Carolina – Tampa Bay 6:1 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:6 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Montreal – Florida 2:5 (kon.) | Ottawa – Toronto 1:4 (kon.) | Minnesota – St. Louis 2:3 (kon.)
Vancouver – Calgary 1:4 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
cz Štvrtok 20.09.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

V přípravném utkání se proti sobě utkají týmy Detroit Red Wings a Pittsburgh Penguins. Naposled se spolu tato mužstva utkala v loňském ročníku základní části na ledě Detroitu. Ten i přes úvodní gól soupeře nakonec vyhrál 5:2. Dnes se bude opět hrát v Little Caesars Aréně v Detroitu. Úvodní buly je naplánováno na 01:30.

Detroit Red Wings:

Detroit skončil v loňském ročníku ve Východní konferenci až na třináctém místě se sedmdesáti třemi body a skóre 217:255. Play-off se tak nezúčastnil a byla to jen další neúspěšná sezóna v generační obměně tohoto kdysi velice silného mužstva. Nejproduktivnějším hráčem byl s šedesáti třemi body Larkin. Ve Detroitu působí taky Martin Frk, který si připsal jedenáct gólů a čtrnáct asistencí.

Pittsburgh Penguins:

Pittsburgh skončil v minulé sezóně ve Východní konferenci na pátém místě se sto body a skóre 272:250. Tučňáci se tak probojovali do osmifinále, kde narazili na Philadelphii. Po prvních dvou utkání na ledě Pittsburghu byl stav 1:1, ale následně tučňáci dvakrát vyhráli na ledě soupeře. Následně sice doma opět podlehli, ale rozhodující bod vybojovali ve Philadelphii a po sérii 4:2 postoupili do čtvrtfinále, kde narazili na Washington. První čtyři zápasy byly velmi vyrovnané a na sérii to po nich bylo 2:2, poté ovšem Pittsburgh prohrál v hlavním městě USA a následně doma podlehl na nájezdy. Za tučňáky hraje taky Dominik Simon, který si připsal čtyři branky a jedenáct asistencí.

Detroit Red Wings: Howard (Sateri) – Cholowski, Hicketts, DeKeyser, Jensen, Hamilton, Saarijarvi – Bertuzzi, Larkin, Mantha – Rasmussen, Veleno, Abdelkader – Jokinen, Ehn, Terry – Ford, Megan, Witkowski

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Johnson J., Schultz, Oleksiak, Addison, Riikola, Trotman – Simon, Grant, Rust – Johnson A., Blueger, Sprong – Miletic, Lafferty, Haggerty – Lindberg, Olund, Cramarossa

Rozhodčí: Corey Syvret, Brian Pochmara – David Brisebois, Brad Kovachik.

00:01

00:27
    Jimmy Howard musel zasahovat krátce po začátku dnešního zápasu, když si hostující hráč objel bránu a následně zakončoval.

01:46
    Adam Johnson chtěl něco vymyslet po pravé straně, ovšem domácí obránce ho skvělý a čistým hitem zastavil a kotouč tak má pod kontrolou Detroit.

02:28
    Zatím mají ze hry více tučňáci, kteří se i tentokrát dostali do útočné třetiny, ale opět to bylo beze střely a následně Detroit vyhodil puk jen na zakázané uvolnění.

03:17
    Bertuzzi nakonec vybojoval puk za bránou soupeře a poté ho poslal před svatyní, ale ani tentokrát nepřišla žádná střela na bránu.

03:48
    Adam Johnson se dostal do zakončení z velké blízky, ale Howard předvedl skvělý zákrok a skryl puk ve své výstroji!
    03:48 Howard předvedl skvělý zákrok proti střele Adama Johnsona.

03:48
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Larkin – 2 min., vysoká hůl).

04:25
    Pittsburgh je v dnešním zápase první, který si vyzkouší přesilovou hru, ale Howard zatím nemusel zasahovat a následně domácí vyhodili kotouč přes celé kluziště do bezpečí.

05:25
    Po boji o puk za bránou Howarda se s ním dostal dopředu v oslabení Ehn, ale ke střele se neodhodlal.

05:48

06:29
    Detroit přežil oslabení celkem v pohodě a klidu a nyní to jsou právě Red Wings, kteří jedou do útočné třetiny.

06:50
    Následně ale domácí nedokázali vymyslet nic vážnějšího a posléze se tak ke kotouči dostal Pittsburgh, ale po chvíli skryl puk v lapačce Howard. Následuje komerční přestávka.

