Taliansko – Česko 80:87 (kon.)
Taliansko
80:87 (15:22, 40:48, 55:63)
Česká republika
cz Piatok 07.09.2018, 17:30 • Edel-optics.de Arena, Hamburk • Basketball Supercup – Hamburk • Semifinále

Česká republika poráží Itálii 87:70, zítra si zahraje finále s lepším z dvojice Německo-Turecko. Nejlepší střelci: Sacchetti 17, Datome 14, Melli 9 – Veselý 19, Hruban 15, Satoranský 14. Díky za pozornost, přeji pěkný zbytek pátečního večera. (19:26:36)

Konec zápasu. (80:87)

39:42
    Tomáš Satoranský proměňuje dva trestné hody, poté dává rychlé dva body Melli. (78:83)

39:40
    Češi rychle faulovali, Cinciarini dává dva trestné hody. (78:83)

39:15
    Abass fauloval Jana Veselého. Následně dává trojku s klaksonem Tomáš Satoranský! Velmi důležitá trojka! (76:80)

38:55
    Melli dává pouze jeden trestný hod! (74:80)

38:55
    Přísný faul Jana Veselého, Melli bude střílet dva trestné hody. (74:80)

38:35
    Bohačík minul svou střelu, následně fauluje Pumprla. (74:80)

38:17
    Faulovaný proměnil pouze jeden trestný hod. Pumprla doskakuje! (74:80)

38:17
    Cinciarini byl v nájezdu faulován, dva trestné hody pro Itálii. (74:80)

38:10
    Oddechový čas pro domácí. (74:78)

38:01
    Veselý dává dva trestné hody. Češi opět vedou o šest bodů. (74:78)

37:58
    A opět dávají Italové dva body, prosadil se Melli. (74:78)

37:05
    Datome si zkušeně poradil a dává dva body pro Itálii. V dnešním zápase již zaznamenal 14 bodů. (70:78)

36:28
    Jan Veselý dává dva důležité body! (70:76)

36:20
    Abass si udělal prostor a z odskoku snižuje. (68:76)

35:15
    Martin Kříž proměnil jednu šestku. Český tým vede o 8 bodů. (68:75)

34:11
    A na to reaguje Ronen Ginzburg. Oddechový čas pro Českou republiku. (68:75)

34:11
    Nepozornost v české obraně trestá Sacchetti, prosazuje se trojkou. (65:75)

33:59
    Italové snižují na rozdíl 10 bodů. (63:73)

33:29
    Sacchetti dává i trestný hod. (61:73)

33:29
    Sacchetti dává trojku s faulem. Fauloval Vojtěch Hruban. (57:73)

33:20
    Satoranský proměňuje těžkou střelu. (57:71)

33:02
    Oddechový čas pro hosty. Prozatím nejlepší střelci zápasu: Datome 12 – Veselý 15, Hruban 15. (57:71)

33:02
    Vojtěch Hruban se snažil najít Jana Veselého, vše přečetla italská obrana, která míč odráží do autu. (57:71)

31:52
    A také Italové dávají trojku. Prosadil se Saccetti, syn hlavního kouče Italů. (55:71)

31:42
    A opět Vojtěch Hruban v akci! Prosazuje se za tři body. (55:68)

31:05
    A Tonut fauloval na druhé straně Vojtěcha Hrubana, který proměnil dva trestné hody. (55:66)

31:02
    Italové dobře zakombinovali, Tonut se však pod košem neprosadil. (55:66)

30:32
    Peterka dává jeden trestný hod. (55:66)

30:32
    Jan Veselý shodil míč Martinu Peterkovi, kterého fauloval italský hráč. Mladý pivot bude střílet dva trestné hody. (55:63)

30:05
    Úvodní pokus Tomáše Satoranského nebyl úspěšný. (55:63)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (55:63)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. Češi půjdou do poslední čtvrtiny s dvouciferným náskokem. (55:63)

29:56
    Češi měli poslední čtyři vteřiny na útok. Z odskoku se neprosadil Vojtěch Hruban. (55:63)

29:31
    Datome nebyl ze středu šestky úspěšný. Po další střele však doskakuj a dává dva body. (53:63)

27:38
    Čechům se v posledních minutách nedaří v útoku. Následně Jakub Šiřina ztrácí míč. (53:63)

27:15
    Abass našel pod košem Melliho, italský pivot neměl se problém se zakončením. (50:63)

26:48
    Jakub Šiřina skvěle našel přihrávkou o zem Patrika Audu, který úspěšně zakončuje za dva body. (50:63)

26:32
    Abass dává oba trestné hody. Italové snižují na 13 bodů. (50:63)

26:30
    Jakub Šiřina neproměnil svojí první střelu v utkání. Následně byl faulován v nájezdu Abass. Faulovaný bude střílet dvě šestky. (49:63)

