Topoľčany – Plzeň 28:33 (kon.) | Tatran Prešov – Karviná 41:27 (kon.)
28:33 (15:17)
Talent tým Plzeňského kraje
cz Nedeľa 26.08.2018, 15:45Česko-slovenský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Přeji krásné nedělní odpoledne, vítejte u souboje o třetí místo v Československém poháru házené. O bronz se utká slovenský celek HK Agro Topoľčany a český tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň.

Talent se loni musel sklonit nad Karvinou, která dominovala, v play-off prohrála jediný zápas a došla si pro pohár českého mistra, Plzeň skončila opět druhá. Západočeši se budou muset obejít bez zkušeného gólmana Jana Štochla, který ukončil kariéru, dvojice Herajt – Šmíd už však také nasbírala v Plzni dostatek zkušeností a v brankovišti by Talent neměl mít problém. Na pravém křídle už však neuvidíme aktivního Davida Poloze, ten odešel za Janem Škvařilem do Švýcarska. Na spojce však Západočeši posílili. Při zranění Jakuba Tonara přivedli do týmu Tomáše Nejdla, Jakuba Doudu a místo Josefa Jonáše se vrátil David Bičiště. Svůj odchod navíc odložili Milan Ivančev a Michal Tonar.

Svůj první duel Plzeň v Česko-slovenském poháru nezvládla a bude hrát jen o bronz. Proti favorizovanému Prešova se držela jen v úvodu, nakonec prohrála vysoko 22:39.

Topoľčany ztratily zápas s Karvinou na konci prvního poločasu. Ze dvougólové ztráty byl rázem výsledek 11:19, na který už slovenský tým nedokázal zareagovat. Sice stahoval, ale nakonec padl 29:33.

HK Agro Topoľčany: A. Králik, P. Králik, Javorček – Briatka, Petrov, Hrozman, Tóth, Michalka, Ivanov, Cigáň, Pechy, Hlinka, Filipeje, Jadroň, Babčan, Žilinčík, Kučer

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Šmíd, Herajt – Douda, Nejdl, Šafránek, Ivančev, Vinkhelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Chmelík, Šindelář, Šíra, Šafář, Wildt.

Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše, duel bude moci odstartovat. Topoľčany hrají v černých dresech, Talent v modrém.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Rozehrávku mají hosté, kteří nyní kombinují a poprvé si osahávají balon. Na spojkách Stehlík, Tonar a Ivančev. (0:0)

1
    Z křídla však zakončoval Chmelík a prosadil se ranou na bližší tyč. (0:1)

2
    Topoľčany odpovídají ranou ze spojky, Cigáň vypálil o zem nechytatelně. (1:1)

2
    Šindelář se prosazuje z pivota, navíc ještě hosté domácí žlutou kartu, konkrétně Ivanov. (1:2)

3
    Dobrý start Plzně, která vyrazila do brejku a Chmelík ho jednoduše proměnil. (1:3)

3
    Technická chyba Slováků. (1:3)

3
    Michal Tonar proskočil po pasu Stehlíka obarnou a využil toho, že defenziva Topoľčan ještě nebyla zformována. (1:4)

4
    První rána skončila na tyči, dorážka domácích už však končí v síti. (2:4)

4
    Ivančev v tísni zakončil jen do brankáře, byl však faulován. (2:4)

5
    Šindelář faulován při zpracování míče, Žilinčík dostává dvě minuty. U míče jsou však Topoľčany. (2:4)

5
    Jadroň se dopustil kroků a Šindelář využil rychlý protiútok, trefil se nad nohu brankáře. (2:5)

6
    Stehlík zablokoval podstřel Cigáně, v kombinaci pokračují domácí. (2:5)

6
    Topoľčany se nakonec prosazují ranou ze spojky, konkrétně Jadroň. (3:5)

7
    Stehlík pokazil přihrávku, ale Herajt vychytal rychlý brejk Topoľčan! A hned vzápětí proskočil obranou Ivančev a Talent tak vede znovu o tři branky. (3:6)

7
    Cigáň se prosazuje parádní ranou ze spojky a je znovu sníženo, Ivančev navíc dostává žlutou kartu. (4:6)

8
    Nejdlova přihrávka mířila do autu, byla však tečovaná, k čemuž se přiznal hráč Topoľčan. (4:6)

9
    Jan Stehlík dokázal prostřelit brankáře podstřelem. (4:7)

9
    Michal Tonar zatáhl Hlinku a dostává dvě minuty. (4:7)

10
    Krásná kombinace Topoľčan do křídla na Cigáně, který se sám proti Herajtovi nemýlil. (5:7)

10
    Hosté sehráli v oslabení kombinaci do křídla, trefuje se Petr Vinkelhöfer. (5:8)

10
    Tentokrát uspělo levé křídlo domácích, je to o dvě branky. (6:8)

11
    Talent pokazil kombinaci a přišel a byl to nejspíše Cigáň, který se utrhl do brejku a snížil na rozdíl jediné branky. (7:8)

