Novosibirsk – Jekaterinburg 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.)
Riga – D. Moskva 4:2 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec sk 2:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Severstaľ Čerepovec
Utorok 11.09.2018, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

Slovan dnes potešil svojich fans, keď základ víťazstva položil v druhej tretine. Hostia v tej tretej znížili pri hre štyroch proti trom, naviac sa však nezmohli. Čiliak dnes vychytal dva body, raz mu pomohla žrď, aj keď treba pochváliť celý tím v belasých dresoch. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Zach Boychuk a Marek Čiliak. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 4:12, celkom 20:29. Hostia odišli do šatne za potlesku tribún a diváci si teraz užijú tradičnú ďakovačku so svojim tímom. Dobrú noc z Bratislavy želá Vladimír Korduliak. (20:55:54)

59:59
    Vhadzujeme v strednom pásme, je po zápase.

59:42
    Ashton sa z pravej strany natlačil s pukom až na Čiliaka, zoči-voči brankárovi belasých neuspel, Čiliak ho vychytal!

59:39
    Furch opäť na striedačke.

59:23
    Slovan poslal puk do stredného pásma, hostia späť pod tlakom a vyrobili ofsajd. Furch sa vrátil medzi žrde.

58:59
    Furch na striedačke, Severstaľ hrá power-play bez gólmana.

58:59
    Oddychový čas hostí, ktorí sa snažia čo to vymyslieť na záver tretej tretiny.

58:36
    Slovan drží hostí na dištanc od Čiliaka, Severstaľ sa nevie dostať von z obranného pásma.

57:35
    Karlin zahral s pukom pri signalizovanom ofsajde a čiarový to správne posúdil ako úmyselné hranie, vhadzujeme po pravej ruke Furcha.

57:09
    Slovan poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Čiliaka.

56:53
    Emócie na tribúnach, puk už bol v strednom pásme, ofsajd hostí, ktorí sa snažia dostať belasých pod tlak.

56:08
    Kulda nahadzoval puk pred bránku, Stránsky bol tiesnený a puk skončil v rohu klziska.

55:16
    Klok poslal puk na tribúnu, vylučovať nebudeme, hlavný tam videl teč hráča v bielom drese.

54:48
    Švarný s prehľadom, najskôr založil akciu belasých, ktorú nepresnou prihrávkou pokazil Virta, potom Ivan na ľavom kruhu pred Čiliakom zobral puk Vovčenkovi.

53:10
    Gélinas vystrelil od modrej, Furch puk zrazil dole na ľad pred seba, pritiahol si ho hokejkou a schoval pod svoju rukavicu.

52:04
    Zacharčuk sa natlačil z pravej strany s pukom až do bránkoviska a vystrelil, Čiliak poslal puk späť do hry a defenzíva domácich poslala Zacharčuka na ľad.

50:52
    Vovčenko od modrej a následne z ťažkého uhla z ľavej strany Geraskin, ktorý trafil pravú žrď Čiliakovej bránky!

50:47
    Teraz už hostia mierili medzi tri žrde, Čiliak v pokľaku pri ľavej žrdi puk kryje vo svojom náručí.
    50:21 Carter Ashton spálil nemožné

50:21
    Boychuk z ľavej strany nabil po ľade na tutovku Ashtonovi, ktorý minul odkrytú časť Čiliakovej bránky!

49:21
    Nahodený puk od modrej Čiliak poslal na ochranné sklo, hostia bojujú o puk v zóne domácich.

47:56
    Domáci v plnom počte, Slovan to prežil bez ujmy a drží nádej na zisk dvoch bodov.

47:47
    Vovčenko pálil z ľavého kruhu, Čiliak puk vyrazil pred seba a následne hlavný hru prerušil, ani sám neviem, prečo. Vhadzujeme po pravici Čiliaka.

46:55
    Severstaľ nezvládol prechod do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie.

46:23
    Slovan vyhodil puk von z pásma, hostia budú musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.

45:56
    Taffe za podrazenie dve minúty, hostia dostali ponuku na vyrovnanie.

45:10
    Malevič to skúsil od modrej a potom Geraskin z ľavého kruhu, oba puky Čiliak pohodlne poslal späť do hry.

