Nitra – Trenčín 3:1 (kon.) | Žilina – B. Bystrica 3:2 (po pr.) | Zvolen – Nové Zámky 2:3 (po pr.)
Budapešť – Lipt. Mikuláš 2:3 (1:2 po s.n.) | Košice – Poprad 0:1 (kon.) | Detva – Miškovec 5:2 (kon.)
MsHK Žilina
3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Nedeľa 23.09.2018, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

S konštatovaním, že Žilina napokon po predĺžení porazila Banskú Bystrica 3:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (19:44:04)

61:45

61:45
    Žilina dala gól!
    V predĺžení prišlo k prečísleniu 2 na 1, odrazený puk napokon silou vôle do bránky pretlačil MICHAL BÁRTA! Asistencia: René Piegl.

60:59
    Ben Marshall strieľal od modrej čiary, puk po zákroku Mikoláša kadejako poskakoval, ale napokon končí vedľa bránky Žiliny.

60:35
    Prvá útočná snaha ale Vlkom nevyšla, puk majú v moci Barani z Banskej Bystrice.

60:01
    Úvodné buly predĺženia v prospech Žiliny.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sme teda svedkami remízy 2:2, o malú chvíľu bude nasledovať predĺženie v trvaní 5 minút (ak niektorý tím nedá gól).

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:35
    V závere tretiny sa prebrali aj fanúšikovia Žiliny, ktorí ženú svojich dopredu.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:48
    Puk znovu končí v moci Maroša Mikoláša.

58:29
    Prvý útok hostí zavrel Žilinu pred vlastnou bránkou, domáci ale napokon získali puk a poslali ho až ku Samuelovi Barošovi.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:07
    Výbornú prácu odviedol Rudolf Huna, ktorý potiahol puk celým útočným pásmom, na modrej čiare našiel voľného LUKÁŠA MATEJKU, ktorého strela končí v sieti prekvapeného Samuela Baroša! Asistencia: Rudolf Huna.

56:45
    Zápas sa blíži do finále, Žilinčania už musia vsadiť všetko na jednu kartu.

56:11
    Domáci v plnom počte.

55:50
    Hostia stiahli puk za svoju bránku, domáci tak zbierajú cenné sekundy v oslabení.

55:30
    Žilinčanom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

55:08
    Obrovský závar pred bránkou Žiliny, hostia ani zo štyroch dorážok nedokázali puk pretlačiť za Maroša Mikoláša, ktorému však výdatne pomohol jeden zo žilinských obrancov.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:39
    Banská Bystrica stále v obrovskom tlaku.

54:11
    Prvý trest Jozefa Baleja práve vypršal.

53:45
    Banskobystričania znovu v tlaku pred bránkou Žiliny, po strele Bena Marshalla však Mikoláš puk chytil a navyše je odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

53:20
    Mikoláš je však dnes zatiaľ vo výbornej forme a znovu podržal svoj tím.

52:35
    Tak kapitán Žiliny teraz štyrmi minútami na trestnej lavici spoluhráčom dosť znepríjemnil situáciu na ľade.

52:11
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Balej – 2 min., sekanie + 2 min., podrazenie).

52:05
    Ěric Faillé si doslova povodil na motúziku celú obranu Žiliny, zakončiť síce nedokázal, ale získal pre svoj tím presilovú hru.

51:33
    Ďalšia útočná snaha Žilinčanov končí postavením mimo hru.

50:59
    Domácim hokejistom sa už kráti čas na vyrovnanie v dnešnom zápase, musia si však dávať veľký pozor aj na obranu, pretože Banská Bystrica dokáže využiť aj tu najmenšiu chybičku súpera.

50:24
    Hostia v plnom počte.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina na domácom ľade stále prehráva s Banskou Bystricou 1:2.

49:50
    Táto presilová hra zatiaľ Vlkom nevychádza, Banská Bystrica sa výborne bráni.

49:20
    Puk znovu mieri až ku Mikolášovi, oba tímy striedajú svoje formácie na ľade.

48:50
    Banská Bystrica posiela puk až za bránku Maroša Mikoláša.

48:24
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., podrazenie).

48:24
    Vhadzovanie po ľavej ruke Samuela Baroša.

