Sparta – Liberec 10:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Bohemians – Otrokovice 5:3 (kon.)
Bulldogs – Královské Vinohrady 5:4 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
10:5 (4:3, 1:0, 5:2)
FBC Liberec
cz Nedeľa 23.09.2018, 17:00 • Aréna Sparta, Praha-Vysočany • Livesport Superliga (CZ) • 5. kolo

Dobré odpoledne! Vítáme Vás u on-line přenosu z utkání mezi ACEMA Sparta Praha a FBC Liberec. Utkání začíná v 17:00. Dnešním utkáním Vás bude provázet Libor Kokoška.

Do dnešního zápasu vstupuje jako favorit domácí celek. Liberec by měl sice trochu kousat, přesto by si však výsledek zápasu měli sparťané pohlídat. Očekává se navíc gólová přestřelka ve které padne více než 10 gólů.

ACEMA SPARTA PRAHA
    3. místo, 10 bodů, skóre 20:15¨

Pražský celek zažívá nejúspěšnější období své historie. Sparťané v minulé sezóně dokráčeli až do semifinále, zde nestačili na Mladou Boleslav, podobný úspěch se očekává i letos a Sparta má k němu slušně našlápnuto!

Svěřenci Ondřeje Kašpárka v letošní sezóně nepodlehli ani jednou v základní hrací době, jediný tým, který dokázal sparťanské florbalisty zdolat byl legendární Tatran Střešovice, který to nakonec dokázal až v prodloužení.

Jinak Sparťané jedou jak rozjetý vlak, připsali si tři výhry. Poprvé nad Otrokovicemi, podruhé v televizním utkání nad Českou Lípou, ten nejceněnější skalp ale přišel po vyhraném utkáním ve Vítkovicích. Zde vyhrála Sparta vůbec poprvé v historii klubu.

Tým hnaný solidním oficiálním fanklubem má několik důležitých opor. Mezi ně patří fantastický brankář Martin Beneš a útočníci Ondřej Svatoš nebo Robert Košír. ¨

Dlouhodobý kapitán vysočanského celku Milan Garčar je zraněný.

FBC LIBEREC
    5. místo, 8 bodů, 18:15

Liberecký celek minulou sezónu bojoval o setrvání v nejvyšší soutěži. Pro tuto sezónu si ale zřejmě nastavil jiné priority a zůstává jedním ze čtyř zatím neporažených týmů tabulky. Všechny tři sehrané zápasy skončili shodným výsledkem 6:5, největší problém pro hráče z Liberce ale zřejmě představovali Vítkovice, které tento severočeský celek dokázal zdolat až v prodloužení.

Mezi největší hvězdy kádru Zdeňka Skružného patří nejproduktivnější hráč týmu Ferdan Prokop, nejlepší střelec Jakub Kopecký nebo brankářská jistota Vít Vaniček.

Dnešní zápas odpískají František Pangerl a Jiří Šedivý.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman (C), Křenek, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Kareš – Bína, Košir, Svatoš – Burian, Lang, Krejča – Časar, Veselý.

FBC Liberec: Janota (Vaníček) – Klucho, Bitman, Kološ, Veselý – Kopecký, Valeš, Salát – Leksa, Marek, Rozkovec – Böhm, Baudisch, Ferdan – Kořínek, Hiadlovský.

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý.

Hráči už mají po rozcvičce, utkání za několik minut vypukne. Po šale je rozvěšeno několik sparťanských vlajek a vypadá to, že můžeme očekávat bouřlivou atmosféru.

Liberec nastoupí v černých dresech, Sparta v klasické bílo-rudé kombinaci.

Ve sparťanské bráně začne Martin Beneš, v té hostující Tomáš Janota.

Důležitá zpráva před začátkem utkání! Milan Garčar se vrací do sestavy Sparty!

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhrává domácí Sparta!

00:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak to je vstup do utkání! Vůbec první střela znamená gól pro MILANA BÍNU! Po krásné přihrávce kapitána Milana Garčara se totiž dostává do velmi dobré příležitosti ze které bez větších problémů pálí do šibenice liberecké branky.

Asistence: Milan Garčar

01:28
    I Liberec to zkouší! Střela Jakuba Kopeckého z otočky ale letí mimo branku a končí někde za mantinely.

