Poprad – Žilina 6:3 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 6:5 (kon.)
Trenčín – Budapešť 4:3 (po pr.) | Miškovec – Zvolen 0:5 (kon.) | Nové Zámky – Košice 2:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:5 (5:1, 1:3, 0:1)
HK Nitra
Piatok 21.09.2018, 18:00 • Zimný štadión v Banskej Bystrici • Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

Skončilo sa stretnutie štvrtého kola Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Nitrou. V zápase si domáci tím dokázal vytvoriť pohodlný náskok 5:1, ktorý však hostia dokázali vždy dotiahnuť a napokon aj v záverečných minútach znížiť na rozdiel jediného presného zásahu.
    Z víťazstva sa však po tesnej výhre 6:5 teší domáci tím.
    Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (20:35:14)

59:56
    Bystrica sa spod tlaku oslobodzuje len za cenu zakázaného uvoľnenia.

59:45
    Hostia opäť v šestici nasťahovaná v útočnom pásme.

59:28
    Hostia s pukom len v strednom pásme. Puk po teči končí na domácej striedačke a buly v strednom pásme, bližšie k domácemu brankárovi. Foltán sa vracia do brány.

59:00
    Foltán opäť na striedačke a Nitra naďalej bojuje.

58:31
    Nitra dala gól!
    Nitra napokon strieľa kontaktný gól! Strelecký pokus KENNEYHO MORRISONA od modrej čiary aj so šťastím končí za chrbtom Williamsa.
    Asistencie: Judd Blackwater, Matúš Rais.

58:26
    Puk opäť končí na ochrannej sieti, vhadzuje sa po Williamsovej pravici. Nitra stále na ľadovej ploche v šestici.

58:09
    Nitra to skúša s hrou bez brankára.

57:35
    Od modrej čiary pálil Rais, Williams vytlačil puk na ochrannú sieť.

57:09
    Pri rozohrávke sa Bystrica dopustila chyby, z ktorej vyplynulo zakázané uvoľnenie.

56:46
    Domáci hráči sa snažia držať hru čo najďalej od vlastného gólmana.

56:04
    Varga mohol prihrávať, rozhodol sa však pre strelu, ktorú Foltán podržal v lapačke.

55:19
    Po ďalšom prerušení hry nasleduje buly v strednom pásme.

54:39
    Ofsajd domáceho tímu, po ktorom nasleduje reklamná prestávka.

53:53
    Nitra na ľade v plnom počte.

53:26
    Vzájomné vylúčenie na obidvoch stranách, po ich menšej šarvátke pred brankárom Foltánom. Bystrica pokračuje v presilovej hre o jedného hráča.

53:15
    Strelecký pokus domáceho tímu, Foltán prikryl puk lapačkou.

52:55
    Čaládi zachytil prihrávku domácich hráčov a následne umne vyviezol puk až do útočnej tretiny.

52:16
    Nitra hrá so štyrmi hráčmi.

52:00
    Hostia sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

51:53
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min., hrubosť).

51:53
    Strela Surového prerušuje hru.

51:20
    Domáci tím sa ponáhľa po puk až za vlastnú bránu.

51:02
    Bystričania sa však rýchlo vrátili pred Foltána, ktorý po Failleho strele z ľavej strany klziska hru prerušuje.

50:28
    Nitrania hneď z buly posielajú puk až za Williamsa.

50:16
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., hákovanie).

49:45
    Hra sa opäť presunula pred Williamsa, zatiaľ sa však o puk bojuje len v rohu klziska.

49:00
    Biro našiel prihrávkou Tomáša Ziga, ktorý sa síce k zakončeniu nedostal, naďalej ale drží svoj tím v útočnom pásme.

48:13
    Hneď z buly sa k puku dostal Blackwater, jeho strela však nebola príliš presná.

48:04
    Williams podržal nastrelený puk pod lapačkou, nasleduje buly po jeho ľavici.

47:45
    Avizované zakázané uvoľnenie sa ruší a hostia musia pokračovať v hre.

46:58
    Nahodený puk od modrej čiary tečoval pred brankárom Foltánom Sýkora.

46:33
    Banská Bystrica hrá v plnom počte.

46:03
    Nitra od úvodu presilovej hry nasťahovaná v obrannej tretine domáceho tímu.

45:35
    McCormack ani na trikrát strelou od modrej čiary neprekonáva domáceho brankára.

45:02
    Blackwater sa už chystal na zakončenie, puk mu však skĺzol z hokejky.

44:33
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sýkora – 2 min., podrazenie).