12
    Briatka obdržel žlutou kartu, Plzeň se však vzápětí dopustila technické chyby. (7:8)

13
    Briatka přišel o míč, Chmelík šel z úhlu sám na brankáře, ale neuspěl. Další šance pro Topoľčany. (7:8)

13
    Krásná nahazovačka domácích a je srovnáno! Cigáň dává již šestou branku, Topoľčany srovnaly krok. (8:8)

14
    Stehlík našel na pivotu zaběhnutého Chmelíka, který však gólmana nepřeloboval. Na druhé straně se proti levému křídlu blýsknul Herajt, rovněž předvedl dobrý zákrok. (8:8)

15
    Stehlík našel nyní zaběhnutého Doudu, který se prosazuje hned po minutě na hřišti, zblízka propálil gólmana. (8:9)

15
    Chmelík po tvrdém zákroku v obraně dostává dvě minuty. (8:9)

16
    Domácí to sehráli na střed hřiště na proskakujícího hráče, který se nemýlil. (9:9)

16
    Jakub Douda ze střední spojky přestřelil (9:9)

16
    Topoľčany otáčí skóre, využily znovu levé křídlo! (10:9)

17
    Adam Králík předvedl výtečný zákrok proti Vinkelhöferovi na křídle! (10:9)

17
    Domácí pokračují ve skvělém výkonu a navyšují vedení, znovu se prosadili Michalka na levém křídle. Plzeň v plném počtu. (11:9)

18
    Douda krásným pasem našel číhajícího Šíru, který se z pivota nemýlil. (11:10)

19
    Kučer jednoduše prošel obranou, ale nedokázal překonat gólmana. Na druhé straně do brejku vyrazil Chmelík, ale nepřeloboval Adama Králíka! (11:10)

19
    Domácí nejprve napálili břevno a poté inkasovali z rychlé protiakce, Michal Tonar nedal Králíkovi nyní žádnou šanci a je srovnáno! (11:11)

19
    Dobře sehraná akce Topoľčan na Cigáně, jenž se znovu nemýlí. (12:11)

20
    Šíra sice neuspěl na pivotu, ale na druhé straně se domácí prezentovali nepřesnou ranou ze spojky. (12:11)

20
    Jan Chmelík tentokrát uspěl na pravém křídle a propálil Adama Králíka ranou o zem na přední tyč. (12:12)

21
    Ránu Petrova z levé spojky vyráží Šmíd, ale Talent nedokázal přejít do protiakce, rychle o míč přišel a musí se bránit. (12:12)

22
    Tečovaná rána z pravé spojky končí mimo, pokračuje kombinace Topoľčan, už v pasivitě. (12:12)

22
    Hosté se zmocnili míče a mohou vyrazit do útoku, kombinují postupně. (12:12)

22
    Oddechový čas pro Talent. (12:12)

23
    Plzeň se dostává do vedení, Eduard Wildt se prosazuje hned po střídání Chmelíka. (12:13)

23
    Kučer však odpovídá ranou ze spojky. (13:13)

23
    Jedna branka střídá druhou, Talent si hned bere vedení zpět. (13:14)

24
    Cigáň podstřelem napálil břevno, míč se odrazil zpět Topoľčanům. (13:14)

24
    Pasivita domácích skončila sraženou střelou, kterou pokryl Šmíd. Při protiakci však Šíra přešlápl. (13:14)

25
    Následoval ovšem další získ Talentu a Jakub Douda využívá rychlý protiútok. (13:15)

25
    Petrov nedokázal propálit skvělého Šmída ze spojky. (13:15)

26
    Stehlík střelou z nouze nepřekonal Adama Králíka, ovšem Šmíd se zase zaskvěl a vychytal pokus z rychlého brejku z úhlu. (13:15)

27
    Topoľčany však zůstaly u míče a kombinují, nyní je vyloučen na dvě minuty Jakub Douda. (13:15)

27
    Oddechový čas pro Topoľčany. (13:15)

27
    Kučer byl skvěle bráněn a o míč v souboji přišel, kombinuje Talent, který hraje v oslabení bez brankáře. (13:15)

28
    Rychle sehraná akce od Tonara přes Stehlíka na Wiildta, ale ten si na křídle vylámal zuby na Adamu Králíkovi. (13:15)

