Boston – Detroit 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Buffalo 5:1 (kon.)
Montreal – Toronto 3:5 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (kon.) | Colorado – Dallas 1:3 (kon.)
Anaheim – LA Kings 7:4 (kon.)
Boston Bruins
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Detroit Red Wings
cz Štvrtok 27.09.2018, 01:00 • TD Garden, Boston • Príprava NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:55:55)

3. David Pastrňák (BOS) 1+0

Je konec. Detroit nakonec dnešní utkání obrátil a vyhrál 3:2 po prodloužení. Na začátku utkání byl Detroit ve velkém tlaku, ale poté se na ledě ukázaly také hvězdy domácího týmu a už to bylo o něčem jiném. Největší šanci Bostonu měl ve 13. minutě Backes, ale v nájezdu nepřekonal Berniera. O tři minuty později se po chybě domácích dostal do úniku Turgeon, ale ani on jej neproměnil. Ve 23. minutě předvedl David Pastrňák parádní teč po střele Kampfera. O tři minuty později se dostal do zakončení Lee Stempniak, který má střeleckou formu a tentokrát to potvrdil ránou v přesilové hře k pravé tyči a poslal Boston do dvoubrankového vedení. Ovšem o minutu později získal přesilovku také Detroit a i on rychle udeřil, když se trefil Gustav Nyquist, který se v chumlu hráčů dostal do zakončení a překonal domácího gólmana. A nakonec ve 33. minutě měli Red Wings opět přesilovou hru a tentokráte vypálil metr od modré Dennis Cholowski přesně k pravé tyči. Ve třetí periodě byla k vidění bitka a taky šance na obou stranách, ovšem branka nepadla a šlo se do prodloužení. Tam se už po dvaceti čtyřech sekundách prosadil český nováček Filip Zadina, když dostal přihrávku od Glendeninga a následně vypálil k pravé tyči.

60:24 Filip ZADINA - 2:3

60:24
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté rozhodují, konkrétně český nováček! Domácí ztratili kotouč na své polovině, čehož využil Luke Glendening, který skvěle poslal kotouč na pravou stranu, odkud z jedné vypálil přesně k pravé tyči FILIP ZADINA! Asistence: Luke Glendenig.

60:01

Ani ve třetí periodě jsme se branky nedočkali a následuje tak prodloužení 3 na 3.

60:00

59:34
    Následně se Boston provinil jen zakázaným uvolněním a v základní hrací době už pravděpodobně branka nepadne.

59:19
    Ovšem poté hosté vyhodili puk do bezpečí.

58:50
    Nyní se bojuje o puk za bránou Detroitu.

58:33
    Winnik číhal před bránou na přihrávku Vaakanainena, ale následně zakončil jen do ramene hostujícího gólmana.

58:02
    Hosté jsou ve středním pásmu dnes jasně lepší a získávají tam velký počet puků.
    57:43 Boston neproměnil velké šance.

57:43
    Nyní se Boston dostal do velmi dobrých šancí, ovšem v hostující bráně je dnes Bernier, který chytá velmi dobře!

57:09
    Detroit se dostal ke kotouči ve středním pásmu, ale posléze ho Rasmussen dovezl jen pod lapačku Haláka.

56:35
    Posléze se domácí sice dostali k puku, ale opět ani nevystřelili a je to ve třetí třetině z jejich strany velká bída.

56:15
    A opět jsou u kotouče jen hosté, kteří ve třetí třetině dominují hře.

55:48
    Pastrňák se následně dostal k puku, ale nic nevymyslel. Poté na druhé straně vystřelil hostující hráč, ale s tím si Halák poradil.

55:32

54:57
    Zadina se nyní dostal ke střele z pravé strany, ale Halák si s jeho pokusem poradil.

54:30
    Nyní se hostům nepodařil přechod přes modrou čáru a je z toho další ofsajd.

54:02
    Nielsen vystřelil jen vedle levé tyče a posléze se domácí vysvobodili.

53:58
    Detroit nyní může rozhodnout zápas ve svůj prospěch, jelikož získal přesilovou hru.

53:32
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Pastrňák – 2 min., hákování).

53:17
    Nyní se Red Wings dostali do šance, ale v chumlu před domácí brankou nakonec nezakončili.

53:00
    Bruins opět jen odevzdali kotouč soupeři a Detroit je poslední minuty lepším týmem.

52:15
    Následně se dopředu vydali domácí, ale nic velkého z toho nebylo a vše se opět obešlo bez střely.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:42
    Hosté se málem dostali do šance po velmi dobré přihrávce zpoza brány, ovšem k puku se dostal jen obránce Bostonu.

