Feyenoord – Utrecht 1:0 (kon.) | Emmen – Zwolle 0:1 (kon.) | Groningen – Alkmaar 1:3 (kon.)
Eindhoven – Amsterdam 3:0 (kon.)
FC Groningen
1:3 (1:1)
AZ Alkmaar
cz Nedeľa 23.09.2018, 14:30 • Hitachi Capital Mobility Stadium, Groningen • Holandská Eredivisie • 6. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek nedělního dne a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (16:33:30)

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 8:11.

Je dobojováno! Velmi zajímavý zápas má na svědomí Groningen a Alkmaar. Domácí tým nedokázal opět vyhrát a dnes se musel smířit s porážkou 1:3. Toto utkání bylo velmi zajímavé z obou stran, ale hlavně ze strany domácího FC, který dvakrát obdržel červenou kartu a nedokázal proměnit pokutový kop. Jako jediný se za domácí trefil Julian Chabot. Za hosty to pak byl Oussama Idrissi, Fredrik Midtsjö a střídající Adam Maher. Po tomto kole je jasné, že Groningen se nikde neposune a zůstane poslední, Alkmaar se vyhoupnul na průběžné páté místo.

90+5

90+4
    Zřejmě poslední šanci v utkání měl Maher, ale ten svou střelu nasměřoval pouze vysoko nad branku.

90+3
    Mats Seuntjens chtěl svému soupeři nasadit jesličky, ale svou kličku nedotáhnul do konce.

90+2
    Nastavený čas už probíhá celkem v klidu. AZ sice stále drží míč, ale už je to bez domácího napadání.

90+1
    Rozhodčí tohoto utkání nastavil ještě čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
    90. Adam MAHER - 1:3

90
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Definitivní tečku za dnešním utkáním obsataral ADAM MAHER, který se s míčem nemazlil a tvrdou ranou ho poslal těsně pod břevno domácí branky. Sergio Padt byl bez šance – 1:3.

89
    Domácí tým nesložil zbraně a zaútočil, jenže v obraně se otevřelo velké okénko, čehož může Alkmaar využít.

88
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Tim Handwerker, přichází Tim Freriks.

87
    Žlutou kartu dostává Thomas Ouwejan (AZ Alkmaar).

87
    Závěr utkání se blíží a nic se na hrací ploše nezměnilo. Alkmaar kombinuje daleko od vlastní branky a to jim stačí.

86
    Rozhodčí musel přerušit hru, jelikož jeden z hostujících obránců má zřejmě nějaké zdravotní potíže.

83
    Maher byl zastaven praporkem asistenta rozhodčího, který ho nachytal v ofsajdové pasti.

82
    Dostali jsme se do posledních desíti minut dnešního utkání. AZ postupnou kombinací postupuje vstříc brance soupeře.

81
    Groningen rozehrál parádní standardní situaci, která vystrašila nejednoho hráče AZ.

80
    Django Warmerdam se provinil proti fotbalovým pravidlům a byl mi odpískán faul.

79
    Alkmaar tedy vede, Groningen má na hrací ploše o dva hráče méně. Zápas by se už měl poměrně dohrávat.

78
    Žlutou kartu dostává Albert Gudmundsson (AZ Alkmaar).

77
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Michael Breij, přichází Uriel Antuna.

77
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ajdin Hrustic (FC Groningen).
    76. Fredrik MIDTSJÖ - 1:2

76
    Tak na tuto branku jsme si tedy museli počkat. FREDRIK MIDTSJÖ dostal na hranici vápna míč na střelu, kterou nechytatelně poslal do horního rohu domácí branky – 1:2.

