Fulham – Watford 1:1 (kon.) | Burnley – Bournemouth 4:0 (kon.) | Cardiff – Manchester City 0:5 (kon.)
Crystal Palace – Newcastle 0:0 (kon.) | Leicester – Huddersfield Town 3:1 (kon.) | Liverpool – Southampton 3:0 (kon.)
Manchester United – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Brighton – Tottenham 1:2 (kon.)
Liverpool FC
3:0 (3:0)
Southampton FC
Sobota 22.09.2018, 16:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 6. kolo

Zápas Liverpoolu a Southamptonu teda skončil podľa papierových predpokladov a to výhrou domáceho celku. Ten rozhodol o troch bodoch v prvom polčase. Prvý gól prišiel po odraze Hoedta, ktorý si tak dal nešťastný vlastenec. Do polčasu ešte skórovali Matip a Salah. V druhom dejstve sme už gól nevideli a tak Reds zvíťazili po siedmy krát v rade.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (17:53:30)

90+2

90+1
    V tej prvej vystrelil nebezpečne po prvý krát v zápase Charlie Austin, ale jeho strelu dokázal Alisson vyraziť na rohový kop.
    90.

90
    Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte dve nadstavené minútky.

88
    Predsa len sme videli ešte jeden vstrelený gól, ale dorážka Mohameda Salaha neplatí pre ofsajdové postavenie egyptského útočníka.

87
    Liverpool drží loptu na kopačkách a krátkymi prihrávkami kontroluje tento zápas, ktorý sa bude už len dohrávať.

86
    Dokonca stretnutia ostáva už len päť minút plus nejaké to nadstavenie. Dočkáme sa teda ešte nejakého gólu, alebo ostane rozdiel trojgólovy?

85
    Vestergaard trvrdo zrazil k zemi Salaha a nasleduje priamy kop domácich.

84
    Napokon to skúsil spoza šestnástky volejom Andrew Robertson, no jeho pokus mieril vysoko nad bránku.

83
    Cedric sa výborne vrátil do obrany a práve po snahe portugalského obrancu bude mať domáci Liverpool výhodu rohového kopu.

82
    Keita posúval na Salaha, ktorý sa už chystal zakončiť, ale napokon sa prezentoval pekným defenzívnym skĺzom Hoedt.

81
    Gól by chcel vstreliť aj aktívny Mané, lenže ten v kľúčovom momente nedokázal obhodiť Verstergaarda, ktorý teraz odviedol dobrú defenzívnu prácu.

80
    Milner z prvej hľadal Maného, ale úmysel anglického záložníka prečítal vybiehajúci McCarthy.

79
    Pekná séria prihrávok Liverpoolu, ale po Salahovom pase napokon nedokázal zakončovať Firmino.

78
    Salah si obhodil Hoedta, ale lopta napokon končí v rukaviciach McCarthyho, ktorý skvele prečítal túto situáciu.

77
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Shane Long, prichádza Charlie Austin.

76
    Mané hľadal efektnou pätičkou Salaha, lenže jeho úmysel prečítal vracajúci sa Armstrong.

75
    Cedric bol faulovaný v strede poľa, takže nasleduje priamy kop Saints.

74
    Firmino hľadal Alexandra-Arnolda, lenže pre mladého obrancu bola táto prihrávka pridlhá – odkop od bránky McCarthyho.

72
    Salah sa previnil nedovoleným zákrokom, čo znamená, že v útočnom ťažení môžu pokračovať zverenci Marka Hughesa.

71
    Dokonca stretnutia ostáva už len dvadsať minút. Hostia síce sú v druhom polčase aktívnejší, ale Liverpool skúsene kontroluje tento zápas, ktorý sa bude zrejme už len dohrávať za rozhodnutého stavu.

70
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Georginio Wijnaldum, prichádza Naby Keïta.

69
    Útočný faul Longa na Matipa a lopta sa vracia späť na kopačky hráčov Reds.

