Venlo – Heerenveen 1:1 (kon.) | Excelsior – Den Haag 2:4 (kon.) | Eindhoven – Willem II 6:1 (kon.)
Sittard – Utrecht 1:1 (kon.)
VVV Venlo
1:1 (0:1)
SC Heerenveen
cz Sobota 01.09.2018, 18:30 • Seacon Stadion – De Koel, Venlo • Holandská Eredivisie • 4. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi v tuto chvíli loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (20:24:21)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:15.

Je dobojováno! Toto utkání moc vzrušení a útočného fotbalu nenabídlo, ale přece jenom jsme se dočkali dvou branek. Nejprve se prosadili hosté zásluhou Lammerse, který se trefil v prvním poločase. V tom druhém hosté trochu polevili a to se vymstilo. V 69. minutě skóroval střídající Joosten, který ustanovil konečný výsledek.

90+3

90+2
    Oba týmy hrají v nastavení velmi opatrně. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by stále aspoň bod z toho zápasu.

90+1
    Rozhodčí tohoto zápasu nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Právě Opoku se dostal k hlavičce, kterou ovšem namířil pouze vedle branky. Warner Hahn bude odkopávat od své branky.

89
    Hraje se až v tuto chvíli, kdy nám do konce základní hrací doby zbývá minuta. Jonathan Opoku vybojoval pro svůj tým rohový kop.

88
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Arber Zeneli, přichází Jordy Bruijn.

87
    Moreno Rutten dostal na pravé straně při svém průniku křeče. Rozhodčí kvůli tomuto hráči přerušil hru.

86
    Domácí tým si drží míč pod svou kontrolou a postupnou kombinací se dostává na polovinu soupeře.

85
    Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby tohoto zápasu. Poslední minuty patři Venlu, dokáže toho využít?
    83. Hostující brankář podržel svůj tým.

83
    Warner Hahn doslova vzal svůj tým z lopaty hrobníka, když třikrát dokázal vyrazit nebezpečné střely domácího týmu.

82
    Lars Unnerstall se po rohovém kopu dostal do menšího konfliktu s Thorsbym, který musel ukončit až hlavní sudí.

81
    Lars Unnerstall se vytáhnul proti střele z levé strany, kterou vytlačil nad svou branku. Heereveen bude rozehrávat rohový kop.

79
    Dnešní utkání sleduje 6 235 diváků.

78
    Utkání se pomalu blíží do svého závěru. Ve Venlu se stále hraje nerozhodně. Dozajista nás čeká velmi zajímavý závěr tohoto zápasu.

76
    Domácí hráči signalizují ruku v pokutovém území, ale rozhodčí je jiného názoru. Hra bude pokračovat za průběžného stavu 1:1.

75
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Michel Vlap, přichází Mitchell van Bergen.

74
    Heereveen je i nadále dost zaskočený a nedokáže si udržet míč pod kontrolou. Podaří se Venlu vstřelit další branku?

73
    Z přímého kopu nic zásadního nebylo. Až centr z druhé strany se povedl, jenže následná hlavička skončila na boční síti.

73
    Venlo bude mít k dispozici standardní situace v blízkosti pokutového území soupeře. Uvidíme, co z této šance vzejde.

72
    Venlo jako by svou vyrovnávací brankou ožilo a hostující tým má dost práce, aby toto nadšení před vlastní brankou krotil.

71
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Peter van Ooijen, přichází Tino-Sven Sušić.
    69. Patrick JOOSTEN - 1:1

69
    Venlo právě vstřelilo branku!
    Domácí tým začal konečně hrát a vyplatilo se to. Navíc tohle byl geniální tah trenéra, který poslal PATRICKA JOOSTENA na hrací plochu a ten mu za toto střídání poděkoval vyrovnávací brankou. Právě domácí útočník se dostal k odraženému míče a nekompromisně poslal míč za záda hostujícího brankáře – 1:1.

68
    Zápas plyne dál a dál. Ve Venlu se stále nemění průběžný výsledek tohoto zápasu. Ke kýženým třem bodům jsou blíže stále hostující hráči.