02:02
    Sparta teď dlouho držela míček, ale po špatné přihrávce Michala Zemana ho ztrácí.

02:19
    Sparťanští obránci byli až moc agresivní, což neuniklo rozhodčímu, který zapískal faul.

02:49
    Radek Valeš si seběhl do velmi dobré pozice a ze středu hřiště pálil na branku Martina Beneše, nepodařilo se mu ale prostřelit val sparťanských těl.

03:46
    Sparťané už takřka minutu drží míčem na svých holích.

04:34
    Kloš fauloval, což znamená že Sparta zůstanu u míčku.

04:44
    Samotný kapitán Martin Garčar otestoval ostražitost Janoty, ten ale byl připravený, takže vyrazil sparťanskou střelu mimo branku.

05:10
    Liberec se po delší odmlce podívá do útoku.

05:24
    Liberec bude po faulu Jan Marvánka rozehrávat z rohu.

05:36
    Lehce pod úrovní půlící čáry se zjevil osamocený Petr Kološ, který ale nakonec pálil pouze do připraveného Martina Beneše.

05:54
    Liberec právě vstřelil branku!
    Po rychlém brejku se ke střele dostal Lukáš Kořínek, dorážka PETRA KOLOŠE už mířila do poloprázdné branky.

Asistence: Lukáš Kořínek

06:57
    Liberec je na koni! Tentokrát to zkusil Tomáš Leksa, nemířil ale přesně!

07:26
    To byla přihrávka! MARKA ZOUZALA našel úplně osamoceného před brankou Ondřej Svatoš. Zouzalův gól už byla jen třešnička na dortu.

Asistence: Ondřej Svatoš

08:05
    Spartě je zatím jasně lepším celkem a diriguje tempo hry.

08:40
    Svatoš byl na svého protihráče až moc tvrdý. Liberec bude rozehrávat z pravé části hřiště.

09:09
    Podle rozhodčího se sparťanská obrana dopustila dalšího faulu. Tentokrát díky tomu spadly všechny mantinely na pravé části hřiště.

09:26
    Tak to nebyla vůbec špatná kombinace! Liberec se prokombinoval sparťanskou obranou jako nůž máslem, chyběla už jen zlatá tečka v podobě zakončení Jakuba Kopeckého, který nedokázal trefit míček.

10:17
    Ondřej Svatoš ukázal své kvality, když si nejprve zpracoval míček ve vzduchu a následně si na vynutil faul.

11:21
    Luka Časar dokázal uzmout liberecké obraně míček, už si ho ale nedokázal pořádně zpracovat, což dalo možnost Janotovi ho gepardím skokem chytit.

11:59
    Míček teď mění majitele jako na běžícím páse. Ani jeden z týmů se přes dvě minuty nedostal ke střele.

12:25
    Tak to byla kombinace! Michal Kareš nasel osamoceného JANA MARVÁNKA, který pohodlně zakončoval přes nepřipraveného Janotu. Sparta jde už do dvoubrankového vedení.

Asistence: Michal Kareš

12:37
    A hned je tu další velká šance! Lukáš Ujhelyi využil chyby v liberecké obraně a při takřka osamoceném nájezdu na hostujícího brankáře jen těsně minul branku.

13:39
    Další velká šance pro Spartu! Michal Kareš běžel na osamoceného Janotu, rozhodl se ale pro přihrávku, která skončila sražená jedním z libereckých hráčů daleko od branky.

14:09
    Střela na branku v podání Patrika Rozkovce skončila byla sražená sparťanskou holí. Martin Beneš dnes nemá moc práce.

14:48
    Dvě obrovské šance na obou stranách! Radek Valeš podobně jako jeho spoluhráč na druhé straně nepřekonal Martina Beneše, potažmo Tomáše Janotu. V obou případech se jednalo o osamocené úniky na branku.

14:55
    Prokop Ferdan našel PETRA KOLOŠE, který tvrdou střelou zakončoval do branky Martina Beneše. Hra nabírá na obrátkách!

Asistence: Prokop Ferdan

15:38
    A je srovnáno! JAN BITMAN využil špatné sparťanské rozehrávky a po přihrávce od Tomáše Marka skóroval osamocený před vysočanskou brankou do pravé šibenice.

Asistence: Tomáš Marek

17:05
    Sparťané drží míček na svých holích a nikam se neženou.

