Bohemians – Ostrava 3:7 (kon.) | Židenice – Liberec 3:2 (kon.) | Chodov – Vítkovice 5:4 (kon.)

19 – 22 (15:56:13)

Je dobojováno. Celý zápas jsme sledovali velice vyrovnaný duel, který byl po dvě třetiny vyrovnaný také výsledkově. Ve třetí třetině však hráčky z Ostravy ukázaly Bohemians lekci z produktivity, když se trefily hned čtyřikrát. Ostrava si tak z hlavního města odváží cenné tři body po vítězství 7:3 nad místními Bohemians.

59:00
    Tomšová skvěle vychytala pokus Polákové z bezprostřední blízkosti branky.

58:02
    Ostrava právě vstřelila branku!
    NELA KAPCOVÁ se dostala za obranu domácích a pohodlně poslala míček do prázdné branky. Bez asistence.

57:46
    Bohemians to zkouší v šesti bez brankářky!

57:46
    Oddechový čas pro FbŠ Bohemians.

57:18
    Míček je za brankou Ostravy, kde ho drží Kotzurová a rozhodně s rozehrávkou nespěchá.

56:02
    Ostrava i nadále útočí na branku svých soupeřek.

55:39
    Zdá se, že je rozhodnuto. Ostravské hráčky odskakují na rozdíl tří branek, když se do střelecké listiny zapisuje NELA KAPCOVÁ. Asistence: Paulína Hudáková.

54:44
    Na druhé straně zakončovala rychlý protiútok z levé strany Kotzurová.

54:05
    Vrátná rozehrává dlouhým pasem útočnou akci Bohemians.

Dnešní utkání sleduje 75 diváků.

53:29
    Čas rychle ubíhá a Klokanky jsou s míčkem u své vlastní branky a nevypadá to, že by se mělo konat nějaké zatlačení soupeře.

52:27
    Adéla Bočanová to krásnou ránou zkoušela z dálky, ale branku Ostravy minula.

51:29
    Ostrava si je vědoma svého dvoubrankového vedení a s míčkem na hokejkách se nikam příliš nežene.

50:41
    Tak to byla krásná rána PAULÍNY HUDÁKOVÉ, která z poměrně velké dálky propálila vše, co jí stálo v cestě. Kreisingerová se natahovala marně. Asistence: Markéta Vrlíková.

50:18
    Do další šance se dostaly domácí hráčky, ale jejich dva pokusy mezi tyče nemířily.

50:08
    Bočanová dostala přihrávku od Vrátné. První jmenovaná pálila pouze do připravené Tomšové.

49:22
    Až nyní Tomšová zasahovala po střele Polákové ze středu.

49:08
    Bohemians se snaží stupňovat hru, ale zatím se nikdo v zelenobílém ke střele nedostal.

47:58
    Reischlová mohla jít dopředu, ale míček se jí zamotal pod nohama a následně jí obrana Ostravy o míček obrala.

46:45
    Klokanky si dlouho přihrávají u své branky a nikam nespěchají.

45:52
    Hra se lehce zklidnila a míček mají v moci hráčky Bohemians, které jsou s ním na polovině hrací plochy.

44:47
    Ostrava se nyní usadila u branky Bohemians. Kreisingerová zatím nemusela zasahovat.

43:48
    A jeden takový nyní hostující hráčky právě využily. Po nepodařené střele domácích Ostrava rychle otočila hru a podnikla rychlý protiútok, který zakončila přesně VERONIKA KÁČOVÁ. Asistence: Nela Kapcová.

43:18
    Naopak Ostrava hraje spíše defenzivněji a čeká na rychlé kontry do otevřené obrany domácích.

42:26
    Bohemka je zkraje třetí třetiny aktivnější a snaží se vstřelit čtvrtou branku.

41:11
    Z levé strany se opřela do míčku Poláková, ale její rána mířila hodně vedle.

40:53
    Vrlíková se probíjela dopředu, ale o míček rychle přišla.

40:01

Druhá třetina je za námi. V ní byly o gól lepší hráčky Bohemians, které brankami Reischlové strhly vedení zpět na svou stranu. Ostrava se ovšem nevzdala a zásluhou Kotzurové vyrovnala na 3:3. Třetí část nám nabídne bezpochyby velké drama, tak u toho buďte s námi.

40:00

39:44
    Hosté hrají v plném počtu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:27
    Bohemka kombinuje před brankou Tomšové. Ta však zatím nemusela zasahovat.

