Sparta – Liberec 10:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Bohemians – Otrokovice 5:3 (kon.)
Bulldogs – Královské Vinohrady 5:4 (kon.)
FbŠ Bohemians
5:3 (1:1, 4:1, 0:1)
PSG Panthers Otrokovice
cz Nedeľa 23.09.2018, 17:00 • SH Děkanka, Praha • Livesport Superliga (CZ) • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům florbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Tipsport superligy mezi FbŠ Bohemians a HU-FA Panthers Otrokovice. Zápas startuje v 17 hodin.

HU-FA Panthers Otrokovice

Dnešní hostující celek prožil solidní vstup do nového ročníku nejvyšší florbalové ligy. Otrokovice jsou na sedmém místě a na svém kontě mají pět bodů. V letošním ročníku hrajou velmi vyrovnané zápasy, o čemž svědčí i fakt, že dvakrát musely prodlužovat. V minulém kole padly až po nájezdech se Střešovicema.

Domácí Bohemka je na tom o něco hůře. Bohemians totiž vybojovali jen tři body za výhru s Brnem. Jinak se ale pražský celek spíše trápí. V minulém kole však Bohemka srdnatě bojovala na půdě Mladé Boleslavi, kde po ohromné přestřelce prohrála až 8:7.

FbŠ Bohemians: Kotouček (Hyršl) – Zezulka, Forman, Křivanec, Šefčík, Čihák, Krbec, Šneberger – Cabejšek, Šebek, Krebner – Juha, Netrefa, Buršík – Miščík, Kieler, Kindl – Růžek.

HU-FA Panthers Otrokovice: Michaljovič (Malina) – Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil, Čevela, Rožnovják, Švajný – Sovják, Uhrinovský, Jurčík – Zapletal, Szweda, Mar. Nagy – Gál, Kittel, Volek – Vykopal, Petřík.

Rozhodčí: Nábělek, Štengl.

00:01

00:10
    Bohemians uspěli na úvodním buly a mohou rozjet první akci dnešního střetnutí.

00:42
    Krebner obdržel pěknou přihrávku do střelecké pozice, ale jeho zakončení zablokoval hned první obránce.

02:00
    Bohemka je v úvodu dnešního utkání aktivnější a domácí hrají s balónkem na hokejkách.

02:36
    Domácí stále kombinují na polovině Otrokovic, ale zatím se nemohou dostat do šancí.

03:29
    Juha se prodral na polovinu soupeře, nicméně obránce do něj šel hodně tvrdě a vytlačil jej mimo hrací plochu.

04:26
    Otrokovice zatím působí hodně ospalým dojmem. Hosté se na polovinu Bohemians probíjí jen velmi těžce.

05:23
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    Otrokovice se dostávají do vedení! MARTIN ROŽNOVJÁK utekl po levé straně, pohrál si s domácím brankářem a otevřel skóre! Bez asistence.
    05:23 Martin ROŽNOVJÁK - 0:1

05:29
    Růžek hledal spoluhráče před brankou Otrokovic, ale jeho přihrávka neprošla do střelecké pozice.

06:10
    Jeden z domácích hráčů se v rohu hrací plochy dopustil zbytečného faulu. Rozehrávat budou Otrokovice.

06:35
    Brankář hostujícího celku skvěle přesunul k levé tyči své branky a zlikvidoval Juhovu ránu z ostrého úhlu.

07:03
    Šebek nebezpečně nahodil balónek na branku Otrokovic. Jeden z domácích hráčů se ještě snažil dorážet, ale za čáru balónek nedostal.

07:35
    Otrokovice chybovaly při rozehrávce. Jan Dobysík vybojoval balónek, ale prudkou střelou brankáře nepřekvapil.

08:03
    Růžek znovu bojoval o míček v rohu hrací plochy. Jeden z hostů po souboji zůstává ležet na zemi a drží se za rameno.

08:35
    Švajný si nabíhal za obranu Bohemians, ale domácí obránci byli pozorní a odehráli míček do bezpečí.