28
    Na druhé straně je za bránění v brankovišti nařízena první sedmička v zápase. (13:15)

28
    Cigáň zamířil přesně do levého horního rohu, Šmíd byl bez šance. (14:15)

29
    Stehlík využil rychlosti a proskočil obranou, v oslabení se Plzeň zvládla prosadit. (14:16)

29
    Avšak Kučer ihned odpovídá a znovu je to jen o gól. Talent už však hraje v plném počtu. (15:16)

30
    Stehlík se snažil přihrát do křídla, ale trefil nohu jednoho z obránců. Hraje se poslední minuta. (15:16)

30
    Tentokrát to Wildtovi na pravém křídle vyšlo a Plzeň o poločase povede! (15:17)

30
    Šmíd navíc v závěru předvedl skvělý zákrok proti střele ze spojky. (15:17)

30
    První poločas skončil. (15:17)

První půle se lépe vydařila Plzni, která dobře využívá křídla, ale pálí i ze spojek. Talent vstoupil do utkání skvěle a vypracoval si tříbrankový náskok, který ovšem Topoľčany rychle smazaly a dostaly se do vedení 11:9. Ovšem poté se rozchytal Karel Šmíd a domácí se trefili už pouze čtyřikrát a o poločase prohrávají 15:17.

Vše už je připraveno ke startu druhé půle.

31
    Začal druhý poločas. (15:17)

31
    Kombinují Topoľčany, které musí dohánět dvoubrankové manko. (15:17)

31
    Avšak hned v úvodu se dopustily technické chyby. (15:17)

31
    Wildt ovšem z křídla nepropálil brankáře. (15:17)

32
    Pokus Briatky byl sražen a Šmíd s ním neměl problémy, na druhé straně však Stehlík pálil zbrkle jen do gólmana. (15:17)

32
    Hlinka se prosazuje přesnou ranou z levé spojky a je to o gól. (16:17)

33
    Stehlík svým průnikem vybojoval sedmimetrový hod. (16:17)

33
    Šafránek nadvakrát neuspěl! Javorček vychytal jeho sedmičku a následně nohou i dorážku! Tohle může domácí nakopnout. (16:17)

34
    Topoľčany se však dopustily kroků, jenže přihrávka na Šafránka do úniku nebyla přesná. (16:17)

34
    Další zbytečná ztráta slovenského týmu. (16:17)

34
    Šindelář faulovaný při střelbě, na sedmičku přichází tentokrát Vinkelhöfer. (16:17)

35
    Petr Vinkelhöfer propálil Javorčeka pod nohy. (16:18)

35
    Úspěšný blok plzeňského týmu, Slováci však zůstanou u míče. (16:18)

36
    Další blok, Šmíd pak vychytal Žilinčíka, ale Talent znovu nezískal odražený míč. (16:18)

36
    Nyní už se Plzeň po další mizerné přihrávce domácích k balonu dostala. (16:18)

37
    Douda si seběhl na pivota, dostal pas, ale Javorčeka nepropálil. Topoľčany jsou ale v ofenzivní krizi a znovu se dopustily technické chyby. (16:18)

37
    Jakub Douda tentokrát individuálním průnikem uspěl a Talent navyšuje vedení. (16:19)

37
    Oddechový čas pro domácí. (16:19)

38
    Topoľčany měly k dispozici sedmičku, kterou Cigáň bez problémů proměnil, pálil k levé tyči. (17:19)

39
    Šafránek sice nevyužil rychlý brejk, ale Plzeň zůstala u míče a Javorčeka propálil Michal Tonar ze spojky. (17:20)

40
    Domácí neuspěli proskokem, akce Michalky končí alespoň devítimetrovým hodem. (17:20)

40
    Rána z levé spojky končí vysoko nad branku, dopředu může opět Talent. (17:20)

41
    Šindelář se nedokázal obtočit na pivotu, devítka pro hosty. (17:20)

41
    Stehlík nedokázal zpracovat přihrávku Doudy a domácí se prosazují z rychlého brejku, konkrétně Žilinčík. (18:20)

42
    Talent ale bleskurychle odpovídá a znovu vede o tři branky, prosadil se Šindelář z pivota. (18:21)

42
    Dobře sehraná akce Topoľčan a Žilinčík dává další branku. (19:21)

42
    Jako přes kopírák, znovu odpovídá z pivota Šindelář, Talent nenechá Topoľčany dotáhnout se na rozdíl jediné branky. (19:22)

43
    Hlinka se dostal k proskoku jen za pomocí kroků, čehož si sudí všiml. Hrát může znovu Plzeň. (19:22)

43
    Stehlík viděl na levém křídle volného Šafránka, kterému se však zatím dnes nedaří a nepropálil brankáře mezi nohy. (19:22)