65
    Tohle se hostům moc nepovedlo. Warner Hahn odkopnul míč pouze do země nikoho. Zbytečná ztráta míče pro Heereveen.

64
    Roel Janssen si skvěle odkrokoval pronikajícího soupeře a jeho následnou střelu ihned zablokoval. Parádní obranná práce tohoto domácího zadáka.

63
    Venlo se pokouší držet míč na svých kopačkách a to se jim také daří. Uvidíme, kde tato jejich kombinace povede.

62
    Žlutou kartu dostává Moreno Rutten (VVV Venlo).

60
    Rozehrávka standardní situace byla mířena někde na hranici pokutového kopu, ale tam byli pouze hostující obránci, kteří míč odvrátili do bezpečí.

59
    Žlutou kartu dostává Morten Thorsby (SC Heerenveen).

58
    Morten Thorsby dostal nabito od svého spoluhráče, ale domácí branku neohrozil. V ohrožení byli pouze diváci za brankou, kde míč směřoval.

57
    Juki Kobajaši se vložil do akce svého týmu a nakonec ji také celou ukončil. Tohle hosty netrápí, jelikož i nadále drží míč.

56
    Nepovedený nákop jednoho z obránců skončil až u domácího brankáře Unnerstalla, který vzápětí vrací míč zpět do hry.

55
    Heereveen se dostal k míči a prozatím volí rozehrávku na své polovině. Jediný Ralf Seuntjens napadá jejich rozehrávku.

54
    Domácí fanoušci se opět začínají probouzet a ženou své miláčky do útoku. Čas se Venlu bude čím dál více krátit.

53
    Arber Zeneli se toho nebál a nemířil si to do pokutového území. Tam ovšem jeho celá akce skončila, utnul ji odkop domácího obránce.

52
    Peter van Ooijen se napřáhnul ke střele z voleje, kterou poslal vysoko nad branku. Míč skončil až za tribunou na parkovišti.

51
    Morten Thorsby si vyšlápnul na domácího hráče. Rozhodčí musí u postranní čáry řešit menší roztržku mezí oběma hráči.

50
    Domácí trenér měl určitě v kabině nějakou tu řeč, jenže zatím nějak nepůsobí. Venlo hraje pořád stejný fotbal.

49
    Ten byl rozehrán velice dobře, ale pro domácího brankáře to byla lahůdka. Pro míč si v pohodě došel a ihned rozehrál.

48
    Tohle zatím nebude ohrožení branky, ale přece budou hosté zahrávat svůj první rohový kop v zápase.

47
    Druhý poločas začal tam, kde první skončil. Heereveen se ihned vydal do útoku, aby se pokusil vstřelit druhou branku.

46
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Martin Samuelsen, přichází Patrick Joosten.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

Rozhodčí odpískal konec prvního poločasu, který moc nenadchnul. Heereveen byl po celou dobu tohoto dějství lepším týmem. Odměnou za aktivitu byla branka ve 32. minutě, kdy se pěknou střelou trefil Sam Lammers. Tato branka je zatím jediná, která v tomto utkání padla. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, na který Vás srdečně zvu.

45
    Rohový kop nepřinesl nic zásadního pro branku SC. Hosté si s tímto rohem dokázali poradit a míč odkopli do bezpečí.

44
    Jonathan Opoku následně vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Venlo má na konci poločasu velkou šanci ohrozit hostující branku.

43
    Venlo mělo k dispozici slibnou šanci, kterou ovšem neskutečně zazdilo nepřesnou diagonálou na Jonathana Opokua.

42
    Peter van Ooijen se dostal přes dva obránce, ale ten třetí už byl nad jeho síly. Heereveen je zatím v defenzivní práci velmi dobrý.

41
    Daniel Höegh skvěle přečetl hru soupeře a předskočil domácího útočníka. Heereveen opět získal míč pod svou kontrolu.

40
    První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Ve vedení jsou zatím hosté, kteří vedou zásluhou Sama Lammerse.

