USA – Irán 3:0 (kon.) | Francúzsko – Argentína 3:1 (kon.) | Rusko – Fínsko 3:0 (kon.)
Slovinsko – Austrália 2:3 (kon.) | Bulharsko – Kanada 2:3 (kon.) | Poľsko – Srbsko 3:0 (kon.)
Belgicko – Brazília 2:3 (kon.) | Taliansko – Holandsko 3:1 (kon.)
Bulharsko
2
19 14 25 25 10
Kanada
3
25 25 21 19 15
cz Nedeľa 23.09.2018, 19:40 • Arena Armějec, Sofie • Majstrovstvá sveta • Skupina G

10:15
    A je dobojováno. Bulhaři sice vybrali už takřka beznadějnou situaci kopem jednoho z hráčů, následně ale přišla chyba u sítě, přesněji řečeno dotek blokaře o síť. To potvrdilo i video a tie-break tak skončil výhrou Kanady v poměru 15:10. Celkově zápas pro sebe urvali v poměru 3:2 na sety.

25:19
    Úspěšný blok u kůlu končí čtvrtý set v poměru 25:19. Je srovnáno na 2:2, čeká nás rozhodující tie-break.

25:21
    Další setbol už Bulharsko využilo hned prvním útokem a třetí set tak domácí vybojovali v poměru 25:21. Snížili tak na 2:1.

14:25
    A je konec. Derocco sice nebyl v dobré pozici pro smeč, přesto dostal smeč přesně k lajně. Kanada vyhrála druhý set 25:14 a vede 2:0.

19:25
    Ten druhý už ale využil Vernnon-Evans a po jeho smeči přes trojblok končí první set výsledkem 25:19 pro Kanadu.

Aleš Pur

Bulharsko: Gradinarov, Dimitrov, Gocev, Penčev (L), Učikov, Skrimov, Seganov, Bratojev, Salparov (L), Josifov (C), Todorov, Penčev, Nikolov, Karakašev.
    Kanada: Sanders, Perrin (C), Marshall (L), Hoag, Berkel, Maar, Blankenau, Derocco, Vernon-Evans, Vandoorn, Sclater, Vigrass, Bann (L), Szwarc.

Rozhodca: Nathanon Sowapark (THA), Hector Ortiz (PUR)

Diváci: 5 500