Rayo Vallecano – Alavés 1:5 (kon.) | Vigo – Valladolid 3:3 (kon.) | Eibar – Leganés 1:0 (kon.)
Getafe – Atlético Madrid 0:2 (kon.) | Real Madrid – Espanyol 1:0 (kon.)
Rayo Vallecano
1:5 (1:2)
Deportivo Alavés
Sobota 22.09.2018, 13:00Španielska LaLiga • 5. kolo

Deportivo Alavés získava tri body, ku ktorým dokráčal až piatimi gólmi v bráne súpera. Dvakrát sa presadil Ibai Gómez Ibai Gómez, po jednom raze skórovali aj Burgui, Ximo Navarro a Jonathan Calleri. Zápas ale výrazne ovplyvnila červená karta, ktorú videl Abdoulaye Ba. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (14:57:08)

90+5
    90+5. Burgui (DAL) - 1:5

90+5
    Tím Alavés práve strelil gól!
    Nakoniec je z toho ešte jeden gól v sieti Garcíu, pre domácich je to až príliš kruté. BURGUI vystrelil spred veľkého vápna a trafil k žrdi.

90+4
    Žltú kartu dostáva Giannelli Imbula (Rayo Vallecano).

90+3
    Rohový kop pre Rayo nebezpečenstvo nepriniesol, center pred malé vápna dostali hostia okamžite do bezpečia.

90+2
    Až teraz sme späť v hre. Sympatické je, že Rayo Vallecano sa stále snaží útočiť.

90+1
    Nadstavuje sa až 5 minút.

90
    Burgui faulovaný v strede poľa, dokonca musí byť aj ošetrovaný, takže nejaký čas sa hrať nebude.

89
    Priamy kop aj pre Rayo. Adrián Embarba poslal ideálny center do vápna, loptu však Álex Moreno nasmeroval hlavou iba do Pacheca.

88
    Po ľavom krídle to skúsilo aj Rayo, center odtiaľ smeroval nad priestor brány Fernanda Pacheca.

86
    Alavés získal na krídle priamy kop, ktorý zaujímavým centrom rozohral Ibai Gómez, ale spoluhráčov nájsť nedokázal.

85
    Deportivo Alavés prechádzalo pomaly dopredu po ľavej strane ihriska, tam bol faul, a tak hostia ostali pri lopte.

84
    Center z priameho kopu do šestnástky Alavésu sa neujal, defenzíva hostí loptu odvrátila.

83
    Žltú kartu dostáva Martin Aguirregabiria (Deportivo Alavés).

82
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Rubén Duarte, prichádza Martin Aguirregabiria.

80
    Desať minút do konca stretnutia. O víťazovi je rozhodnuté, zápas treba už iba dohrať do konca.

79
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Jony, prichádza Burgui.
    78. Ibai Gómez (DAL) - 1:4

78
    Center zľava vrátil pred hranicu šestnástky Jonathan Calleri, tam bol voľný IBAI GÓMEZ a ten z voleja strieľa svoj druhý presný zásah v stretnutí.

77
    Sme späť v hre. Po tvrdom kontakte v strede poľa fauloval Emiliano Velázquez Rubéna Sobrina.

75
    Prestávka na občerstvenie. Tá prichádza, ako v prvom polčase, po 30 minútach hry jedného dejstva.

74
    Rayo Vallecano získalo rohový kop, po ktorom mohol znížiť nový hráč na ihrisku Emiliano Velázquez, ale hlavičkou z päťky trafil brvno a potom v páde mieril nad.

73
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Gorka Elustondo, prichádza Emiliano Velázquez.

72
    Alex Alegría krátko po príchode na ihrisko vystrelil zvnútra šestnástky. Fernando Pacheco na všetko videl a poradil si.

71
    Alavés získal rohový kop, po ktorom si vytvoril streleckú pozíciu na hranicu veľkého vápna Ibai Gómez, súperov pred sebou neprestrelil.

70
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Óscar Trejo, prichádza Alex Alegría.