47:46
    Ján Sýkora skúsil strelu z ľavej strany, Mikoláš puk vyrazil do pravej strane, kde už číhal pripravený Róbert Varga. Ten aj okamžite vystrelil, lenže Mikoláš sa stihol otočiť a tigrím skokom puk stihol zastaviť!

47:15
    Vhadzovanie po ľavej ruke Maroša Mikoláša.

47:01
    Dnešné stretnutie sleduje 423 divákov.

46:45
    Nahodený puk od hostí bezpečne stlmil na svojej hrudi Maroš Mikoláš.

45:59
    Žilina aj po skončení presilovej hry ostala v útočnom pásme, k streleckému pokusu na bránku Baroša však neprišlo.

45:44

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina na domácom ľade stále prehráva s Banskou Bystricou 1:2.

44:41
    Žilinčania sa síce veľmi snažia, ale táto presilová hra im nevychádza podľa predstáv.

44:06
    Strela Rudolfa Hunu bola zblokovaná obrancom Banskej Bystrice, puk následne preskočil aj čepeľ Kučného hokejky a je v strednom pásme.

43:44
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sýkora – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

43:41
    Róbert Varga potiahol puk celým obranným pásmom Žiliny, následnou prihrávkou však nikoho zo spoluhráčov nenašiel.

43:04

42:36
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, domáci hokejisti sa snažia o vyrovnanie. Niet sa čomu čudovať, Vlci potrebujú body ako soľ.

41:55
    Po návrate Baleja z trestnej lavice sa domáci hokejisti dostali do sľubnej príležitosti, všetko však napokon vyriešil pozorný Baroš.

41:44

41:31
    Hostia kombinujú v útočnom pásme.

41:01
    V týchto momentoch je však puk pri bránke Samuela Baroša, odkiaľ hostia zakladajú ďalšiu útočnú akciu.

40:30
    Žilinčania síce poslali puk cez všetky čiary, ale hosťom to netrvalo dlho a už sú pred Marošom Mikolášom.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Žiliny.

40:01

Po druhej tretine máme v Žiline stále stav 1:2. Tretiu časť hry však budú Žilinčania začínať oslabením v trvaní 106 sekúnd, čo je ideálny priestor pre hostí na potvrdenie vedenia. Tretia tretina sa začne približne o 18:56.

40:00

39:44
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Balej – 2 min., držanie).

39:15
    Strela domácich z pravej strany, Baroš bol však pozorný a na svojom mieste.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:15
    Blíži sa nám záver druhej tretiny, tá bola podstatne vyrovnanejšia než tretina prvá.

37:51
    Tomáš Zigo sa predieral húštinou tiel pred bránkou Žiliny, o puk ale napokon prišiel a svoju snahu teda nemohol zakončiť strelou.

37:12
    Branislav Kubka sa z prvej od modrej čiary oprel do puku, Mikoláš však znovu výborne zasiahol.

36:56
    René Piegl skúsil strelu od modrej čiary, no Baroš tento puk po celý čas videl a bez problémov ho skryl do svojej lapačky.

36:27
    Žilinčania sa bránia aj vyhodením puku cez všetky čiary, nuž, účel niekedy svätí prostriedky.

35:54
    Domáci hokejisti sa snažili dostať do rýchleho protiútoku, znovu však ich snaha končí postavením mimo hru.

35:36
    Bystričania v týchto momentoch kombinujú v útočnom pásme, Žilinčania sa zase obetavo bránia.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina na domácom ľade stále prehráva s Banskou Bystricou 1:2.

34:26
    Branislav Kubka dobre nahodil puk na bránku Žiliny, Mikoláš mal zakrytý výhľad, ale predsa len dokázal zasiahnúť a betónom puk vyraziť.

33:59
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Maroša Mikoláša.

33:26

33:14
    Asselin hľadal pred bránkou Mikoláša Érica Failleho, obrana Žiliny ale dobre zapracovala a banskobystrický útočník sa do zakončenia nedostal.

32:35
    Žilinčania bojujú o puk za bránkou hostí, tí sú však úspešnejší a znovu vyhadzujú čierne čudo cez všetky čiary.

32:00
    Lukáš Hvila nahodil puk do útočného pásma, kde ho však získali hokejisti Banskej Bystrice a okamžite ho poslali až za Maroša Mikoláša.

31:26
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Češík – 2 min., krosček).

