Philadelphia – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Ottawa – Chicago 2:5 (kon.) | Toronto – Buffalo 5:3 (kon.)
Carolina – Washington 5:1 (kon.) | Nashville – Tampa Bay 1:5 (kon.) | St. Louis – Columbus 3:0 (kon.)
Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 7:3 (kon.)
St. Louis Blues
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets
cz Sobota 22.09.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky u dnešního přípravného zápasu mezi St. Louis Blues a Columbus Blue Jackets.

St. Louis se v minulém ročníku NHL nedostalo do play-off, což je hodně mrzelo a ještě víc, když to bylo pouze o bod, který ztratili na Colorado Avalanche. Letos to tak budou chtít napravit. Před začátkem nové sezóny odehrál St. Louis zatím dva přáteláky, a to s Dallasem a Minnesotou. S Dallasem bohužel prohrál 5:3, ale Minnesotu dokázal porazit 2:3.

Columbus se v minulém ročníku NHL dostal do osmifinále play-off, kde však nestačil na Washington Capitals, který je porazil 4-2 na zápasy. Před začátkem nové sezóny odehrál Columbus dva přáteláky, a to s Buffalem Sabres a Chicagem Blackhawks. S prvně jmenovaným Columbus prohrál 1:4, poté ale dokázal porazit Chicago taktéž 4:1.

Poslední 3 vzájemná utkání

Columbus Blue Jackets – St. Louis Blues 1:2
    St. Louis Blues – Columbus Blue Jackets 4:1
    Columbus Blue Jackets – St. Louis Blues 5:2
    Staňte se fanoušky NHL.cz!
    Scottrade Center už je připravená. Začínáme zhruba za hodinku!

St. Louis Blues: Johnson (Binnington) – Dunn, Bortuzzo, Bouwmeester, Schmaltz, Walman, Mikkola – Maroon, O'Reilly, Tarasenko – Blais, Schenn, Kyrou – Barbašev, Thomas, Jaškin – Nolan, Sundqvist, Flynn

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Thiessen) – Carlsson, Clendening, Somerby, Savard, Kukan, Harrington – Milano, Nash, Davidsson – Duclair, MacInnis, Dalpe – Robinson, Foudy, Scott – Bittner, Sedlák, Korostelev.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.

00:23
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Bobrovskijho.

00:32
    O'Reilly se dostal ke střele z levého kruhu, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z protihráčů.

01:14
    Mikkola dostal nabito na modrou, odkud vyslal na branku dělovou střelu. Jeho pokus však skončil těsně nad horní tyčkou.

01:51
    Thomas dostal skvělou přihrávku před branku od levého mantinelu. Jeho následné zakončení však Bobrovskij skvěle chytá!

02:37
    Jeden z hostujících hráčů nahodil kotouč na branku od modré. Přes Johnsonem však nedokázal kotouč nikdo z jeho spoluhráčů tečovat, a ten tak následně skončil pouze za brankou domácích.

03:30
    Schmaltz nepřesnou střelou od modré poslal kotouč jen za branku soupeře, kde se ho ujal jeden z protihráčů.

04:10
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Doyle Somerby – 2 min., sekání).

04:47
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a vedou 1:0! Schenn dostal skvělou přihrávku do pravého kruhu, odkud místo střely volil ještě další přihrávku na úplně volného, před Bobrovskijm stojícího SAMUELA BLAISE, a ten se zblízka nemýlil. Asistence: Brayden Schenn a Jordan Kyrou.
    04:47 Samuel BLAIS - 1:0

05:24
    Bouwmeester se dostal ke střele z levého kruhu a jeho povedený pokus mířící ke vzdálenější tyči nakonec orazítkoval jen tyč Bobrovskijho branky!

06:35
    Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

07:38
    Bittner jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z domácích hráčů.

08:04
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Následuje komerční přestávka.

08:51
    Savard dostal nabito na modrou, ale při pokusu o tvrdou střelu zlomil hůl a kotouč tak skončil jen v rohu kluziště.

09:32
    Thomas se probojoval ke střele z mezikruží. Jeho střelu však zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.

09:49
    Jaškin se snažil tečovat střelu jednoho ze spoluhráčů od modré, avšak se mu to nepodařilo a Bobrovskij tak kotouč snadno vyrazil mimo tři tyče.

10:33
    Clendening napřáhl ke střele od modré, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z protihráčů.