09:06
    Sovják kombinuje před vlastní brankou se svým spoluhráčem. Útočníci Bohemians jejich rozehrávku neatakují.

09:29
    Daniel Cabejšek se tlačil do zakončení, ale hosté byli znovu o něco rychlejší a odehráli míček do bezpečí.

10:03
    Lukáš Petřík se dostal k odraženému míčku a okamžitě jej poslal na branku Bohemians. Jeho rána byla nepřesná.

10:21
    Na druhé straně mohl pálit Adam Růžek, ale míček mu těsně před střelou skočil a Růžek jej netrefil podle představ.

11:06
    Jeden z domácích hráčů chtěl dorážet před brankou Otrokovic, ale ani jedna z jeho dvou střel na brankovišti gólmana nepřekonala.

12:26
    Poprvé v utkání se bude vylučovat. Lukáš Petřík dostává dvě minuty za sekání.

12:50
    Bohemka rozjela svou přesilovkovou kombinaci na polovině soupeře. Obranné kvarteto Otrokovic se skvěle pohybuje.

13:06
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Bohemians přesilovou hru využívají a srovnávají na 1:1! Křížnou přihrávku před branku dostal PATRIK ŠEBEK, který už měl snadnou práci! Asistence: Matyáš Krebner.
    13:06 Patrik ŠEBEK - 1:1

13:36
    Šebek se znovu tlačil do střelecké pozice, jenže tentokrát si neporadil se zpracováním a nechal se připravit o míček.

14:19
    Josef Juha objel branku Otrokovic, ale od mantinelu už nedokázal přesně rozehrát.

14:31
    Svou první přesilovku si zahrají také Otrokovice. Vojtěch Zezulka dostává dvě minuty za blokování hokejky.

15:03
    Útočná pětice Otrokovic se snaží usměrnit hru směrem k brance Bohemians. Otrokovicím ale vázne zpracování.

15:19
    Kostka zkusil překvapit obranu, ale jeden z domácích zadáků jeho střelu zápěstím srazil mimo hrací plochu.

16:20
    Kostka mohl pálit, jenže vinou špatného převzetí se obral o dobrou šanci. Bohemka se brání opravdu skvěle.

16:31

17:10
    Otrokovice i po skončení přesilové hry zůstávají u míčku, ale nemohou se usadit před brankou Bohemians.

17:38
    Michal Nagy nahodil míček po pravé straně do rohu hrací plochy. Hosté v následné přetlačované míček nevybojovali.

18:03
    Josef Juha vybojoval míček a pohotově zakončil. Jeho rána zápěstím skončila na ruce připraveného brankáře.

18:36
    Hosté se v závěru první třetiny snaží uklidnit hru. Švajného napadal důrazný Šebek, ale o míček jej nepřipravil.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

19:31
    Čihák prošel kolem soupeře až do rohu hrací plochy, kde našel Kielera, ale ten z otočky netrefil branku Otrokovic.

20:00

První třetina je minulostí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali velmi bojovný souboj. Hosté přečkali úvodní nápor Bohemians a v šesté minutě se zásluhou Martina Rožnovjákaujali vedení! Bohemka poté hrála přesilovou hru, kterou rychle využil Patrik Šebek! Poté si přesilovku vyzkoušely také Otrokovice, ale nikdo z hostů recept na domácího brankáře nenašel.

Střely na branku: 8 – 7

20:01

20:10
    Otrokovice uspěly na úvodním buly druhé třetiny. Hosté se tak mohou vrhnout do útoku.

20:36
    Panteři se snažili o přechod do útoku po levém křídle. Kostka však nenašel recept na důrazného obránce.

21:15
    Až nyní se florbalisté Bohemians dostali k míčku a kombinují v zadních řadách.

21:50
    Na prudkou přihrávku do rohu hrací plochy nedosáhl nikdo z domácích hráčů. Otrokovice se dostaly k míčku.

22:07
    Tomáš Kindl trefil unikajícího soupeře rukou a dopustil se faulu. Otrokovice mohou pokračovat v rozehrávce.

22:47
    Bohemians si zahrají další přesilovku. Lukáš Kvapil vyfasoval dvě minuty za hákování.