44
    Cigáň vypálil přes Šíru, Šmíd nedokázal zasáhnout. Cigáň nastřílel polovinu branek Topoľčan! (20:22)

44
    Wildt však ihned odpovídá, Plzeň dokáže rychle rozehrát a skóruje ještě do nepřipravené obrany domácích. (20:23)

45
    Michal Tonar vypálil z kroku přes obránce přesně a Talent poprvé v zápase vede o čtyři branky! (20:24)

46
    Krásný průnik Kučera, který proskočil obranou a snižuje, Stehlík navíc hned vzápětí nepropálil gólmana Topoľčan. (21:24)

46
    Avšak Šmíd byl rovněž úspěšný proti ráně ze spojky. (21:24)

46
    Znovu září gólmani, tentokrát vyráží ránu ze spojky Javorček. (21:24)

47
    Šmíd sice vychytal Michalku, ovšem Nejdl se dopustil kroků. (21:24)

48
    Šmíd vychytal dobrý pokus Cigáně, ovšem míč vyrazil jen do strany. Pokračuje kombinace Topoľčan. (21:24)

48
    Znovu neskutečný Šmíd vychytal proskok a Michal Tonar udeřil z rychlého brejku! (21:25)

49
    Karel Šmíd tentokrát vychytal dělovku Petrova a díky němu je Talent stále blíže k bronzu! (21:25)

49
    Po rychlé kombinaci přesně vypálil ze střední spojky Tomáš Nejdl a už je to o pět gólů! (21:26)

50
    Další jednoduchý zisk míče a rychlý brejk využívá bez problémů Michal Tonar. Zdá se, že už je rozhodnuto. (21:27)

50
    Topoľčany navíc hrají oslabení, Hozman obdržel dvě minuty za zákrok mimo hru. (21:27)

50
    Technická chyba Topoľčan, pokračuje jejich bezradnost. (21:27)

51
    Petr Vinkelhöfer se trefuje z křídla, domácí však hned odpověděli. (22:28)

52
    Talent přidává další branku, z křídla se prosadil nejspíše Chmelík. (22:29)

53
    Žilinčík proskočil obranou a snižuje. (23:29)

53
    Třicátou branku Plzně střílí Petr Vinkelhöfer, jenž z křídla zakončil ke vzdálenější tyči. (23:30)

54
    Briatka z kroku vypálil přesně k tyči, na druhé straně ovšem ihned z pivota v pádu Šíra plácl do balonu a ten skončil až v síti. (24:31)

55
    Pechy z křídla jednoduše střílí branku. (25:31)

55
    Oddechový čas pro Západočechy. (25:31)

56
    Ivančev se krásně trefil, když ze spojky zamířil pod břevno. (25:32)

56
    Petrov ale odpovídá rovněž povedeným zakončením z levé spojky. (26:32)

57
    Plzeň zkusila nahazovačku, která sice vyšla do zakončení, to však vychytal gólman slovenského týmu. (26:32)

58
    Petrovovi vypadl míč, který skončil v autu. Dopředu míří Plzeň. (26:32)

58
    Tečovaný podstřel Ivančeva chytá gólman. (26:32)

58
    Domácí snižují další povedenou ranou z levé spojky, prosadil se znovu Petrov. (27:32)

59
    Západočeši se dopustili útočného faulu, na pravé straně zůstal nehlídaný Briatka, který proskočil obranou a ještě snižuje. (28:32)

60
    Talent dohraje závěr zápasu v početní výhodě, trest dostává Pechy. (28:32)

60
    Vinkelhöfer využil prostoru na levém křídle a trefil se nad hlavu gólmana. (28:33)

Konec zápasu. (28:33)

Je konec, Plzeň zvládla souboj neúspěšných týmů v prvním zápase a na Česko-slovenském zápase bere bronz! Talent dominoval ve druhé půli, v brance se rozchytal skvělý Karel Šmíd, rozstříleli se Michal Tonar a Vinkelhöfer, kteří zaznamenali shodně šest branek. Na druhé straně zářil zejména v prvním poločase Cigáň, v tom druhém už však nebyl tolik vidět.

Talent Plzeň tedy poráží Topoľčany 33:28 a nyní kapitán Petr Vinkelhöfer převezme pohár za třetí místo!

To je ode mě pro dnešek vše, ale sledujte ještě on-line reportáž z finálového utkání mezi Karvinou a Prešovem. Duel startuje v 18:00. Na počtenou, hezký zbytek víkendu. (17:11:52)

Matěj Vybíral

Talent tým Plzeňského kraje: Šmíd, Herajt – Douda, Nejdl, Šafránek, Ivančev, Vinkhelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Chmelík, Šindelář, Šíra, Šafář, Wildt