B. Bystrica – Budapešť 2:0 (kon.) | Zvolen – Orange 20 6:1 (kon.)
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
MAC Budapešť
Utorok 25.09.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga pokračuje duelom 14. kola, v ktorom proti sebe nastúpia celky HC 05 iClinic Banská Bystrica a MAC Budapešť. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 17:30.

HC 05 iClinic Banská Bystrica:
    Obhajca titulu nezačal tento ročník najlepšie, keď z piatich zápasov dokázali vybojovať iba 8 bodov, čo im momentálne stačí na 7. pozíciu v tabuľke. V minulom kole zavítali do Žiliny, kde po napínavom priebehu podľahli 3:2 po predĺžení. Obe výhry v tomto ročníku však vybojovali na vlastnom štadióne a aj v tomto zápase sa budú spoliehať na tento faktor. Najproduktívnejším hráčom tohto celku je 6 bodový Ján Sýkora.

MAC Budapešť:
    Hosťom sa ako nováčikovi v najvyššej súťaže príliš nedarí, keď im s piatimi bodmi patrí až 12. miesto v tabuľke. O jedinú výhru sa postarali práve proti svojmu dnešnému súperovi, ktorého na domácom štadióne zdolali jasne 4:0. Práve na tento zápas budú chcieť nadviazať a odlepiť sa tak z dna tabuľky. Najproduktívnejším hráčom je Kevin Szabad, ktorý v doterajšom priebehu stihol nazbierať štyri kanadské body.

Jasným kurzovým favoritom sú hokejisti Banskej Bystrice, no hostia už raz dokázali tento tím poraziť, preto si tento duel nenechajte ujsť.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Varga, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Belluš – Török, Češík, Kabáč

MAC Budapešť: Rajna – Pozsgai, Macaulay, Burt, Dudás, Garát, Fejes, Bugár – Klempa, Brown, Odnoga – Szabad, Nagy, Terbócs – Orban, Langkow, Bodó – Pápa, Kreisz, Szigeti

Rozhodca: Baluška, Nagy – Orolin, Kis-Király – Neuzer (video).

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

00:01

00:01
    Úvodné buly tohto zápasu patrilo hosťujúcim hokejistom.

00:45
    Prvá zaujímavá šanca v podaní MAC Budapešť, no Williams si s touto situáciou dokázal poradiť.

01:22
    Domáci sa teraz dokázali usadiť v útočnom pásme, no tam dobre zabojovali hostia a vytlačili Bystričanov do stredného pásma.

02:31
    Pri puku sú stále hokejisti domáceho celku, no nedarí sa im dostať sa do zakončenia a ohroziť tak Rajnu.

03:17
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Török – 2 min., držanie).

03:35
    Hostia tak budú mať k dispozícii prvú presilovú hru tohto zápasu. Brown to hneď skúšal strelou od modrej, no Williams je pozorný.

04:22
    Domáci teraz dobre zapracovali v obrannej činnosti a Ďatelinka tak oslobodzuje svoj tím.

04:55
    Súboje v rohu klziska oberajú hostí o cenné sekundy. Nakoniec predsa len prišlo zakončenie, no Williams vyrazil puk na ochrannú sieť.

05:17
    Domáci v plnom počte.

05:54
    Domáci sa tak dokázali ubrániť a Surový okamžite zamieril do útoku, no s jeho zakončením si poradil Rajna.

06:40
    Hra sa v týchto chvíľach takmer vôbec neprerušuje, no zápasu zatiaľ chýbajú vyložené príležitosti na oboch stranách.

07:33
    Faille sa skúšal presadiť v útočnom pásme, čo sa mu nakoniec aj podarilo, no s týmto zakončením nemohol mať Rajna problém.

07:58
    Kabáč dostál puk do brány Rajnu, no rozhodca mal na celú situáciu dobrý výhľad a rozhodol, že tento gól platiť nebude, kvôli postaveniu útočiaceho hráča v bránkovisku.

08:13
    Hra tak pokračovala v strednom pásme odkiaľ sa domáci okamžite presúvajú do útočnej tretiny.

08:57
    Snaha domáceho celku je zastavená ofsajdovým postavením a vhadzovať sa bude pred Williamsom.

09:11
    Surový dobre vyviezol puk až do útočného pásma, kde prišlo k zakončeniu domácich, no s odrazeným pukom si hostia poradili.

