Akhisarspor – FK Krasnodar 0:1 (kon.) | Besiktas – Sarpsborg 3:1 (kon.) | Genk – Malmö 2:0 (kon.)
Lazio – Limassol 2:1 (kon.) | Marseille – Frankfurt 1:2 (kon.) | Fehérvár – Borisov 0:2 (kon.)
Solún – Chelsea 0:1 (kon.) | Rapid Viedeň – S. Moskva 2:0 (kon.) | Rennes – Jablonec 2:1 (kon.)
Sevilla – Liége 5:1 (kon.) | Villarreal – Rangers 2:2 (kon.) | D.Kyjev – Astana 2:2 (kon.)
Larnaca – Zürich 0:1 (kon.) | Arsenal – Vorskla Poltava 4:2 (kon.) | Celtic – Rosenborg 1:0 (kon.)
D. Záhreb – Fenerbahce 4:1 (kon.) | Dudelange – AC Miláno 0:1 (kon.) | Kodaň – Zenit 1:1 (kon.)
Razgrad – Leverkusen 2:3 (kon.) | Olympiakos – Real Betis 0:0 (kon.) | Lipsko – Salzburg 2:3 (kon.)
Slavia – Bordeaux 1:0 (kon.) | Lisabon – Karabach 2:0 (kon.) | Trnava – Anderlecht sk 1:0 (kon.)
FC Sevilla
5:1 (2:1)
Standard Liége
Štvrtok 20.09.2018, 18:55Európska liga • Skupina J

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:55.

Vitajte pri online textovom prenose. Na rade je druhá európska súťaž teda Európska liga. Skupinu J otvorí stretnutie medzi FC Sevilla a Standard Liége. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18:55.

FC Sevilla:
    Španielsky zástupca si musel účasť vybojovať hneď cez tri predkolá. V prvom si poradili s Újpest jednoznačne 4:0 a 3:1. Nasledoval Zalgiris, ktorý taktiež nebol problémom a po víťazstvách 5:0 a 1:0 sa stretli s českým zástupcom Sigmou Olomouc, kde sa po výsledkoch 3:0 a 1:0 tešili z postupu do hlavnej súťaže. V domácej súťaži sa im však zatiaľ nedarí a určite ich nepovzbudila ani víkendová prehra na vlastnom štadióne s Getafe 0:2.

Standard Liége:
    Belgický zástupca to tento rok skúšal v predkole Ligy Majstrov, no tam im stopku vystavil Ajax Amsterdam, po výsledkoch 2:2 a 0:3. Naďalej sú však súčasťou Európskej ligy, kde budú môcť potvrdiť svoju nespornú kvalitu. Vo víkendovej previerke na túto súťaž na domácom ihrisku privítali Charleroi a zrodila sa bezgólová remíza. V tabuľke im momentálne patrí až 6. pozícia s čím istotne nie sú spokojní.

Oba tímy sa tak budú v tomto duely snažiť napraviť nevydarený štart do ligovej sezóny, pričom favoritom zostáva Sevilla, ktorá ma bohaté skúsenosti z tejto súťaže. Ak ste fanúšikom európskeho futbalu, určite si tento duel nenechajte ujsť.

FC Sevilla: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas, Banega, Amadou, F. Vázquez, Arana – Promes, Ben Yedder.
    Náhradníci: Soriano – Roque, Nolito, André Silva, Sarabia, Gnagnon, Aleix Vidal.

Standard Liége: Ochoa – Cavanda, Luyindama Nekadio, Laifis, Fai – Vanheusden – Cimirot, Djenepo, Marin, Sá – Carcela-González.
    Náhradníci: J-F. Gillet – Agbo, Kosanović, Emond, Pocognoli, Lestienne, Balikwisha.

Rozhodca: Mežeika – Šimkus, Kazlauskas.

Hráči spoločne s rozhodcami už nastupujú na hraciu plochu a zápas tak o malý okamih začne.

1

1
    Výkop mali futbalisti Seville. Domáci sa predstavia v bielej kombinácii, zatiaľ čo hostia zvolili čierne dresy.

2
    Žltú kartu dostáva Ibrahim Amadou (FC Sevilla).