07:19
    Veleno se zkoušel procpat po levé straně kluziště, ale hostující obránce mu odebral kotouč. Následně došlo k boji o puk ve středním pásmu, který nakonec vyhrál Pittsburgh.

08:15
    Od začátku dnešního střetnutí jde vidět, že je to teprve přípravné utkání a tak nevidíme moc střel nebo atraktivních šancí, či akcí.

08:18
    Posléze ale musel zasahovat proti druhé střele domácího týmu Jarry, ale ani tentokrát to nebylo nic těžkého a kotouč skryl v lapačce.

08:45
    Larkin si objel bránu a následně vypálil, ale trefil pouze boční síť Jarryho svatyně.

09:20
    První větší vzrušení před bránou Penguins! Domácí hráč se dostal ke střele, po které Jarry nevěděl kde je puk a navíc vyjel z brankoviště, ale vše za něj vyřešili obránci.

10:01
    Následně se domácí dostali do přečíslení 3 na 1, ale když měla přijít finální zakončení do poloprázdné brány tak domácí hráč Ford selhal a ani netrefil kotouč.
    10:01 Ford minul puk v solidní příležitosti.

11:08
    Trotman nyní držel puk za svou bránou a čekal až jeho spoluhráči vystřídají. Poté se Pittsburgh dostal s kotoučem jen do středu hrací plochy.

12:07
    Jarry si připisuje další zákrok, když přišlo zakončení z levé strany, ale i tentokrát skryl kanadský brankář kotouč ve své lapačce. Před buly v pásmu Penguins ještě proběhne krátká komerční přestávka.

12:36
    Domácí křídla pomalu zvyšují obrátky a opět se dostaly ke střele, ovšem v bráně Penguins je zkušený gólman Jerry, který si připsal jen další zákrok.

13:02
    Poté ovšem Detroit vyhodil puk jen na zakázané uvolnění a hra se po dlouhé době přesune před bránu Howarda, který měl práci pouze v oslabení.

13:39
    Haggerty se dostal k puku po přihrávce zpoza brány, ale nedokázal si ho zpracovat, natož vyslat nějaký pokus na domácí svatyni.

14:00
    Larkin se s ničím nepáral a poslal ránu od modré, ale tento pokus Jarry viděl a taky jej chytil do lapačky. Následuje buly před jeho bránou.

14:27
    Nyní došlo k dalšímu přerušení hry a opět následuje krátká komerční přestávka.

15:01
    Adam Johnson je zatím nejviditelnější tváří na hostující straně a nyní se dostal do zakončení, když předjel Jensena, ale jeho následný pokus chytil Howard.

15:10
    Po následném buly přiletěla další rána ze strany Pittsburghu, ale Howard opět chytil kotouč do lapačky.

15:49
    Nyní je srovnáno na střely 10:10. To je sice vysoké číslo, ale nutno podotknout, že vážnějších střel bylo zatím kolem tří.

16:34
    Howard si myslel, že má puk v lapačce, ovšem ten mu vypadl vedle betonu, ale vše uhasil jeho spoluhráč, který následně odpálil kotouč do bezpečí.

17:52
    Penguins nedokázali v pásmu soupeře nic vážnějšího vymyslet a následně tak jdou dopředu Red Wings.

18:05
    Ovšem posléze byla střela domácího hráče zblokována do ochranné sítě a následuje tak buly před bránou Jarryho.

19:15
    Witkowski se dostal ke kotouči a následně mířil do pravé šibenice, ovšem tam dal včas rameno Jarry a už to vypadá, že se v první třetině branky nedočkáme.

19:44
    Pittsburgh měl kotouč ve své moci, ale ani tentokrát se nedostal ke střele v útočném pásmu.

20:00

První dvacetiminutovka je u konce a branky jsme se zatím bohužel nedočkali. Utkání místy připomíná spíše veřejné bruslení s jedním pukem na ledě a atraktivita zápasu není moc na úrovni. Jde ovšem jenom o přípravné utkání a zkoušejí se noví hráči. Ve 4. minutě byl Adam Johnson v šanci, ovšem s tou si poradil Howard. V polovině třetiny mohl Ford uklízet kotouč do odkryté brány, ale puk netrefil.

Další třetina začne přibližně v 02:29.

20:01

20:18
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tohle je bleskový start Pittsburgh do druhé třetiny, jelikož dávají branku už po osmnácti vteřinách! Simon našel před bránou DEREKA GRANTA, který z první prostřelil Howarda! Asistence: Dominik Simon, Bryan Rust.
    20:18 Derek GRANT - 0:1

21:26
    Málem bylo vyrovnáno, ovšem zakončení domácího hráče letělo pouze nad svatyní Penguins.