69
    Prudký center do malého vápna zakončený nebol. Dopredu prešiel Alavés a získal rohový kop.

68
    Adrián Embarba prebehol po pravom krídle k šestnástke, tam mu stopku za pomoci faulu vystavil Rubén Duarte.

67
    Jonathan Calleri vystihol rozohrávku súpera, z hranice malého vápna tečoval loptu sklzom tesne vedľa brány.

66
    Ibai Gómez dostal loptu na hranicu veľkého vápna, z voleja sa pokúsil prekvapiť Garcíu, avšak jeho bránu tesne minul.

65
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza John Guidetti, prichádza Rubén Sobrino.

64
    Deportivo Alavés má v posledných minútach zápas pod kontrolou, Rayu sa ťažko dostáva smerom dopredu.

62
    Jonathan Calleri sa prebil až do šestnástky súpera, kde ho zastavil Luis Advíncula. Fauloval hosťujúci hráč.

61
    John Guidetti sa ocitá na zemi vedľa šestnástky, ale bol to on, kto fauloval na útočnej polovici.

60
    Jonathan Calleri mohol pridať aj svoj druhý gól v krátkom slede, avšak technický obstrel k žrdi bravúrne vyrazil Alberto García.

59
    Raúl De Tomás to vyskúšal z diaľky, nepodarilo sa mu trafiť priestor troch žrdí. Mieril nad.

58
    Rayo Vallecano pri lopte, avšak veľmi ďaleko do brány súpera. Momentálne sú domáci v nesmierne náročnej pozícii.

57
    Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Álvaro García, prichádza Adrián Embarba.
    56. Jonathan Calleri (DAL) - 1:3

56
    John Guidetti poslal sprava parádny center, ktorý si na päťke našiel JONATHAN CALLERI a ostal bez šance.

54
    Gaël Kakuta vyslal z krídla dlhý center, na opačnej strane ho ešte stihol síce Óscar Trejo, no už s loptou nevymyslel nič.

53
    Álex Moreno si nedokázal spracovať pri postrannej čiare ťažký pas, ktorý mu z opačnej strany poslal Gaël Kakuta.

52
    Álvaro García sa čuduje, pretože jeho akcia bola zastavená. Útočník sa však nachádzal v ofsajde.

51
    Nízky center na prednú žrď chcel zakončiť Luis Advíncula. Napokon loptu trafil bokom a poslal ju vedľa brány.

50
    Álvaro García síce poslal zľava center, ale ten bol zablokovaný. Bude z toho aspoň rohový kop.

49
    Gorka Elustondo sa zasunul na pozíciu stopéra po tom, ako dostal červenú kartu Abdoulaye Ba a teraz musel riešiť prudký center do malého vápna.

48
    Rayo Vallecano sa snaží zachytiť úvod druhého polčasu, zatiaľ mu to ale vôbec nejde.

47
    Veľmi pekná kombinácia hostí priniesla aj šancu Calleriho, jeho prudká strela prišla po centri Jony z ofsajdu.

46

Deportivo Alavés po prvom polčase vedie 2:1, po tom, ako vyhrávalo 1:0, ale domáci vyrovnali. Ibai Gómez však zariadil aktuálny výsledok. Rayu prišlo o vylúčeného obrancu Bu. Druhé dejstvo sa začne o 14:04.

45+3

45+2
    Zaujímaví zakončenie vyslal spred veľkého vápna Raúl De Tomás, jeho pokus smeroval nad priestor troch žrdí súpera.

45
    Nadstavujú sa 3 minúty.

44
    Deportivo Alavés dokázalo ubrániť sériu rohových kopov Raya a teraz sú to hostia, kto chce ísť dopredu.

43
    Napriek tomu, že Rayo je v podčíselní, tak útočí a robí problémy hosťom. Domáci sa teda oklepali.

42
    Gaël Kakuta sa preto rozhodol pre center, ten bol nepresný a žiadneho spoluhráča nenašiel.

41
    Raúl De Tomás na zemi, Rayo získava priamy kop z osi ihriska, ale je to dosť ďaleko od brány.

40
    Ďalší ofsajd stretnutia. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa do neho dostal Álex Moreno.

39
    Dopredu ale idú domáci hráči, prihrávka na krídlo presná nebola. Aut pre Alavés.

38
    Rayo Vallecano je po inkasovanom góle a červenej karte úplne vykoľajené, čo môže Deportivo Alavés veľmi rýchlo využiť.