10:36
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Dmitrij Jaškin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

11:05
    Hostům se zatím příliš nedaří se usadit s kotoučem v útočném pásmu.

11:47
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a domácí tak dokázali vyhodit kotouč ze svého pásma. Následně celá čtveřice odjela střídat.

12:36

13:30
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

13:33
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Anthony Duclair – 2 min., podrážení).

13:38
    Domácí bleskově využívají i dnes jejich druhou přesilovou hru a vedou už 2:0! Tarasenko se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Bobrovskijm. Ten jeho nebezpečnou střelu sice dokázal vyrazit, ale jen k PATRICKOVI MAROONOVI, který se poté do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Vladimir Tarasenko a Vince Dunn.
    13:38 Patrick MAROON - 2:0

14:45
    Hosté teď zatlačili svého soupeře, ale z tohoto tlaku nedokázali vytěžit gól.

15:54
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Následuje komerční přestávka.

16:36
    Carlsson vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou Johnson neměl větší potíže.

17:35
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

17:40
    Ti si však následně taktéž špatně přihráli v útočném pásmu a kotouč tak mají na holích opět domácí.

18:40
    Další nepřesnost na domácí straně a hra se tak přesouvá do středního pásma.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

19:25
    Domácí jsou usazeni s kotoučem v útočném pásmu, ale na střelu na branku zatím marně čekáme.

19:39
    Až teď to zkusil od modré Walman. Jeho pokus však zlobkoval jeden z obránců do ochranné sítě.

20:00

První třetina je za námi. Domácí jsou zatím aktivnějším týmem směrem dopředu a nutno podotknout, že zaslouženě vedou 2:0. Obě branky domácí vstřelili z přesilových her. Hosté se v první třetině prakticky k ničemu nedostali a do zbývajících dvou třetin tak budou muset na své hře něco zlepšit.

Další třetina začne přibližně v 3:00.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

20:34
    Harrington nahodil kotouč na branku od modré, ale nikdo z jeho spoluhráčů stojících před Johnsonem nedokázal kotouč tečovat, a ten tak následně skončil jen v rohu kluziště.

21:12
    Kyrou se dostal ke střele těsně před Bobrovskijm, ale kotouč poslal jen do boční sítě.

21:44
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Bobrovskijm.

22:26

22:42
    Somerby vyslal na branku střelu od modré, kterou však Johnson dobře viděl a kotouč tak pohodlně skryl ve své hrudi.

23:09
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:15
    Po nepřesné přihrávce jednoho z hostujících hráčů v útočném pásmu skončil kotouč jen pod lapačkou Johnsona.

25:12
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., sekání).

25:29

25:50
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

26:06
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zac Dalpe – 2 min., podrážení).

26:22
    Nash se dostal s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma, kde však špatně přihrál a dopředu tak mohou vyrazit domácí.

27:12
    Domácí jsou v plném počtu.

27:33
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a hosté tak dokázali kotouč vyhodit až za branku Chada Johnsona.

28:06

28:24
    MacInnis pálil z levého kruhu, ale Johnson jeho pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče.

29:35
    Davidsson si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

29:40
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jonathan Davidsson – 2 min., hákování).

30:24
    Domácím se tato přesilovka zatím vůbec nedaří.

30:55
    Domácím se příliš nedaří se usadit s kotoučem v útočném pásmu.

31:40
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

31:41
    Dunn tvrdou střelou od modré prověřil pozornost Bobrovskijho, který kotouč v celkem zajímavé pozici dokázal chytit.

32:40

32:43
    Po ofsajdu hostů následuje komerční přestávka, a poté vhazování ve středním pásmu.

32:43
    Střídání v týmu Columbus Blue Jackets: ze hřiště odchází Sergej Bobrovskij, přichází Brad Thiessen.

33:46
    Robinson vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou však před Johnsonem zablokoval Bouwmeester.

34:54
    Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu, ale snižující branku se jim zatím nedaří vstřelit.

35:09
    Následuje komerční přestávka po slabé střele jednoho z domácích hráčů z mezikruží, kterou Thiessen pohodlně skryl ve své lapačce.

35:21
    Bortuzzo tvrdou střelou od modré nevyzrál na Thiessena, který si připsal na své konto další zákrok během krátké chvíle.

36:09
    Harrington tvrdou střelou od modré poslal kotouč jen do lapačky Johnsona.

37:06
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Paul Bittner – 2 min., podrážení).

37:37
    Hosté vyhazují a odjíždějí střídat.