43:25
    Hrnka spoza kruhov svojim pukom opečiatkoval len ochranné sklo, Slovan naďalej v pásme hostí.

42:18
    Akcia belasých zastavená na modrej pre ofsajd.

42:00
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

41:01
    Puk skončil na striedačke hostí, hra musela byť prerušená.
    40:42 Zach Boychuk - 2:1

40:42
    Severstaľ Čerepovec dal gól!
    Severstaľ posadil domácich na kolotoč a na puk ZACHA BOYCHUKA, ktorý strieľal z pravého kruhu, bol Čiliak prikrátky. Asistencie: Matej Stránsky a Carter Ashton.

40:04
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dve minúty pre Gélinasa, Slovan ide do troch.

40:01
    Červený a Kuľaš po dve minúty za hrubosť, keď sa pobili po klaksóne, tretinu začíname štyria proti štyrom.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:17.

V druhej tretine sme videli dva góly a oba do siete hostí, pričom ten druhý musel potvrdiť videorozhodca duelu. Hostia reklamovali zrejme kontakt Grmana s Furchom, ten však prišiel v okamihu, keď už bol puk v sieti. Slovan hral pozorne v defenzíve a Severstaľ sa snažil tvoriť hru. Belasí sa ujali vedenia gólom v presilovke, aby potom pridali po krásnej akcii aj druhý puk do siete Furcha. Po klaksóne sa pobili Červený a Kuľaš, obaja inkasujú po dvojke. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 9:8.

40:00
    39:27 Adam Liška - 2:0

39:27
    Slovan Bratislava dal gól!
    Krásna akcia belasých, Lunter z pravej strany puk poslal za kruh, odkiaľ pálil ADAM LIŠKA a puk od korčule Maleviča skončil v sieti Furcha. Budeme však telefonovať do Moskvy. Po porade gól platí. Asistencie: Mário Lunter a Mário Grman.

38:40
    Chipchura nabil od kruhu na modrú Gélinasovi, ktorý vystrelil príklepom, Furch poslal puk späť do hry.

37:48
    Slovan hrá na istotu, Severstaľ musí tvoriť hru, zatiaľ sa mu to veľmi nedarí.
    35:46 Jurij Trubačov sa o vyrovnanie nepostaral

35:46
    Slovan pozorný v defenzíve, Trubačov zakončil kombinačnú akciu hostí strelou z medzikružia, Čiliak puk poslal na ochrannú sieť.

33:59
    Hrnka vystrelil príklepom z ľavého kruhu, Furch vykorčuľoval z bránky a cez svoju hruď poslal puk späť do hry.

33:46
    Domáci v plnom počte, zmena skóre sa neudiala.

32:50
    Červený zachytil puk v obrannom pásme, vytiahol ho do útočného a získal pre domácich cenné sekundy z oslabenia.

31:55
    Chipchura v individuálnej akcii neuspel z pravej strany od kruhu, Furch poslal puk späť do hry a Severstaľ vyrazil do akcie.

31:46
    Za vyhodenie puku na trestnú usadol Hrnka, presilovka pre hostí.

31:40
    Malá skrumáž pred Čiliakom, Ashton neuspel a tak sa zmena skóre neudeje.

28:48
    Domáci v plnom počte, Severstaľ hral dobre svoju presilovku, Slovan mu efektný palebný priestor neposkytol.

27:54
    Dvakrát preveril Kornejev Čiliaka, ten druhý pokus z ľavého kruhu mal oči, Čiliak puk cez hokejku poslal späť do hry.

26:48
    Grman za držanie Rybina inkasuje dvojku, hostia dostali zadarmo presilovku, keďže bol puk v útočnom pásme belasých na hokejke domácich a faul v obrannom pásme. Aj samotný Grman sa svojmu vylúčeniu začudoval.
    25:12 Matúš Sukel' - 1:0

25:12
    Slovan využíva svoju presilovú hru, z ľavého kruhu poslal puk pred bránku Virta, hráč hostí chcel puk poslať do bezpečia, no od hokejky MATÚŠA SUKEĽA puk končí v bránke Furcha. Asistencia: Patrik Virta.

24:29
    Prerušenie hry a vhadzujeme v strednom pásme, predtým sme videli prihrávku Červeného ponad bránku spoza bránky pred bránkovisko, správneho adresáta však nenašla.