31:21
    Tak v týchto momentoch sa hra prelieva zo strany na stranu, strela kapitána Vlkov Jozefa Baleja z ľavej strany si však cestu do Barošovej siete nenašla.

31:00

30:45
    Skúsený Rudolf Huna ale získal pred Mikolášom puk, vyviezol ho až ku Barošovi a získal cenné sekundy pre svoj tím.

30:23
    Bystrica stále v obrovskom tlaku.

30:01
    V polovici zápasu máme stále stav 1:2.

29:55
    Žilinčania však získavajú puk a posielajú ho cez všetky čiary.

29:40
    Hostia znovu v útočnom pásme pred Marošom Mikolášom.

29:15
    Hneď v úvode presilovej hry Banská Bystrica výborne zakombinovala, no Maroš Mikoláš predviedol výborný zákrok.

29:00
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Beránek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

28:39
    Banskobystričania zakombinovali pred Mikolášom, Faillému i Asselinovi však puk skĺzol po čepeliach hokejok a Žilina mala v tomto momente i kopec šťastia.

28:10
    Karol Sloboda to skúsil delovkou z veľkej diaľky, no Mikoláš bol pozorný.

28:01
    Snaha Žiliny o rýchly prechod do útočného pásma, Michal Bárta sa však ocitol v postavení mimo hru.

27:16
    Rýchly útok Žiliny, po ktorom sa sám na Baroša rútil Filip Ondruš, no brankár Banskej Bystrice jeho zakončenie zastavil a podržal tak svoj tím.

26:59
    Ján Sýkora operoval za bránkou Maroša Mikoláša, trošku sme očakávali zakončenie á la Granlund, tentoraz to však banskobystrický technik neskúsil.

26:26
    Rudolf Huna sa výborne predral po pravej strane až pred Baroša, strelou však minul priestor bránky Baranov.

25:54
    Banská Bystrica výborne kombinuje v útočnom pásme, Tomáš Zigo to skúsil strelou z medzikružia, no Maroš Mikoláš výborne zasiahol a znovu podržal svoj tím.

25:15
    Emil Bagin po buly skúsil strelu od modrej čiary, Baroš bol však pripravený.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav zápasu je stále 1:2.

24:35
    Strela Michala Bártu takmer okamžite po buly letela nad bránku Samuela Baroša.

24:19
    Snaha o rýchly útok v podaní Vlkov, Síkela to skúsil strelou z veľkého uhla z ľavej strany, Baroš puk len vyrazil. V následnej dorážke však Žilinčania neuspeli.

23:41

23:02
    Žilinčania sa dostali do útočného pásma, Matejkovi však puk preskočil čepeľ hokejky a Banská Bystrica sa tak zadarmo oslobodzuje.

22:45
    Hostia hrajú v oslabení výborne a zbierajú cenné sekundy v útočnom pásme.

22:15
    Prvá útočná snaha Vlkom počas presilovej hry nevyšla, hostia vyhodili puk cez všetky čiary.

21:41
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., držanie).

21:29
    Žilinčania však kontrujú rýchlym protiútokom a budú hrať presilovú hru.

21:05
    Úvod druhej tretiny patrí hokejistom spod Urpína, ktorí sú aktívni a tlačia sa dopredu.

20:35
    Rýchly útok Banskej Bystrice, po strele Bena Marshalla z pravého kruhu výborne zasiahol Maroš Mikoláš!

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Banskej Bystrice.

20:01

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:2. Hostia išli do vedenia v 4. minúte, kedy Alex Tamáši využil presilovú hru. Následne bola hra vcelku vyrovnaná, lenže v 17. minúte hrali hostia ďalšiu presilovú hru a na konci ich kombinácie bol úspešný Andrej Šťastný. Žilina však o minútu neskôr kontrovala presným zásahom Dominika Reháka. Druhá tretina sa začne približne o 18:00.

20:00

19:41
    Delovku Jozefa Baleja z pravého kruhu Baroš vytlačil pravým betónom.

19:15
    Žilinčania skutočne ožili a vidieť, že v závere prvej tretiny veľmi chcú vyrovnať.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:25
    Strela Branislava Kubku z pravej strany bola zblokovaná obranou Žiliny.

17:51
    Žilinčania trošku po vsietenom góle ožili, snáď sa im podarí zápas zdramatizovať a budeme dnes pod Dubňom sledovať peknú hokejovú bitku.

