Žilina – Budapešť sk 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Drážďany 1:2 (kon.) | SHK Hodonín – EC-KAC 3:5 (kon.)
MsHK Žilina
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
UTE Újpest Budapešť
Piatok 31.08.2018, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z posledného domáceho prípravného zápasu Žiliny pred štartom novej sezóny. Vlci privítajú na svojom ľade hráčov UTE Budapešť a úvodné buly je v pláne o 17:00.

Žilina má zatiaľ v príprave striedavé výsledky. Tréner Pavel Paukovček skladá mužstvo za pochodu, no jednotlivé formáciu už začínajú mať konkrétne rysy. V mužstve je viacero starších skúsených hráčov (Rudolf Huna, Richard Jenčík), ktorí by mali byť lídrami tímu.
    L. Mikuláš – Žilina 4:4

Zápas sa pod Dubňom teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

MsHK Žilina: Horčička (Mikoláš) – Jankovič, Matejka, Pastor, Piegl, Mendrej, Bagin, Majerčík, Mokrohájsky – Jenčík, Surovka, Huna – Síkela, Húževka, Hvila – Bárta, Ručkay, Beranek – Hrazdíra, Ondruš, Danielčak

Újpest TE: Ágoston (Sila) – Huba, Szaller, Iberec, Nagy, Kiss, Varga, Kovács, Pokornyi – Hebar, Sikorčin, Ropret – Benk, Stefishen, Csanyi – Sági, Nemes, Kocsis – Kovács, Schmál, Szalma.

00:01

04:53
    Žilina dala gól!
    Domáci sa ujímajú vedenia po strele EMILA BAGINA z uhla, puk napokon končí v sieti nešťastného Ágostona. Asistencia: Michal Bárta.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina vedie nad UTE Budapešť 1:0.

07:18
    Vylúčenie v tíme Újpest TE (Huba – 2 min., podrazenie).

09:18
    Hostia v plnom počte.

10:01
    Po polovici prvej tretiny je v Žiline stále stav 1:0.

10:23
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ondruš – 2 min., držanie).

10:30
    Vylúčenie v tíme Újpest TE (Stefishen – 2 min., podrazenie).

10:56
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Matejka – 2 min., napadnutie).

11:32
    Hráči hostí zovreli pri presilovej hre Žilinu v obrannom pásme, niekoľko striel v rýchlom slede za sebou však vyriešil Luboš Horčička.

11:59
    Domáci sa konečne oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary.

12:23
    Žilina so štyrmi hráčmi.

12:30

12:56
    Domáci v plnom počte.

13:19
    Lukáš Hvila skúsil šťastie z pravej strany, no Ágoston bol proti.

13:24
    Újpešť TE dali gól!
    Platí nedáš – dostaneš, rýchle prečíslenie hostí, po prihrávke Taylora Stefishen vyrovnal FERENC KOCSIS. Asistencie: Taylor Stefishen.

14:05
    Hostia stiahli puk za svoju bránku a striedajú svoju formáciu na ľade.

14:40
    Hralo sa pomerne krátko s plným počtom hráčov na ľade, domáci budú hrať znovu v oslabení.

14:50
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hrazdíra – 2 min., podrazenie).

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, v Žiline máme nerozhodný stav 1:1.

15:39
    Hráči Budapešti v obrovskom tlaku pred Lubošom Horčičkom.

15:59
    Domáci však s námahou získali puk a okamžite ho vyhodili cez všetky čiary až za bránku UTE.

16:18
    Dobrá strela obrancu hostí od modrej čiary, všetko však vyriešil pohotový Horčička.

16:50

17:26
    Nahodený puk od modrej čiary šikovne tečoval pred Horčičkom Sikorčin, puk však český brankár v službách Žiliny stihol zachytiť.

18:15
    Hrá sa v pomerne solídnom tempe, opticky navrch majú mierne Žilinčania, ale zatiaľ im to nič nie je platné.

18:45
    Rýchly útok Vlkov so snahou o krížnu prihrávku do voľného priestoru, Ágoston bol pozorný a podržal svoj tím.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:21
    Domáci ešte v závere prvej časti hry budú hrať presilovku, Horčička už mieri na striedačku svojho tímu.

19:44
    Vylúčenie v tíme Újpest TE (Varga – 2 min., hákovanie).

20:00

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 17:45.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov UTE.