22:17
    Terry dostal nabito a tak vystřelil, ovšem Jerry byl opět v pohotovosti a poradil si s jeho pokusem.

23:41
    Beruzzi vypálil z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

24:33
    Nyní je hra opět přerušena, ovšem Detroitu patří minuty od obdržené branky a snaží se vyrovnat.

25:35
    Hosté se nyní vymanili z menšího tlaku soupeře a drží puk ve své třetině. Poté ovšem měli menší problémy a nakonec o kotouč přišli.

26:06
    Posléze vypálil Hamilton, ale trefil pouze beton hostujícího brankáře.

26:14
    Bude se vylučovat, ovšem ještě předtím následuje krátká komerční přestávka.

26:14
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Rust – 2 min.).

26:46
    Detroit sice má první přesilovou hru v dnešním utkání, ale byl to Pittsburgh, který se tentokráte dostal ke střele.

27:37
    Tak tenhle zákrok se Jarrymu povedl náramně! Rasmussen poslal puk před bránu, odkud vypálil Mantha, ovšem Jarry vymrštil lapačku a chytil kotouč!
    27:37 Jarry předvedl velmi dobrý zákrok.

27:55
    Red Wings pokračují v početní výhodě, ale následně je to pouze obstřelování hostující svatyně.

28:14

28:24
    Penguins vyhodili puk jen na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před bránu Jarryho.

29:24
    Howard byl připraven na nájezd hostujícího hráče, který se snažil zakončit bekhendem, ale domácí brankář zakryl puk lapačkou.

29:24
    Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Howard, přichází Sateri.

30:45
    Jarry předvedl další velmi dobrý zákrok, když se domácí hráč dostal na levé straně naprosto sám do zakončení, ale ani nyní to není branka! Následuje komerční přestávka.

31:25
    Detroit se nastěhoval do pásma hostů, ovšem následná přihrávka byla nepřesná.

31:56
    Rasmussen se otočil a vystřelil, ovšem Jarry jeho pokus vyrazil vyrážečkou do bezpečí.

32:52
    Poté se Penguins na chvíli podívali do pásma Detroitu, ale nedokázali nic velkého vymyslet.

33:06
    Následně se v šanci ocitl Larkin, ovšem proti jeho střele si Jarry povyjel a následně vyrazil puk do ochranné sítě.

33:46
    Opět to byl Jarry, který si poradil s pokusem od modré čáry a následuje buly před jeho bránou.

Vyhraná buly po třiceti čtyřech minutách: Detroit 23:9 Pittsburgh.

34:16
    Následně byla hra opět přerušena, když hostující brankář vyrazil puk do ochranné sítě a následuje další komerční přestávka.

35:10
    Veleno sice tečoval puk po střele od modré čáry, ale Jarry opět stačil včas zareagovat a podržel svůj tým dalším zákrokem!
    35:10 I s tečovaným pukem si Jarry věděl rady.

35:17
    Detroit se sice dostává do střel, stejně jako nyní, ale ty zatím nepřináší žádný úspěch.

35:30
    Posléze zavítal kotouč jen do řad diváků a následuje buly ve středním pásmu.

35:42
    Ani tentokrát to není gól a to už se domácí radovali! Po přihrávce z levé strany se puk odrazil od Terryho pouze do pravé tyče!
    35:42 Kotouč se od Terryho odrazil jen do tyče.

36:06
    Poté si Jarry poradil i s další střelou od modré čáry a následuje další vhazování.

36:18
    Detroit právě vstřelil branku!
    Tentokrát už je to branka po drtivém tlaku domácích a je tak zasloužená! TREVOR HAMILTON vystřelil od modré čáry přesně do pravé šibenice chumlem hráčů, kteří se snažili kotouč tečovat a nyní už byl i Jarry krátký! Asistence: Dennis Cholowski, Matt Ford.
    36:18 Trevor HAMILTON - 1:1

37:10
    Hosté se provinili pouze zakázaným uvolněním a hra se opět přesune před svatyní Jarryho.

37:50
    Hostující obránce zblokoval křížnou přihrávku domácích do ochranné sítě a bude tak následovat buly před bránou Jarryho.

38:34
    Red Wings pokračují v tlaku jako před vstřelenou brankou, ale tentokrát se nedostali do zakončení.

39:03
    Následně to byl Adam Johnson, který předjel domácího obránce, ale následně vypálil z úhlu jen vedle brány.

39:25
    Oleksiak vystřelil nepříjemnou ránu od modré, která se poodrážela, ale nakonec skončila jen vedle domácí svatyně.

