Nitra – Trenčín 3:1 (kon.) | Žilina – B. Bystrica 3:2 (po pr.) | Zvolen – Nové Zámky 2:3 (po pr.)
Budapešť – Lipt. Mikuláš 2:3 (1:2 po s.n.) | Košice – Poprad 0:1 (kon.) | Detva – Miškovec 5:2 (kon.)
HK Nitra
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 23.09.2018, 17:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

Po výhre 3:1 si tri body do tabuľky pripisuje domáca Nitra. Úvodný gól stretnutia v 24. minúte strelil Fominikh, za hostí vyrovnal v 48. minúte Starosta. O výhre domácich rozhodli góly McCormacka a Blackwatera v záverečnej desaťminútovke. (19:44:41)

Najlepším hráčom hostí je vyhlásený Michal Valent, za domácich Frederik Foltán.

59:33
    Hstia s pukom v útočnom pásme.

58:57
    Vhadzuje sa pred Foltánom.

58:48
    Vhadzuje sa pred Foltínom. Hostia hrajú bez brankára.

58:48
    Oddychový čas hostí.

58:39
    Nitra dala gól!
    Nitra využíva presilovku vďaa gólu JUDDA BLACKWATERA, ktorý dostal skvelú prihrávku od Lantošiho na os klziska a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Róbert Lantoši.

58:24
    Pekná kombínácia Slováka s Blackwaterom. Prvý menovaný na puk nedočiahol a neohrozil brankára Valenta.

57:43
    Po prerušení hry postranný rozhodca avizoval, že hostia hrali v šestici a Nitra si v závere zahrá presilovku pri vylúčení Sádeckého.

57:43
    Puk na striedačke hostí a hra je prerušená.

57:04
    Po súboji s Bučekom ostal na lade ležať ŠVec a rozhodca hru prerušil. Pomer síl sa nemení. Hráč hostí s bolestivou grimasou odkorčuloval na striedačku.

56:22
    Ďalšie zakázané uvoľnenie na strane hostí.

55:20
    Zakázané uvoľnenie Trenčín.

54:08
    Hudec prihral Mikulovi, ktorého pokus na dvakrát Foltán skryl do svojej moci.

Dnešné stretnutie sleduje 3034 divákov.

53:21
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Foltánom.

52:17
    Radivojevič dostal za protesty osobný trest a odkorčuloval do kabín. Hrá sa 5 na 5.

52:17
    Trenčín unikol v oslabení 2 na 1 a Foltán podržal svoje mužstvo. Domáca bránka bola posunutá, Nitra sa zmocnila puku, po pravej strane Lantoši doviezol puk do pásma, prihral na os klziska GRAEMOVI McCORMICKOVI a ten nekompromisne prekonal brankára hostí. Medzitým ako domáci stihli zakončiť dal jeden z rozhodcov domácu bránku na svoje miesto. Asistencie: Róbert Lantoši.

51:30
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Starostu za hákovanie.

51:20
    Bortňák nahodil puk do pásma a odišiel striedať.

50:03
    Hostia v plnom počte.

49:56
    Domáci v plnom počte.

49:38
    Rapáč puk nahodil do pásma, Valent ho skryl do lapačky a hru prerušil.

48:57
    Puk na domácich hokejkách v strednom pásme a obe mužstvá striedajú počas hry.

47:56
    Pomer síl na ľade sa vyrovnáva. Na trestnú lavicu si sadá namiesto Valenta Ölvecký, ktorý inkasoval puk za zdržiavanie hry pri zalahnutí puku.

47:50
    Hostia majú po góle k dispozícii ďalšiu presilovku. Na trestnej lavici sedí Lantoši za zdržiavanie hry na domácej strane pri posúdení gólu videorozhodcom.

47:50
    Po porade s videorozhodcom je gól uznaný a v hre sa pokračuje.

47:50
    Na základe požiadavky HK Nitra prebieha prezeranie videozáznamu.

47:50
    Trenčín dal gól!
    Rapáč nedokázal puk vyhodiť z obranného pásma, hostia zakombinovali, Radivojevič prihral na pravú stranu Sojčíkovi, ktorého strela sa odrazila na ľavú stranu k TOMÁŠOVI STAROSTOVI a ten nemal problém trafiť odkrytú domácu bránku. Asistencie: Branko Radivojevič, Ondrej Mikula.

46:51
    Radivojevič prihral na ľavú strany Bližňákovi, ktorého nedôrazné zakončenie Foltán bez problémov skryl do lapačky.

46:24
    Dukla má šancu vyrovnať pri vylúčení Pätoprstého.

45:30
    Zakázané uvoľnenie Trenčín. Tretia tretina je veľmi rozkúskovaná.

45:21
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

44:58
    Lantoši bol natlačený Bohunickým na Valenta a rozhodca hru prerušuje. Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

44:42
    Po buly dobrá kombinácia hráčov hostí zakončená Hudecovou strelou do masky domáceho brankára.

44:29
    Švec v súboji 1 na 1 so Slobodom. Domáci obranca sa nenechal odtlačiť od puku a hráč hostí nemal dostatok priestoru na zakončenie.