50:45
    Smith se snažil dostat ke střele, ovšem v tom mu zabránila domácí obrana.

50:38
    Nához Bertuzziho skončil jen v moci brankáře Haláka a bude to tak další buly před domácí bránou.

50:03
    Nyní se domácí dostali do zakončení, ale to opět chytil do své moci brankář Bernier.

49:33
    Nyní se hostům nepovedl přechod přes modrou čáru a je to odpískaný ofsajd.

49:25
    Opět se hra přelívá z jedné strany na druhou.
    48:54 Bitka Mooreho a Glendeninga

48:54
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Moore – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Glendening – 5 min., bitka).

48:37
    Hostující obránce se dopustil chyby, po které se tak Boston dostal ke střele, ovšem pokus z levé strany skončil jen v moci Berniera.

47:33
    Boston nyní jen vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a Halák tak bude muset být opět ve střehu.

47:18
    Poté se hosté sice dostali ke střele, ale rána Hronka od modré byla zblokována do ochranné sítě.

46:55
    Momentálně nám hra nic moc nenabízí a vidíme jen plno nepřesností.

46:25
    Nyní se hosté dostali do zakončení, ale to šlo pouze vedle domácí svatyně.

45:41
    Po chvíli se Boston provinil ofsajdem a následuje tak buly ve středním pásmu.

45:14
    Domácími hráči se nepovedlo přesně přihrát a k puku se tak opět dostal Detroit.

44:24
    Nyquist se nyní po pěkné akci Detroitu dostal do zakončení, ovšem to viděl a taky chytil Halák.

43:51
    Stempniak si nezpracoval přihrávku ve středním pásmu a u kotouče tak jsou opět hosté.

43:12
    Posléze se už domácí hráč dostal do zakončení z pravé strany, ale to chytil Bernier.

42:58
    Bruins v útočném pásmu nedokázali nic vážnějšího vymyslet.

42:18
    Zblokovaná střela nakonec byla dokonalý lob, který orazítkoval horní tyč domácí branky!

42:12
    Frk dával nebezpečný puk směrem na domácí svatyni a tak jej raději překryl lapačkou Halák.

41:57
    Domácí se sice dostali ke střele, ale ta za zády Berniera neskončila.

41:18
    Opět musel zasahovat Halák proti střele od modré čáry.

40:54

40:43
    A nakonec se hosté dostali i ke střele, která ale šla vedle brány.

40:28
    Ovšem hosté dostali puk ze svého pásma.

40:09
    Boston ještě má necelou minutu přesilové hry ze druhé třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:00.

Druhá dvacetiminutovka je u konce a k vidění už byly hned čtyři branky. Ve 23. minutě předvedl David Pastrňák parádní teč po střele Kampfera. O tři minuty později se dostal do zakončení Lee Stempniak, který má střeleckou formu a tentokrát to potvrdil ránou v přesilové hře k pravé tyči a poslal Boston do dvoubrankového vedení. Ovšem o minutu později získal přesilovku také Detroit a i on rychle udeřil, když se trefil Gustav Nyquist, který se v chumlu hráčů dostal do zakončení a překonal domácího gólmana. A nakonec ve 33. minutě měli Red Wings opět přesilovou hru a tentokráte vypálil metr od modré Dennis Cholowski přesně k pravé tyči.

40:00

39:37
    Ehnovi se podařilo dostat puk ze svého pásma.

39:05
    Krug napálil jen svého spoluhráče a poté hosté vyhodili kotouč ze své třetiny.

38:54
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Smith – 2 min., hákování).

38:49
    Boston bude hrát přesilovou hru, ale ještě to zkouší v šesti.

38:22
    Následně se ke kotouči opět dostali domácí a okamžitě s ním najeli do pásma soupeře.

38:09
    Nyní se domácí moc nedomluvili a je z toho pouze zakázané uvolnění.

37:57
    A opět musel zasahovat Bernier proti střele zpoza modré čáry.

37:14
    Poté Halákovi prošel kotouč mezi betony, ale následně se objevil jen vedle levé tyče!

36:55
    Boston se dostal opět do velké šance, ale Bernier byl připraven a poradil si s přečíslením soupeře.

36:28
    Nyní se Detroit provinil zakázaný uvolněním a následuje vhazování před bránou Berniera.

35:43
    DeBrusk se ocitl v šanci, ovšem nedokázal překonat Berniera.

35:27
    Posléze se Boston dostal do zakončení, ale to letělo jen vedle levé tyče.