3
    Hostia tak mali k dispozícii priamy kop. Rozohral ho Carcela-Gonzalez, no Vaclík s jeho zakončením nemal žiadne problémy.

3
    Žltú kartu dostáva Moussa Djenepo (Standard Liége).

4
    Štandardná situácia aj na opačnej strane, tentokrát ešte z lepšej pozície. Benega však loptu poslal iba ponad bránu.

5
    Domáci sa dostávajú opäť ku lopte a okamžite začínajú kombináciu pred pokutovým územím hostí. Tí sa bránia iba za cenu rohového kopu.

6
    S týmto rohom si hostia dokázali poradiť a loptu má vo svojej moci brankár Ochoa, ktorý ju posiela ďaleko na polovicu súpera.

7
    Ďalšia možnosť domáceho celku, ktorý bude mať k dispozícii ďalší priamy kop v blízkosti pokutového územia.

8
    Sevilla dala gól!

Loptu si opäť postavil ÉVER BANEGA, no tentokrát to trafil fantasticky a domáci sa tak ujímajú rýchleho vedenia.
    8. Éver Banega (SEV) - 1:0

9
    Sevilla dosiahla vytúžený prvý gól a hostia tak budú musieť zabrať ak chcú dnes bodovať. Pri lopte však sú futbalisti v bielych dresoch.

10
    Teraz sa na polovicu súpera dostali aj hostia, no tam o loptu okamžite prišli a vhadzovať budú domáci.

11
    Nepríjemný súboj, po ktorom na zemi ostáva ležať Amadou a bude potrebovať pomoc lekárskeho tímu.

12
    A s týmto francúzskym futbalistom to nevypadá vôbec dobre a zdá sa, že dnešný zápas pre neho skončil.

13
    Pri lopte sú hostia, ktorí kombinujú na vlastnej polovici a snažia sa nájsť cestu ako ohroziť bránu Vaclíka.

14
    Hostia stále pri lopte a využívajú fakt, že domáci ešte nemali možnosť striedať a tak stále hrajú v desiatich.

15
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Ibrahim Amadou, prichádza Roque.

16
    Fai teraz zastavil útok domácich iba za cenu faulu a Sevilla sa tak po dlhšom čase dostáva ku lopte.

17
    Vázquez to vyskúšal strelou spoza pokutového územia, no jeho zakončeniu chýbala potrebná presnosť. Odkopávať od brány tak bude Ochoa.

18
    V týchto momentoch sa hrá vyrovnaný futbal, pričom sa hostia snažia o vyrovnanie, no proti sú dobre napadajúci domáci futbalisti.

19
    Akcia domácich sa končí nepresným pasom a tak si loptu k odkopu už stavia Ochoa, ktorý ju pošle na polovicu súpera.

20
    Do zakončenia sa dostal aj striedajúci Roque, no jeho ľavačka zamierila iba mimo tri žrde.

21
    Domáci budú mať k dispozícii rohový kop, ktorý svojou aktivitou na krídle vybojoval Navas.

22
    Tento center našiel v pokutovom území Vázqueza, ktorý volejom triafa iba dobre postaveného Ochou.

23
    Promes sa snažil uvoľniť v krídelnom priestore, no tam ho dobre odzbrojili hosťujúci hráči.

24
    V polovici prvého polčasu je stále vo vedení Sevilla, ktorá v týchto momentoch nechce požičať loptu svojmu súperovi.

25
    Ďalšia akcia hosťujúceho celku bola zastavená postranným rozhodcom, ktorý signalizuje ofsajdové postavenie.

26
    Hostia teraz dobre napádali a vybojovali si tak rohový kop.

27
    Z toho však žiadne nebezpečenstvo nehrozilo a navyše sa hostia dopustili faulu a pri lopte sú tak hráči v bielom.

28
    Lopta doputovala až k domácemu brankárovi Vaclíkovi, ktorý sa tak ujme rozohrávky tejto akcie.

29
    Hra sa teraz odohráva predovšetkým v strede ihriska, kde oba celky zvádzajú boj o loptu, pričom sa ani jednému tímu nedarí vytvoriť si šancu.