68
    Dobrá práca Salaha, ale jeho oblúčik na Maného bol napokon pre druhého menovaného pridlhý.

67
    Skúšal to aj Alexander-Arnold, lenže ani jeho center nenašiel v pokutovom území žiadneho zo spoluhráčov.

66
    Mané sa snažil dostať cez obranu Saints, ale tá je v druhom polčase oveľa pozornejšia ako v prvej polovici.

65
    Domáci vyrazili do rýchleho brejku, ale ten zabrdil Salah, ktorý neprešiel cez vracajúceho sa Hoedta.

64
    Hojbjerg našiel na pravej strane Cedrica, lenže jeho následná prihrávka už nebola presná.

63
    Lopta na kopačkách hosťujúcemu Southamptonu, ktorý je aktívny, ale stále je to bez strely na bránku Alissona.

61
    Nebezpečný center Alexandra-Arnolda mieril na Maného, ale toho nepustil k hlavičke gólman McCarthy.

60
    Po hodine hry teda môžme konštatovať, že domáci Liverpool stále vedie trojgólovým rozdielom. Ten si zverenci Jurgena Kloppa vybojovali ešte v prvom polčase.

59
    Cedric po dlhšom čase poslal do šestnástky center, ale ten tentoraz preletel ponad bránku Alissona, ktorý mohol zostať vo veľkej pohode.

58
    Redmond bol v osobnom súboji s Gomezom, ale ten anglického záložníka do žiadnej vyloženej príležitosti nepustil.

57
    Liverpool mal po dlhšom časovom úseku výhodu rohového kopu, ale center Salaha si v malom vápne postrážil gólman McCarthy.

56
    Žltú kartu dostáva Mario Lemina (Southampton FC).

56
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Matt Targett, prichádza Stuart Armstrong.

56
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Oriol Romeu, prichádza Jan Bednarek.

55
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Virgil van Dijk, prichádza Joe Gomez.

54
    Zlou správou pre domáci Liverpool je však, že obranca Van Dijk ostal ležať na trávniku a holandský obranca bude musieť byť vystriedaný.

53
    Targett hľadal Bertranda, ale jeho prihrávku skúsene pustil za postrannú čiaru vracajúci sa Matip.

52
    Alexander-Arnold hľadal z pravej strany Salaha, lenže jeho prihrávku zachytil jeden z brániacich hráčov súpera.

51
    Vestergaard prišiel o loptu v nebezpečnej pozícií, ale Firmino napokon neprešiel cez posledného obrancu súpera.

50
    Southampton nevstúpil do druhého polčasu zle, lenže stále je to od hosťujúcich hráčov bez streleckej aktivity.

49
    Salah skvele vysunul do možnosti Firmina, lenže toho dokázal zastaviť vracajúci sa Vestergaard.

48
    Henderson našiel v šestnástke Maného, ale jeho spätná hlavička na Salaha už tak presná nebola.

47
    Bertrand nebezpečne postupoval po ľavej strane, ale napokon bola obrana domácich na správnych pozíciach.

46
    Polčasové striedanie Liverpoolu. Odchádza Shaqiri, ktorého nahradil James Milner.

46

Po prvom dejstve teda vedie jednoznačne domáci Liverpool. Ten sa ujal vedenia po vlastnom góle Hoedta. Ďalšie dva zásahy pridali Matip a v samom závere polčasu sa dočkal aj Mohamed Salah.

Druhý polčas sa začne približne o 17:04.

45+3
    45+3. Mohamed Salah (LIV) - 3:0

45+3
    Liverpool dal gól!
    Famózny priamy kop Shaqiriho skončil len na brvne, lenže najlepšie nato zareagoval MOHAMED SALAH, ktorý zblízka už nemohol nedať – 3:0.

45+2
    Salah faulovaný pred súperovou šestnástkou a nasleduje priamy kop domácich.

45+1
    V prvej nadstavenej minúte vyskúšal pozornosť McCarthyho Mané, lenže jeho technický pokus mieril doprostred bránky.

45
    Rozhodca pridáva k tomuto polčasu ešte dve nadstavené minútky.

44
    Firmino pálil po odrazenej lopte, ale napokon bola zrazená aj strela tohto brazílskeho útočníka.

43
    Na opačnej strane bol v tutovke Salah, ale ten pätičkou zblízka tesne minul bránku už takmer prekonaného McCarthyho.