17:10
    Po buly nastal pred Barošom menší zmätok, najlepšie sa v ňom zorientoval DOMINIK REHÁK a znížil na 1:2! Asistencie: Petr Beránek, Ivan Jankovič.

17:01
    Vhadzovanie po pravej ruke Samuela Baroša.

16:20
    Banská Bystrica dala gól!
    Kombinačná akcia Banskej Bystrice znamená ďalšiu využitú presilovú hru! Druhý gól hostí pridáva ANDREJ ŠŤASTNÝ, ktorý prekonal nešťastného Maroša Mikoláša z pravej strany. Asistencie: Brenden Miller, Ján Sýkora.

16:05
    Hosťom sa napriek problémom podarilo usadiť v útočnom pásme.

15:45
    Prvá útočná snaha hostí počas presilovej hry znamená postavenie mimo hru.

15:26
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mendrej – 2 min., napadnutie).

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina na domácom ľade stále prehráva s favorizovanou Banskou Bystricou 0:1.

14:32

14:10
    Žilinčania sa predsa len dostali do tlaku pred Samuela Baroša.

13:42
    Lenže následne znovu získal puk, naservíroval ho Kabáčovi, ktorý z prvej trafil tyč bránky Vlkov!

13:35
    Rýchly protiútok 2 na 1 v podaní hostí, Češík namiesto prihrávky volil strelu a minul bránku Maroša Mikoláša.

13:02
    Tentoraz to však domácim vyšlo, po strele skuseného Rudolfa Hunu musel zasahovať Samuel Baroš.

12:50
    Banská Bystrica výborne napáda rozohrávku Vlkov a tí majú problém s prechodom do útočného pásma.

12:32
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., napadnutie).

12:25
    Marek Biro pálil tvrdo od modrej čiary, Mikoláš bol znovu pozorný a podržal svoj tím.

11:52
    Veľký závar pred Mikolášom, ktorý puk po strele vyrazil. Dostal sa k nemu obranca Ivan Ďatelinka, pred ktorým číhala už len prázdna bránka Vlkov, no Ďatelinkovi v poslednom momente skĺzol puk po čepeli.

11:19
    Vyriešiť sa to snažil kapitán Vlkov Jozef Balej, ktorý zobral puk vo vlastnom pásme, po pravej strane sa dostal až na dostrel Baroša a okamžite preveril jeho pozornosť.

11:02
    Banská Bystrica trošku pridala v tempe a domáci majú okamžite v obrane problémy.

10:15
    Rýchly útok Banskej Bystrice, po strele Slobodu a následnej dorážke hostí si Mikoláš pripisuje ďalšie dva úspešné zákroky.

10:01
    V polovici prvej tretiny máme v Žiline stále stav 0:1.

09:44
    Kabáč sa snažil z ľavej strany natlačiť pred Mikoláša, pričom cez žilinského gólmana prepadol. Treba povedať, že mu k tomu pomohol aj obranca Kučný, ktorý následne útočníkovi spod Urpína rázne dohováral.

09:07
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k bránke Maroša Mikoláša.

08:49
    Žilina sa ale v týchto momentoch aspoň opticky dostáva do tempa, Lukáš Hvíla sa však cez dvojicu obrancov HC 05 do zakončenia nedostal.

08:12
    Skúsený Peter Húževka získal puk v útočnom pásme, no Michal Bárta následne jeho úmysel nepochopil a tak puk berú na svoje hokejky hostia.

07:36
    Hra má v týchto momentoch spád a veľmi dobré tempo, akcie sa striedajú na oboch stranách.

06:55
    Filip Ondruš šikovne potiahol puk po ľavej strane, z kruhu skúsil strelecké šťastie, ale netrafil priestor Barošovej bránky.

06:10
    Jiří Kučný od modrej čiary napriahol, no delovkou trafil len pozorného Samuela Baroša.

05:56
    Nasledoval rýchly útok Žiliny po pravej strany, Petr Beránek puk nahodil pred bránku Banskej Bystrice, lenže teč domáceho hráča smeroval vedľa banskobystrickej bránky.

05:41
    Prvý útok Baranov si vynútil tlak v útočnom pásme, ale strelecký pokus z toho napokon nebol.

05:09
    Maroš Mikoláš si na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva 0:1.