23:12
    Za útok na hlavu a krk Veriovkin inkasuje dve minúty a osobný trest, presilovka pre Slovan.

22:41
    Zacharčuk vystrelil od kruhu z ľavej strany, Čiliak puk vyrazil pred seba, aby vzápätí zlikvidoval dorážku Boychuka, Slovan dostal puk pod kontrolu.
    21:58 Maxim Rybin vs. Marek Čiliak

21:58
    Z pravej strany od bránkovej čiary dostal puk na palicu pred bránkovisko Rybin, vystrelil z prvej, Čiliak v pokľaku puk kryje do náručia.

20:43
    Lunter sa mohol zapísať do listiny strelcov, jeho pohotový puk z medzikružia Furch predsa len poslal na pravú stranu k mantinelu.

20:33
    Úvodné nahodenie hostí do brejku a zakázané uvoľnenie, sťahujeme sa pred Furcha.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:21.

V prvej tretine sme gól nevideli, Čiliak však ukázal pár pekných zákrokov, ktorými podržal domácich. Hrali sme aj presilovky a to na oboch stranách, hostia dve, Slovan jednu, bez zmeny skóre. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 7:9.

20:00
    19:59 Lukáš Klok sa o gól do šatne nepostaral

19:59
    V závere tretiny sa domáci postarali o vzruch na tribúnach, Furch zmenu skóre nepripustil a ideme do šatní.

19:14
    Teraz sa proti pravidlám previnili hostia, vhadzujeme v strednom pásme.

18:43
    Geraskin sa zatočil s pukom v pásme domácich a po veľkom oblúku vystrelil z vrcholu ľavého kruhu švihom, Čiliak v pokľaku puk poslal späť do hry a napokon to belasí v defenzíve zvládli.

16:37
    Slovan do akcie nemohol, čiarový ju zastavil pre ofsajd.

15:40
    Z medzikružia Malevič prestrelil bránku domácich, puk skončil na ochrannom skle, hostia stále s pukom v pásme domácich.

15:06
    Vzduchom letiaci puk smerom k bránke domácich Čiliak ihneď schoval do svojej lapačky.

14:43
    Zacharčuk vystrelil z ľavého kruhu a puk smeroval medzi tri žrde, pohotový Čiliak ho poslal späť do hry, Karlin sa však k dorážke už nedostal, pokryla ho defenzíva v belasých dresoch.

14:20
    Hostia v plnom počte, ani Slovan sa o zmenu počas početnej výhody nepostaral.

14:14
    Hostia sa vybrali do útoku, strela od modrej bola nepresná, Čiliak sa prizeral, ako puk míňa jeho bránku.

13:42
    Gélinas si to namieril s pukom na hokejke vpred, od modrej vystrelil príklepom, Furch cez vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť.

12:46
    Domáci v plnom počte, Slovan to pokojne ubránil, ba naopak, mohol aj skórovať.

12:20
    Kornejev dostal dvojku za držanie, hrať budeme štyria proti štyrom.
    12:20 Lukáš Klok vs. Dominik Furch

12:20
    Slovan sa dostal do brejku a akciu zakončil strelou z vnútornej strany ľavého kruhu Klok, Furch ho vychytal, no budeme vylučovať.

11:49
    Ďalší puk až za bránkou hostí, po prestriedaní pôjde do akcie Severstaľ.

11:24
    Slovan vyhral buly a puk poslal von cez všetky čiary, získal tak sekundy zo svojho oslabenia.

11:18
    Stránsky mal gól na palici, vystrelil z medzikružia, Čiliak natiahol ruku a puk schoval vo svojej lapačke.
    11:18 Andrej Meszároš vs. Igor Geraskin

10:46
    Meszároš opustil hraciu plochu na dve minúty za vrazenie, Severstaľ bude hrať presilovku.

10:37
    Trochu nepresností sme videli v tejto fáze hry, a to na oboch stranách, brankári prácu nemali.

08:32
    Slovan kombinoval s pukom v zóne súpera, nepresnou prihrávkou od bránkovej čiary smerom na modrú sa sám pripravil o útočné pásmo.