20:39
    Žilinčania nakrátko získali puk, no nepodarilo sa im udržať ho v útočnom pásme.

21:10
    Žilinčania s pukom na hokejkách začínali útok z hĺbky vlastného pásma, ich snahu ale zastavil pozorný brankár hostí Ágoston.

21:44

21:45
    V závere presilovej hry strela Lukáša Hvilu z ľavého krídla, puk však minul bránku hostí.

22:10
    Vhadzovanie po pravej ruke Luboša Horčičku.

22:45
    Jakub Emil Mendrej chyboval na útočnej modrej a prišiel o puk. Kovács sa tak mohol rútiť sám na Horčičku, lenže žilinský obranca výborným zákrokom napravil svoje zaváhanie.

23:50
    Rýchly útok Žiliny potiahol Tomáš Pastor a strelou spoza obrancu preveril pozornosť Ágostona.

24:22
    Domáci sa nadýchli k tlaku v týchto momentoch zvierajú hostí vo vlastnom pásme.

24:45
    Snaha hostí o rýchly protiútok končí zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude po pravej ruke brankára Budapešti.

25:01
    Máme za sebou 5 minút druhej tretiny, pod Dubňom máme stále remízu 1:1.

25:36
    Michal Bárta na ľavej strane vycvičil obrancu hostí, prihrávkou na modrú čiaru našiel Mendreja, no delovku žilinského obrancu Óliver Ágoston bez problémov kryl.

26:35
    Hrá sa v dobrom tempe a diváci sa na nudu rozhodne sťažovať nemôžu.

27:01
    Snaha domácich o vedúci gól, Ágoston je však zatiaľ hlavnou prekážkou pre Vlkov.

27:51
    Zmätky pred bránkou Žiliny, puk poskakoval kade tade, no Horčička napokon nemusel zasahovať.

28:25
    Dlho hráme bez prerušenia, oba tímy tak striedajú svoje formácie na ľade počas hry.

28:49
    Tvrdý boj o puk za bránkou hostí, po ktorom nasledoval rýchly útok Žiliny.

29:14
    A v ňom výborná šanca pre Mateja Síkelu, ktorý z dobrej pozície trafil tyč Ágostonovej bránky!

30:01
    V polovici zápasu máme v Žiline stále stav 1:1.

30:45
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Varga – 2 min., podrazenie).

31:10
    Domáci síce hrajú presilovú hru, no zatiaľ sa nedokážu usadiť v útočnom pásme.

31:50
    Po strele žilinského obrancu puk končí v lapačke gólmana maďarského tímu.

32:22
    Peter Húževka príklepom napriahol od modrej čiary, jeho delovka ale minula svoj cieľ.

32:45

33:08
    Žilinský útočník Petr Beránek si s pukom zbehol po ľavej strane a príklepom hľadal medzierku medzi betónmi Ágostona, úspešný však nebol.

34:12
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, na nudu sa dnes však rozhodne sťažovať nemôžeme.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, po góloch Bagina a Kocsisa máme v Žiline stále stav 1:1.

35:18
    Ivan Jankovič sa snažil založiť rýchly útok pre svoj tím, no napokon je z toho útok hostí a bude to i presilovka pre UTE.

35:24
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Matejka – 2 min., podrazenie).

35:59
    Hostia už sú usadení pred Horčičkom, lenže Húževka im zmaril kombináciu a okamžite poslal puk cez všetky čiary.

36:35
    Hráči UTE stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

37:24

37:50
    Domáci potrebovali po skončení hry v oslabení upokojiť situáciu, to sa im však nedarí a hostia sú v pásme pred Lubošom Horčičkom.

38:36
    Herne je to obojstranne vyrovnané, strelecky sú však aktívnejší hostia z Budapešti.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:39
    V úplnom závere druhej tretiny ešte tlak hostí, všetko však rieši Horčička.

39:54
    A na opačnej strane je po snahe Žilinčanov úspešní Óliver Ágoston.

40:00

Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:1. Tretia časť hry sa začne približne o 18.35.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:45
    Domáci začali tretiu tretinu aktívne a sú v útočnom pásme.

41:21
    Konečne vyšla Žilinčanom kombinácia podľa ich predstáv! Spoza bránky nabil Síkela PETROVI HÚŽEVKOVI, ktorý z prvej nedal Ágostonovi šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Matej Síkela, Lukáš Hvíla.