75
    Domácí tým začíná být opět ve své kombinaci nepřesný. Alkmaar se bude více tlačit do zakončení.

74
    Dnešní utkání se pomalu blíží do svých závěrečných minut. AZ stále hraje na hřišti Groningenu nerozhodně.

73
    Akce Groningenu neměla dlouhého trvání, jelikož rozhodčí ji ukončil vinou útočného faulu.

72
    Maher se dostal do zajímavé šance, ale při pokusu o střelu sestřelil také domácího obránce. Hra je přerušena.

70
    Mats Seuntjens se ihned zapojil do akce svého týmu, ale jeho centr z otočky byl ihned zablokován.

69
    Ricu Doan se opět prodíral přes trojici obránců, v závěru celé akce byl poslán na trávník. Jenže čistým zákrokem, rozhodčí rozpažil.

68
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Pantelis Hatzidiakos, přichází Adam Maher.
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Björn Maars Johnsen, přichází Mats Seuntjens.

67
    Doan donutil svou střelou k fantastickému zákroku hostujícího brankáře. Ten vede v jejich souboji už 2:0. Doan dnes nemá štěstí.

66
    Ani AZ se nikde závratným tempem nežene. Tento tým nespěchá, nýbrž čeká na vhodnou příležitost k útoku.

65
    Kombinace domácích tentokrát vedla přes pravou stranu, ale domácí hráči se k centru nedostali.

64
    Groningen začíná hrát parádní ofenzivní fotbal a diváci si to začínají opět užívat.

63
    Michael Breij si krásně naběhnul z druhé vlny a střelou z první dokázal orazítkovat břevno branky Bizota.

62
    Jeden centr za druhým teď letěl do pokutového území, ale ani jeden se neujal.

61
    Groningen i přes svou početní nevýhodu neskládá zbraně a dostává se do ofenzivy.

60
    Rozhodčí tohoto utkání si všimnul mírného zdržování domácího brankáře. Ten dostává od sudího kazání.

59
    Sergio Padt je hrdinou posledních minut, protože co tento brankář dokáže zneškodnit je až neuvěřitelné.

58
    Björn Maars Johnsen se snažil předskočit obránce, aby se dostal k míči. Jenže domácí stoper se nenechal.

57
    Ani nadvakrát nedokázali hostující hráči překonat domácího brankáře, který byl na brankové čáře velmi pozorný.

56
    Domácí trenér stáhnul svého jediného útočníka a radši se bude soustředit na defenzivní práci.

55
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Jannik Pohl, přichází Ludovit Reis.

54
    Groningen hraje i přes vyloučení velmi tvrdě, což se v následujících minutách může opět vymstít.

53
    Stejně jako v prvním poločase, tak i ten začátek druhého postrádá výraznější tempo.

52
    Teun Koopmeiners vypálil z velké vzdálenosti dost mimo, domácí brankář nikde s odkopem od branky nespěchá.

51
    Tento styl hry bude asi vidět ve druhém poločase častěji. Domácí tým brání se všemi hráči, naopak Alkmaar útočí.

50
    Svensson opět v akci, tentokrát si krkolomně zpracovával míč v běhu a to se mu také nepovedlo.

49
    Jonas Svensson zkoušel chytrá oblouček za domácí obranu, ale ten se ukázal nakonec jako nepřesný.

48
    Centr z pravé strany propadnul až na zadní tyč a posléze i do zámezí. AZ zůstává na míči, bude vhazovat.

47
    Ve druhém poločase by měl Alkmaar pokračovat v nastoleném trendu, protože tento tým bude hrát v početní výhodě.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:37.

Je za námi velmi zajímavý úvodní poločas tohoto zápasu. Hráči obou týmů jdou do šatny za nerozhodného stavu 1:1. Jako první se v zápase trefil domácí Chabot, který si naběhnul na skvělý centr z rohového kopu. Na vyrovnání jsme nečekali dlouho, protože Idrissi se trefil hned z prvního útoku po obdržené brance. Groningen nakonec mohl jít do šatny spokojenější, ale Doan nedokázal v samém závěru poločasu, který byl dost hektický proměnit penaltu. Druhý poločas bude ještě zajímavý, k jeho sledování vás zvu.

45+5
    45+5. Penalta

45+5
    K exekuci pokutového kopu se postavil Ricu Doan, který svou penaltu nezvládnul. Hostující Bizot se nemusel ani skoro pohnout a tuto penaltu zneškodnil.