37
    Dobrý center sprava do vápna Raya takmer zakončil Jonathan Calleri, jeho hlavička cez súpera ale neprešla.
    35. Abdoulaye Ba (VLL)

35
    Zdá sa, že je pre Rayo ešte horšie, pretože vylúčený je obranca Abdoulaye Ba. Afričan fauloval pri gólovej strele Ibaia Gómeza, čo si rozhodca pozrel až dodatočne na videu VAR.
    34. Ibai Gómez (DAL) - 1:2

34
    Hostia druhýkrát schladili Madrid! IBAI GÓMEZ si na hranici veľkého vápnu vytvoril individuálne streleckú pozíciu a trafil sa neskutočne dobre do rohu brány.

33
    Už sa hrá, dopredu sa snažia prejsť domáci hráči, ktorých gól ešte viac nakopol v ich aktivite.

31
    Nasleduje prestávka na občerstvenie, pretože v Madride sú stále vysoké teploty.
    30. Raúl De Tomás (VLL) - 1:1

30
    Rayo Vallecano dalo gól!
    To ale prichádza teraz, pretože zrazená strela z hranice veľkého vápna sa odrazila pred to malé, kde bol RAÚL DE TOMÁS a dorazil do prázdnej brány.

29
    Polhodina hry za nami, Rayo Vallecano sa zatiaľ márne snaží o vyrovnanie.

28
    Doposiaľ je to veľmi zaujímavý futbal, nedá sa povedať, že by sme sa mohli pozerať na nejaký ideálny zápas či organizované systémy hry.

27
    Gaël Kakuta a Raúl De Tomás sa snažili prebiť do vápna súpera, cez prehustený priestor sa im to na jeho hranici nepodarilo.

26
    Rayo získalo priamy kop, po ktorom sa dostal na prvej žrdi k hlavičke Luis Advíncula. Ten to myslel dobre, Fernando Pacheco ale na bránkovej čiare na dvakrát zakončil.
    25.

25
    Nakoniec predošlú situáciu posúdil systém VAR a krajný obranca Deportiva Alavés dostal žltú kartu.

24
    Žltú kartu dostáva Rubén Duarte (Deportivo Alavés).

23
    Gaël Kakuta sa snažil dostať dopredu po pravom krídle, kde ho ale zastavil Rubén Duarte. Faul sa nepískal, aj keď sa domáci hráč hnevá.

22
    Následne prišiel ďalší nákop, John Guidetti hral loptu z ofsajdu, preto bola akcia zastavená.

21
    Alavés získal ďalší priamy kop. Center z neho doputoval iba k veľkému vápnu, odkiaľ ho domáci dostali preč.

20
    Raúl De Tomás neudržal loptu na krídle, tá mu ušla do autu, a tak môže vhadzovať Ximo Navarro.

19
    Ofsajd sa pískal aj na opačnej strane, neskoro z postavenia mimo hry vybehol Jonathan Calleri.

18
    Raúl De Tomás si nabehol na loptu za obranu súpera, ocitol sa ale v postavení mimo hru.

17
    Rayo drží loptu v strede poľa, smerom dopredu sa s ňou teraz nejako extra neponáhľa.

16
    Zdá sa, že v najbližších minútach to bude naďalej hra Raya proti pozornej obrane Alavésu, ktorá už ale ukázala, že vie zaváhať.

15
    Ximo Navarro si nabehol po pravej strane, dostal sa k zaujímavému centru, ale loptu chytil Alberto García.

14
    Gaël Kakuta sa na krídle parádne uvoľnil a poslal prudký center na zadnú tyč. Bránu síce minul, ale zakončovať mohol Raúl De Tomás. Chýbali centimetre.

13
    Vallecanu sa zatiaľ nedarí dostať sa po inkasovanom góle do šestnástky súpera. Všetky jeho akcie končia pred vápnom.

12
    Rayo prešlo dopredu po ľavej strane, center z toho nebol. Na opačnej strane už áno, všetko vyriešil Abdoulaye Ba.

11
    Gaël Kakuta potiahol rýchlu kontru svojho tímu, no chcel to zobrať celé na seba a to mu nevyšlo. Proti presile o loptu prišiel.

