ještě nahrávkou hledal Zárubu.

47:24
    Karlovarští drží puk v levém rohu útočného pásma a vypadá to, že se v něm chvíli zdrží.

47:51
    Celé to nakonec končí nepříliš nebezpečnou střelou, gólman Málek však radši hru zastavil.

48:03
    Všetečkovi zbývalo v cestě za brankářem překonat jediného obránce, pro jeho smůlu se mu to ovšem nepodařilo.

49:35
    Křemen připravil v přečíslení výbornou pozici pro Proška, který ale špičkou hole nedokázal puk nasměrovat za záda Málka. Mimo branku mířil také o chvíli později z modré čáry střílející Přibyl, který měl nalíčeno na na boku ležícího Málka.

50:14
    Karlovarští se snaží házet všechno na branku, Málek tak musel být znovu pozorný.

50:48
    Sešívaným se nedaří udržet se na puku, hru teď diktují hosté.

51:20
    Slávisté nikam nespěchají, hraje se ve středním pásmu.

52:19
    Do konce zbývá osm minut a domácí stále drží nejtěsnější možný náskok.

52:46
    Cankov se nadvakrát opřel do puku – v prvním případě si musel Málek dávat setsakramentsky pozor. Nakonec si ale poradil.

53:34
    Labuzík vybojoval puk pro od modré střílejícího Němečka, nebezpečnější však byla jeho vlastní dorážka, kterou Bednář vyrazil do rohu.

54:25
    Slávisté se postavili do úmyslného ofsajdu, vhazovat se bude před Málkem.

54:57
    Tureček přenechal na útočné modré puk Vlčkovi, který vyslal do brejku Všetečku. Kapitán sešívaných ale tváří v tvář Bednářovi neuspěl.

55:37
    Je jasné, že karlovarští budou více riskovat. Po špatném odrazu měli slávisté skoro k dispozici další přečíslení.

56:34
    Oddechový čas pro hosty.

56:38
    Ihned po oddechovém čase vyhodil puk mimo hrací plochu Antoš a nabízí tak karlovarským obrovskou šanci k vyrovnání.

57:27
    Slávisté zatím brání bez chyby a už dvakrát se jim podařilo vyhodit.

57:36
    Puk teď radši přidržel Málek, vhazování v útočném pásmu Energie.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:03
    Petrov ztratil puk a slávisté se znovu osvobozují.

58:38
    Fantasticky zahrané oslabení od sešívaných. Antoš je znovu na ledě.

59:03
    Poslední minuta zápasu, Všetečka s Havrdou drží puk v útočném rohu.

59:20
    Tvrdý střel Hradila a Proška rezultuje ve vyhození pro slávisty. Karlovy Vary hrají s prázdnou brankou.

59:49
    A je rozhodnuto! ROBIN VŠETEČKA trefuje ze středního pásma prázdnou branku a definitivně rozhoduje o výsledku.

Sešívaní vítězí v důležitém zápase posledních dvou týmů skupiny A DHL Extraligy Juniorů 2:0. Góly vstřelili Martin Petrák a Robin Všetečka. Následovat bude pětiminutové prodloužení 3 na 3 o bonusový bod navíc.

60:01

60:22
    První střelu prodloužení zaznamenal Havrda, střílel ovšem z velké dálky.

61:11
    Slávisté drží puk a zatím ho nepředali hostům.

62:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Bod navíc berou hosté, vítězný gól zařídil střelou z levého křídla FRANTIŠEK KLEJNA.

Máme za sebou utkání mezi juniory Slavie a Karlových Varů. Výhru 2:0 a cenné tři body si do tabulky připsali za vítězství 2:0 domácí sešívaní, za které se trefili Martin Petrák a kapitán Robin Všetečka. Hosté urvali alespoň bod za výhru v prodloužení 3 na 3, kterou jim zajistil František Klejna.

Já vám děkuji za pozornost a budu se zase někdy u juniorského hokeje těšit na počtenou! (18:55:46)