23:06
    Domácí se nastěhovali před branku Otrokovic. Krebner střílel zápěstím, ale hostující brankář si pohlídal prostor u tyče.

23:28
    Další ostrá střela z levé strany z hole Pavla Čiháka prolétla daleko od branky Otrokovic.

24:10
    Švajný se skvěle vrátil na vlastní polovinu, kde vybojoval míček a nasbíral pro Otrokovice cenné vteřinky.

24:47

25:10
    Otrokovice už hrají v plném počtu a nyní kombinují na vlastní polovině. Bohemce se dnes nedaří v kombinační fázi.

25:25
    Martin Šveda málem využil zmatky v obraně Bohemians. Jeho pohotový lob však prolétl nad brankou Bohemians.

25:52
    Otrokovice se podruhé v dnešním střetnutí dostávají do vedení! PETR KITTEL překvapil domácího brankáře střelou pod pravou nohu a vrací Otrokovicím náskok! Asistence: Marek Švajný.
    25:52 Petr KITTEL - 1:2

26:35
    Sovják dostal moře prostoru na levé straně, jenže dlouho otálel s přihrávkou a jeden z obránců Bohemians se stačil vrátit.

27:09
    Cabejšek se při napadání rozehrávky Otrokovic dopustil nedovoleného zákroku. Sudí pohotově přerušil hru.

27:42
    Kvapil se krásně otočil kolem domácího hráče a vyslal tvrdou střelu. Jeho rána však minula Kotoučkovu branku.

28:10
    Domácí se tlačí do útoku a snaží se dohnat soupeřův náskok. Hráči Otrokovic se ale skvěle pohybují.

28:38
    Matyáš Krebner se natahoval po přihrávce z pravé strany hrací plochy, nicméně brankář hostujícího celku před ním míček odkopl.

29:12
    Patrik Šebek nedokázal střelou z úctyhodné vzdálenosti překonat hostující obranu.

29:35
    Josef Juha srdnatě bojoval o míček v rohu hrací plochy, nicméně jeden z obránců si v souboji pomohl faulem.

29:47
    Domácí celek i podruhé v utkání srovnáná! Tomáš Kindl našel krásnou přihrávkou JAKUBA BURŠÍKA, který prudkou střelou překonal brankáře! Asistence: Tomáš Kindl.
    29:47 Jakub BURŠÍK - 2:2

30:21
    Petřík se krásně prosmýkl na pravou stranu, jenže jeho skákavá střela rozvlnila pouze boční síť.

31:10
    Hra v posledních minutách nabrala opravdu vysoké tempo. Jeden z domácích hráčů málem využil chybu v rozehrávce Otrokovic.

31:27
    Adam Růžek se opřel do skákavého míčku a jeho dělovka z levé strany se otřela o brankovou konstrukci!

32:10
    Domácí celek otáčí vývoj dnešního utkání! Do úniku se dostal JAKUB BURŠÍK, který se natlačil před obránce a poradil si i s brankářem! Asistence: Pavel Čihák.
    32:10 Jakub BURŠÍK - 3:2

33:00
    Bohamka teď hraje ve velkém stylu! PAVEL ČIHÁK si vzal míček krátce po rozehrávce a střelou do horního rohu přidal čtvrtou branku Bohemians. Asistence: Matyáš Krebner.
    33:00 Pavel ČIHÁK - 4:2

33:06
    Kieler se probil na polovinu soupeře, ale jeden z obránců jeho pohyb zastavil skvělým pozičním postavením.

34:09
    Otrokovice se nastěhovaly před branku Bohemians, nicméně Jakub Buršík se skvěle vrátil a vybojoval rozehrávku.

34:27
    Lukáš Petřík dostal krásnou přihrávku do běhu, rychle si míček přehodil na forhend, ale netrefil domácí branku.

35:03
    Domácí hráči uklidňují hru na své polovině. Bohemka ve druhé části podala dobrý výkon a do přestávky už nechce inkasovat.