44:12
    Pätoprstého strelu Williams len vytečoval k zadnému mantinelu.

43:17
    Nitra sa i naďalej snaží o vstrelenie kontaktného gólu.

42:53
    Slovák hľadal spoluhráča na opačnej strane klziska, jeho prihrávka však bola veľmi prudká.

42:10
    Čaládi mieril iba do lapačky Williamsa, ktorý hru prerušuje.

41:42
    Pupák dlhšie čaká s rozohrávkou za vlastnou bránou.

40:57
    Domáci tím sa dopúšťa zakázaného uvoľnenia.

40:35
    Bystričania hrajú v plnom počte-

40:01

Skončila sa prostredná časť zápasu, v ktorej Nitra dokázala streliť tri góly. Domáci tím skóroval len jedenkrát, avšak naďalej na domácom ľade vedie 6:4.
    Tretia tretina sa začne o 19:55.

40:00

39:38
    Slovákovi vypichol puk Kubka, čím mu nedovolil zakončiť.

39:09
    Hostia s pukom len vo vlastnej obrannej tretine.

38:53
    Nitra hrá v plnom počte a začína sa jej skrátená presilová hra o jedného hráča.

38:35
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sloboda – 2 min., zovretie puku).

38:12
    Nitra hrá v štvorici.

38:00
    Marshallova prudká strela od modrej, Foltán puk opäť len vyrazil pred seba.

37:32
    Tomáš Surový sa ocitol v dobrej príležitosti, avšak zblízka mieril len do hrude Foltána.

37:13
    Sloboda nepresnou prihrávkou pripravuje svoj tím o útočne pásmo.

36:53
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rapáč – 2 min.).

36:42
    Faille našiel prihrávkou Ziga pred bránkou hostí, tomu však puk nesadol a následne ho stratil.

36:12
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Slovák – 2 min., sekanie).

36:01
    Hostia v ďalšom streleckom pokuse a Williams hru radšej prerušuje.

35:15
    Bystrica stratila puk v útočnom pásme, kde sa k puku dostal SAMUEL BUČEK, ktorý v nájazde prekonal Williamsa krásnou strelou pod hornú žrdku jeho brány.
    Bez asistencie.

34:55
    Richard to skúsil strelou zblízka, puk sa odrazil len do rohu klziska.

34:04
    Foltán vyrazil Marshallovu prudkú strelu len pred seba, následne jeho spoluhráči puk vyhodili do strednej tretiny.

33:45
    Čaládiho strelecký pokus končí len v lapačke domáceho brankára.

33:21
    Opäť sa hra prerušuje, buly v strednom pásme.

32:38
    Richardov pokus končí len na bránkovej sieti Williamsovej svätyne.

32:07
    Po Lantošiho strele už Williams hru prerušuje.

31:18
    Blackwater skúsil tečovať nahodený puk za Williamsa, ten jeho úmysel prečítal.

30:19
    Po prerušení sa bude vhadzovať v strednom pásme.

29:48
    Bortňákovu strelu Williams len vyrazil pred seba, k dorážkam sa ale nedostal nikto z hráčov Nitry.

29:00
    Kubkova strela od modrej čiary končí len na hrudi nitrinského gólmana.

28:40
    Hostia museli kvôli avizovanému ofsajdu vykorčuľovať z útočnej tretiny.

27:58
    Banská Bystrica dala gól!
    K odrazenému puku od zadného mantinelu sa dostal ÉRIC FAILLE, ktorý gólom do odkrytej brány opäť navyšuje vedenie domáceho tímu.
    Asistencie: Ivan Ďatelinka, Ben Marshall

26:21
    Hosťom sa darí využiť presilovú hru a znížiť na rozdiel dvoch gólov. DYLAN RICHARD dokázal odrazený puk nasmerovať do domácej brány a upraviť skóre stretnutia na 5:3.
    Asistencie: Samuel Buček

26:02
    Morrison zachytil puk na modrej čiare, Nitra sa i naďalej drže v útočnom pásme.

25:42
    Po ďalšej streleckej šanci Nitry sa hra opäť prerušuje.

25:14
    Bystrica na ľadovej ploche so štyrmi korčuliarmi.

25:00
    Hostia sa držia v útočnom pásme, zatiaľ však len v rohu klziska.

24:53
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

24:28
    V ďalšej príležitosti Samuel Buček, ktorý zblízka mieril len do hrude domáceho brankára.

24:05
    Domáci sa v oslabení snažili dostať to prečíslenia, avšak Varga bol zastavený tesne za modrou čiarou.