42
    Do dobrej pozície sa dostal Hojbjerg, ale ten z prvej netrafil loptu ideálne.

41
    Shaqiri si neporozumel s Firminom a vhadzovať bude tím hostí.

40
    Shaqiri sa proti Hojbjerovi previnil útočným faulom a do útočnej časti môže putovať hosťujúci tím.

39
    Firmino sklepával na aktívneho Salaha, ale pre útočníka Reds to bolo pridlhé.

38
    Dokonca prvého dejstva už neostáva veľa času. Zatiaľ je stav v prospech Liverpoolu, ktorý vedie dvojgólovým rozdielom.

36
    Domáci mali aj rohový kop, ale ten v tomto prípade dokázala odpratať defenzíva Saints.

35
    Opäť skvelá práca Shaqiriho, ale jeho pas napokon neprešiel k číhajúcemu Salahovi.

34
    Salah sa snažil presadiť individuálne, ale jeho prienik prečítal vracajúci sa Hoedt.

33
    Žltú kartu dostáva Oriol Romeu (Southampton FC).

32
    Lemina skúšal strieľal spoza šestnástky, ale jeho pokus bol zrazený.

31
    Cedric centroval opäť z pravej strany, ale pas partugalského obrancu len preletel cez celé pokutové územie.

30
    Pekná útočná akcia Reds. Firmino zakombinoval so Salahom a následne pálil Wijnaldum, ktorého strela však mierila vysoko nad bránku McCarthyho.

29
    Loptu už však majú späť na kopačkách domáci futbalisti, ktorí krátkymi prihrávkami kontrolujú toto stretnutie.

28
    Moment nato nebezpečný center Redmonda, no v poslednom možnom momente zasiahol na vzdialenejšej tyči skvele hrajúci Alexander-Arnold.

27
    K strele spoza šestnástky sa odhodlal Hojbjerg, ale jeho prízemný pokus zblokovala defenzíva Liverpoolu.

26
    Útočný faul Firmina na Hojbjera – lopta teda pre hosťujúcu Southampton.

25
    Perfektná práca Hendersona, ten po strate lopty Firmina okamžite reagoval a rýchlo vybojoval loptu späť pre svoj tím, ktorý tak pokračuje v útočnom ťažení.

24
    Long je už však späť na trávniku a je teda pravdepodobné, že v zápase bude pokračovať aj naďalej.

23
    Po jednom zo súbojov zostal ležať na trávniku Shane Long a útočník Saints bude potrebovať menšie ošetrenie lekárskeho tímu.
    22. Joël Matip (LIV) - 2:0

22
    Následný rohový kop však priniesol domácemu Liverpoolu dvojgólové vedenie! Presný center Alexandra-Arnolda našiel JOELA MATIPA, ten hlavičkou zamieril dokonale a je to 2:0.
    21.

21
    Veľká možnosť na druhý gól Reds. Bol to Mohamed Salah, ale tomu v hodine dvanástej vzal jasný gól vracajúci sa Cedric Soares.

20
    Firmino z pravej strany hľadal Salaha, ale toho aj tentoraz dobre ubránil Romeu.

19
    Po dvadsiatich minútach je tak vedenie na strane domácich. Jediný gól zatiaľ vstrelil hosťujúci hráč Hoedt, ktorý si nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete.

17
    Cedric nebezpečne centroval z pravej strany, lenže jeho pas vyboxoval do bezpečia Alisson.

16
    Shaqiri mal voľného Salaha, ale švajčiarsky záložník dlho váhal s prihrávkou, čo sa ukázalo ako zlé riešenie.

15
    Po štvrť hodinke sa Salah chystal do samostatného úniku, lenže šprint egyptského hráča zastavilo ofsajdové postavenie.

14
    Po jeho rozohratí sa dostal k hlavičke osamotený Vestergaard, ktorého zakončenie však mierili vedľa bránky.

13
    Hostia zakombinovali na ľavej strane, odkiaľ centroval Bertrand, ale center anglického obrancu bol zblokovaný na rohový kop.