35:05
    Pastrňák se snažil poslat puk na levou stranu, ale v tom mu zabránil hostující obránce.

34:35
    Opět jsou u puku domácí, kteří se následně vydali dopředu, ale hosté vyhodili puk.

34:02
    Poté se Boston dostal dopředu, ale následná střela skončila jen v moci Berniera. Nyní následuje další komerční přestávka.
    32:41 Dennis CHOLOWSKI - 2:2

32:41
    Hosté srovnávají! Přesilové hry dnes zatím rozhodují zápas! DENNIS CHOLOWSKI si najel s pukem trochu víc na levou stranu a poté přesnou a čistou střelou k pravé tyči překonal Haláka! Asistence: Gustav Nyquist, Tyler Bertuzzi.

32:25
    Nielsen nebezpečně vypálil z pravé strany, ale jeho rána nakonec letěla vedle levé tyče.

31:57
    Red Wings získali další přesilovou hru. V té minulé dokázali skórovat.

31:46
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Stempniak – 2 min., držení).

31:38
    Střelu domácího hráče zblokoval Zadina do ochranné sítě a bude to tak další buly před svatyní Detroitu.

30:54
    Bernier si momentálně poradil s náhozem domácího hráče a po komerční přestávce následuje buly před bránou Detroitu.

30:06
    Posléze se ovšem zakázaného uvolnění dopustili také hosté a Bernier bude muset být ve střehu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:51
    Nyní se domácí provinili zakázaným uvolněním a hra se tak přesune zpátky před bránu Bostonu.
    27:49 Gustav NYQUIST - 2:1

27:49
    Rovněž i hosté dávají branku rychle po začátku přesilové hry! Po zmatku před brankovištěm domácích se dostal do zakončení GUSTAV NYQUIST a překonal domácího brankáře! Asistence: Tyler Bertuzzi, Michael Rasmussen.

27:28
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Krug – 2 min., vysoká hůl).
    26:41 Lee STEMPNIAK - 2:0

26:41
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston bleskově využívá přesilovou hru a jde do dvoubrankového vedení! Po buly se k puku dostal McAvoy, který ho posunul na LEE STEMPNIAKA a ten vypálil přesně k pravé tyči! Bernier toho moc přes clonícího hráče neviděl. Asistence: Charles McAvoy, Peter Cehlárik.

26:36
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Šulák – 2 min., vysoká hůl).

26:05
    Halák nyní předvedl jistý zákrok a následuje komerční přestávka.

25:41
    Nyní se přerušila hra a následovalo buly před bránou Bruins, ovšem to nic nepřineslo.

25:12
    Posléze si najel před bránu domácí hráč, ale zakončit nedokázal, jelikož hostující hráč skvěle zabojoval.

24:41
    Bruins už jsou opět natlačeni v hostujícím pásmu, ale zatím střely z jejich holí létají jen vedle brány.

24:13
    Nyní se Red Wings provinili pouze zakázaným uvolněním a hra se tak přesune před bránu Berniera.

23:42
    Následně se hosté dostali dopředu, ale nedokázali vymyslet nic vážnějšího.
    22:52 David PASTRŇÁK - 1:0

22:52
    Domácí jdou do vedení! Kampfer vypálil od modré čáry, ale tuto střelu naprosto fantasticky tečoval DAVID PASTRŇÁK a brankář Bernier s tím nemohl moc dělat. Asistence: Steven Kampfer, Brad Marchand.

22:23
    Pastrňák se dostal s Marchandem 2 na 1, ale hostující obránce přečetl jejich úmysl a skvěle vypíchl puk.

21:50

21:45
    Následně domácí hráč zblokoval přihrávku soupeře a vysvobodil svůj tým.

21:25
    Následně Detroit dostal kotouč před bránu Haláka, který na něj položil lapačku a zastavil hru.

21:09
    Posléze skvěle zabojoval domácí obránce a rovněž odpálil kotouč do bezpečí od své brány.

20:39
    Domácím se v oslabení podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:03.

První třetina je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Na začátku utkání byl Detroit ve velkém tlaku, ale poté se na ledě ukázaly také hvězdy domácího týmu a už to bylo o něčem jiném. Největší šanci Bostonu měl ve 13. minutě Backes, ale v nájezdu nepřekonal Berniera. O tři minuty později se po chybě domácích dostal do úniku Turgeon, ale ani on jej neproměnil.

20:00

19:50
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Kampfer – 2 min., hákování).

19:42
    Šulák nabral rychlost a dostal se do domácího pásma, ovšem střela ani tentokrát nepřišla.