23:47
    Po strele Mezei z pravej strany musel Williams hru prerušiť, vhadzuje sa po jeho pravici.

23:14

22:50
    Nitra opäť znižuje, keď Williamsov presun k opačnej žrdke využil SAMUEL BUČEK, ktorý tak znižuje na 5:2.
    Asistencie: Kenney Morrison.

22:17
    Tőrők sa dostal k puku medzi kruhmi, strela ale končí len mantineli.

21:27
    Nitra hrá v plnom počte.

20:40
    Sýkora prihrávkou popred Foltána hľadal spoluhráča, strelu takmer jeden z hráčov hostí tečoval do vlastnej brány.

20:01

Skončila sa prvá tretina, v ktorej sa domáce mužstvo dostalo do pohodlného vedenia 5:1.
    Druhá tretina sa začne o 19:00.

20:00

19:50
    V závere tretiny sa už domáci tím nedostáva k výraznejšiemu streleckému pokusu.

19:27
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mychan – 2 min., hrubosť).

19:14
    Tentokrát od modrej pálil Branislav Kubka, Foltán strelu tečoval do rohu klziska.

19:04
    Nitra sa opäť oslobodzuje len zakázaným uvoľnením.

18:12
    Hostia sa udržali v útočnom pásme, ale nedostali sa k žiadnemu výraznemu ohrozeniu Williamsa.

16:59
    Hráči spod Urpína využívajú ďalšiu presilovú hru! GUILLAUME ASSELIN strelou z pravého kruhu mieril do odkrytej časti brány, pri ktorej bol Foltán bezmocný.
    Asistencie: Ben Marshall, Éric Faille.

16:30
    Bystričania sú však späť v útočnom pásme, Miller sa snažil nahodený puk tečovať až do brány. Foltán si túto príležitosť postrážil.

16:00
    Hostia úspešne vyhadzujú puk cez všetky čiary.

15:34
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Blackwater – 2 min., držanie hokejky).

14:49
    Striedanie v tíme HK Nitra: z ihriska odchádza Šimboch, prichádza Foltán.

14:49
    Bystričania opäť zvyšujú na rozdiel troch gólov, keď strela GILBERTA GABORA skončila až za Šimbochom.
    Asistencie: Marek Biro

14:33
    Čaládi strelou od mantinelu tvrdo nastrelil Surového.

13:39
    Domáci sa až príliš snažili získať pásmo. Nakoniec ich snaha končí len zakázaným uvoľnením.

12:48
    Strela Marka Slováka spoza hráča prinútila Williamsa podržať puk v lapačke a prerušiť hru.

12:17
    Mihálik strelou od mantinelu nastrelil len vlastného spoluhráča.

11:30
    Pupák zachytil puk na modrej čiare, nastrelil ho späť pred Williamsa. Skóre sa však nemení.

11:04
    K strele sa spoza pravého kruhu dostal Giľák, po ktorej zazvonila za Šimbochom žrďka.

10:27
    Faille pri súboji v rohu klziska tečoval puk len na ochrannú sieť. Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí.

10:00
    Sýkora sa snažil prenechať puk Vargovi, hostia ho však vypichli. Z následnej útočnej akcii sa ale Nitrania presadiť nedokázali.

9:12
    Útočnú akciu hostí tentokrát prerušuje ofsajd.

8:02
    Rais to skúsil strelou od modrej čiary, ktorá Williamsovi vypadla z lapačky. Hostia sa naďalej sržia v útočnej tretine.

7:55
    Po prerušení hry nasleduje reklamná prestávka.

7:14
    DALIBOR BORTŇÁK sa po šikovnej prihrávke spoza brány dostal k puku a strelou z prvej znižuje stav stretnutia na 3:1.
    Asistencie: Richard Rapáč, Jesse Mychan

7:00
    Po strete za domácou bránkou končí Williams bez prilby, vhadzovať sa bude po jeho pravici.

6:15
    Varga prudko pálil od modrej čiary, Šimboch puk vyrazil pravým betónom.

5:50
    Ďalšie zakázané uvoľnenia hostí, buly po ľavej strane Šimbocha.

5:30
    Po ďalšom streleckom pokuse z hokejky domáce hráča Šimboch hru prerušil.

5:22
    Andrej Šťastný mieril spomedzi kruhov len do hrude gólmana hostí.

4:58
    Hostia sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia.

4:50
    Strela Kubku od modrej čiary skončila len na zadnom mantineli.