35:30
    Čihákovi na polovině hřiště přeskočila prudká přihrávka přes hokejku a míček se mu odrazil až k vlastní brance.

36:03
    Uhrinovský se skvěle položil do přihrávky z levé strany a parádním zákrokem zamezil domácím florbalistům v rozehrávce.

36:35
    Martin Rožnovják se v dobré pozici probil do zakončení, nicméně důrazná obrana soupeře jeho rozehrávku zastavila.

37:15
    Hosté se postupným útokem snaží prokombinovat před branku Bohemians, ale nemají příliš mnoho prostoru.

37:36
    Jan Dobysík se prodral před branku Otrokovic, ale v klíčovou chvíli mu míček sjel po čepeli a prolétl kolem branky hostů.

38:22
    Bohemka přidává svou pátou branku a odskakuje na rozdíl tří branek! JOSEF JUHA dostal parádní přihrávku od Buršíka, přehodil si míček na bekhend a překonal ležícího brankáře! Asistence: Jakub Buršík.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:30
    Domácí celek vyčkává na polovině hrací plochy a nikam se nežene. Bohemka si je vědoma svého náskoku.

40:00

Druhá třetina končí. Prostřední dvacetiminutovka nabídla mnohem zajímavější podívanou! Hostující Otrokovice se sice zásluhou Kittela dostali do vedení, ale za Bohemku dokázal rychle vyrovnat Buršík. Stejný hráč se navíc prosadil i ve 33. minutě a poslal Bohemku do vedení. Od té doby už domácí kralovali a Čihák s Juhou navýšili jejich vedení na 5:2.

40:01

40:10
    Panteři uspěli na úvodním buly závěrečné třetiny. Celek z blízkosti Zlína musí začít hodně rychle útočit.

41:10
    Domácí hráči skvěle napadají rozehrávku soupeře a nenechávají hráčům Otrokovic prostor ke kombinaci.

41:39
    Hosté měli volný úder v blízkosti branky soupeře. Brankář Kotouček se přesunul k pravé tyči a schoval míček do výstroje.

42:14
    Čihák si naběhl na krásnou přihrávku do středu hrací plochy, ale jeho zakončení prolétlo těsně vedle branky.

43:20
    Zatím se hraje dlouho bez přerušení. Bursík skvěle napadal rozehrávku hostujícího celku, ale míček nezískal.

43:45
    Matyáš Krebner skvěle vypíchl přihrávku na levou stranu hrací plochy a odehrál míček do bezpečí.

44:10
    Cabejšek se pěkně prosmýkl na levé straně hrací plochy, nicméně nikdo v zeleném dresu se mu nenabídl do volné pozice.

44:35
    Panteři musí spěchat do útoku. Hosté mají velké problémy s překonáváním obranného valu Bohemians.

45:10
    Švajný dostal hodně těžkou přihrávku, ale parádním zpracováním dokázal krásně uklidnit hru.

45:36
    Hosté museli střídat. Bohemians hrají takticky skvěle a svého soupeře prakticky nepouštějí na vlastní polovinu.

46:03
    Nagy se krásnou kličkou vyhnul Buršíkovi, ale další obránce jej dostal pod tlak a nedal mu prostor k zakončení.

46:41
    Na přihrávku do rohu hracího pole nedosáhl nikdo v tmavém dresu. Domácí obránci s rozehrávkou spěchat nebudou.

47:38
    Cabejšek chtěl z otočky přihrát před branku, kde číhal Šebek, nicméně ten při pokusu o zakončení podklouzl.

48:03
    Šebek tentokrát rozehrával na pravé straně, nicméně jeho pobídku srazila obrana Otrokovic mimo hřiště.

48:42
    Adam Růžek skvěle zabojoval v rohu hrací plochy, ale míček se od jeho hole odrazil mimo hrací plochu. Otrokovice bude rozehrávat.

49:06
    Tomáš Sovják se otočil za brankou Bohemians, jenže jeho bekhendová pobídka před branku nenašla adresáta.

49:33
    Lukáš Uhrinovský fauloval za brankou Boheians a dopustil se faulu. Vylučovat se však nebude.