9:47
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Szabad.

10:15
    Presilovú hru tak budú mať k dispozícii aj domáci, no tí ju nezačali ideálne a hostia posielajú puk cez všetky čiary.

10:52
    Sýkora sa dobre uvoľnil v útočnej tretine, no jeho zakončenie už nebolo dôrazné a hostia sa tak dokázali ubrániť.

11:22
    Domácim sa v týchto chvíľach nedarí usadiť v útočnom pásme, navyše sa previnili ofsajdovým postavením a vhadzuje sa strednom pásme.

11:47
    Hostia v plnom počte.

12:20
    Ani domáci celok tak nevyužíva ponúknutú príležitosť. Po nepresností domácich nasleduje zakázané uvoľnenie.

12:50
    Varga dobre tečoval puk pred brankárom Rajnom, no jeho zakončenie letí tesne mimo brány.

13:21
    Ďatelinka mal menšie problémy pri rozohrávke, no nakoniec si s touto situáciou dokázal poradiť.

13:51
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Odnoga – 2+2 min., hrubosť).

13:51
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., hrubosť).

14:20
    Domáci hrajú ďalšiu presilovku, no takmer inkasovali, keď sa do zakončenia pretlačil Szabad, no Williams podržal svoj celok.

15:35
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, no Tamášiho zakončenie bolo nepresné a domáci tak o útočné pásmo prišli.

15:51

16:17
    Kabáč sa takmer dostal k odrazenému puku, no v bránkovisku ho dobre odtlačili obrancovia hostí. Domáci sú však čoraz viac nebezpeční.

17:08
    Sýkora to skúšal z ťažkej pozície, no ani jemu sa nepodarilo streliť prvý gól tohto duelu.

17:38
    Faille so Sýkorom teraz dobre zabojovali v útočnom pásme, no hostia sa aj s vypätím všetkých síl zatiaľ bránia.

18:18
    Tamáši si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, no strelou spomedzi kruhov nechal vyniknúť brankára Rajnu.

18:42
    Zigo neuspel v súboji s obrancom hostí, no svojou snahou aspoň vybojoval buly v útočnej tretine.

19:25
    Domáci to teraz trochu prekombinovali v útočnom pásme a o puk prišli. Hostia sa však bránia len vyhodením cez všetky čiary.

19:44
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., sekanie).

19:57
    Ďalšia presilovka hostí, no do zakončenia sa dostal aktívny Kabáč, ktorému sa však nepodarilo zmeniť skóre tohto zápasu.

20:00

Prvá tretina je na konci a stav je stále nerozhodný 0:0. Aktívnejším celkom boli domáci, no tým chýbala nejaká vyložená šanca. Oba celky tak majú ešte 40 minút na strelenie gólu, pričom hostia budú pokračovať v presilovej hre.

20:01

20:14
    Hostia sa usadili v útočnom pásme, no Dudásova strela nebola presná a o pásmo tak prišli.

20:48
    Brown svojim zakončením poriadne vystrašil domáci celok a nám sa zdalo, že trafil hornú tyč Williamsovej brány.

21:25
    Sú tu ešte posledné sekundy presilovej hry, no Šťastný dobre vyviezol puk a oslobodil tak svoj celok.

21:44

22:17
    Brown sa dostával do dobrej pozície, no jeho snahu zastavilo ofsajdové postavenie a vhadzuje sa tak v strednom pásme.

22:48
    Najväčšia šanca doterajšieho priebehu, keď sa Pozsgai dostal pred brankára Williamsa, no ten predviedol vynikajúci zákrok lapačkou.

23:30
    Hostia sa teraz trocha osmelili a opäť narobili problémy domácim obrancom. Na prvý gól však stále čakáme.

23:42
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Nagy – 2 min., podrazenie).

24:05
    Šanca na úvodný gól aj pre domáci celok. Rajna však teraz dobre zakročil a hostia sa zatiaľ bránia.

24:31
    Banská Bystrica dala gól!

Prvý gól tohto zápasu strieľajú domáci v presilovej hre. Dobrú prácu Asselina využil ALEX TAMÁŠI, ktorý to trafil ideálne a nedal šancu Rajnovi. Asistencie: Asselin, Marshall.

25:20
    Domáci sa tak ujímajú vedenia, keď dokázali využiť presilovú hru a sme zvedaví ako na tento presný zásah zareagujú hostia.