37:44
    Tak přeci jenom. Za předchozí situaci vyfasovala dvě minuty za hrubost Denisa Kotzurová. Bohemians tak budou mít dvě minuty přesilovou hru.

37:44
    Vrátná se dostala před brankou Ostravy do konfliktu s jednou z hostujících hráček, ale nakonec z toho nic nebude.

36:45
    Adéla Bočanová se dostala do dobré pozice, ale v zakončení si nepočínala nejlépe a branku minula.

35:21
    Dobře zakročila Eliška Vrátná v defenzívě proti jedné z hostujících hráček.

34:09
    Hraje se velmi rychlý florbal ze strany na stranu, kde šance střídá šanci.

33:18
    Avšak nyní to mohla být na druhé straně Kadidlová, která mohla poslat domácí do vedení.

33:03
    Ostravské hráčky jsou rázem lepším celkem.

32:26
    Ostrava si vytvořila delší tlak, který vyústil ve střelu DENISY KOTZUROVÉ, která mířila přesně a vyrovnává tak stav dnešního utkání na 3:3. Asistence: Paulína Hudáková.

31:40
    Skrytou ránu vyslala Paulína Hudáková. Ta jen těsně minula levou tyč.

30:31
    Domácí jsou v plném počtu.

29:57
    Ostrava se opět usadila před brankou Bohemians, kde hostující hráčky kombinují.

29:24
    Bohemians se v klidu brání a nyní se dokonce osvobodily, když vyhodily míček za branku Ostravy.

28:31
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Eliška Vrátná – 2 min., Sekání).

28:21
    Ostravě se zatím ve druhé periodě nedaří absolutně přechod do útoku. Valná většina náznaků útočných akcí končí nepřesnými přihrávkami.

27:24
    Kadidlová si to pelášila po pravé straně, odkud se natlačila na střed a ve velmi dobré pozici pálila pouze do hrudi připravené Tomšové.

26:43
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Důraz na brankovišti nyní předvedla ELIŠKA REISCHLOVÁ, která míček doslova dotlačila za brankovou čáru – 3:2! Bez asistence.

26:32
    Pokus jedné z moravských hráček skončil až za mantinelem za brankou Kreisingerové.

25:56
    Domácí dobře napadají a nenechají Ostravu v klidu založit útočnou akci.

24:46
    Hra se nám vyrovnala a oba celky kombinují převážně na středu.

23:17
    Klokanky jsou vstřelenou brankou nabuzeny a snaží se přidat další zářez do rozhozené obrany Ostravy.

22:23
    Je vyrovnáno! Bohemians se vyplatila aktivita ze začátku druhé části. Přesnou střelou se prezentovala ELIŠKA REISCHLOVÁ. Asistence: Jessica Zlámalová.

21:11
    Až nyní to zkusila Nová, avšak její rána úspěch neslavila.

20:56
    Bohemians začaly druhou část s míčkem u hole, ale ke střele se nemohou dostat.

20:01

Je za námi první třetina, kterou začaly lépe hráčky Bohemians. Domácí se dostali po brance Polákové do vedení, ale Ostrava stačila do konce třetiny otočit skóre na svou stranu, když nejprve vyrovnávala Káčová a poté chvíli před přestávkou otočila stav utkání Paulína Hudáková.

20:00

19:33
    Svou aktivitu přetavily hostující hráčky ve druhou branku. Chvíli před první sirénou se dokázala prosadit PAULÍNA HUDÁKOVÁ, která posílá Ostravu poprvé v utkání do vedení. Asistence: Nela Kapcová.

19:23
    Hostující florbalistky jsou aktivnější v závěru první části.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:53
    Je vyrovnáno. Střelou z levé strany se dokázala prosadit VERONIKA KÁČOVÁ, jejíž ránu pravděpodobně Kreisingerová neviděla. Asistence: Markéta Vrlíková.

17:27
    Po několika nepřesnostech na obou stranách budou u míčku domácí hráčky.

16:58
    Poláková výborně napadá rozehrávku Ostravy. Hostující hráčky se nemohou dostat za vlastní polovinu.

16:03
    Paulína Hudáková potáhla míček a střelou od pravého mantinelu provětrala hrudník Kreisingerové.

15:10
    Nyní však měli po střele Šromotové domácí štěstí.

14:43
    Klokanky na chvíli uzamkly své soupeřky, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nikdo v zelenobílém nedostal.