26:11
    Ten obě šestky proměňuje. Italové ještě budou rozehrávat ze strany hřiště. (49:63)

26:11
    Nesportovní faul na české straně. Provinil se Jan Veselý, dva trestné hody bude střílet Vitali. (47:63)

26:05
    Jan Veselý dva oba trestné hody. (47:61)

26:05
    Italové faulovali Jana Veselého. Český pivot bude střílet dva trestné hody. (47:61)

25:49
    Oddechový čas pro Českou republiku. (45:61)

25:49
    Melli se pod košem prosazuje přes Patrika Audu. (45:61)

25:35
    A to už neplatí. Datome dává tři body. (42:61)

25:01
    Čechům se daří v obraně, Itálie zaznamenala ve třetí čtvrtině pouhé dva body! (42:61)

23:53
    Oddechový čas pro domácí. (42:59)

23:53
    Vojtěch Hruban zakončuje smečí. Češi odskočili na rozdíl 15 bodů! (40:57)

23:20
    Filloy fauluje v útoku. Následně se pod košem prosadil Tomáš Satoranský. (40:52)

22:57
    Satoranský nahazoval Audovi na smeč, který byl ve výskoku faulován. (40:52)

22:20
    První koš ve druhém poločase si také připisuje Itálie. (40:52)

22:05
    Z rychlého protiútoku se prosazuje Patrik Auda. (40:50)

22:00
    Vojtěch Hruban minul tříbodovou střelu, dopíchnul však Jan Veselý. (40:48)

21:16
    Dobrá obrana českého týmu, Italové se po 24 vteřinách nedokázali prosadit. Útočit bude Česká republika. (40:48)

20:16
    Martin Kříž po ztrátě fauloval, na svém kontě má již čtyři osobní chyby. (40:48)

20:01
    Itálie má k dispozici první útok. (40:48)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (40:48)

Díky famózní první patnáctiminutovce, v níž Lvi vedli už o 20 bodů, vede reprezentace v poločase utkání nad Itálií 48-40!

Nejlepším střelcem Itálie je prozatím Datome s 9 body. Český tým vede Jan Veselý taktéž s 9 body. Další střelci: Sacchetti 8, Abass 7, Aradori 6 – Hruban 8, Bohačík 7, Hruban 7, Peterka 7.

Druhý poločas přibližně začne ve 18:32 hodin.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (40:48)

19:59
    Nepozornost na české straně trestá Abass, který uzavírá první poločas. (40:48)

19:40
    Na druhé straně se prosazuje Datome. (36:48)

19:31
    Vojtěch Hruban proměnil dlouhou střelu za tři body. (36:45)

19:01
    Tomáš Satoranský se prosadil pod košem. (36:45)

18:55
    Za tři body se prosazuje Abass. (33:43)

18:05
    Veselý dává jeden trestný hod, následně doskočil Martin Peterka. (32:42)

18:05
    A to se povedlo, o vynikající práci na útočném doskoku se postaral Jan Veselý. 213 centimetrů vysoký pivot bude střílet dva trestné hody. (32:42)

18:02
    Čechům zbývá na zakončení pouhých pět vteřin. (32:42)

17:49
    Sacchetti snižuje na rozdíl devíti bodů. (32:42)

17:49
    Sacchetti vybojoval další dva trestné hody. Přísný faul byl odpískán Pavlu Pumprlovi. Dva trestné hody pro Itálii. (31:42)

17:35
    Martin Kříž fauloval Sacchettiho, který šťastný odhoz proměnil. Následně dává jeden trestný hod. (28:42)

17:30
    Oddechový čas si bere český trenér Ronen Ginzburg. (28:42)

17:25
    Satoranský proměňuje pouze jeden trestný hod. (26:41)

17:25
    Tomáš Satoranský si šikovně naskočil při střele do hráče, který ho fauloval. Jediný český zástupce v NBA bude střílet dva trestné hody. (26:41)

17:15
    Vojtěch Hruban chtěl najít pod košem Veselého, přihrávka však byla vypíchnuta. (26:41)

17:02
    Aradori proměnil dva trestné hody, fauloval Jan Veselý. (23:41)

16:00
    Veselý se pod košem neprosadil. (23:41)

14:24
    Češi donutili Italy až za 24 vteřinovým limitem. Skvělá obrana českého týmu. (17:35)

14:00
    Oddechový čas pro domácí. (17:35)

13:40
    Až napodruhé se prosadil italský Datome. (17:35)

12:31
    Krásná týmová akce! Martin Peterka se prosadil po akci Jana Veselého. (17:35)

12:20
    Cinciarini najel pod koš, kde hledal Datomeho, přihrávka se mu však nepovedla. Útočit bude český tým. (17:33)