25:51
    Tamáši dobre našiel spätnou prihrávkou Mihalika, no jeho zakončenie nebolo presné a skóre sa tak nemení.

26:33
    Hostia sa pokúšajú o vyrovnanie, no ich snaha je zastavená ofsajdovým postavením a tak sa vhadzuje pre Rajnom.

26:57
    Dobrá šanca hostí, keď sa na zemi ocitol Williams, no ani tak sa hokejistom Budapešti nepodarilo vyrovnať.

27:29
    Brown to skúsil šikovnou strelou spomedzi kruhov, no jeho zakončeniu chýbala potrebná razancia.

27:56
    Klempa to skúšal individuálnou akciou a nespravil to vôbec zle, no Williamsova lapačka bola v pozore.

28:25
    V týchto momentoch sme svedkami nepresností na oboch stranách a ani jeden z celkov sa nevie usadiť v útočnom pásme.

29:15
    Asselin sa teraz dobre uvoľnil v útočnej tretine, no s jeho zakončením nemal problémy brankár Rajna.

29:31
    Domáci sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a rozhodca vracia na ľad hráčov, ktorí si to zamierili na striedačku.

30:01
    Belluš to dobre skúsil strelou švihom, no Rajna sa nenechal nachytať a lapačkou chytá.

30:40
    Klempa sa snažil niečo vymyslieť v útočnom pásme, no tam ho dobre pri mantinely odzbrojili domáci.

31:25
    Hra sa v týchto momentoch odohráva v pásme Budapešti, kde sa do zakončenia dostal Asselin, no Rajna teraz podržal svoj celok.

32:14
    Zigo takmer prišiel o puk vo vlastnom pásme, no jeho chybu hostia nedokázali potrestať.

32:55
    Brown to skúšal svojou aktivitou v útočnom pásme, no tam nemal potrebnú podporu spoluhráčov a o puk prišiel.

33:35
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Hra trochu stratila tempo a tak je výsledok stále 1:0 v prospech domácich.

34:14
    Bodó sa dobre uvoľnil cez dvojicu obrancov domácich, no už viac nedokázal vymyslieť a domáci ho dokázali odzbrojiť.

34:52
    Domáci sa snažia usadiť v útočnom pásme, no tam sú dobre napádaní a nedokážu ohroziť bránu Rajnu.

35:56
    Zdalo sa nám, že teraz došlo k faulu na domáceho Millera, no rozhodcovia nepískajú a hra sa stále 5 na 5.

36:42
    Hostia sa snažia o vyrovnanie, no ich snaha v útočnom pásme in neprináša žiadnu možnosť na zakončenie.

37:21

A je tu druhý gól dnešného stretnutia. Celú akcia začal Sýkora, no potom sa puk odrazil ku ANDREJOVI ŠŤASTNÉMU, ktorý osamotený pred Rajnom nezaváhal. Asistencie: Sýkora, Sloboda.

37:40
    A mohlo byť znížené, keď sa na opačnej strane do zakončenia dostal Brown, no Williams dnes zatiahol roletu.

38:37
    Bude nasledovať posledná minúta tejto tretiny a hostia sa ešte snažia niečo spraviť s týmto výsledkom, no proti je brankár Williams.

39:34
    Ďatelinka to ešte skúsil strelou spomedzi kruhov, no jeho zakončenie nebolo presné a skóre sa tak meniť nebude.

40:00

V druhej tretine sme videli hneď dva presné zásahy, o ktoré sa postarali domáci hokejisti. Najskôr sa v 25. minúte v presilovej hre presadil Tamáši a na rozdiel dvoch gólov zvýšil v závere tretiny Šťastný. Hostia tak majú posledných 20 minút na to, aby ešte niečo s výsledkom spravili.

40:01

40:25
    Hneď z úvodu veľká šanca domáceho Vargu, no ten ani na dvakrát nedokázal prestreliť Rajnu.

40:57
    Akcia hosťujúceho celku bola zastavená ofsajdovým postavením a vhadzuje sa tak pred Rajnom.

41:43
    Ďatelinka skúšal nájsť svojou prihrávkou osamoteného Failleho, no obrana hostí si s touto situáciou dokázala poradiť.

42:29
    Bodó si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, no jeho strela švihom si nenašla cestu do brány Williamsa.