30
    Tvrdý súboj, po ktorom bude Djenepo potrebovať starostlivosť lekárskeho tímu. Zdá sa však, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v dnešnom zápase.

31
    Veľa nepresností na oboch stranách. Vhadzovať však budú hostia, ktorí sú usadení na polovici súpera.

32
    Žltú kartu dostáva Roque (FC Sevilla).

33
    Štandardná situácia hostí sa končí strelou spoza pokutového územia. Tú však ešte stihol stečovať jeden z domácich a tak bude Standdard rozohrávať roh.

34
    Nádejná situácia sa črtala pre hostí, ktorých však zastavil postranný rozhodca zdvihnutou zástavkou.

35
    Promes dobre potiahol loptu pred pokutové územie tam však už nedokázal adresovať presnú prihrávku na svojho spoluhráča.

36
    Vhadzovanie domácich, ktorí sa konečne začali prezentovať zvýšenou aktivitou.

37
    Črtala sa šanca na vyrovnanie pre hosťujúci celok, no na poslednú chvíľu dokázal sklzom zasiahnuť jeden z domácich obrancov a celú akciu tak prerušil.

38
    Žltú kartu dostáva Simon Kjaer (FC Sevilla).

39
    Domáci sa museli brániť priamemu kopu. Ten však odohrali iba na rohový kop a tak je tu ďalšia príležitosť pre hostí.

39
    Standard Liége dal gól!

A je vyrovnané. Hostia rozohrali rohový kop na krátko. Nasledoval center do pokutového územia, kde sa lopta dostala až k úplne osamotenému MOUSSOVI DJENEPOVI, ktorý prízemnou strelou prekonáva Vaclíka.
    39. Moussa Djenepo (STA) - 1:1

41

Neuveriteľný záver prvého polčasu. Domáci okamžite odpovedajú na vyrovnávajúci gól. Loptu si na hranici šestnástky prebral FRANCO VÁZQUEZ a ľavačkou aj za pomoci žrde nedal šancu bezmocnému brankárovi hostí.
    41. Franco Vázquez (SEV) - 2:1

42
    Hostia sa tak z vyrovnaného priebehu netešili dlho a takmer okamžite inkasovali druhý gól. Takýto futbal sa určite páči aj fanúšikom na tribúnach.

43
    Ešte stále sú tu však posledné minúty tohto polčasu, v ktorých môžu oba celky ešte pridať nejaký ten gól.

44
    Domácim druhý gól psychicky pomohol a opäť sú na koni. Ďalšiu ich akciu však poľahky dokázal zlikvidovať Ochoa.

45
    Nadstavovať sa budú ešte dve minúty.

45+1
    Aj v nadstavenom čase sú aktívnejší domáci futbalisti, no po centri z krídelného priestoru má loptu v moci brankár Ochoa.

45+2
    Posledná minúta už nič zaujímavé nepriniesla a tak sa z vedenia môžu tešiť futbalisti Seville.

45+2

Sledovali sme mimoriadne zaujímavý priebeh tohto stretnutia. Skóre otvoril už v 8. minúte skvelým priamym kopom Banega. Potom sa hra vyrovnala, čo využili hostia na vyrovnanie, keď sa v 39. minúte dobre dokázal zorientovať hosťujúci Djenepo. O dve minúty však udreli opäť domáci, keď presne zamieril Vazquez, ktorý tak stanovil konečné skóre tohto polčasu. Druhý polčas začne približne v 19:58.

46

46
    Hneď z úvodu druhého polčasu to strelou z diaľky skúšal Djenepo, no jeho pokus nebol presný.

47
    Pri lopte sú stále hosťujúci futbalisti, ktorí tak jednoznačne naznačujú, že dnes sem prišli bodovať.

48
    Teraz však majú loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti, ktorí začínajú s postupnou kombináciou.