39
    Domácí VVV je v útoku zatím dost bezzubé. Možné šance by tam byly, ale jejich útočníci mají slabou podporu od své záložní formace.

38
    Rozhodčí na malý moment přerušil utkání, protože se zdálo, že jeden z domácích potřeboval ošetření. Nakonec to vypadá, že postižený hráč bude moct pokračovat v zápase bez lékařského ošetření.

37
    Arber Zeneli zkusil přešlapovačku, ale při pokusu o ní ho zklamal míč, který odskočil mimo jeho dosah. Heereveen ovšem zůstává u míče.

36
    Jonathan Opoku doslova zahodil nabídnutou příležitost. Místo přihrávky na úplně volného spoluhráče zvolil radši střelu, kterou poslal do boční sítě.

35
    Deset minut zbývá do konce prvního poločasu. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdeme do šaten za tohoto stavu, který je příznivější pro hostující celek.

34
    Uvidíme, jak se úvodní branka promítne do dalšího průběhu zápasu. Prozatím to vypadá, že to žádný účinek mít nebude. Heereveen stále kombinuje.
    32. Sam LAMMERS - 0:1

32
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Jak jednoduchý může být fotbal. SAM LAMMERS dostal přihrávku na hranici pokutového území, míč si zpracoval, otočil a posléze nechytatelně vypálil. Jeho střela se ještě odrazila od tyče do branky. Lars Unnerstall byl bez šance – 0:1.

31
    Ralf Seuntjens dotíral na odražený míč, ale při snaze o zpracování si pomohl nedovoleným zákrokem. Akce Venla je u konce.

30
    Centr z pravé strany musel řešit až domácí brankář, který si zakřičel a následně polapil míč.

29
    Zatím tento zápas je jako hra kočky s myší. Jeden tým nahání toho druhého, ale nikde to prozatím nevede.

28
    Domácí tým je čím dál více drzejší, aspoň tedy co se týče útočení. Jenže tento jejich útok ukončil rozhodčí, který viděl ofsajdové postavení jednoho z nich.

27
    Venlo se vydalo do útoku, který nevyšel. Toho se snažili využít hosté, kteří zaútočili do otevřené obrany. To také posléze nevyšlo podle představ.

26
    Zápas může být pro fanoušky nudný, ale diváci přímo na stadionu se baví po svém. Ve Venlu panuje velmi dobrá atmosféra.

25
    Hostující kombinace končí útočným faulem, který měl na svědomí Michel Vlap. Míč putuje na kopačky domácích.

24
    Obraz si se stále nemění, Venlo je nastěhované na své polovině a brání. Nacož Heereveen obléhá svou kombinací domácí vápno.

22
    Sam Lammers se v pokutovém území dostal ke střele, ale ta byla ihned zablokována. Lars Unnerstall byl bez práce.

21
    Držení míče po úvodních dvaceti minutách: 35% – 65%.

20
    Toto utkání zatím moc vzrušení nenabídlo. Snad se to postupem čase bude zlepšovat. Blížíme se do druhé polovinu tohoto poločasu.

18
    Venlo se dnes bude spoléhat na protiútoky, který ovšem hosté zatím dobře pokrývají. Možná to bude tím, že do protiútoku míří málo útočníků.

17
    Ben Rienstra to myslel dobře, když vyslal křižnou přihrávku na levou stranu. Jenže přihrávka byla na spoluhráče velmi rychlá.

16
    Míč putuje z jedné strany na druhou. Hráči Heereveenu si úspěšně přihrávají a domácí pouze stínují.

15
    Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání, které zatím mnoho vzrušení nepřineslo. Heereveen je aktivní, ale ze svého tlaku nedokáže nic vytvořit.

14
    Lars Unnerstall je v úvodních minutách pod velkým tlakem, ale i v tuto chvíli svou práci zvládnul.

12
    Heereveen i nadále drží míč a postupnou kombinací se dostává na polovinu VVV. Hráči Venla se opět zatahují se všemi hráči.