38:15
    Domácím se zatím nepodařilo ani na malou chvíli se usadit s kotoučem v útočném pásmu.

39:06

39:38
    Savard pálil z pravého kruhu, ale Johnsona překonat nedokázal.

40:00

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme branku neviděli, neboť oba týmy hráli velice vyrovnaně. Domácí tak zatím stále vedou o dvě branky, které dokázali vstřelit v první třetině z přesilových her, které se jim naopak ve druhé třetině vůbec nedařili. To samé můžeme říci i o hostech, kteří neměl přesilovky o moc lepší.

Střely na branku: 12 – 20 (v této třetině: 9 – 11)

Další třetina začne přibližně v 3:53.

40:01

40:16
    Schenn střelou z levého kruhu jen prověřil pozornost Thiessena.

41:05
    Schmaltz střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.

42:22

43:06
    Kukan vyslal na branku střelu od modré, která však skončila jen v rohu kluziště.

43:57
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

44:21
    Davidsson se dostal ke střele z levého kruhu, ale Johnson si pohlídal prostor u své levé tyče a kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.

45:16
    Bouwmeester napřáhl ke střele od modré, ale soupeřovu branku minul.

45:51
    Maroon se ocitl zcela osamocen s kotoučem před Thiessenem. Ten si ho však skvěle vybruslil a nedovolil mu ani vystřelit.

46:24
    Walman tvrdou střelou od modré nepřekvapil Thiessena.

46:50
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Thiessena.

47:15
    Harrington se dostal zcela osamocen ke střele z bezprostřední blízkosti soupeřovy branky, ale jeho střelecký pokus skončil trestuhodně mimo tři tyče Johnsonovy branky!

48:55
    Hra se momentálně pohybuje převážně v obranném pásmu domácích.

49:23
    Hosté teď poslaly zhruba tři střely na branku soupeře, ale Johnson svůj tým zatím drží.

50:14
    Savard jen nahodil kotouč za branku soupeře a následně celá jeho formace odjela střídat.

50:50

51:26

51:33
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Johnsonem.

51:45
    Velká skrumáž hráčů vznikla v brankovišti domácích, ale kotouč neskončil za brankovou čárou. Johnson si kotouč pohlídal ve své lapačce.

52:37
    Nolan ztratil kotouč v útočném pásmu a hrát tak mohou hosté.

53:17
    Bouwmeester střelou od modré nedokázal prostřelit Thiessena.

53:46
    Mikkola napřáhl ke střele od modré, kterou však orazítkoval jen tyč soupeřovy branky.

54:18
    Střelu jednoho z domácích hráčů z levého kruhu zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

55:31
    Korostelev nedokázal vystřelit z pravého kruhu přes jednoho z obránců, kterého trefil do bruslí.

56:08
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., podrážení).

56:46
    Milano střelou z levého kruhu trefil jen Bouwmeestera.

57:13
    Hosté to zkoušejí v šesti bez brankáře!

57:55
    Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Johnson zatím drží svůj tým od inkasování.

58:08
    Domácí vedou už 3:0! ROBERT BORTUZZO vyslal naslepo kotouč ze své třetiny, a ten nakonec skončil až za brankovou čárou! Asistence: Bez asistence.
    58:08 Robert BORTUZZO - 3:0

59:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka třetí třetiny.

59:30
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

Dnešní utkání je za námi. Ve třetí třetině jsme dlouho viděli stejný průběh zápasu jako ve druhé třetině, tedy velice vyrovnaný souboj. Třetí branky se tak diváci v Scottrade Center dočkali až v 59. minutě, kdy se do prázdné branky přes celé kluziště trefil Bortuzzo. Domácí tak dnes vcelku zaslouženě zvítězili 3:0. Za domácí se dnes ještě kromě Bortuzza trefili Blais a Maroon.

Střely na branku: 20 – 27 (ve 3. třetině: 8 – 7)

3. Chad Johnson (STL) – 20 zákroků, úspěšnost 100%

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemné sobotní ráno a někdy příště opět na shledanou. (04:37:26)

Martin Penker

Góly a asistencie: 5. Blais (Schenn, Kyrou), 14. Maroon (Tarasenko, Dunn), 59. Bortuzzo

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (33. Thiessen) – Carlsson, Clendening, Somerby, Savard, Kukan, Harrington – Milano, Nash, Davidsson – Duclair, MacInnis, Dalpe – Robinson, Foudy, Scott – Bittner, Sedlák, Korostelev