17:20
    Na konci sparťanské kombinaci stál Luka Časar, který jen o několik centimetrů minul branku Tomáše Janoty. Tohle mohl být gól.

17:32
    Sparťanům se pramálo líbí rozhodnutí sudího, který kontroverzně přisoudil míček hráčům ze severu Čech.

18:59
    Lukáš Bohm si sice připsal povedenou trefu, která prověřila reflexy Martina Beneše. Ale následně si za nedovolené vrážení jde na dvě minuty sednout. Samozřejmě že se to neobešlo bez dlouhých debat s rozhodčím.

19:48
    Sparťané v přesilovce povedeně kombinují! Jan Marvánek se dostává ke střele, která ale končí sražená mimo branku. Přesto Sparta zůstává u míčku.

19:58
    Tak tohle bylo něco! Dvě minuty před koncem třetiny si gól připsal JAN MARVÁNEK, který napodruhé dokázal Tomáše Janotu propálit.

20:00

20:01

20:04
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrává Liberec.

20:41
    Sparťanský kotel dorazil z hokeje! V aréně tak panuje bouřlivá atmosféra!

21:38
    Na konci sparťanské kombinace stál Jan Krejča, který už ale nedokázal přesně usměrnit přihrávku před branku Tomáše Janoty.

22:47
    Jen dobrý obranný zákrok Milana Garčara zabránil libereckému Radkovi Valešovi v úniku na osamoceného Martina Beneše.

23:37
    Spart má míček v držení, ale nikam se nehrne.

23:51
    Ondřej Svatoš se po dobré přihrávce dostal ke tvrdé střele ze středu hřiště. Razantní střela ale mířila pouze do hrudi Tomáše Janoty.

25:29
    Radek Valeš byl pod všeho zasažen do obličeje. Už se ale zvedá na vlastní nohy a vypadá to, že bude pokračovat.

26:05
    Sparta je ve druhé třetině jasně lepším celkem a většinu času drží míček na soupeřově polovině.

26:43
    Sparťanským hráčům se vůbec nelíbí rozhodnutí, že David Čermák fauloval. Rozhodčí musí razantně obhajovat svoje rozhodnutí.

27:08
    Patrik Rozkovec byl faulován, to znamená po delší odmlce útok týmu ze severu Čech.

27:40
    Liberec pomalu přibírá otěže a čím dál tím více tlačí na sparťanskou branku.

28:01
    Ve vzduchu jsou cítit emoce! Podle sparťanů byl Ondřej Svatoš faulován. Dožadují se dvouminutového vyloučení, avšak to nechává arbitra ledově klidného.

28:55
    Petr Sálat se sice dostal ke střele z otočky, ta ale mířila vedle braky Martina Beneše. Může být jedině rád, že si rozhodčí následně nevšiml potyčky s jedním ze sparťanských hráčů. Zápas začíná být velmi vyhrocený.

29:27
    Sparťané se už přes dvě minuty nedostali do útoku a začíná být vidět, že jsou nervózní.

29:57
    Střela Lukáše Kořínka sice nemířila na branku, přesto donutila Martina Beneše ke složitému zákroku po kterém míček putuje do zámezí. U míčku zůstává liberecký celek.

30:58
    Útok sparťanů nedělal liberecké obraně větší problémy. Nutno ale podotknout, že Sparta začíná být aktivnějším celkem.

31:29
    Tak to byla paráda! Vysočanský Luka Časar si povedenou kličkou obešel svého soka, jeho následná střela už ale neměla gólové parametry a letěla vedle branky.

32:03
    Tohle si za rámeček Milan Garčar nedá! Jeho střet s Janem Baudischem znamení dvouminutové vyloučení! Nutno říci, že celý střet vyprovokoval liberecký hráč. Jeho následná radost je ukázkovým příkladem jak nehrát fair-play. I když vinu na svém svědomí má zajisté i kapitán Milan Garčar, který by se vzhledem ke svému věku měl zachovat moudřeji.

34:04
    Pokud se něčemu říká promarněná přesilovka, tak je to právě to, co zažívá Liberec. Ani jedno z jeho střel totiž nemířila na sparťanskou branku. Milan Garčar je už navíc zpátky ve hře.

35:05
    Sparťanská střela z levé strany skončila sražená v mantinelech. Následná strkanice mezi hráči už jen dokomentuje neobyčejně vypjatou atmosféru.