41:59
    Na opačnej strane však nasledoval rýchly útok, Hebar sa natlačil pred Horčičku, no ten bol pozorný.

43:15
    A máme znovu vyrovnané, pretože prečíslenie 2 na 1 zužitkovali hostia priam ukážkovo! Ladislav Sikorčin nabil ANŽEMU ROPRETOVI a Horčička bol bezmocný. Asistencia: Ladislav Sikorčin.

43:59
    Tlak hostí pokračuje aj po vyrovnaní a tí navyše budú hrať presilovú hru.

44:26
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mendrej – 2 min., podrazenie).

44:47
    Domáci získali puk a okamžite ho posielajú až za Ágostona.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny a stav v Žiline je 2:2.

45:23
    Presilová hra hosťom svedčí, no Horčička je zatiaľ na svojom mieste.

46:19
    Vylúčenie v tíme Újpest TE (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

46:42
    Žilinčania musia začínať ďalší útok počas presilovej hry z hĺbky vlastného obranného pásma.

47:21
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk až takmer ku Horčičkovi a okamžite striedajú svoju obrannú formáciu.

47:59
    Formácia Žiliny vedená skúseným Hunom si dokázala vytvoriť tlak, no Ágoston bol stále pozorný.

48:19

48:52
    Tlak domácich hokejistov pokračuje aj po skončení presilovej hry, Ágoston je však stále pozorný.

49:12
    Znovu ďalší pozorný zákrok brankára hostí.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny stav je stále 2:2.

50:38
    Lenže tentoraz Ágoston trošku zaspal a český útočník PETR BERÁNEK si parádnou strelou z pravého kruhu otvára strelecké skóre v žilinskom drese! Asistencie: Jakub Ručkay, Emil Bagin.

51:12
    Hostia sa po inkasovanom góle znovu nadýchli k tlaku, Horčička však odoláva.

51:48
    Domáci hokejisti sú zoradení v strednom pásme a snažia sa hosťom prekaziť snahu o vyrovnanie.

52:29
    V týchto chvíľach už hokejisti UTE Budapešť kombinujú v útočnom pásme, Luboš Horčička ale tentoraz nemusel zasahovať.

53:00
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Síkela – 2 min., podrazenie).

53:34
    Útočnú akciu začínajú hostia až spoza vlastnej bránky.

54:01
    Náznak možného útoku domáceho tímu, forčekujúci Lukáš Matejka sa však cez obrancu hostí nedostal.

54:36
    Puk je znovu za bránkou Ólivera Ágostona.

54:51
    Obrovská šanca Žiliny, Lukáš Hvíla sa od polovice klziska rútil sám na brankára hostí, no puk namieril len do vyrážačky Ólivera Ágostona!

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút a Žilina už vedie 3:2.

55:01

55:47
    Tvrdé boje o puk v útočnom pásme Vlkov, hostia chcú dnes v Žiline aspoň remizovať a naozaj tvrdo bojujú o každý puk.

56:50
    Útočná snaha Žiliny zastavená pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

57:11
    Výborná samostatná akcia Ladislava Sikorčína v drese hostí, ktorý si obhodil žilinského obrancu, pripravil si pozíciu, no Horčička pravým betónom zmaril jeho pokus!

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:50
    V závere zápasu ďalšia presilová hra pre hostí!

58:59
    Tak napokon to presilová hra nebude, Ágoston však už opustil svoju bránku a hostia hrajú power-play!

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:05
    Oddychový čas hostí.

59:55
    Ešte jedno vhadzovanie pred Lubošom Horčičkom.

59:55
    Oddychový čas domácich.

59:55
    Dnešné stretnutie sleduje 124 divákov.

S konštatovaním, že Žilina v prípravnom zápase porazila UTE Budapešť sa vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný víkend. Dočítania priatelia! (19:08:50)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 5. Bagin (Bárta), 42. Húževka (Síkela, Hvila), 51. Beránek (Ručkay, Bagin) – 14. Kocsis (Stefishen), 44. Ropret (Sikorčin)

UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Sila) – Huba, Szaller, Iberec, Nagy, Kiss, Varga, Kovács, Pokornyi – Hebar, Sikorčin, Ropret – Benk, Stefishen, Csanyi – Sági, Nemes, Kocsis – Kovács, Schmál, Szalma