49

Domáci strieľajú tretí gól v zápase. WISSAM BEN YEDDER si výborne nabehol na prízemný center, ktorý už nemal problém usmerniť do brány Ochou.
    49. Wissam Ben Yedder (SEV) - 3:1

50
    Rovnako ako aj prvom polčase tak aj teraz domáci strieľajú rýchly gól a odskakujú tak súperovi na dvojgólový rozdiel.

51
    Domáci teraz kontrolujú priebeh zápasu a nechcú požičať loptu svojmu dnešnému súperovi.

52
    Vhadzovanie v blízkosti pokutového územia Standardu, no tí sa tentokrát dokázali ubrániť. Ochoa tak bude odkopávať od brány.

53
    Banega posielal kolmicu na nabiehajúceho spoluhráča, ten však bol dobre pokrytý a k lopte sa nedostal.

54
    Hostia sa teraz snažili predsadiť kombinačne pred pokutovým územím domácich, no tam o loptu veľmi rýchlo prichádzajú.

55
    Navas to skúšal prízemný centrom, no tentokrát sa Ben Yedder nedokázal uvoľniť a celá akcia sa tak končí odkopom Ochou.

56
    Rovnaká situácia aj na opačnej strane, keď akciu dobre prerušil Vaclík.

57
    Hostia teraz zvýšili svoju aktivitu, no kontaktný gól sa im zatiaľ nepodarilo streliť a skóre je tak nezmenené.

58
    Domáci si teraz pýtali pokutový kop po zákroku na Promesa, no rozhodca ostáva v kľude.

59
    Žltú kartu dostáva Mahdí Carcela-González (Standard Liége).

60
    Domáci si teraz posúvajú loptu v strede ihriska a snažia sa kombinačne prepracovať na polovicu súpera.

61
    Pri lopte sú však opäť futbalisti Standardu, ktorým ostáva záverečných tridsať minút tohto stretnutia.

62
    Striedanie v tíme Standard Liége: z ihriska odchádza Moussa Djenepo, prichádza Maxime Lestienne.

Striedanie v tíme Standard Liége: z ihriska odchádza Orlando Sá, prichádza Renaud Emond.

63
    Dobrá akcia hostí, no po súboji v pokutovom území sa penalta pískať nebude a Standard tak musí skúšať šťastie aj naďalej.

64
    Sevilla sa dokázala usadiť na polovici súpera, kde dobre kombinujú a držia tak loptu ďaleko od Vaclíkovej brány.

65
    Ošetrenie Vanheusdena využívajú oba celky k tomu, aby sa občerstvili a získali tak energiu na záverečné minúty.

66
    Obraz hry sa nemení, pri lopte sú stále domáci, ktorí sa nikde neponáhľajú a strážia si dvojgólové vedenie.

67
    Séria tvrdých súbojov pred pokutovým územím Seville, po ktorých loptu vybojovali na svoje kopačky hostia.

68
    Emond to skúsil strelou spoza pokutového územia, no jeho zakončeniu chýbala presnosť aj razancia.

69
    Hostia vysunuli svoje napádania ešte vyššie, no obrancovia domácich si s týmto pressingom dokázali poradiť.

70

Zdá sa, že je rozhodnuté. Domáci dobre zabojovali na polovici súpera, kde sa do úniku dostal WISSAM BEN YEDDER a ten už vedel, čo treba urobiť a pripisuje si druhý presný zásah.
    70. Wissam Ben Yedder (SEV) - 4:1

71
    Domáci tak strieľajú už štvrtý gól v tomto zápase a nezadržateľne tak smerujú za tromi bodmi.

72
    Hostia sa snažia o okamžitú odpoveď, no ich zakončenie je opäť nepresné a tak bude Vaclík odkopávať od brány.

73
    Vanheusden fauloval Vazqueza a Sevilla tak bude zahrávať pokutový kop.
    73. Christian Luyindama Nekadio (STA)

74
    Žltú kartu dostáva Zinho Vanheusden (Standard Liége).

