Martičová – Šafářová 0:2 (kon.) | Bouzková – Bogdanová 0:2 (kon.)
Wang – Schmiedlová sk 2:1 (kon.) | Kvitová – Wickmayer 2:0 (kon.)
Bertensová – Plíšková 2:0 (kon.) | Cibulková – Rusová sk 2:1 (kon.)
6 3 6
Anna Karolína Schmiedlová
1
1 6 4
Utorok 28.08.2018, 17:10 • USTA Billie Jean King National Tennis Center, Kurt č. 4 • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Ani Anna Karolína Schmiedlová tak nepostupuje do druhého kola a pridáva sa k nešťastníkom Magdaléne Rybárikovej, Lukášovi Lackovi a Viktórii Kužmovej. V singli tak už máme zastúpenie len v podobe Dominiky Cibulkovej, ktorá sa dostane na kurt čoskoro. Aj z tohto prenosu nájdete náš prenos.

S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (19:22:57)

Koniec zápasu

6:4
    GEM, SET, ZÁPAS Ja-fan Wangová! Čistou hrou ukončila čínska tenistka tento zápas, vyhrala tretí set pomerom 6:4 a po veľkej trojsetovej dráme tak postupuje do druhého kola! Anna Karolína Schmiedlová spravila v rozhodujúcom sete dvojchybu v nesprávny čas, nasledovala strata podania a toto už súperka dokázala využiť. Po prvom sete a v úvode druhého to s Annou vyzeralo zle, ale musíme ju pochváliť za obrat v druhom sete. Na postup to však bolo málo.

40-0
    Tri mečbaly pre Ja-fan Wangovú!

30-0
    Pokračuje priamym bodom a vedie o dva fiftíny. Toto nevyzerá pre slovenskú tenistku dobre.

15-0
    Dôležitý servis zahájila čínska tenistka úspešne, forhendom na čiaru.

5:4
    Koniec prestávky, podávať bude Ja-fan Wang.

5:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4
    A došlo na moje slová! Stačilo jedno zaváhanie na podaní a čínska tenistka získava ideálnu pozíciu na rozhodnutie. Ja-fan Wangová zobrala našej tenistke a za stavu 5:4 bude podávať na celkové víťazstvo! Náročná situácia pre slovenskú reprezentantku.

40-30
    Siedma dvojchyba našej tenistky, takže tu je brejkbal pre jej súperku. Toto ešte môže mať fatálne následky.

30-30
    Anna Karolína Schmiedlová predviedla dobrý nábeh na sieť a je to po 30 na oboch stranách. Takže sme zvedaví, čo bude ďalej nasledovať.

30-15
    Wangovej ďalší presný return a vracia sa späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Slovenská tenistka nezahájila svoj servis úspešne, kedže súperka zahrala presný forhendový return.

4:4
    Ďalším priamym bodom ukončila čínska tenistka túto hru a vyrovnáva stav rozhodujúceho setu na 4:4! Tak, teraz aj každá malé zaváhanie môže mať katastrofálne následky.