12:05
    Sacchettti nedává střelu z odskoku. (17:33)

11:49
    Bohačík dává svou druhou trojku, asistoval mu Tomáš Satoranský. Češi vedou o 16 bodů. (17:30)

11:02
    Jaromír Bohačík vybídl Blake Schilba k trojce a ten dává! (15:27)

10:50
    Blake Schilb vystihl přihrávku italského týmu a v nájezdu dává dva body. (15:25)

10:22
    Jan Veselý je na čáře trestného hodu úspěšný. (15:25)

10:22
    Satoranský neproměnil trojku, doskočil však Jan Veselý, který bude střílet dva trestné hody. (15:23)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (15:23)

Češi jsou po první čtvrtině jasně lepším týmem. Hrají týmověji, na kontě mají deset doskoků.

10:00
    První čtvrtina skončila. (15:22)

9:59
    Biligha snižuje v poslední vteřině na 15:23. (13:22)

9:17
    Biligha se pod košem neprosadil. Češi vedou o 10 bodů! (13:22)

9:04
    Faulovaný proměňuje trestný hod. (13:22)

9:04
    Martin Peterka si vyvěsil italského obránce a dává koš s faulem. (13:20)

8:31
    Blake Schilb najel do středu koše a dává. (13:18)

8:20
    Schilb se snažil najít Patrika Audu pod košem, od kterého se však míč odráží do autu. (13:18)

8:00
    Český tým si bere oddechový čas. (12:18)

8:00
    Italové dávají první trojku. Prosadil se Vitali. (9:18)

7:45
    Auda proměnil pouze jeden trestný hod. (9:17)

7:45
    Patrik Auda byl faulován a bude střílet dva trestné hody. (9:17)

7:30
    Sachetti dává koš s faulem. Následně proměnil trestný faul. (6:17)

7:02
    Pavel Pumprla našel v nájezdu Peterku, který neproměnil tříbodovou střelu. (6:17)

6:32
    Tomáš Satoranský se prosazuje střelou z rohu šestky. (6:17)

5:30
    Uprostřed hřiště fauluje Cinciarini Pumprlu. (6:15)

5:25
    Češi ztrácí míč. Na hřiště se dostává Blake Schilb. (6:15)

5:20
    Cinciarini se prosadil v nájezdu. (6:15)

5:02
    Oddechový čas si bere tým Itálie. (4:15)

4:49
    Tomáš Satoranský krásně našel Pavla Pumprlu, který dává dva body. (4:10)

4:00
    Italové se poprvé prosazují ze hry. 4:10 (4:10)

3:15
    Datome proměnil pouze jeden trestný hod. (4:10)

3:15
    Vojtěh Hruban fauluje při střelbě Datomeho, který bude střílet dva trestné hody. (1:9)

1:45
    Aradori proměňuje pouze jeden. (1:5)

1:45
    První faul si připisuje Martin Kříž, Aradori bude střílet dva trestné hody. (0:5)

1:30
    Jan Veselý dává dva body smečí. (0:5)

1:05
    Vojtěch Hruban otevírá zápas trojkou. (0:3)

10:00
    Na úvodní rozskok se postavil Biligha a Jan Veselý (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Nominace české basketbalové reprezentace na turnaj v Hamburku:

Tomáš Satoranský (Washington/USA), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral (Nymburk), Jaromír Bohačík (Nymburk), Vojtěch Hruban (Nymburk), Pavel Pumprla (Nymburk), Lukáš Palyza (Olomoucko), Blake Schilb (Chalons-Reims/Francie), Petr Šafarčík (Kolín), Patrik Auda (Pistoia/Itálie), Martin Kříž (Nymburk), Martin Peterka (Nymburk), Jan Veselý (Fenerbahce/Turecko)

Dobrý den, dnes je na programu semifinále SuperCupu v německém Hamburku, kde český tým změří síly s Itálií. Druhé semifinále si zahraje domácí Německo proti Turecku. Zápasy o umístění se odehrají v sobotu, o třetí místo v 17:30 hodin, finále od 20:00 hodin. Český tým se bude připravovat na pokračování kvalifikace Mistrovství světa. Kvalifikační okno začne příští čtvrtek v Pardubicích, kde Česká republika vyzve silné Rusko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Milan Stehura

Taliansko: Aradori, Biligha, Vitali, Melli, Candi, Filloy, Tessitori, Cinciarini, Flaccadori, Abass, Tonut, Burns, Sacchetti, Datome
    Česká republika: Satoranský, Veselý, Schilb, Šiřina, Vyoral, Bohačík, Hruban, Pumprla, Palyza, Šafarčík, Peterka, Auda, Kříž
    Štvrtiny: 15:22, 25:26, 15:15, 25:24