12
    Po nepresnosti Matipa bol v problémoch Van Dijk, lenže ten si napokon poradil v súboji s Longom na jedničku.
    11. Wesley Hoedt (LIV) - 1:0

11
    Nešťastný vlastný gól Saints. Výbornú prácu však odviedol na ľavej strane Shaqiri a práve po strieľanej prihrávke švajčiarskeho hráča si Hoedt nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete.

10
    Skvelý brejk domáceho Liverpoolu. Hlavným aktérom bol Salah, ktorý posunul na Maného, lenže jeho pas na egypťana už postrážil Vestergaard.

9
    Na opačnej strane pohrozil Long, lenže pred útočníkom Saints odvrátil loptu na rohový kop Van Dijk.

8
    Pekný pas na pravú stranu od Hendersona, ten našiel Alexandra Arnolda, lenže jeho strieľaná prihrávka nenašla žiadneho zo spoluhráčov.

7
    Aktívejšie začali stretnutie domáci hráči, ale po siedmych odohraných minútach stále čakáme na prvú vážnejšiu príležitosť.

6
    Robertson centroval do miest, kde bol Salah, lenže ten ani tentoraz bránku hostí neohrozil.

5
    Salah sa hlavičkou snažil prehodiť na Maného, lenže jeho úmysel prečítal Hoedt.

4
    Shaqiri našiel Firmina, ale hlavička brazílskeho útočníka McCarthyho neohrozila.

3
    Následne sa dostal do dobrej pozície Salah, ale jeho prihrávka na nabiehajúceho Shaqiriho už tak presná nebola.

2
    Van Dijk hľadal Maného, lenže toho zastavila defenzíva súpera.

1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Henderson – M. Salah, Shaqiri, Mané – Firmino.
    Náhradníci: Mignolet – Keïta, Fabinho, Milner, Sturridge, A. Moreno, Joe. Gomez.

Southampton FC: A. McCarthy – Vestergaard, Hoedt, Bertrand – Soares, P.-E. Höjbjerg, Romeu, Lemina, Targett – Redmond – S. Long.
    Náhradníci: Gunn – Ward-Prowse, S. Davis, Jošida, Ch. Austin, Armstrong, Bednarek..

Liverpool FC – Southampton FC

Po otvorení najväčšej Európskej súťaži Ligy Majstrov je cez víkend opäť na program Anglická Premier League. Liverpool po veľmi dôležitej výhre nad PSG privíta hneď v sobotu na Anfield Road Southampton. Zverenci Jurgena Kloppa sú favoritom, potvrdia to však aj v zápase?

Posledný vzájomný zápas oboch celkov sa dátuje na 11.2.2018, keď Reds vyhrali na pôde súpera v pomere 0:2. Góly vstrelili Roberto Firmino a Mohamed Salah. Práve táto útočná dvojica spoločne s Maném bude určite najväčšou hrozbou pre defenzívu Saints aj tentokrát.

Ak ide o formu, tak domáci zatiaľ v prebiehajúcej sezóne sto percentní. Naposledy ako už bolo spomenuté dokázali v ťažko zápase zdolať francúzsky Paríž. Skvele sa uviedol hlavne Sturridge, kapitán James Milner, ktorý hrá famóznu sezónu a v samom nadstavení vstrelil víťazný gól Roberto Firmino ako striedajúci hráč.

Saints naopak v poslednom meraní síl nedokázali udržať dvojgólové vedenie proti Brightonu a brali len jeden bod. Góly vstrelili Hojbjerg a Danny Ings, ktorý je na hosťovaní v tíme Sotonu práve z Liverpoolu. Je teda viac ako jasné, že anglický útočník v tomto stretnutí nebude môcť nastúpiť.

Ak ide o absencie, tak Jurgenovi Kloppovi bude naďalej chýbať Chamberlain a Lallana. Neistý štart má Lovren a preto sa dá očakávať, že miesto v zostave bude naďalej patriť Joeovi Gomezovi, ktorý hrá taktiež veľmi podarenú sezónu. Saints teda bez spomínaného Ingsa a chýbať bude aj McQuieen. Otázny je štart Gabbiadiniho. Očakáva sa teda, že útočnom zložení nastúpi dvojica Long – Austin.