07:22
    Kudako poslal po ľade puk od ľavého kruhu na Čiliaka, Marek cez hokejku poslal puk za svoju bránku a tam zvádzajú oň boj chlapci z oboch táborov.

06:59
    Šimun vystrelil švihom spoza pravého kruhu, Furch natiahol ruku a puk schoval vo svojej rukavici.

06:05
    Videli sme rýchlu akciu Severstaľu, zakončenie však bolo nepresné, aj keď prihrávka z pravého kruhu pred bránku nemala chybu.

05:46
    Červený sa dostal s pukom cez útočnú modrú, jeho puk zablokoval hráč hostí a hostia sa poľahky zmocnili puku.

04:37
    Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie pohodlne ubránil.

04:14
    Vovčenko od kruhu našiel diagonálou na modrej Maleviča, ten vystrelil švihom, Čiliak svojou hokejkou puk poslal do rohu klziska.

03:16
    Druhé vyhodenie puku z obranného pásma belasých, od Furcha bude začínať akcia hostí.

02:37
    Vzájomné spoznávanie sa na ľade máme za sebou, prvé prerušenie hry a trest pre hráčsku lavičku, trest odsedí Buc, presilovka pre hostí v úvode zápasu.

00:01

Príjemný podvečer z Arény Ondreja Nepelu vám želám, dnes to Slovan rozbalí proti Severstaľu, kto z koho? To budeme vedieť cca. za 150 minút.

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Sukueľ – Buc, Šimun, Hrnka

Severstaľ Čerepovec:

Rozhodca:

Hofman, Bondar – Sadovnikov, Sazonov.

HC Slovan HC Slovan svoj úvodný domáci zápas v novej edícii KHL nezvládol a podľahol hráčom Lokomotivu Jaroslavľ 1:4, na rad prichádza Severstaľ Čerepovec a pre belasých možnosť na reparát.

Severstaľ Čerepovec – hokejový klub datuje vznik v roku 1956. Dvakrát menil svoj názov, súčasný Severstaľ platí od roku 1994. V histórii klubu hráči vybojovali v najvyššej súťaži roku 2001 bronzové medaily, o dva roky neskôr, v roku 2003 skončili na striebornej priečke. KHL hráva klub od jej vzniku, v prvých dvoch ročníkoch sa do play-off súťaže neprebojoval. V ďalších dvoch ročníkoch sa hráči ruského klubu do play-off prebojovali, no svoje účinkovanie ukončili v prvom kole, v oboch sezónach boli nad ich sily hráči Atlant Mytišči, obe série skončili 2:4 na zápasy. V piatej sezóne zaznamenal klub svoj najväčší úspech, v play-off v prvom kole prešiel hladko cez Lokomotiv Jaroslavľ, sériu zvládol 4:1 na zápasy. V druhom kole ich čakal silný protivník, SKA Petrohrad zvíťazil v sérii 4:0 na zápasy. Severstaľ tak obsadil v jednotlivých ročníkoch KHL postupne 17., 18., 10., 11. miesto. V piatej sezóne Severstaľ zaznamenal najväčší úspech klubu a bolo z toho pekné 8. miesto. V šiestej aj siedmej sezóne to však bolo opäť bez účastí v play-off súťaže a konečné účtovanie znamenalo 18. priečku. V ďalších dvoch o nič lepšie, opäť bez play-off a v konečnom hodnotení klubov 27. a 23. miesto. V ostatnej edícii KHL sa Severstaľ prebojoval do play-off súťaže, v prvom kole však bol nad jeho sily armádny SKA Petrohrad a séria skončila 0:4 na zápasy. V konečnom hodnotení klubov Čerepovec zaknihoval 16. miesto.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Severstaľ Čerepovec a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 26. Sukel' (Virta), 40. Liška (Lunter, Grman) – 41. Boychuk (Stránský, Ashton)

HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Sukeľ – Buc, Šimun, Hrnka
    Severstaľ Čerepovec: Furch (Artamkin) – Kulda, Kuľaš (A), Veriovkin, Kornejev, Kudako, Malevič, Syčuškin – Stránsky, Boychuk, Ashton – Geraskin, Trubačov (A), Vovčenko – Bumagin, Jašin, Rybin (C) – Zacharčuk, Karlin, Monachov – Lapin

Rozhodca: Hofman, Bondar – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 5.162