74

K realizácii pokutového kopu sa postavil ÉVER BANEGA. Ten poslal prízemnú strelu, ktorej stranu Ochoa dobre odhadol, no tento pokus bol dostatočne razantný a skončil v sieti.
    74. Éver Banega (SEV) - 5:1

75
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Franco Vázquez, prichádza Pablo Sarabia.

76
    Domáci sa v týchto momentoch futbalom bavia, čo potvrdzuje aj pohľad na informačnú tabuľu, kde svieti skóre 5:1!

77
    Domáci opäť pri lopte a určite sa budú snažiť o strelenie gólu a nebudú chcieť zápas iba dohrávať.

78
    Striedanie v tíme Standard Liége: z ihriska odchádza Mahdí Carcela-González, prichádza Uche Henry Agbo.

79
    A možnosť domáceho celku aj na šiesty gól. Loptu si dobre prebral Promes, no jeho zakončenie bolo nepresné.

80
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Jesús Navas, prichádza Nolito.

81
    Rohový kop domáceho celku, no obrana hostí bola tentokrát pozorná a dokázala si s touto situáciou poradiť.

82
    Ďalšia z množstva krídelných akcií domáceho celku a hostia sa bránia opäť iba za cenu rohového kopu. Ani z toho však gól nebude.

83
    Ben Yedder mohol zkompletizovať hattrick, no jeho zakončenie tentokrát zamierilo iba mimo tri žrde brány Ochou.

84
    Domáci búšia do hostí čo to ide, no tí sa s vypätím všetkých síl ešte ubránili pred šiestym presným zásahom.

85
    A navyše prichádza aj útočný faul Štandardu, ktorý tak odovzdávajú loptu domácim futbalistom.

86
    Obrovská šanca striedajúceho Sarabiu, ktorý dostal dobrú nahrávku na úroveň pokutového bodu, no jeho zakončenie nebolo dôrazné a Ochoa vyráža na roh.
    86. Pablo Sarabia (SEV)

87
    S tým si obrana domácich poradila. Následná akcia Seville je prerušená kvôli ofsajdu.

88
    Zápas sa už bude zrejme len dohrávať a lopta sa prevažne pohybuje v strede ihriska.

89
    Hostia ešte vyrazili do útoku, no tam po nepresnom centri o loptu prichádzajú a budú sa tak musieť brániť.

90
    Ďalší rohový kop domácich, no obrana Standardu je v pozore a nepripúšťa tak navýšenie náskoku.

90
    Nolito teraz zahodil nemožné, keď zbytočne vyčkával so zakončením a nechal tak vyniknúť Ochou.

90+1
    Nadstavovať sa budú dve minúty.

90+2
    V poslednej minúte sa do zakončenia ešte dostal Sarabia, no skóre sa už meniť nebude.

90+2

Druhý polčas tohto stretnutia priniesol strelecké hody v podaní domáceho celku. V 49. minúte zvýšil náskok Ben Yedder. Ten istý hráč skóroval aj v 70. minúte, čím definitívne rozhodol o zápase. O päť minút neskôr Sevilla zahrávala penaltu a Banega sa nemýlil, čo bola aj zároveň posledná zmena skóre. Tri body si tak do tabuľky skupiny J pripisuje Sevilla. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:53:28)

Pavel Pytliak

Góly: 8. Banega, 41. F. Vázquez, 49. Ben Yedder, 70. Ben Yedder, 74. Banega (pen.) – 39. Djenepo

Karty:   2. Amadou (SEV), 32. Roque (SEV), 38. Kjaer (SEV) – 3. Djenepo (STA), 59. Carcela-González (STA), 74. Vanheusden (STA)

FC Sevilla: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C) (80. Nolito), Banega, Amadou (15. Roque), F. Vázquez (75. Sarabia), Arana – Promes, Ben Yedder.

Standard Liége: Ochoa – Cavanda, Luyindama Nekadio, Laifis, Fai – Vanheusden – Cimirot, Djenepo (62. Lestienne), Marin, Sá (62. Emond) – Carcela-González (C) (78. Agbo).

Rozhodca: Mežeika – Šimkus, Kazlauskas