43:58
    Buček si vymenil puk so Scheidlom, druhý menovaný poslal nezištnú prihrávku cez dvoch obrancov pred bránku. Buček však zakončil nedôrazne a Valent bez problémov chytá.

43:01
    Slovák vystihol rozohrávku hostí a preveril Valentovu pozornosť.

42:23
    Mezeiov nahodený puk končí vo Valentovej lapačke a hra je opäť prerušená.

42:14
    Zakázané uvoľnenie Trenčín. Úvod tretiny je rozkúskovaný a to vyhovuje domácim hráčom.

41:13
    Prihrávka puku rukou a vhadzuje sa pred Valentom.

40:34
    Nitra bola v prečíslení 2 na 1, Slovák prihrával Lantošimu. Ten bol však príliš blízko bránkoviska a posunul bránku hostí. Rozhodca najskôr signalizoval vylúčenie. Pomer síl na ľade sa nemení a vhadzuje sa v strednom pásme.

40:17

40:01

V druhej tretine sme videli prvý gól zápasu z hokejky Daniila Fominykha a tak Nitra po 40 minútach vyhráva nad Trenčínom 1:0.

40:00

39:01
    Nitra sa dobre bráni a Dukla s pukom pri vlastnom brankárovi.

38:13
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú hostia pri vylúčení Rapáča za faul na Radivojeviča.

37:48

37:01
    Ofsajd Nitra.

36:46
    Nitra bola nedôsledná v útočnom pásme, do úniku sa v oslabení dostal Pardavý, ktorý slabou strelou do stredu bránky skúsil pozornosť domáceho brankára.

36:23
    Domáca druhá päťka zakombinovala, skúšala to strelbou, ktorú obrana hostí zblokovala. Akciu zastavil až pokus Raisa a zákrok Valenta.

35:45
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Holendu za vyhodenie puku.

35:05
    MEzei mal na ľavej strane dostatok priestoru, dostal prihrávku od Slováka. Strela domáceho kapitána nebola dôsledná.

33:38
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Valentom.

32:46

31:31
    Pätoprstý sa efektne zbavil za Valentovou bránkou dvoch obranco hostí, nakorčuloval si to pred bránku ale na zakončenie už nemal dostatok priestoru.

30:25
    Tvrdé súboje medzi Scheidlom a Rýglom. Najskôr tvrdý hit na domáceho hráča medzi striedačkami, o pár sekúnd neskôr opačný zákrok v strednom pásme.

29:35
    Bude sa vhadzovať pred Foltánom. V prerušení slovná výmena názorov medzi Švecom a Mezeiom.

29:19
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

28:45
    Sojčík si ľahol na lad a zblokoval domácu strelu do stredného pásma.

28:13
    Nitra pokračuje v aktívnej hre a Valenta tvrdou strelou ohrozil Versteeg.

27:30
    Frühaufova strela bola zblokovaná a dopadla tesne vedľa domácej bránky.

27:03
    Videorozhodca potvrdil, že gól sme v predchádzajúcich sekundách nevideli a v hre pokračujeme.

27:03
    Bude sa vhadzovať pred Foltánom. V prerušení ešte konzultácia hlavného rozhodcu s videorozhodcom.

26:46
    Hostia tentokrát mohli prehrávať dvojgólovým rozdielom. Najskôr si Lantoši prevzal puk v strednom pásme, vysrelil švihom a opečiatkoval brvno bránky hostí. O pár sekúnd neskôr sa Slovák rútil sám na Valenta. Jeho blafák Valent vystihol a stav sa nemení.

25:55
    Domáci povzbudený úvodným gólom opäť skúšajú pozornosť brankára hostí.

25:26
    Versteeg dostal priveľa času, potiahol si puk avšak strelou po ľade neprekvapil Valenta.

24:56
    Vhadzuje sa pred Valentom.

23:35
    Nitra tentokrát z nenápadnej akcie strieľa úvodný gól stretnutia. Pupákova prvá strela sa odrazila od obrancu hostí opäť na Pupákovu hokejku. Domáci obranca napriahol druhýkrát a DANIIL FOMINYKH tečoval puk na radosť domácich tribún za bezmocného Valenta. Asistencie: Miroslav Pupák, Adrián Sloboda.

23:13
    Vzruch na oboch stranách. Najskôr sa pred Valentom dobre zbavil obrancu Rapáč, zakončeniu sa však už domáci nedostali. Z bleskového protiútoku sa v prečíslení 2 na 1 napresadil Mikula.

22:05
    Nitra s problémami v obrannom pásme. Hostia dobre atakujú domácich hráčov a Nitra sa dopúšťa Ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

21:46
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

20:51

20:44

20:24
    Blackwater bol s pukom na bránkovej čiare, trúfol si aj tak vystreliť. Jeho pokus letel nad bránku hostí.

20:01

Pomer striel po prvej tretine je 7:5.

20:00

19:46
    Druhý útok hostí v prečíslení 3 na 2 dobre zakombinoval. Strela Hecla však tesne minula domácu bránku.

19:24
    Ofsajd Trenčín.

19:01
    Puk za Valentom a obe mužstvá striedajú počas hry.