39:45
    Puk skončil po zblokované střele jen v ochranné síti a Pittsburgh mají poslední možnost ohrozit domácí svatyni.

40:00
    Stav po druhé třetině je nerozhodný.

Druhá třetina je u konce a konečně jsme byli svědky gólů. Do druhé dvacetiminutovky vstoupil Pittsburgh parádně, když se už po osmnácti vteřinách prosadil Derek Grant střelou z první. Poté už to byli ovšem domácí, kteří se dostali do velkého tlaku, ve kterém zvonila i tyč nebo se zaskvěl fantastickým zákrokem Jarry, ovšem ve 37. minutě přišlo srovnání, jelikož Trevor Hamilton vystřelil zpoza modré čáry přesně do pravé šibenice.

Střely ve druhé třetině: Detroit 19:6 Pittsburgh

Další třetina začne přibližně v 03:27.

40:01

40:48
    Rasmussen se dostal s pukem až do zakončení, ovšem hostujícího brankáře nepřekonal a následně dostal trochu pěstí do obličeje od J. Johnsona.

41:51
    Penguins začínají novou akci zpoza své brány, ale následně se provinili jen ofsajdem při přechodu přes modrou čáru.

42:09
    Jarry nyní měl trochu problémy, když se pozdě vrátil z výletu, kdy chtěl odpálit puk za bránou, ale nakonec následnou střelu chytil do lapačky.

43:06
    Domácí šli do přečíslení 2 na 1, ale Megan to nevymyslel dobře a jeho přihrávku zblokoval hostující obránce.

43:48
    Opět to byl Megan, který se dostal kolem obránce až do zakončení, ale Jarry jeho pokus vyrazil.

44:09
    Posléze domácímu hráči ujel kotouč, který skončil v moci Jarryho a následuje buly před bránou Pittsburghu.

44:33
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Lafferty – 2 min., sekání).

45:05
    Domácí už jsou nastěhováni v pásmu soupeře, ale po zmatku u brankoviště nakonec odpálili obránci Pittsburghu puk do bezpečí.

45:51
    Hostující obránce zblokoval přihrávku před bránu a Penguins tak dostali puk ze svého pásma.

46:33

46:47
    Detroit je i ve třetí třetině o něco lepším týmem, ale nynější přesilová hra nepřinesla nic moc velkého.

47:43
    Sateri raději skryl kotouč pod svou lapačku a následuje komerční přestávka.

48:06
    Simon se dostal z pravé strany do zakončení, ale zamířil jen vedle pravé tyče.

49:02
    Hosté jdou podruhé v dnešním utkání do vedení! RYAN HAGGERTY jen tak vypálil z levé strany, ale jeho pokus letěl přesně do pravé šibenice a Sateri se pouze ohlédl! Asistence: Calen Addison.
    49:02 Ryan HAGGERTY - 1:2

50:00
    Blesková odpověď domácích, která netrvala ani minutu! Jensen vypálil z pravé strany, ale Jarrymu vypadl puk, čehož si nevšiml a tak kotouč dorazil do prázdné svatyně JUSSI JOKINEN. Asistence: Nick Jensen, Christoffer Ehn.
    50:00 Jussi JOKINEN - 2:2

50:46
    Domácí drží kotouč v pásmu soupeře a budou chtít dnešní utkání vyhrát.

51:09
    Nyní je hra přerušena, jelikož kotouč skončil mimo hrací plochu.

51:35
    Red Wings mají stále puk u svých holí ve třetině soupeře, ale Jarry si poradil s následnou střelou z levé strany.

52:15
    Dnešní utkání se nám rozproudilo až ve třetí dvacetiminutovce a nyní jsou k vidění i menší strkanice.

52:40
    Střela Jokinena byla sražená vedle brány a u puku jsou Penguins.

53:09
    Sateri musel být ve střehu, jelikož přišlo zakončení hostujícího hráče, které domácí brankář vyrazil mimo svou bránu.

53:49
    Schultz si nyní připsal velmi dobrý hit uprostřed hrací plochy.

54:25
    Nyní se bojuje o kotouč za bránou Detroitu, ale následně jej získali hosté, kteří se ale dostali jen do svého pásma.

54:42
    A hosté budou hrát přesilovou hru, ovšem nyní to ještě zkouší v šesti.

54:50
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Witkowski – 2 min., hákování).

55:36
    Hosté nyní získali třetí přesilovou hru v dnešním utkání, ale následná střela Schultze skončila jen v moci Sateriho.