19:26

19:01
    Hosté si nyní vytvořili dobrý tlak, ale následná střela byla zblokována a poté Bruins vyhodili kotouč.

18:18
    Poté se opět hosté dostali k puku před domácí svatyní, ale nedokázali zakončit mezi tři tyče.

18:02
    Nepříjemnou střelu od modré čáry musel zlikvidovat Halák.

17:33
    Halák si poradil se střelou z levé strany a bude to tak další buly před bránou Bostonu.

17:26
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Heinen – 2 min., sekání).

16:58

16:37
    Bruins sice drží kotouč v útočné třetině, ale zatím se marně snaží dostat puk za záda Berniera.
    15:48 Turgeon selhal ve velké šanci a napálil jen hůl domácího brankáře.

15:48
    V této přesilovce trápí domácí hlavně přesnost přihrávek, jelikož se hostující hráč Turgeon dostal do úniku, ale následně osamocen zamířil jen hole domácího brankáře!

15:32
    Domácí obránce si vůbec neporadil dobře na modré čáře, když mu puk při přihrávce přeskočil hůl a dopředu se tak dostal Witkowski, ovšem jeho rána skončila v moci Haláka.

15:03
    Boston získal další přesilovku a už je v pásmu soupeře.

14:58
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Šulák – 2 min., sekání).

14:48
    Nyní už mají puk pod kontrolou Bruins, ale následná přihrávka nebyla přesná.

13:50

13:42
    Už to vypadá, že hosté se v prvním oslabení dnešního zápasu ubrání.
    12:58 Backes nepřekonal Berniera.

12:58
    Po skvělé přihrávce se dostal do samostatného nájezdu Backes, ale Berniera nepřekonal!

12:45
    Následně se Boston sice dostala dopředu, ale hosté opět dostali kotouč pryč.

12:32
    Po následném buly se hostům povedlo odpálit puk ze své třetiny.

12:23
    Tentokrát byla střela domácího hráče sražená do ochranné sítě.

12:11
    A hned z toho byl závar před hostující bránou po skvělé přihrávce na volného Frederica, ale Bernier nakonec v leže dostal puk pod sebe.

12:02
    Pastrňák i Marchand jsou v této přesilové formaci.

11:50
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Zadina.

11:15
    Boston se pomalu dostává do hry, ovšem bylo to hlavně za pomocí nejlepších hráčů domácích, kteří se objevili na ledě uprostřed první třetiny.

10:34
    Nyní se na hrací ploše objevil po deseti minutách i David Pastrňák a rázem si domácí vytvořili hned dvě střely.

09:51
    Vaakanainen vypálil od modré tvrdou střelu, kterou ale Bernier vyrazil betonem.

09:12

08:44
    Nyní už je Detroit natlačen v pásmu soupeře, ale bylo to jen chvíli, jelikož domácím se i tentokrát povedlo odpálit puk.

08:13
    Hosté sice mají početní výhodu, ale zatím se nedostali do zakončení a Bostonu se opět povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.

07:30
    Poté se ovšem Red Wings nepovedl přechod do útočného pásma a odpískal se ofsajd.

07:20
    Detroit může využít svůj tlak od začátku utkání, jelikož získal přesilovou hru.

07:12
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Frederic – 2 min., podrážení).

06:54
    Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou, ale stále je lepším mužstvem od úvodního buly Detroit.

06:30
    Opět hosté získali puk ve své třetině, ale po přechodu modré útočné čáry ztratili kotouč.

06:04
    Presink Detroitu je obrovský, ale následně se po souboji dvou hráčů posunula domácí branka a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

05:20
    Boston se sice podíval do útočné třetiny, ale následně puk ztratil a dopředu se už opět řítí bíločervená lavina.

04:58
    Po následném buly se puku opět zmocnili hosté, kteří jsou od začátku utkání lepším týmem a jsou to vlastně skoro pořád oni, kdo střílí na bránu.

04:22
    Detroit se opět pokoušel něco vymyslet v pásmu domácího týmu, ale poté se dopředu vydal Boston a puk skončil v lapačce Berniera.

03:48
    Po čtyřech vteřinách se hra opět přerušila, jelikož střela hostujícího hráče byla zblokována do ochranné sítě.

03:44
    Bertuzzi se pokoušel zakončovat, ovšem v tom mu skvěle zabránil domácí obránce a posléze chytil kotouč do lapačky Halák.

03:35
    A další vyhození Red Wings na zakázané uvolnění.