11
    Zeneli se nedohodnul na přihrávce pro svého spoluhráče, proto míč skončil v zámezí. Tohle bude autové vhazování pro domácí Venlo.

10
    Až v tuto chvíli musel dát Warner Hahn pozor, ale nakonec nemusel zasahovat. Míč plachtil vysoko nad jeho branku.

9
    Hostující brankář je prozatím bez větší práce, jelikož se Venlo snad dvakrát dostalo před jeho branku. Heereveen zatím v tomto zápase hraje lépe.

7
    Arber Zeneli se toho nebál a přímo ohrozil domácího brankáře. Ten si připsal veledůležitý zákrok u své pravé tyčky.

6
    Jerold Promes ukončil postup svého soupeře dalším domácím faulem. Heereveen má k dispozici standardní situaci.

5
    Heerenveen se postupnou kombinací dostává až na domácí polovinu. Venlo brání všemi hráči, nikdo z nich ani hostující rozehrávku nenapadá.

4
    V úvodních minutách jsou na míči více hráči Heereveenu, domácí Venlo je dost pasivní a čeká na svou šanci na vlastní polovině.

3
    Zdhlouvavá rozehrávka se brankáři hostí málem vymstila. Pří odkopu byl ale faulován a rozhodčí odpískal útočný faul.

2
    Úvodní akce se VVV nepodařila. U míče jsou hosté, jmenovitě brankář Warner Hahn, který s rozehrávkou nikde nespěchá.

1
    Domácí tým, který dnes hraje ve žlutočerné kombinace rozehrál toto utkání. Hosté z Heerenveenu hrají ve své typické modrobílé kombinaci.

1

VVV Venlo: Unnerstall – Rutten, Promes, Röseler, R. Janssen – van Ooijen, Post, R. Seuntjens – Jornell Grot, Opoku, Samuelsen.
    Náhradníci: D. van Crooij, Verbong – Dekker, van Bruggen, Korkmaz, Linthorst, van Dijck, T.-S. Sušić, Steijn, Roemer.

SC Heerenveen: Hahn – Floranus, Höegh, Bulthuis, Pierie – Thorsby, B. Rienstra, Kobajaši – Vlap, S. Lammers, Zeneli.
    Náhradníci: Bednarek, Doornbusch – Naess, Rojas, Schmidt, R. Kongolo, Woudenberg, Mihajlović, van Amersfoort, Bruijn, van Bergen.

24. 11. 2012 • Venlo – Heerenveen 1:1

Hosté z Heerenveenu mají podobný start do sezóny jako jejich dnešní soupeř, ale rozhodně jejich ambice sahájí výše než jenom o boj o udržení. Tento tým by se měl pohybet na rozmezí play-off o evropské poháry a výš.
    Heerenveen také začal novou ligovou sezónou výhrou 3:2 proti Zwolle, poté remizovali 1:1 s Vitesse. Jenže minulý týden to bylo opravdová podívána, ale se špatným koncem pro Heerenveen, který prohrál 3:5 s Feyenoordem.

VVV Venlo

Domácí tým je v letošní sezóně opět pasován jako kandidát na sestup, ale začátek sezóny se zatím daří. Venlo získalo v úvodních třech zápasech čtyři body z devíti možných. Domácí tým začal sezóně proti Willemu, který přehrál těsně 0:1, poté přišla domácí porážka 0:1 s Ajaxem a naposledy z toho byla remíza 1:1 proti Utrechtu.

26. 8. 2018 • Utrecht – Venlo 1:1
    18. 8. 2018 • Venlo – Ajax 0:1
    11. 8. 2018 • Willem – Venlo 0:1
    4. 8. 2018 • Venlo – Volendam 2:0
    30. 7. 2018 • Brémy – Venlo 1:1

Hezký den, po pracovním týdnu tady máme opět víkend a co to tedy znamená? No přece, ligový fotbal! My se v tomto on-line textovém přenose podíváme na zápas mezi VVV Venla, které na svém hřišti přivítá výběr SC Heerenveen. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.