13:30
    Kreisingerová předvedla velmi povedený zákrok po střele jedné z hostujících hráček.

12:41
    Míček je převážně na středu, kde o něj svádí souboj oba celky.

11:28
    Ostravské hráčky přidaly na tempu a nyní kombinují na polovině svých soupeřek.

10:24
    V obrovské šanci se zjevila Paulína Hudáková. Ta si naběhla za obranu Bohemians, ale následně tváří v tvář proti Kreisingerové neuspěla.

09:26
    Míček mají v moci hostující hráčky, ale jsou s ním na vlastní polovině.

08:33
    Ostrava se snaží rychle vyrovnat, ale obrana pražského klubu působí velmi kompaktně.

07:56
    Tak to byla krásná akce HANY POLÁKOVÉ, která si vzala míček, udělala s ním několik kroků a poté ho napálila přesně do pravého horního rohu ostravské branky – 1:0! Asistence: Andrea Kadidlová.

07:07
    Na druhé straně musela zasahovat také Kreisingerová proti střele Kapcové.

06:45
    Tomšová si připsala další zákrok po střele jedné z domácích hráček.

06:12
    Ostravanky šly do přečíslení, ale nepřesná přihrávka ukončila jejich nadějný útok.

05:48
    Před brankou zůstala jedna z domácích hráček, která vypálila, ale trefila pouze clonící hráčku před sebou.

05:15
    Reischlová to zkusila z první, ale jejímu pokusu scházela hlavně přesnost.

04:37
    Aktivnější jsou nyní hráčky Bohemians. Adéla Bočanová to zkusila přímo, ale její rána se mezi tři tyče nevešla.

03:57
    Zatím sledujeme poměrně opatrný začátek utkání bez větších šancí na obou stranách.

03:12
    Grossová zklidňuje hru a drží míček u své vlastní branky.

02:44
    Reischlová dobře napadala rozehrávku Ostravy. Hostující obrana si ovšem poradila.

01:47
    Ostrava nechala své soupeřky kombinovat, až je nakonec o míček připravila. Kotzurová vyrazila dopředu, ale tam nic velkého nevymyslela.

01:22
    Domácí hráčky jsou u míčku, ale kombinují s ním na vlastní polovině.

00:01

FbŠ Bohemians: Kreisingerová (Höflerová) – Šindelářová, Císařová, Nová, Loudová – Cukrová, Bašová, Toulová – Reischlová, Kadidlová, Vrátná – Poláková, Pokorná, Neubergerová – Chaloupková, Zlámalová, Divišová – Pavlicová, Bočanová.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová (Dupčáková) – Kotzurová, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Lacková, Šablaturová – Káčová, Šromotová, Kapcová – K. Hudáková, P. Hudáková.

Rozhodčí: Michal Prouza, Petr Rogowski.

Bohemians zvládly vstup do soutěže na výbornou, když nejprve dokázaly porazit Tatran Střešovice poměrem 8:4. V následujícím kole zajížděly hráčky Bohemians na půdu Liberce, kde se jim podařilo zvítězit 8:6. Parta okolo Adély Bočanové okupuje momentálně čtvrtou příčku se šesti body a kladným skóre 16:10.

Ostrava je jedním z favoritů soutěže a podle toho také Moravanky vstoupily do soutěže. Ostrava odehrála první dvě kola na hřištích soupeřek. V prvním kole si hráčky Ostravy udělaly výlet pod Ještěd, kde zvládly klání s místními Crazy Girls, které porazily 8:4. V následujícím kole porazily v Praze jednoho z horkých adeptů na titul – Ivanti Tigers. Ostrava zvítězila 6:2. V tabulce je Ostrava třetí právě před Bohemians se ziskem šesti bodů a kladným skóre 14:6.

Krásnou, florbalovou neděli. Vítám Vás u sledování dalšího z duelů ženské Extraligy, kde se v rámci třetího kola představí domácí FbŠ Bohemians, které na své půdě přivítá FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Úvodní vhazování je naplánováno na 14:00, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 8. Poláková (Kadidlová), 23. Reischlová (Zlámalová), 27. Reischlová – 18. Káčová (Vrlíková), 20. P. Hudáková (Kapcová), 33. Kotzurová (P. Hudáková), 44. Káčová (Kapcová), 51. P. Hudáková (Vrlíková), 56. Kapcová (P. Hudáková), 59. Kapcová

Rozhodca: Michal Prouza, Petr Rogowski