45+4
    Žlutou kartu dostává Guus Til (AZ Alkmaar).

45+4
    Byla nařízena penalta pro domácí celek.

45+4
    Groningen je po svém vyloučení jako nabuzený a chce přece jenom ještě víc bojovat. Navíc bude rozehrávat rohový kop.

45+3
    Domácím fanouškům se nelíbí verdikty rozhodčího, tak to dávají v tuto chvíli hlasitě najevo.

45+2
    Žlutou kartu dostává Ajdin Hrustic (FC Groningen).

45+1
    Červenou kartu dostává Deyovaisio Zeefuik (FC Groningen).

45+1
    Rozhodčí nastavil v prvním poločase dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45
    Björn Maars Johnsen si nepohlídal své útočné postavení a následně mu byl odpískán ofsajd.

44
    Groningen skvěle vysunuje své hráče a tím napadá rozehrávku. Alkmaar se nedokáže dostat na útočnou polovinu.

43
    Zápas opět pokračuje, u míče jsou hosté, kteří peláší na polovinu svého dnešního hostitele.

41
    Hra byla přerušena, protože domácí Doan si v pokutovém území soupeře vyšlápnul na jednoho z obránců.

40
    Máme před sebou posledních pět minut prvního poločasu. Dočkáme se ještě nějaké branky?

38
    Oussama Idrissi spadnul v pokutovém území, ale na odpískání penalty tohle nestačilo. Hra pokračuje.

36
    Žlutou kartu dostává Ricu Doan (FC Groningen).

36
    Björn Maars Johnsen vypálil z voleje mimo tři tyče domácí branky. Stav zůstává i nadále stejný.

34
    Ricu Doan ukázal svou rychlost, ale na finálních přihrávkách bude muset tento malý forvard zapracovat.

33
    Albert Gudmundsson předvedl krásnou diagonální přihrávku na druhou stranu hrací plochy. Tato diagonála byla přesná.

32
    Máme za sebou třicet minut dnešního utkání. Alkmaar stále praktikuje stejný styl hry a drží si míč na svých kopačkách.
    27. Oussama IDRISSI - 1:1

27
    Hned z první akce hostujícího týmu jsme se dočkali vyrovnání. OUSSAMA IDRISSI si skvěle počkal na centrovaný míč z pravé strany, který nechytatelně poslal za záda domácího brankáře – 1:1.

26
    Na řadě je teď AZ, který musí dotahovat nepříznivý výsledek. Hostující tým nesmí na nic čekat.
    25. Julian CHABOT - 1:0

25
    Groningen právě vstřelil branku!
    Na parádně rozehraný rohový kop si naskočil JULIAN CHABOT, který se k hlavičce protlačil přes bránícího hráče. Groningen tedy překvapivě vede – 1:0.

25
    Domácí tým dokázal svou aktivitou vybojovat výhodu rohového kopu. Uvidíme, jak se jim to podaří.

24
    Groningen se snaží o postupnou kombinaci na jeden dotek, ale ta zatím přichází vniveč.

23
    Ricardo van Rhijn to zkusil z veliké dálky, ale neuspěl. Jeho střela dopadla úplně mimo prostor vápna.

22
    Velká škoda pro domácí tým, že Ricu Doan nedosáhnul na skvělý centr z levé strany. Míč propadnul až do zámezí.

21
    Jeden centr za druhým dokáže domácí tým odvrátit mimo nebezpečí. Alkmaar si zatím neví rady.

20
    Všechno je při starém, Alkmaar kombinuje a Groningen pouze couvá stále blíž ke své vlastní brance.

19
    Hostující branka nakonec neplatí, protože podle VAR byl střelec branky v momentě centru v ofsajdu.

17
    Oussama Idrissi roztancoval obránce a následně poslal přízemní centr do vápna, kde byl ale odvrácen.

16
    Domácí útočník si bude muset dávat pozor, jelikož jeho zákroky opravdu nejsou bůhví jak opatrné.

15
    Žlutou kartu dostává Jannik Pohl (FC Groningen).