55:43
    Posléze přišla další střela hostujícího hráče z levé strany, ale i tentokrát vyrazil puk betonem Sateri.

56:21
    Pittsburgh sice uzavřel soupeře ve třetině, ale následná střela letěla jen vedle brány a následně skončil puk ve středním pásmu.

56:50

57:04
    Hosté dál pokračují v tlaku, i když se hraje 5 na 5 a následně měli domácí obrovské štěstí, jelikož zazvonila tyč po střele J. Johnsona!

57:33
    Poté už se domácí vysvobodili a unavená čtveřice společně s Witkowskim mohla vystřídat.

58:06
    Penguins ovšem mají stále kotouč na svých holích a pokračují v tempu jako v přesilové hře a chtějí rozhodnout toto utkání už v základní hrací době.

58:37
    Střela Shultze od modré ale nic velkého nepřinesla, jelikož jí Sateri viděl a taky chytil do lapačky.

59:05
    Hosté dominují od přesilové hry a opět mají puk pod svou kontrolou.

59:31
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Schultz – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

60:00

Ve třetí třetině vstřelila obě mužstva opět po jedné brance a následuje tak prodloužení. V 50. minutě šel Pittsburgh opět do vedení, když Ryan Haggerty prostřelil domácího brankáře pokusem do pravé šibenice, ale o padesát osm vteřin později srovnal Jussi Jokinen, který dorážel kotouč do prázdné brány po vyražené střele Jansena. V prodloužení bude Detroit pokračovat v přesilové hře.

60:01

60:10
    Detroit se sice dostal dopředu, ale posléze skončil puk jen v moci Jarryho.

60:22
    Larkin zlomil hru při střele zpoza modré čáry, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.

60:41
    Ani následná střela ale neletěla na bránu Penguins. Poté sice letěla rána na svatyni Jarryho, ale ten jí dokázal vyrazit.

60:58
    Oddechový čas pro domácí.

61:31

61:32
    Je rozhodnuto! V přesilové hře už to sice nebylo, jelikož zrovna Schultz odjížděl z trestné lavice. Nejprve nastřelil Cholowski levou tyč, po které se puk odrazil k Larkinovi, který našel u brankoviště volného MICHAELA RASMUSSENA a ten dorazil kotouč do odkryté brány! Asistence: Dylan Lorkin, Dennis Cholowski.
    61:32 Michael RASMUSSEN - 3:2

Je konec. Detroit dnes nakonec zvítězil 3:2 v prodloužení nad Pittsburghem.
    Ve 4. minutě byl Adam Johnson v šanci, ovšem s tou si poradil Howard. V polovině třetiny mohl Ford uklízet kotouč do odkryté brány, ale puk netrefil. Do druhé dvacetiminutovky vstoupil Pittsburgh parádně, když se už po osmnácti vteřinách prosadil Derek Grant střelou z první. Poté už to byli ovšem domácí, kteří se dostali do velkého tlaku, ve kterém zvonila i tyč nebo se zaskvěl fantastickým zákrokem Jarry, ovšem ve 37. minutě přišlo srovnání, jelikož Trevor Hamilton vystřelil zpoza modré čáry přesně do pravé šibenice. V 50. minutě šel Pittsburgh opět do vedení, když Ryan Haggerty prostřelil domácího brankáře pokusem do pravé šibenice, ale o padesát osm vteřin později srovnal Jussi Jokinen, který dorážel kotouč do prázdné brány po vyražené střele Jansena. A nakonec v prodloužení rozhodl po minutě a půl Michael Rasmussen, kterému předložil Larkin skvělou přihrávku a domácí útočník jen uklízel puk do prázdné brány.

Tři hvězdy utkání:
    1. Michael Rasmussen (DET) 1+0
    2. Trevor Hamilton (DET) 1+0
    3. Tristan Jarry (PIT) 44 zák., 3 góly

Československá stopa v utkání:
    Dominik Simon (PIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:48

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:21:39)

Michal Raška

Góly a asistencie: 37. Hamilton (Cholowski, Ford), 50. Jokinen (Jensen, Ehn), 62. Rasmussen (Larkin, Cholowski) – 21. Grant (Simon, Rust), 50. Haggerty (Addison)

Detroit Red Wings: Howard (30. Sateri) – Cholowski, Hicketts, DeKeyser, Jensen, Hamilton, Saarijarvi – Bertuzzi, Larkin, Mantha – Rasmussen, Veleno, Abdelkader – Jokinen, Ehn, Terry – Ford, Megan, Witkowski

Rozhodca: Corey Syvret, Brian Pochmara – David Brisebois, Brad Kovachik