10
    Desať minút za nami, Alavés už vedie a navyše získal aut, ktorý hodil až do šestnástke Ximo Navarro. Spoluhráčov nenašiel.

9
    Domáci hráči zakombinovali na hranici vápna protivníka. Odtiaľ strieľal Óscar Trejo, minul bránu.
    8. Ximo Navarro (DAL) - 0:1

8
    Ibai Gómez poslal presný center, ktorým našiel v šestnástke súpera XIMA NAVARRA a ten strieľa pri svojej premiére v novom klube z ťažkej pozície prvý gól.

7
    Gaël Kakuta sa pomohol vrátiť svojej defenzíve, na krídle nakoniec fauloval, a tak získal Alavés priamy kop z krídla.

6
    Rayo Vallecano získalo rohový kop, po rozohrávke na krátko prišiel prudký, ale nepresný center pred bránu hostí.

5
    Center sprava si pred malým vápnom súpera našiel úplne voľný Álvaro García, ktorý si však loptu predkopol a jeho zakončenie tak vyrazil Fernando Pacheco.

4
    Deportivo Alavés drží loptu v strede poľa, kde sa s ňou snaží kombinovať. Zatiaľ je to veľmi opatrný úvod stretnutia.

3
    Luis Advíncula poslal sprava zaujímavý prudký center do malého vápna súpera, stopér Guillermo Maripán však včas odkopol do bezpečia.

2
    Hostia získali priamy kop. Ibai Gómez centrom síce spoluhráčov našiel, ale Guillermo Maripán hlavičkoval vedľa.

1

Rayo Vallecano: Alberto García – Advíncula, A. Ba, Amat, Á. Moreno – G. Elustondo – G. Kakuta, Trejo, Imbula, Á. García – De Tomás.
    Náhradníci: Dimitrievski – Medrán, Embarba, Bébé, Alegría, Velázquez, Pozo.

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez, Brašanac, Wakaso, Jony – Guidetti, Calleri.
    Náhradníci: Sivera – Sobrino, García, Burgui, Twumasi, Aguirregabiria, Diéguez..

Madridský tím ako nováčik nevstúpil do novej sezóny dobre. Prehral hneď dva úvodné zápasy. Najskôr na domácej pôde proti Seville vysoko 1:4, potom síce vzdoroval Atléticu Madrid, ale v malom mestskom derby mu podľahol 0:1. Tretie kolo proti Athleticu Bilbao bolo preložené, nakoľko štadión nebol vyhovujúci. Teraz je už v poriadku, a tak sa môže hrať. V štvrtom kole prišla doposiaľ jediná výhra, 1:0 proti ďalšiemu nováčikovi z Huescy. Najlepším strelcom tímu je zatiaľ dvojica Gianelli Imbula Wanga a Adrián Embarba. Obaja dali po jednom góle.

Baskický tím síce vstúpil do La Ligy dosť zle, pretože na pôde FC Barcelona prehral 0:3, no odvtedy v troch dueloch získal skvelých sedem bodov. Najskôr doma remizoval s Realom Betis Sevilla 0:0, potom už porazil Espanyol Barcelona 2:1, aj keď prehrával 0:1 a nakoniec zdolal i nováčika Real Valladolid na jeho pôde 1:0. Je z toho siedme miesto. Borja Bastón, Ibai Gómez a Rubén Sobrino sa presadili raz.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Matej Kubove

Góly: 30. De Tomás – 8. Navarro, 34. I. Gómez, 56. Calleri, 78. I. Gómez, 90+5. Burgui

Karty:   90+4. Imbula (VLL) – 24. R. Duarte (DAL), 83. Aguirregabiria (DAL)   35. A. Ba (VLL)

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, A. Ba, Amat, Á. Moreno – G. Elustondo (73. Velázquez) – G. Kakuta, Trejo (70. Alegría), Imbula, Á. García (57. Embarba) – De Tomás.

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Maripán, R. Duarte (82. Aguirregabiria) – I. Gómez, Brašanac, Wakaso, Jony (79. Burgui) – Guidetti (65. Sobrino), Calleri.
    Náhradníci: Sivera – Sobrino, García, Burgui, Twumasi, Aguirregabiria, Diéguez.