04:46
    Tomáš Zigo to skúsil polovysokou strelou z medzikružia spoza obrancu, Mikoláš bol na svojom mieste.

04:25
    Žilinčania sa snažili o rýchly protiútok, napokon je z toho len postavenie mimo hru.

04:07
    Na opačnej strany skúsil z prava strelecké šťastie kapitán hostí Tomáš Surový, no Maroš Mikoláš bol pozorný.

03:55
    Po vyhranom buly Surovku nasledovala okamžitá strela Hunu z pravého kruhu, Baroš bol však pozorný.

03:49
    Buly pred Samuelom Barošom síce Filip Surovka vyhral, ale puk následne opustil ľadovú plochu a buly sa teda bude opakovať.

03:21
    Nuž a tlak Banskej Bystrice priniesol vcelku jasné vyústenie, po sérii dorážok Maroša Mikoláša prekonal ALEX TAMÁŠI a využil tak presilovú hru. Asistencie: Guillaume Asselin, Éric Faillé.

03:05
    Banská Bystrica v tlaku pred Marošom Mikolášom.

02:28
    Závar pred bránkou Žiliny, došlo tam ku kontaktu Maroša Mikoláša s jedným z útočníkov Banskej Bystrice. Gólman Žiliny je otrasený, ale bude pokračovať v zápase.

02:13
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jankovič – 2 min., hákovanie).

02:10
    Žilina ale produkuje katastrofálne chyby pred vlastným brankárom, po jednej takej budú hrať Vlci v oslabení.

02:03
    Verdikt je jasný – nie je to gól!

02:03
    Do úniku sa dostal banskobystrický Michal Kabáč, ktorý strelou trafil brvno. Nikto si však nie je istý kam následne padol puk, hlavný rozhodca sa teda išiel poradiť s videorozhodcom.

01:29
    Banská Bystrica je v tomto momente v útoku, domáci sa bránia aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

00:58
    Úvod prvej tretiny je obojstranne pomerne pokojný, Baroš a ani Mikoláš nemuseli zasahovať.

00:10
    Dnes do hľadiska žilinského štadióna zavítal aj rekordér v počte štartov v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži a to Viktor Pečovský. Je to síce hráč MŠK Žilina, ale zároveň banskobystrický rodák. Podľa jeho slov sa bude tešiť zo všetkých gólov oboch tímov.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech Banskej Bystrice.

00:01

Doznela štátna hymna Slovenska, poďme na to!

MsHK Žilina: Mikoláš (Horčička) – Jankovič, Žilin, Kučný, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej – Bárta, Húževka, Balej (C) – Jenčík, Surovka, Huna – Beránek, Rehák, Hvíla – Síkela, Hrazdíra, Ondruš

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľak – Šťastný, Faillé, Asselin – Varga, Zigo, Sýkora – Tamáši, Surový, Belluš – Török, Češík, Kabáč

Rozhodca: Goga, Haszonits – Vyšný, Soltész.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 5. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov majstrovského tímu HC 05 Banská Bystrica. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline úvod sezóny nevychádza podľa predstáv. Vlkom v aktuálnej tabuľke najvyššej súťaže patrí dvanáste miesto so ziskom 3 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Poprade 3:6 (góly MsHK Jankovič, Jenčík, Beránek). Trénerom tímu je Pavol Paukovček, kapitánom Jozef Balej. Najproduktívnejším hráčom je skúsený Richard Jenčík.

Banskej Bystrici patrí v tabuľke Tipsport ligy priebežné piate miesto so ziskom 7 bodov. V poslednom doterajšom zápase Barani porazili na domácom ľade Nitru 6:5 (góly HC 05 Zigo, Šťastný, Varga, Gabor, Asselin, Faillé). Trénerom tímu je Dan Ceman, najproduktívnejším hráčom spod Urpína je Ján Sýkora, ktorý získal 5 kanadských bodov.

Zápas pod Dubňom sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 18. Rehák (Beránek, Jankovič), 58. Matejka (Huna), 62. Bárta (Piegl) – 4. Tamáši (Asselin, Faillé), 17. Šťastný (Miller, Sýkora)

HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľak – Šťastný, Faillé, Asselin – Varga, Zigo, Sýkora – Tamáši, Surový, Belluš – Török, Češík, Kabáč

Rozhodca: Goga, Haszonits – Vyšný, Soltész