50:15
    Rožnovják posunul míček za sebe na Kvapila, jenže ten byl skvěle napadán jedním z domácích hráčů.

50:35
    Petřík znovu hledal Kvapila, který se v rohu hřiště zbavil svého soupeře, jenže prudkou přihrávkou našel jen domácí zadáky.

51:10
    Otrokovice se po delší době dostali do střelecké pozice, ale Vykopal svižnou střelou zápěstím trefil jen obránce.

51:36
    Kieler se v rohu obranného pásma provinil nedovoleným zákrokem. Obětí jeho faulu se stal Marek Švajný.

52:10
    Sovják hledal Uhrinovského, který pohotově pálil z otočky, ale domácí obránci znovu prokázali svou obětavost.

52:38
    Petřík se vrátil před branku Otrokovic a zamezil Buršíkovi v útoku na hattrick.

53:08
    Kittel zůstal zcela osamocený před brankou Bohemians, ale fantastický Kotouček jeho zakončení reflexivně vytěsnil!

53:45
    Sovják skvěle zasáhl na pravé straně, nicméně hostům se vůbec nedaří při přechodu do útoku. Na vyrovnání už jim moc času nezbývá.

54:10
    Patrik Šebek se zkoušel otočit kolem branky hostujícího mužstva, ale ani on si nyní po technické stránce nevedl zrovna dokonale.

55:20
    Bohemka nadále drží svůj náskok a s přehledem jej kontroluje. Hráči Otrokovic se už jsou hodně frustrovaní.

55:50
    Sovják přišel o míček na polovině hrací plochy. Důrazný Buršík pro Bohemku nasbíral další cenné vteřinky.

56:12
    Cabejšek vyslal prudký nástřel před branku Otrokovic. Do zakončení se tlačil Kindl, který nezamířil mezi tři tyče.

56:35
    Cabejšek znovu dotíral na rozehrávku soupeře, nicméně nikdo v zeleném dresu nedosáhl na jeho zadovku.

57:00
    Hosté se přeci jen dokázali prosadit! Ladislav Gál ještě Kotoučka nepřekonal, ale domácí brankář míček vyrazil jen před sebe a důrazný TOMÁŠ SOVJÁK doklepl míček za jeho záda!
    57:00 Tomáš SOVJÁK - 5:3

57:40
    Bursík střílel z dobré pozice, ale hostující brankář jeho ránu vyrazil ramenem.

58:05
    Nagy nahodil míček před branku Bohemians, kde se snažil dorážet Uhrinovská, ale ten zahrál vysokou holí.

58:41
    Patrik Šebek se skvěle vrátil do obranného pásma a odrazem o mantinel vyhodil míček do bezpečí.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:13
    Otrokovice se nastěhovaly před branku Bohemians, nicméně nikdo v tmavém dresu se zatím neodhodlal k zakončení.

Je konec! Domácí Bohemians zvládli dnešní duel proti Otrokovicím a po výhře 5:3 získávají tři body. Díky výhře se tak Bohemka posouvá na osmou pozici právě před svého dnešního soupeře. Bohemka o své výhře rozhodla ve druhé třetině, kterou vyhrála 4:1 a po čtyřiceti minutách vedla 5:2. V závěrečné části tak Otrokovice tlačily, ale pozorná obrana Bohemians soupeři nedovolila dlouho skórovat. Až tři minuty před koncem se prosadil Tomáš Sovják. Závěrečné minuty si už domácí s přehledem pohlídali.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer! (18:59:25)

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 14. Šebek (Krebner), 30. Buršík (Kindl), 33. Buršík (Čihák), 33. Čihák (Krebner), 39. Juha (Buršík) – 6. Rožnovják, 26. Kittel (Švajný), 57. Sovják

PSG Panthers Otrokovice: Michaljovič (Malina) – Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil, Čevela, Rožnovják, Švajný – Sovják, Uhrinovský, Jurčík – Zapletal, Szweda, Mar. Nagy – Gál, Kittel, Volek – Vykopal, Petřík.

Rozhodca: Nábělek, Štengl