15
    Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání, ve kterém zatím čekáme na výraznější šanci.

14
    Ajdin Hrustic se přes přesilu neprobil a odevzdal míč do zámezí. AZ bude opět dobývat polovinu soupeře.

13
    Guus Til mohl litovat svého špatného prvního doteku, který mu nevyšel. Míč poté zamířil do autu.

12
    Alkmaar rozehrával v krátké době dva rohové kopy, ale ani jeden se neujal. Groningen se bude teď snažit překonat obranu soupeře.

11
    Centr na přední tyč byl odvrácen zpět k rohovému praporku. Až druhý centr byl poměrně úspěšný, ale hlavička byla zablokována.

10
    Nedorozumění v domácí obraně, Alkmaar bude rozehrávat svůj první rohový kop v tomto utkání.

9
    Domácí akce je u konce, útočník FC se ocitnul v ofsajdovém postavení. Míč se opět stěhuje na kopačky hostů.

8
    Zápas zatím postrádá výraznější tempo, ani jeden z týmů se nikde nežene a radši vyčkává na chybu soupeře.

7
    Ricu Doan si pohrál s obránce a vypálil, jenže do boční sítě. Hostující brankář bude odkopávat.

6
    Groningen začíná v útočné fázi zlobit, ale jejich komunikace zatím vázne. Obrana AZ si dokáže poradit.

5
    Groningen drží míč na své polovině, kde s přehledem kombinuje. Domácí tým se k výraznému napadání rozhodně nemá.

4
    Už se zdálo, že se Jannik Pohl dostane ke střele, ale nakonec byl čistým způsobem zastaven v pokutovém území.

3
    Fredrik Midtsjö se dopustil nedovoleného zákroku, rozhodčí musel jeho zákrok odpískat.

2
    Alkmaar začal toto utkání velmi aktivně, Groningen se zatím nedotknul ani jednou míče.

1

FC Groningen: Padt (C) – Zeefuik, te Wierik, Chabot, Memišević, Handwerker – Doan, Breij, Hrustic, Warmerdam – Pohl.
    Náhradníci: Begois, Hoekstra – Antuna, Freriks, Van de Looi, Kramer, Reis, Absalem, Mendes Moreira.

AZ Alkmaar: Bizot – van Rhijn, Hatzidiakos, Koopmeiners, Ouwejan – Midtsjö, A. Gudmundsson, Til (C) – J. Svensson, Johnsen, Idrissi.
    Náhradníci: Schendelaar – Rotariu, Kramer, Maher, M. Seuntjens, Bergsma, Druijf, Goudmijn.

Rozhodčí: van Boekel – van Dongen, Hubers.

AZ ALKMAAR

Naopak takový Alkmaar je na tom o poznání lépe. AZ je před šestým kolem na průběžné šesté pozici se ziskem osmi bodů a skóre 12:5. Tento tým první tři kola neprohrál, prohra přišla až v posledním zápase před reprezentační přestávkou proti Heracles.

FC GRONINGEN

Domácí tým bude mít v neděli, co napravovat. Groningen se krčí na úplném chvostu tabulky se ziskem pouhých tří bodů z pěti zápasů. Jejich jediná výhra přišla ve třetím kole na hřišti Graafschapu. Navíc za pět kol dokázal tento tým nastřílet pouhé dvě branky, což je v celé lize nejhorší bilance.

15. 9. 2018 • Ajax – Groningen 3:0
    2. 9. 2018 • Groningen – Zwolle 0:1
    25. 8. 2018 • Graafschap – Groningen 0:1
    17. 8. 2018 • Groningen – Willem II 0:1
    12. 8. 2018 • Vitesse – Groningen 5:1

Hezký den, i dnes má holandská liga na programu své další zápasy šestého hracího kola. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na zápas mezi Groningenem a Alkmaarem. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který zároveň přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.