03:28
    Posléze to byl Detroit, který vyhodil puk je na zakázané uvolnění a hra se přesune před svatyní Berniera.

03:13
    Nyní se Detroit dostal do velmi slibné šance, když Nyquist dostal přihrávku před bránu z hole Nielsena, ale jeho pokus chytil pod betony Halák.

02:40
    Následně se už Bruins dostali ke střele, ale tu Bernier viděl a taky vyrazil betonem do bezpečí.

02:25
    Boston se zatím nemůže dostat z úvodního nátlaku Red Wings a opět se provinil pouze zakázaným uvolněním.

02:07
    Následně se už hra přerušila, jelikož další zakončení bylo sraženo do ochranné sítě.

01:55
    Opět se hraje v pásmu Bostonu, ale následná střela Šuláka byla vyražena betonem Haláka.

01:16
    Posléze ovšem Bruins jen odevzdali kotouč a dopustili se tak zakázané uvolnění.

00:56
    Následně Detroit držel puk za domácí bránou, ale nic nebezpečného z toho nebylo.

00:17
    Boston se hned na začátku utkání dostal do šance, ale s tou si poradil Bernier.

00:01

Boston Bruins: Halák (McIntyre) – Acciari, Backes, Carlo,Cehlárik, DeBrusk, Frederic, Heinen, Kampfer, Karlsson-Forsbacka, Krug, Marchand, McAvoy, Moore, Pastrňák, Stempniak, Szwarz, Vaakanainen, Winnik

Detroit Red Wings: Bernier (Rybár) – Bertuzzi, Ehn, Frk, Glendening, Hicketts, Hronek, Cholowski, Jensen, Jokinen, Nielsen, Nyquist, Rasmussen, Saarijarvi, Smith, Šulák, Turgeon, Witkowski, Zadina

Rozhodčí: Wes McCauley, Peter MacDougall – James Tobias, Steve Miller.

Detroit Red Wings:
    Detroit odehrál v přípravě zatím pět utkání. Nejprve si doma poradil 3:2 po prodloužení s Pittsburghem. Poté si vychutnal výsledkem 4:2 také Chicago. Následně přivítal na svém ledě dnešního soupeře Boston, kterého porazil 4:3 po prodloužení. Posléze se představil v Pittsburghu, ovšem i tentokrát vyhráli Red Wings 3:2, ale v základní hrací době. V posledním zápase zavítal Detroit do Chicaga. Tento zápas nabídl neuvěřitelných čtrnáct gólů. Stav po první třetině byl 2:2. Po druhé periodě ovšem Detroit vedl už 6:4. Následně vstřelila obě mužstva po svou gólech a Red Wings vyhráli 8:6.

Boston Bruins:

Boston v letní přípravě odehrál už šest zápasů a celkem se mu dařilo. Nejprve zavítal do Calgary, kde vyhrál 4:3 po nájezdech. Následně si dvakrát poradil s Washingtonem (2:1sn, 5:2). Poté se Bruins opět utkali s Calgary, ale tentokrát vyhráli 3:1. Následně narazili právě na dnešního soupeře Detroit, se kterým teda prohráli 3:4 po prodloužení a v posledním zápase zavítal Boston do Philadelphie. Red Wings po 43. minutách vedli 4:0 a zdálo se být jasno, ovšem domácí během chvilky snížili na 3:4 a bylo to drama do samého závěru, kde nakonec už gól nepadl a Boston vyhrál.

V přípravném zápase se proti sobě utkají týmy Boston Bruins a Detroit Red Wings. Tato mužstva se už spolu v letní přípravě jednou utkala a to na ledě Detroitu. Už ve 3. minutě poslal domácí do vedení Zadina. V 7. minutě ale srovnal Hughes. Tři minuty před koncem vrátil vedení na domácí stranu Cholowski. Ve druhé periodě branka nepadla, ale už po třiceti devíti vteřinách třetí dvacetiminutovky se prosadil domácí Saarijarvi a poslal Red Wings do dvoubrankového vedení. Ve třetí periodě se ovšem následně prosadili Winnik a Andersson a šlo se do prodloužení, kde po necelých dvou minutách rozhodl o výhře Detroitu Švečnikov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Raška

Góly a asistencie: 23. Pastrňák (Kampfer, Marchand), 27. Stempniak (McAvoy, Cehlárik) – 28. Nyquist (Bertuzzi, Rasmussen), 33. Cholowski (Nyquist, Bertuzzi), 61. Zadina (Glendening)

Rozhodca: Wes McCauley, Peter MacDougall – James Tobias, Steve Miller