3:59
    Hráči spod Urpína využívajú úvod stretnutia naozaj vynikajúco! RÓBERT VARGA si šikovne položil Šimbocha na ľad a presnou strelou zvyšuje už na 3:0.
    Asistencie: Ján Sýkora, Karol Sloboda

3:25
    Bystrica využíva presilovú hru a zvyšuje na 2:0! Ján Sýkora vystrelil spomedzi kruhov, Šimboch len vyrazil pred seba, kde sa k zakončeniu do odkrytej brány dostal ANDREJ ŠŤASTNÝ.
    Asistencie: Ján Sýkora, Tomáš Surový

2:51
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Slovák – 2 min., hákovanie).

2:25
    Hneď z buly sa dostal k puku Asselin, ktorý sa snažil stečovať ho do brány hostí.

2:15
    Po prerušení hry sa bude vhadzovať po Šimbochovej ľavici.

1:57
    Tőrők doviezol puk až do útočného pásma, následne sa oň domáci hráči sami pripravili.

1:04
    Hneď z prvej strely domáci tím otvára skóre zápasu! TOMÁŠ ZIGO umným tečom pred brankárom Šimbochom posiela domáci tím do vedenia.
    Asistencia: Ján Sýkora, Róbert Varga

0:25
    Mezei to skúsil nastrelením puku od modrej čiary, avšak pred bránou sa k nemu nedostal nikto z jeho spoluhráčov.

00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihálik, Sloboda, Biro, Kabáč – Šťastný, Faille, Asselin – Varga, Zigo, Sýkora – Tamáši, Surový, Giľák – Gabor, Češík, Tőrők

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Mychan, Bortňák, Rapáč – Fominykh, Čaládi, Pätoprstý.

Vážení diváci, vítam Vás pri sledovaní štvrtého kola našej najvyššej hokejovej súťaže, konkrétne pri zápase, v ktorom proti domácemu tímu HC´05 iClinic Banská Bystrica nastúpi HK Nitra.

Banskej Bystrici po troch odohratých zápasoch patrí v tabuľke ôsme miesto. Na svojom konte má štyri body a to za remízu s Liptovským Mikulášom a za výhru nad Trenčínom. V predchádzajúcom kole sa Bystričania predstavili na ľade nováčika z Budapešti. Všetko podstatné sa udialo počas troch minút prostrednej tretiny, kedy si domáci hráči strelením troch rýchlych gólov vypracovali rozhodujúci náskok. Keďže tímu Banskej Bystrice sa nepodarilo streliť ani jeden gól, naopak pri záverečnej hre bez brankára domáci svoj náskok ešte navýšili, zápas skončil výhrou Budapešti v pomere 4:0.

Nitra v troch odohratých zápasoch nazbierala zatiaľ šesť bodov, vďaka čomu sa nachádza na štvrtom mieste tabuľky. Na svojom konte má dve výhry nad Miškolcom a Popradom, naopak v zápase s Novými Zámkami uspieť nedokázala. V uplynulom kole hostila Nitra na vlastnom ľade hostí z Popradu. V ôsmej minúte hráči spod Zobora viedli už dvojgólovým rozdielom, avšak hostia ešte v prvej polovici úvodnej časti strelil kontaktný gól. Domáci sa následne presadili v tridsiatej minúte a v závere zápasu už len stanovili výsledne skóre 4:1.

Uvidíme, či sa pod Urpínom podarí uspieť domácemu tímu, alebo dokážu hostia nadviazať na svoje predchádzajúce víťazstvo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 2. Zigo (Sýkora, Varga), 4. Šťastný (Sýkora, Surový), 4. Varga (Sýkora, Sloboda), 15. Gabor (Biro), 17. Asselin (Marshall, Faille), 28. Faille (Ďatelinka, Marshall) – 8. Bortňák (Rapáč, Mychan), 23. Buček (Morrison), 27. Richard (Buček), 36. Buček, 59. Morrison (Blackwater, Rais)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Ďatelinka (A), Marshall, Miller, Kubka, Mihálik, Sloboda, Biro, Kabáč – Šťastný, Faille (A), Asselin – Varga, Zigo, Sýkora – Tamáši, Surový (C), Giľák – Gabor, Češík, Tőrők
    HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei (C), McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák (A), Sloboda – Blackwater, Slovák (A), Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Mychan, Bortňák, Rapáč – Fominykh, Čaládi, Pätoprstý

Rozhodca: Stano, Orolín – Stanzel, Gajan

Diváci: 2 512