35:52
    Další neshody! Milan Garčar teď apeluje na mladičkého Jakuba Kopeckého, aby se přiznal, že tečoval míček, který je přisouzen Liberci.

36:14
    Střela Petra Kološe nepatřila mezi ty nejpovedenější. Mířila přesně do míst, kde už byl přichystaný Martin Beneš.

36:43
    To byla dělovka! Luka Časar z otočky vyslal na Tomáše Janotu tvrdou střelu, kterou musel liberecký brankář vyrážet helmou. Tohle tak či tak muselo bolet.

37:31
    Sparťané drží míč na svých holích a nikam se neženou.

37:44
    Před vysočanskou brankou se objevil osamocený Tomáš Marek, nedokázal ale využít vzniklé situace ani si pořádně zpracovat míček ze vzduchu.

38:34
    Ondřej Svatoš ukázal svoje kvality a povedenou přihrávkou našel úplně osamoceného LUKA ČASARA, který bez problémů zakončoval do prázdné severočeské branky. Sparta jde do vedení! A sparťanský kotel si to náležitě užívá!

38:34
    Liberec střídá brankáře! Ze hry jde Janota! Nahradí ho Vaníček!

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:31.

V druhé dějství hry jsme toho moc vidět nemohli. Mezi zlomové okamžiky druhé třetiny ale jednoznačně patřilo kontroverzní vyloučení vysočanského kapitána Milana Garčara a gól Luka Časara těsně před koncem třetiny.

40:01

40:04
    I tentokrát úvodní buly vyhrává hostující tým z Liberce.

40:50
    RADEK VALEŠ předvedl nádhernou individuální práci a vyškolil si Martina Beneše jako nezkušeného žáčka. Liberec bude mít v dnešním utkání ještě co říct.

Asistence: Petr Kološ

41:50
    Střela Luka Časara skončila sražená daleko za mantinely značící hrací plochu. U míčku ale nadále zůstává celek s rudým "S" na hrudi.

Dnešní utkání sleduje 556 diváků.

42:17
    I na druhé straně to jiskří! Prokop Ferdan se dostává k razantní střele, která ale letí vysoko nad brankou domácí Martina Beneše.

42:56
    Jan Marvánek se napřáhl z půlicí čáry k dělovce! Ta ale nebyla přesná a mířila dobrý půl metr od liberecké branky.

43:28
    Hra je přerušena kvůli technickým problémům s časem.

43:28
    Problémy jsou opraveny a hra už zase běží!

43:53
    MICHAL KAREŠ z pozice na pravé straně hřiště pálí do levého růžku liberecké branky! Sparta jde opět do dvoubrankového vedení.

Asistence: Marek Zouzal

44:49
    Chybělo jen málo, aby na konci povedené individuální akce Ondřeje Svatoše míček došel před úplně osamoceného sparťana před brankou. Dobrý zákrok si ale připisuje Tomáš Janota.

45:13
    Tak to bylo něco! Po závaru před libereckou brankou se k dorážce do prázdné branky dostává MILAN BÍNA! Sparta jde už do vedení o tři branky a vypadá to, že se dnešní zápas bude už jen dohrávat.

Asistence: Luka Časar

45:55
    Fantastický zákrok teď předvedl Martin Beneš, který úplně vymazal pokus Lukáše Kořínka který mířil do odkryté části branky.

46:28
    Ze zápasu se pomalu stává debakl libereckého týmu, což si hostující celek ze severu Čech vůbec nezaslouží. JAN MARVÁNEK totiž zakončuje už potřetí v zápase úspěšně. Tentokrát se jednalo o povedenou trefu z pravé části hřiště.

47:44
    Dominik Bartoš to zkusil z dálky! Mířil ale pouze do připraveného Tomáše Janotu!

48:13
    Debakl pokračuje! A opět z pravé části hřiště Sparta dává gól! Tentokrát se jedná o gól MILANA GARČARA!

Asistence: Jan Krejča

49:39
    V aréně panuje parádní atmosféra! Fanoušci si užívají vynikající výsledek!

50:07
    Další parádní zákrok Martina Beneše! Tentokrát pálil liberecký Petr Salát!

50:59
    Ondřej Svatoš napravil svojí chybu a po ztrátě míčku ho ihned nazpět vybojoval!