17:55

16:47

16:15
    Obdobná situácia ako pred pár sekundami. Hostia sa dobre v oslabení bránia.

15:46
    Puk pri Foltánovi a hostia striedajú.

15:09
    Lantošiho strelu Valent kryje na hrudi a hru prerušuje.

14:40
    Za faul na Lantošiho si na trestnú lavicu sadol Frühauf.

14:21
    Slobodov pokus od modrej Valent bez problémov vyráža.

13:21
    Počas prestávky domáci žiaci čistia ľadovú plochu lopatami od snehu. Jeden z nich to vykonával tak aktívne, že svoj pohyb neustál a vrazil do Sojčíka, ktorého takmer poslal k ľadu.

13:21

13:01
    Bohunického strelu tečuje Sádecký a Foltán vyráža.

12:06

11:48
    Trenčín začína útočnú akciu od vlastnej bránky.

10:57
    Ofsajd Nitra, vhadzuje sa v strednom pásme.

10:35

10:11
    Bližňák unikol v oslabení, prihrával Vargovi ale Morrison si ľahol na lad a zblokoval puk za bránku.

09:33
    Trenčín odpaluje a opäť sa na oboch stranách strieda počas hry.

09:09
    Puk pri Foltánovi a obe mužstvá striedajú počas hry.

08:29
    Prvým vylúčeným hráčom v stretnutí je Bartovič a Nitra si zahrá presilovku.

08:11

07:17
    Blackwater si orazil puk o Slovákove korčule, puk si však prebral v útočom pásme, kde sa ocitol skôr ako je v pravidlách povolené a píska sa ofsajd.

06:09
    Holenda páli z prvej z ľavého kruhu a Foltán pohotovo puk chytá do svojej lapačky.

05:51
    Zakázanie uvoľnenie Nitra.

05:35
    Bortňák zaváhal v strednom pásme a do zakončenia sa dostával Ölvecký.

04:54
    Prvé dnešné prerušenie v hre nám prišlo až takmer po piatich minútach po tom, čo Rais vystrelil od modrej a Valent skryl puk do svojej moci.

04:26
    Hostia sú dlhšie usadení pred brankárom Foltánom.

03:30
    Foltánove zaváhanie za bránkou využil Hecl, prihral Bartovičovi, ktorý zakončil. Domáci brankár sa stihol vrátiť a opraviť svoje zaváhanie.

02:01
    Dve minúty za nami a hrá sa nám v rýchlom tempe na oboch stranách a doposiaľ bez prerušenia.

01:02
    Hecl prenechal puk Frühaofovi v útočnom pásme. Obrana domácich včas zasiahla.

00:23
    Lantošiho pokus letel tesne vedľa Valentovej bránky.

00:01

Po hymne je všetko pripravené na úvodné buly.

Pred zápasom gratulácie na domácej strane. Funkcionári klubu blahoželali Marekovi Slovákovi, ktorý dnes oslavuje tridsiate narodeniny. Okrúhleho jubilea 60 rokov sa v lete dožil bývalý útočník Plastiky Nitry Peter Ocelka, ktorému tiež domáce vedenie odovzdalo milú pozornosť.

Na kocke sa premieta nové promo video, v ktorého úvode sa premietajú zábery na početné fanúšikovské choreá a výjazdy. Nasledujú vybrané góly, šarvátky a gólová radosť zakončená premeneným nájazdom Milama a posledným zákrokom Lakosila, po ktorom Corgoni získali premierový titul. Video je zakončené pohľadom na oslavu majstrov na námestí a spoločnou fotografiou hráčov a divákov s nápisom "Spolu sme Nitra".

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši, Scheidl, Richard, Buček, Pätoprstý, Bortňák, Rapáč, Hrušík, Čaládi, Fominikh

Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Špankovič, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík, Bartovič, Sádecký, Hecl, Varga, Bližňák, Mikula, Hudec, Pardavý, Švec

Rozhodca: Stano, Kókai – Tvrdoň, Váczi.

V piatom kole hokejovej Tipsport ligy sa v Nitra aréne predstaví Dukla Trenčín. Družstvo, ktoré sa oproti predošlej sezóne doplnilo o viacerých skúsených hráčov doposiaľ získalo 7 bodov a figuruje na štvrtej priečke. Nitra so ziskom šiestich bodov je siedma. Corgoni v gólovo bohatom piatkovom stretnutí prehrali na lade majstra z Banskej Bystrice 5:6. Vojaci získali v piatok dva body za výhru po predĺžení proti nováčikovi MAC Budapešť.
    Či si Nitra udrží svoju domácu tohtosezónnu neporaziteľnosť alebo si Trenčín pripíše prvé body z vonku sa dozviete aj z nášho textového prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 24. Fominikh (Pupák, Sloboda), 53. McCormack (Lantoši), 59. Blackwater (Lantoši) – 48. Starosta (Radivojevič, Sojčík)

HK DUKLA Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Špankovič, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík, Bartovič, Sádecký, Hecl, Varga, Bližňák, Mikula, Hudec, Pardavý, Švec

Rozhodca: Stano, Kókai – Tvrdoň, Váczi