42:55
    Zmätok pred bránou hosťujúceho celku, no Rajna nakoniec puk dokázala prikryť a vhadzovať sa tak bude v pásme Budapešti.

43:25
    Na opačnej strane bol v akcii aj brankár domácich Williams, no ten tiež radšej prerušuje hru a ukľudňuje tak situáciu na ľade.

44:02
    Zigo dobre napádal rozohrávku hostí, no puk opustil ľadovú plochu a vhadzovať sa tak bude až v strednom pásme.

44:38
    Faille dostal fantastickú prihrávku, po ktorej sa rútil osamotený na Rajnu, no jeho forhendové zakončenie neprinieslo tretí gól stretnutia.

45:33
    Čas sa pomaličky kráti pre hosťujúci celok, ktorý si v tejto tretine ešte nevypracoval vyloženú šancu.

46:27
    Ďatelinka si nevšimol, že má v pásme svojho spoluhráča a tak sa pre ofsajd hra presúva do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať.

47:16
    Zigo s Asselinom sa snažili zakombinovať v pásme súpera, no tam o puk prichádzajú a dopredu môžu vyraziť hostia.

47:43
    Na opačnej strane musel zasahovať po rýchlej akcii Williams, no ten je dneska dobre pripravený.

48:11
    Sýkora mohol streliť tretí gól tohto stretnutia, no jeho strela len o pár centimetrov minula Rajnovu bránu. Následná strela Šťastného tiež neslávila úspech, keď trafil žrď.

49:16
    Hostia sa tak dokázali ubrániť a ak by sa im podarilo streliť kontaktný gól, mohli by sme sledovať zaujímavý záver zápasu.

50:08
    Takto to však nepôjde, keď sa pri zakladaní útoku dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzuje sa tak pred Rajnom.

50:48
    Pri puku sú tak stále domáci hokejisti. Zigo s Vargom teraz narobili menšie problémy obrancom hostí, no nakoniec sa bude vhadzovať v strednom pásme.

51:34
    Odnoga sa dostal k puku a strelou spomedzi kruhov sa snažil prekonať Williamsa, no ten s týmto zakončením nemal problémy.

52:14
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., faul lakťom).

52:49
    Hostia tak majú ideálnu príležitosť na strelenie gólu, no zatiaľ sa im nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

53:21
    Hostia majú stále problémy pri rozohrávke a Banská Bystrica sa tak pomaličky približuje k víťazstvu.

54:03
    Šťastný dokázal poslať puk cez všetky čiary a zdá sa, že domáci v tejto presilovej hre neinkasujú.

54:14

54:58
    Zigo sa dostával do nádejnej situácie, no v poslednej chvíli mu puk skĺzol z hokejky a hostia sa tak dokázali ubrániť.

55:27
    Varga to skúšal strelou od modrej no neúspešne. O puk však ešte dobre zabojoval Faille a pri puku sú stále domáci.

56:17
    Ďalšie strelecké zakončenie domácich, keď sa k strele dostal Marshall. Domáci tak dobre zvládajú záverečné minúty.

57:04
    Mihalik si nerozumel so svojim spoluhráčom a tak sa píska ofsajd. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.

58:05
    Obrovská príležitosť na ukončenie zápasu. Faille sa rútil na Rajnu, no jeho zakončenie nebolo úspešné. Trochu sa hnevá jeho spoluhráč, ktorý tiež stál v dobrej pozícii a očakával prihrávku.

58:52
    Nasledovať bude posledná minúta a brankár Rajna je zatiaľ stále vo svojej bráne.

59:23
    To už neplatí v tomto momente a hostia tak hrajú so 6 korčuliarmi. Burt sa následne dostal k zakončeniu, no Williams je dnes fantastický.

59:56
    Záverečné sekundy už nič zaujímavé nepriniesli a z víťazstva sa tak budú tešiť domáci hokejisti.

V tretej tretine sme sa gólu nedočkali a víťazstvo si tak postrážili hokejisti Banskej Bystrice, ktorí tak oplatili svojmu súperovi porážku z pred niekoľkých dní. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (19:55:16)

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 25. Tamáši (Asselin, Marshall), 38. Štastný (Sýkora, Sloboda)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Varga, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Belluš – Török, Češík, Kabáč

Rozhodca: Baluška, Nagy – Orolin, Kis-Király – Neuzer (video)