51:15
    Další parádní zákrok Martina Beneše! Tentokrát vychytal teč Radka Valeše! Liberečtí hráči z něj už musí být na prášky!

51:34
    Milan Garčar si připisuje další vyloučení! Tentokrát za blokování soupeřovy hole!

52:40
    Liberec nezažívá ideální přesilovku. Sparta v oslabení si navíc zatím připsala více střel.

53:34
    Sparta hraje v plném počtu!

54:14
    Sparta se ihned stává aktivnějším celkem.

54:45
    Střela Tomáše Leksy skončila sražená v mantinelech za sparťanskou brankou.

55:41
    Pokus sparťana Marka Veselého nebyl vůbec špatný. Jediný chyba na jeho tvrdé střele je fakt, že o několik centimetrů minula levou tyč severočeské branky.

56:32
    Martin Beneš si připisuje další zákrok! Tentokrát zlikvidoval pokus hostujícího Jakuba Kopeckého!

57:00
    Právě probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

57:33
    Střela Jana Krejča skončila sražená v mantinelech. Tam si ale nedovoleně počínal Radek Valeš, který si půjde na dvě minuty sednout. Sparta tak bude takřka do konce zápasu hrát přesilovku. Jednalo se o nedovolené vrážení.

58:32
    Do obrovské šance se dostal Milan Garčar! Který si úplně osamocený došel pro míček před libereckou branku. Nedokázal už ale přesně usměrnit míček do branky.

58:38
    Petr Kološ připravil ornou půdu pro JANA BAUDISCHE! Ten dokázal sklepnout nádhernou přihrávku vzduchem do odkryté sparťanské branky!

59:03
    Desátý gól pro Spartu zaznamenal MILAN GARČAR! Jak Garčar tak i Marvánek dnes předvádějí neskutečný výkon!

Asistence: Jan Marvánek

59:57
    Do obrovské šance před koncem utkání se dostal Lang! Nedokázal už ale trefit libereckou branku!

Dnes jsme mohli vidět velmi zajímavé utkání v němž padlo neskutečných 15 gólů. Ihned ze začátku utkání šla do vedení Sparta, kdy v 1. minutě skóroval Bína. V 6. bylo díky trefě Kološe vyrovnáno. Za dvě minuty už ale Sparta šla zase do vedení, stalo se tak po gólu Zouzala. Ve 13. minutě skóroval sparťan Marvánek a navýšil tak vedení Sparty už o dva góly. Neuběhli ani dvě minuty a Kološ přidal svůj druhý gól do vysočanské branky. V 16. minutě už bylo vyrovnáno. Trefil se Bitman. Ve 20. minutě ale Sparta šla zase do vedení, opět po trefě Marvánka.

Ve druhé třetině se toho moc nestalo. Na závěr třetiny se trefil pouze sparťan Časar.

Třetí třetina byla o to zajímavější. Ihned po začátku se trefil liberecký Valeš, pak ale přišla krasojízda sparťanského celku. 44. Kareš, 46. Bína, 47. Marvánek, 49. Garčar. V 59. minutě ještě přišlo snížení od Baudische, v poslední hrané minutě už ale bylo opět vedení vysočanského celku navýšeno. Tentokrát se trefil kapitán Garčar.

Hráč utkání Sparty: Milan Bína (3+0)
    Hráč utkání Liberce: Petr Kološ (2+2)

To je z naší strany všechno, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (19:32:28)

Libor Kokoška

Góly a asistencie: 1. Bína (Garčar), 8. Zouzal (Svatoš), 13. Marvánek (Kareš), 20. Marvánek (Garčar), 39. Časar (Svatoš), 44. Kareš (Zouzal), 46. Bína (Časar), 47. Marvánek (Kareš), 49. Garčar (Krejča), 60. Garčar (Marvánek) – 6. Kološ (Kořínek), 15. Kološ (Ferdan), 16. Bitman (Marek), 41. Valeš (Kološ), 59. Baudisch (Kološ)

FBC Liberec: Janota (39. Vaníček) – Klucho, Bitman, Kološ, Veselý – Kopecký, Valeš, Salát – Leksa, Marek, Rozkovec – Böhm, Baudisch, Ferdan – Kořínek, Hiadlovský.

Rozhodca: Pangerl, Šedivý